
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 січня 2021 року справа №380/10371/20
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Сподарик Н.І. розглянув за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Головного управління Держпраці у Львівській області до приватного підприємства «Захід-Бетон-Буд» про застосування заходів реагування,-
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління Держпраці у Львівській області (79005, м. Львів, пл. Міцкевича,8; код ЄДРПОУ 39778297) з вимогою до приватного підприємства «Захід-Бетон-Буд» (79035, Львівська область, м. Львів, вул. Джорджа Вашингтона,1; код ЄДРПОУ 38287359) застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до приватного підприємства «Захід-Бетон-Буд» , а саме заборонити:
- виконання робіт в електроустановках до 1000В;
- виконання робіт з використанням електроінструменту та кабелів-подовжувачів;
- експлуатацію електроінструменту;
- виконання зварювальних робіт;
- верхолазні роботи;
- експлуатацію шафового регуляторного пункту з котельні з регулятором тиску;
- експлуатацію котлів водогрійних типу RS 279 Mk. II реєстраційні №№ Ле2512, Ле2513 потужністю 279 кВт. - до усунення зазначених у акті перевірки порушень.
В обґрунтування позовних вимог посилається на те, що уповноваженими особами ГУ Держпраці у Львівській області проведено планову перевірку щодо додержання законодавства у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду у приватному підприємстві «Захід-Бетон-Буд», якою встановлено факти порушення, що створюють загрозу життю та здоров`ю працівників товариства. Враховуючи зазначене, у зв`язку з виникненням умов, за яких подальша експлуатація вказаних об`єктів та виконання робіт несе ризик загрози життю людей, з метою недопущення спричинення шкоди здоров`ю у приватному підприємстві «Захід-Бетон-Буд», позивач звернувся до суду із позовом.
Ухвалою суду від 20 листопада 2020 року відкрито провадження в адміністративній справі за цим позовом та вирішено розглянути таку справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін та проведення судового засідання.
Копію ухвали про відкриття провадження у справі надіслано учасникам справи, відповідачу запропоновано у п`ятнадцятиденний строк з дня одержання цієї ухвали подати суду відзив на позовну заяву, в якому вказати про визнання/заперечення позовних вимог.
Копія ухвали надсилалась відповідачу на адресу, яка зазначена у позовній заяві та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців: 79035, Львівська область, м. Львів, вул. Джорджа Вашингтона, 1. До суду повернулось рекомендоване повідомлення про вручення з якого вбачається отримання копії ухвали представником відповідача 01.12.2020 року. Відповідач повідомлений належним чином про розгляд справи.
Відповідач не надіслав суду відзив на позов та не повідомив про поважність причин ненадання відзиву. Відповідно до частини шостої статті 162 КАС України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін в порядку частини сьомої статті 262 КАС України від учасників справи не надходило. З огляду на ці обставини суд на підставі частини п`ятої статті 262 КАС України розглянув справу в порядку письмового провадження (без проведення судового засідання, за наявними матеріалами) в межах строку, визначеного статтею 258 КАС України.
Суд з`ясував зміст позовних вимог, дослідив долучені до матеріалів справи письмові докази, оцінив їх в сукупності та встановив такі фактичні обставини справи та відповідні правовідносини:
Уповноваженими посадовими особами Головного управління Держпраці у Львівській області відповідно до наказу Головного управління Держпраці у Львівській області від 05.10.2020 №1297-П та направлення про проведення перевірки від 05.10.2020 № 1286 у присутності уповноважених осіб відповідача у період часу з 12:00 год. 06.10.2020 по 16:00 год. 19.10.2020 проведено планову перевірку приватного підприємства «Захід-Бетон-Буд» щодо дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, державного гірничого нагляду
У результаті проведеної перевірки були виявлені факти порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю працівників приватного підприємства «Захід-Бетон-Буд», і які не були своєчасно усунені на момент проведення планової перевірки, а саме:
1) Не забезпечено подачу на реєстрацію декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з охорони праці на верхолазні та зварювальні роботи, що є порушенням дод. 6, п.11, п. 15 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки. (Постанова КМУ №1107 від 26.10.2011 із змінам 03 березня 2020 року № 207.
Відповідно до п.11, п.15 додатку 6 Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженому Постановою КМУ №1107 від 26.10.2011 із змінам 03 березня 2020 року № 207, роботи верхолазні та скалелазні та зварювальні роботи належать до переліку видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони.
2) Електроустановки товариства не укомплектовані засобами захисту від дії електричного струму згідно норм, що є порушенням п.4.2.9, додатку 2 Правил експлуатації електрозахисних засобів НПАОП 40.1.-1.07-01.
Згідно п.4.2.9 НПАОП 40.1.-1.07-01, інвентарні засоби захисту необхідно розподіляти між об`єктами, оперативно-виїздними та іншими бригадами відповідно до системи організації експлуатації, місцевих умов і норм комплектування згідно з додатком 2 до цих Правил.
3) Не проведені електричні випробування засобів захисту, а саме: інструмент з ізолювальними рукоятками - 1 комплект, що є порушенням п.1.1.4 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів НПАОП 40.1 -1.21 -98.
Відповідно до п.1.1.4 НПАОП 40.1-1.21-98, засоби захисту, що застосовуються відповідно до цих Правил, повинні бути справні, випробувані і задовольняти вимоги «Правил применения и испытания средств защиты, используемых в электроустановках» Москва, энергоатомиздат, 1987", затверджених Міненерго СРСР 12.02.81.
4) Електроінструмент та кабелі-подовжувачі, що використовуються електротехнічними працівниками не перевіряються не рідше як 1 раз на 6 місяців (вимірювання ізоляції підвищеною напругою), що є порушенням п.6.7.24 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів НПАОП 40.1 -1.21 -98.
Згідно п.6.7.24 НПАОП 40.1-1.21-98, електроінструмент, розподільчі трансформатори безпеки та знижувальні трансформатори, перетворювачі частоти, захисно-вимикальні пристрої та кабелі-продовжувачі підлягають періодичній перевірці не рідше як 1 раз на 6 місяців;
5) Опір ізоляції обмоток зварювальних трансформатора б/н не вимірювався не рідше 1 разу на 12 місяців, що є порушенням п. 6.7.75 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів НПАОП 40.1-1.21-98.
Згідно п.6.7.75 НПАОП 40.1-1.21-98, опір ізоляції обмоток зварювальних трансформаторів та перетворювачів струму слід вимірювати після усіх видів ремонту, але не рідше 1 разу на 12 місяців.
6) Не проводиться оглядання та чищення зварювального апарата не рідше 1 разу на місяць, що є порушенням п.6.7.74 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів НПАОП 40.1.-1.21-98.
Згідно п.6.7.74 НПАОП 40.1-1.21-98, оглядання та чищення зварювальної установки . та її пускової апаратури слід провадити не рідше 1 разу на місяць.
7) Для обслуговування ПЛ-0,4 кВ, підприємство не забезпечило працівників захисними засобами, що убезпечують працівників від падіння з висоти, що є порушенням п.4.1.1 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті НПАОП 0.00-1.15-07.
Відповідно до п.4.1.1 НПАОП 0.00-1.15-07, працівники, зайняті на роботах зі шкідливими та/або небезпечними умовами праці, а також роботах, пов`язаних із забрудненням, або тих, що здійснюються в несприятливих метеорологічних умовах, залежно від умов праці і прийнятої технології виробництва забезпечуються відповідно до встановлених норм спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту згідно з Положенням про порядок забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затвердженим наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці від 21.10.1996 № 170 (Z0667-96) і зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.11.1996 за № 667/1692 (далі - НПАОП 0.00-4.26-96), ГОСТ 12.4.011-89, а також мийними та знешкоджувальними засобами.
8) Підприємство не отримало декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці на технологічне устаткування та його елементи систем газопостачання природним і зрідженим газом, а також - газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт, а саме: газопровід – ввід високого тиску до адміністративної будівлі м. Пустомити, газопровід - ввід високого тиску до теплогенераторної та котельні бази м. Пустомити, ШРП котельні з регулятором тиску, регулятор тиску типу ДКРТ до адмінбудинку, котли водогрійні типу RS 279 Мк. II, реєстраційні №№ Ле25І2, Ле2513 потужністю 279 кВт., що є порушенням п. 3.1 р. III НПАОП 0.00-1.76-15 та додатку 7 ПКМУ від 26.10.2011 № 1107 «Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки» зі змінами постанова КМУ №48 від 07.02.2018, .№330 від 10.04.2019, №207 від 03.03.2020.
Відповідно до додатку 7 Порядку видачі дозволів на виконання робіт з підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011?№1107, зокрема, технологічне устаткування та його елементи магістральних газопроводів, нафтопроводів, продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів), систем газопостачання природного та зрідженого газу суб`єктам господарювання та до населених пунктів, систем промислового та міжпромислового збору нафти і газу, об`єктів нафтогазовидобувної промисловості, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 0,1 МВт. належать до переліку, машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатують (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці.
9) Не проводиться у встановлені терміни технічний огляд, регулювання обладнання та перевірка параметрів спрацьовування запобіжно - скидних клапанів (ЗСК) і зaпoбiжно- запірних клапанів (ЗЗК) шафового регуляторного пункту (ШРП), що є порушенням - 2.11, р. V, НПАОП 0.00-1.76-15.
Згідно п.2.11 розділу V НПАОП 0.00-1.76-15, під час експлуатації ГРП, ШГРП, ГРУ необхідно здійснювати технічний огляд, регулювання обладнання, технічне обслуговування та поточний ремонт. Технічний огляд здійснюється: у головних ГРП із регулюючими клапанами нормально відкрито "НВ" і нормально закрито "НЗ" - цілодобовим наглядом; у інших ГРП, ШГРП, ГРУ - не рідше ніж один раз на місяць; ГРП із засобами телеметричного контролю або диспетчеризації - не рідше ніж один раз 3 місяці. Регулювання обладнання ГРП, ШГРП, ГРУ і перевірку параметр спрацьовування ЗСК і ЗЗК проводять не рідше ніж один раз на 6 місяців (зокрема перед початком опалювального сезону), а також після ремонту обладнання. Технічне обслуговування і поточний ремонт можуть суміщатися та здійснюються не рідше ніж один раз на 12 місяців кожний або з іншою періодичністю - у строки, встановлені згідно з вимогами заводу-виробника обладнання (регуляторів тиску, запобіжних клапан телемеханічних пристроїв). Поточний ремонт обладнання, конструкція якого ремонтопридатна (не підлягає розбиранню), не здійснюється.
10) Не проведено періодичний технічний огляд котлів водогрійних типу RS 279 Мк.ІІ реєстраційні №№ Ле2512, Ле2513, які проводиться у строки, визначені експлуатаційними документами виробника, але не рідше: 1) одного разу на 4 роки - зовнішній і внутрішній огляди, що є порушенням пункту 22, глави 1, розділу VIII «Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском» НПАОП 0.00-1.81-18.
Згідно п.22 гл.1 розд. VIII НПАОП 0.00-1.81-18, періодичний технічний огляд обладнання під тиском (за винятком трубопроводів пари та гарячої води) проводиться у строки, визначені експлуатаційними документами виробника, але не рідше: 1) одно разу на 4 роки - зовнішній і внутрішній огляди; 2) одного разу на 8 років - гідростатичне випробування. Якщо за умов виробництва неможливо надати обладнання під тиском для огляду в зазначений строк, роботодавець зобов`язаний надати його достроково або припинити експлуатацію. Гідростатичне випробування обладнання під тиском проводиться тільки при задовільних результатах зовнішнього і внутрішнього оглядів.
Відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 5 квітня 2007 року за результатами проведеної перевірки та у зв`язку з виявленими порушеннями, посадовими особами структурного підрозділу Управління Держпраці було складено акт перевірки суб`єкта господарювання від « 19» жовтня 2020 №13/01/045/0489, в якому задокументовано зазначені вище факти порушення вимог чинних нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, які створюють загрозу життю та здоров`ю працівників ПП «Захід-Бетон-Буд».
Два примірники акта підписані посадовими особами органу державного нагляду директором ПП «Захід-Бетон-Буд» Вікович Тарасом Григоровичем. Один примірник аткта 19.10.2020 вручено директору ПП «Захід-Бетон-Буд» і підписано останнім без жодних зауважень та заперечень.
На підставі викладеного, вважаючи наявність підстав для застосування заходів реагування у сфері державного нагляду у вигляді заборони: виконання робіт в електроустановках до 1000В, виконання робіт з використанням електроінструменту та кабелів-подовжувачів, експлуатацію електроінструменту, виконання зварювальних робіт, верхолазні роботи, експлуатацію шафового регуляторного пункту з котельні з регулятором тиску, експлуатацію котлів водогрійних типу RS 279 Mk.II реєстраційні №№ Ле2512, Ле2513 потужністю 279 кВт - до усунення зазначених у позовній заяві порушень, позивач звернувся з позовом до суду.
Розглядаючи справу по суті, суд виходить з такого.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов`язки та відповідальність суб`єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначає Закон України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» від 05.04.2007 № 877-V.
Приписами ст.1 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) сфері господарської діяльності» визначено, що державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Відповідно до ч. 1 та 4 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», державний нагляд (контроль) здійснюється за місцем провадження господарської діяльності суб`єкта господарювання або його відокремлених підрозділів, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом. Виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа. Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю).
Згідно з ч. 7 ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб`єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.
Відповідно до п.1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 №96, Держпраці є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.
Згідно з п. 7 даного Положення Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Відповідно до приписів Положення про Управління Держпраці, Управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства з охорони праці, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.
Статтею 4 Закону України «Про охорону праці» передбачено, що державна політика в галузі охорони праці спрямована на створення належних, безпечних і здорових умов праці, запобігання нещасним випадкам та професійним захворюванням та базується на принципах пріоритету життя і здоров`я працівників, повної відповідальності роботодавця за створення належних, безпечних і здорових умов праці.
Частиною 5 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» передбачене повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
У відповідності до п. 1.4 Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду, державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 11.08.2011 №826 (далі - Положення) загроза життю та здоров`ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об`єкта, машин і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельних наслідків.
Пунктом 2.26 Положення передбачено, що право заборони виконання робіт, виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки:
- порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників;
- порушень вимог Кодексу України про надра;
- відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
- не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки;
- виникнення нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком, групового нещасного випадку.
У разі виявлення факту перевищення допустимих норм технологічного навантаження виробничого об`єкта (окремого виробництва, машин і механізмів) або якщо дійсний рівень технологічного навантаження створює загрозу життю працівників, уникнути чого можливо за рахунок його зниження, роботи такого об`єкта (виробництво, експлуатація машин і механізмів) можуть бути обмежені до допустимого безпечного рівня.
Згідно з матеріалами справи, в ході планової перевірки позивачем встановлено та зафіксовано в акті перевірки від 19.10.2020 № 13/01/045/0485 порушення вимог законодавства з охорони праці, промислової безпеки, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей у приватному підприємстві «Захід-Бетон-Буд»
Матеріалами справи підтверджується порушення відповідачем вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю і здоров`ю його працівників.
Таким чином, у ході судового розгляду справи судом встановлено, що недотримання відповідачем вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки й високий ступінь небезпечності, зазначених в акті перевірки порушень, свідчать, що наявність зазначених порушень є реальним ризиком виникнення надзвичайних ситуацій та створює загрозу життю та здоров`ю працівників Підприємства.
При цьому, суд наголошує, що наведені обставини не було жодним чином спростовано відповідачем, доказів усунення вказаних порушень відповідачем до суду не надано.
Суд також зауважує, що акт перевірки підписано посадовими особами відповідача без зауважень.
Тому, оскільки виявлені під час проведення перевірки порушення законодавства у сфері забезпечення охорони праці та промислової безпеки не усунуті відповідачем, суд дійшов висновку, що існують всі підстави для задоволення адміністративного позову у повному обсязі.
Таким чином, на підставі наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до приписів статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Оскільки позивач не надав доказів понесення таких судових витрат, суд не має підстав вирішувати питання про їх розподіл.
Керуючись ст. ст. 2, 8-10, 14, 72-79, 90, 139, 241-246, 250, 257-262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
В И Р І Ш И В :
Адміністративний позов Головного управління Держпраці у Львівській області до приватного підприємства «Захід-Бетон-Буд» про застосування заходів реагування - задоволити повністю.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до приватного підприємства «Захід-Бетон-Буд» (79035, Львівська область, м. Львів, вул. Джорджа Вашингтона,1; код ЄДРПОУ 38287359), а саме заборонити:
- виконання робіт в електроустановках до 1000В;
- виконання робіт з використанням електроінструменту та кабелів-подовжувачів;
- експлуатацію електроінструменту;
- виконання зварювальних робіт;
- верхолазні роботи;
- експлуатацію шафового регуляторного пункту з котельні з регулятором тиску;
- експлуатацію котлів водогрійних типу RS 279 Mk. II реєстраційні №№ Ле2512, Ле2513 потужністю 279 кВт - до усунення зазначених у акті перевірки порушень.
Судові витрати із сторін не стягуються.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Сподарик Н.І.