
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"20" січня 2021 р. справа № 300/2529/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі головуючого - судді Гундяка В.Д., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області про стягнення грошового забезпечення (зарплати) у розмірі 14 662,50 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
29.09.2020 року ОСОБА_1 (надалі – позивач, ОСОБА_1 ) звернувся до суду з позовом до Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (надалі - відповідач) про стягнення грошового забезпечення (зарплати) у розмірі 14 662,50 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області не провело з позивачем повного розрахунку при його звільненні. ОСОБА_1 просив суд стягнути з відповідача на його користь невиплачену відповідачем зарплату за період з січня по березень 2020 року у розмірі 14 662,50 грн.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.10.2020 року відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
22.10.2020 від Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області надійшов відзив на адміністративний позов. У відзиві представник відповідача зазначила, що відповідно до п. 4 розділу 1 Інструкції №623 грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу, які займають посади осіб рядового і начальницького складу, передбачені штатами в апараті Державної служби України з надзвичайних ситуацій, її територіальних органах та підрозділах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, навчальних закладах цивільного захисту, наукових установах та інших підрозділах, в яких особи рядового і начальницького складу проходять службу цивільного захисту. Згідно пункту 9 розділу 1 Інструкції №623 грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу за місцем їх постійної служби. Тобто, виплати проводяться в підрозділі, в якому проходили службу особи рядового і начальницького складу. Позивач проходив службу цивільного захисту в 18 державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ ДТЕК Захіенерго), яка є окремою юридичною особою та відповідно і нараховувала та виплачувала йому грошове забезпечення. При цьому, 18 державна пожежно-рятувальна частина управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області функціонувала на умовах договору №2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018, як така, що створена для охорони об`єктів відокремленого підрозділу Бурштинської теплової електричної станції акціонерного товариства ДТЕК Західенерго, а тому утримання такого підрозділу здійснювалося на договірних засадах. Пунктом 10 Порядку організації та забезпечення охорони від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об`єктів на підставі договорів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №716 від 14.08.2019 встановлено, що утримання та матеріальне-технічне забезпечення державних пожежно-рятувальних підрозділів здійснюється за рахунок коштів суб`єктів господарювання, яким відповідно до договору надаються послуги з охорони від пожеж, тобто, за рахунок коштів суб`єкта господарювання при виконанні договірних зобов`язань, а не за рахунок коштів Державною бюджету чи коштів відповідача. За умовами договору №2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018 фінансове (грошове) забезпечення особового складу ДПРЧ-18 прямо залежить від умов його виконання. Заборгованість по грошовому забезпеченню є наслідком невиконання АТ ДТЕК Західенерго умов вищевказаного договору. Звернення позивача з вимогами про стягнення грошового забезпечення з відповідача є необґрунтованими, оскільки він отримував заробітну плату у 18 державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області. Тому представник відповідача просила суд у задоволенні позову відмовити.
29.10.2020 року від представника позивача надійшла відповідь на відзив, в якій ОСОБА_2 зазначив, що, доводи наведені відповідачем у відзиві на позовну заяву із запереченням позовних вимог, не відповідають дійсності та є необгрунтовані. Тому просив суд позовні вимоги задовільнити в повному обсязі.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.01.2021 витребувано в Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області письмові докази, які надійшли на адресу суду 14.01.2021 року.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, дослідивши наявні письмові докази, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю з наступних мотивів.
Згідно ч. 1 ст. 101 Кодексу цивільного захисту України служба цивільного захисту - це державна служба особливого характеру, покликана забезпечувати пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідацію їх наслідків у мирний час та в особливий період.
Частиною 2 ст. 101 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що порядок проходження громадянами України служби цивільного захисту визначається цим Кодексом та положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу, що затверджується Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України №593 від 11.07.2013 затверджено Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу (надалі – Положення №593).
У цьому Положенні визначається порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу та регулюються питання, пов`язані з перебуванням громадян України у добровільному порядку в резерві служби цивільного захисту (пункт 1 Положення № 593).
Згідно пунктів 2 – 4 Положення № 593 служба цивільного захисту є державною службою особливого характеру, яка забезпечує пожежну охорону, захист населення і територій від негативного впливу надзвичайних ситуацій, вживає заходів до запобігання і реагування на надзвичайні ситуації, ліквідації їх наслідків у мирний час та в особливий період.
Особами рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу) є громадяни, які у добровільному порядку прийняті на службу цивільного захисту за контрактом і яким присвоєно відповідно до цього Положення спеціальні звання.
Особи рядового і начальницького складу належать до персоналу (кадрів) ДСНС. Статус особи рядового і начальницького складу підтверджується службовим посвідченням, форма та порядок видачі якого встановлюються ДСНС.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 Кодексу цивільного захисту України передбачено, що до персоналу (кадрів) органів управління та сил цивільного захисту належать особи рядового і начальницького складу, які проходять службу цивільного захисту за контрактом, державні службовці та інші працівники, з якими укладається трудовий договір.
У відповідності до ч. 5 ст. 99 Кодексу цивільного захисту України трудові відносини працівників органів управління та сил цивільного захисту регулюються законодавством про працю, державну службу та укладеними трудовими договорами (контрактами).
Щодо проходження служби цивільного захисту може бути укладено контракт про проходження служби цивільного захисту - з особою, яка призначається на посаду рядового або начальницького складу служби цивільного захисту (п. 1 ч.1 ст. 103 Кодексу цивільного захисту України).
Згідно ч. 4 ст. 103 Кодексу цивільного захисту України форма, порядок і правила укладення контракту, припинення (розірвання) контракту та наслідки припинення (розірвання) контракту визначаються положенням про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу.
В свою чергу, пунктом 45 Положення №593 передбачено, що контракт про проходження служби цивільного захисту - це письмова угода, що укладається на добровільній основі між громадянином та державою, від імені якої виступає ДСНС, для встановлення правових відносин між сторонами під час проходження такої служби.
Судом встановлено, що наказом управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області від 05.01.2016 року за №10 ОСОБА_1 призначено пожежним-рятувальником 18 державної пожежно-рятувальної частини з охорони об`єктів ВП Бурштинської ТЕС з 06.01.2016 року.
Як вбачається з матеріалів справи, Управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області 12.02.2020 повідомлено позивачу, що наказом ДСНС України від 11.02.2020 за №126 «Про припинення юридичної особи шляхом ліквідації» припинено юридичну особу - 18 державну пожежно-рятувальну частину управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ ДТЕК Західенерго (ідентифікаційний код 24521666)), шляхом ліквідації.
Наказом управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області від 13.04.2020 за №128 молодшого сержанта служби цивільного захисту ОСОБА_1 , колишнього пожежного-рятувальника 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів ВП Бурштинської ТЕС ПАТ ДТЕК Західенерго звільнено зі служби з виключенням з кадрів ДСНС у запас Збройних Сил, за пп.4 п.176 Положення про порядок проходження служби цивільного захисту особами рядового і начальницького складу.
Судом встановлено, що згідно довідки управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області №27 про заробітну плату та інші доходи за 2020 рік, нараховане, однак не виплачене грошове забезпечення ОСОБА_1 в період з січня по березень 2020 року становить 14 662,50 грн. (4 887,50 грн. в місяць).
Дана обставина згідно частини 1 статті 78 Кодексу адміністративного судочинства України доказуванню не підлягає, як така, що визнається учасниками справи і у суду немає сумніву щодо достовірності цієї обставини та добровільності її визнання.
Однак, відповідач у відзиві на позовну заяву зазначив, що позивач не отримував грошового забезпечення в управлінні державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області. Крім того, на переконання відповідача, 18 державна пожежно-рятувальна частина була окремою юридичною особою, утримання якої здійснювалося за рахунок коштів Бурштинської теплової електростанції ПАТ ДТЕК Західенерго.
Судом встановлено, що згідно п.п 1.1 - 1.3 Положення про 18 державну пожежно-рятувальну частину Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ «ДТЕК Західенерго») (надалі – Положення) 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ ДТЕК Західенерго) є державним пожежно-рятувальним підрозділом, який утворено за рішенням голови ДСНС України на об`єктах ПАТ ДТЕК Західенерго відповідно до укладеного договору з метою запобігання, реагування та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру, гасіння пожеж, пожежно-, аварійно- та пошуково-рятувальних і інших невідкладних робіт на визначеній території. Вирішення покладених на ДПРЧ-18 завдань забезпечує його керівництво. 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області належить до сфери управління ДСНС України та безпосередньо підпорядковується УДСНС України в Івано-Франківській області. Оперативне керівництво здійснює відповідний районний відділ територіального органу.
Пунктами 1.13 - 1.15 Положення встановлено, що 18 державна пожежно-рятувальна частина Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в установах Державної казначейської служби України, рахунки в установах банків України, печатку із зображенням Державного Герба України з своїм найменуванням, іншу власну атрибутику й символіку, шо реєструються відповідно до чинного законодавства. Утримується за рахунок коштів державного бюджету, має право укладати договори та угоди, набувати майнові та особисті немайнові права і обов`язки, бути позивачем і відповідачем у суді відповідно до вимог чинного законодавства України. Несе відповідальність за своїми зобов`язаннями згідно з чинним законодавством. Вказана пожежна частина не несе відповідальності за зобов`язаннями територіального органу, ДСНС України, відповідно територіальний орган та ДСНС України не несе відповідальності за зобов`язаннями 18 ДПРЧ.
Згідно пункту 5.5 Положення джерелами фінансування 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області є: кошти одержані в установленому порядку від плати за охорону від пожеж об`єктів суб`єктів господарювання; кошти, отримані за рахунок добровільних пожертвувань юридичних та фізичних осіб; інші джерела, не заборонені чинним законодавством.
Відповідно до п. 7 ч. 2 ст. 17 Кодексу цивільного захисту України центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту організовує та забезпечує охорону від пожеж підприємств, установ, організацій та інших об`єктів на підставі договорів в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Частиною 4 ст. 24 Кодексу цивільного захисту України встановлено, що критерії утворення державних пожежно-рятувальних підрозділів (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту в адміністративно-територіальних одиницях та перелік суб`єктів господарювання, де утворюються такі підрозділи (частини), визначаються Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 874 від 27.11.2013 затверджено Перелік суб`єктів господарювання, де утворюються державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, в примітці якого зазначено, що Державні пожежно-рятувальні підрозділи (частини) Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту здійснюють охорону від пожеж суб`єктів господарювання на підставі договорів.
Як вбачається з матеріалів справи, Акціонерним товариством ДТЕК Західенерго (Замовник) укладено з Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (виконавець) договір про закупівлю послуг з охорони від пожеж за №2370-ЗЭ-БуТЭС від 24.12.2018 року.
Згідно пункту 1.2 вказаного Договору Замовник доручає Виконавцю, який зобов`язується протягом строку дії здійснювати охорону від пожеж безпосередньо об`єктів Замовника, що включає:
- організацію та проведення гасіння пожеж, рятування людей, надання допомоги в межах, визначених відповідними планами реагування, у ліквідації наслідків аварій, катастроф і стихійного лиха на об`єктах Замовника;
- проведення заходів, спрямованих на попередження виникненню пожеж, та інших профілактичних робіт у цьому напрямку;
- здійснення щоденного моніторингу протипожежного стану об`єктів.
Ціна цього Договору, згідно пункту 3.1, визначається Сторонами згідно з погодженим Кошторисом (додаток № 4 до Договору) і складає 13 763 000 грн. Кошторис складається Виконавцем на підставі визначених актами чинного законодавства норм на утримання (оплата праці та інші види забезпечення), підготовку особового складу та працівників Виконавця, а також утримання 18 державної пожежно-рятувальної частини Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (пункт 3.2 договору).
Пунктами 10.1 та 10.2 Договору передбачено, що він набуває чинності з 01.01.2019 та діє до 31.12.2019, а в частині розрахунків - до повного виконання Сторонами своїх зобов`язань за Договором. Припинення дії Договору не звільняє Сторін від виконання покладених на них відповідно до умов цього Договору зобов`язань, які не були ними виконані в період його дії.
З матеріалів справи вбачається, що додатковою угодою від 30.12.2019 продовжено термін дії Договору за №2370-ЗЭ-БуТЭС до 31.03.2020 року.
Судом встановлено, що наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій від 11.02.2020 за №126 припинено юридичну особу, 18 державну пожежно-рятувальну частину Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ ДТЕК Західенерго), шляхом ліквідації.
Відповідно до ч. 1 ст. 115 Кодексу цивільного захисту України держава забезпечує соціальний та правовий захист осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, працівників органів управління та сил цивільного захисту і членів їхніх сімей відповідно до Конституції України, цього Кодексу та інших законодавчих актів.
Згідно ст. 125 Кодексу цивільного захисту України Держава гарантує достатнє грошове забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту з метою створення умов для належного та сумлінного виконання ними службових обов`язків.
Порядок та умови грошового забезпечення осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту встановлюються Кабінетом Міністрів України.
На виконання пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 № 704 Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб наказом Міністерства внутрішніх справ від 20.07.2018 за №623 затверджено Інструкцію про порядок виплати грошового забезпечення та одноразової грошової допомоги при звільненні особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту, яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 16 серпня 2018 р. за №936/32388 (надалі – Інструкція №623).
Ця Інструкція визначає порядок, умови та розміри виплати грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу служби цивільного захисту (далі - особи рядового і начальницького складу), а також порядок виплат одноразової грошової допомоги при звільненні осіб рядового і начальницького складу.
Пунктами 2- 4 розділу І Інструкції №623 встановлено, що грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу визначається залежно від посади, спеціального звання, тривалості та умов служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання.
Грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премії) та одноразових додаткових видів грошового забезпечення
Грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу, які займають посади осіб рядового і начальницького складу, передбачені штатами в апараті Державної служби України з надзвичайних ситуацій, її територіальних органах та підрозділах Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, навчальних закладах цивільного захисту, наукових установах та інших підрозділах, в яких особи рядового і начальницького складу проходять службу цивільного захисту.
Судом встановлено, що 18 державна пожежно-рятувальна частина управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області з охорони об`єктів (ПАТ ДТЕК Західенерго) є державним пожежно-рятувальним підрозділом. Органом управління 18 ДПРЧ є управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області.
Пунктом 6 розділу І Інструкції №623 встановлено, що грошове забезпечення виплачується в межах асигнувань, визначених у кошторисі органу управління (підрозділу) на грошове забезпечення осіб рядового і начальницького складу.
Підставами для виплати грошового забезпечення, згідно пункту 8 Інструкції №623 є наказ: керівника органу управління (підрозділу) про призначення на штатну посаду, яка входить у його номенклатуру, та встановлення відповідних окладів, надбавок, доплат тощо; керівника навчального закладу про зарахування на навчання із встановленням відповідних окладів, надбавок, доплат тощо; керівника органу управління (підрозділу) про зарахування в розпорядження.
Грошове забезпечення виплачується особам рядового і начальницького складу за місцем їх постійної служби (пункт 9 розділу І Інструкції №623).
Згідно пункту 10 розділу І Інструкції №623 виплата грошового забезпечення особам рядового і начальницького складу здійснюється щомісяця у період із 20 по 25 число.
У той самий строк виплачується грошове забезпечення за перерахунками у зв`язку із присвоєнням чергового спеціального звання, призначенням на іншу посаду, зміною розміру відсотка надбавки за вислугу років тощо.
Суд приймає до уваги те, що 18 державна пожежно-рятувальна частина управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області була окремою юридичною особою.
Проте, пунктами 1.15 та 5.5 Положення про 18 державну пожежно-рятувальну частину Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області чітко встановлено, що 18 ДРПЧ є бюджетною установою, утримується за рахунок коштів державного бюджету, які одержані, крім іншого, в установленому порядку від плати за охорону від пожеж об`єктів суб`єктів господарювання.
Суд зазначає, що доводи відповідача про порушення ПАТ ДТЕК Західенерго договірних зобов`язань перед управлінням державної служби України з надзвичайних ситуацій, в частині своєчасного та повного проведення розрахунків за договором від 24.12.2018 за №2370-ЗЭ-БуТЭС, кошти від якого є джерелом фінансування грошового забезпечення, зокрема 18 державної пожежно-рятувальної частини управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській, є необґрунтованими, оскільки відносини щодо проходження служби (трудові відносини) виникли безпосередньо між позивачем та відповідачем, що підтверджується відповідними наказами та записами в трудовій книжці позивача.
Пунктом 13 розділу І Інструкції №623 встановлено, що грошове забезпечення, що належить особам рядового і начальницького складу і своєчасно їм не виплачено або виплачено в меншому, ніж належало, розмірі, виплачується за весь період, упродовж якого особи рядового і начальницького складу мали право на нього.
Статтею 116 Кодексу законів про працю України встановлено, що при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред`явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.
В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен у зазначений в цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.
Відтак суд дійшов висновку, що відповідач як суб`єкт владних повноважень та юридична особа публічного права не може відмовляти у виплаті грошового забезпечення працівнику з підстави невиконання певного договірного зобов`язання іншою юридичною особою, позаяк обов`язок виплати такого грошового забезпечення в силу норм Кодексу цивільного захисту України та Інструкції №623 покладено саме на управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській.
Відповідно до частин першої та другої статті 6 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини.
Згідно з положеннями статті 9 Конституції України та статті 17, частини п`ятої статті 19 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини від 23.02.2006 № 3477-IV суди та органи державної влади повинні дотримуватися положень Європейської конвенції з прав людини та її основоположних свобод 1950 року, застосовувати в своїй діяльності рішення Європейського суду з прав людини з питань застосування окремих положень цієї Конвенції.
Відповідно до статті 1 Протоколу №1 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожна фізична особа має право мирно володіти своїм майном. Ніхто не може бути позбавлений свого майна інакше як в інтересах суспільства і на умовах, передбачених законом або загальними принципами міжнародного права.
Європейський суд з прав людини зауважив, що поняття власності, яке міститься в першій частині статті 1 Протоколу № 1, має автономне значення, яке не обмежене власністю на фізичні речі і не залежить від формальної класифікації в національному законодавстві: деякі інші права та інтереси, наприклад, борги, що становлять майно, можуть також розглядатися як майнові права, і, таким чином, як власність в цілях вказаного положення, (справа Broniowski v. Poland № 31443/96).
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що невиплата Управлінням Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області ОСОБА_1 грошового забезпечення у період проходження ним служби в 18 державній пожежно-рятувальній частині управління державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області у сумі 14 662,50 грн. у період з січня по березень 2020 року включно призвела до порушення права позивача на своєчасну оплату праці у відносинах публічної служби.
За таких обставин, з метою захисту порушених прав позивача, слід стягнути з Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 невиплачене грошове забезпечення у сумі 14 662,50 грн.
Згідно з частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Однак, позивачем при зверненні до суду з даним позовом судовий збір не сплачувався, оскільки останній звільнений від його сплати згідно пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України «Про судовий збір», та, як наслідок, розподіл судових витрат на підставі статті 139 КАС України не здійснюється.
На підставі статті 129-1 Конституції України, Кодексу цивільного захисту України, керуючись статтями 139, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області на користь ОСОБА_1 невиплачене грошового забезпечення (зарплату) за період з січня по березень 2020 року в сумі 14 662 (чотирнадцять тисяч шістсот шістдесят дві) грн. 50 коп.
Згідно ст.255 КАС України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Повне найменування учасників справи:
позивач: ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );
відповідач: Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області (вул. І. Франка, 6, м. Івано-Франківськ, 76018, код ЄДРПОУ 38555228).
Суддя /підпис/ Гундяк В.Д.