
Справа № 488/4230/20
П О С Т А Н О В А
іменем України
19.01.21 року м. Миколаїв
Суддя Корабельного районного суду м.Миколаєва Торжинська Т.В., розглянувши справу, що надійшла з Головного управління ДПС у Миколаївській області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканки АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 , виданий 09.04.2015 року Корабельним РВ в Миколаєві УДМС України в Миколаївській області, особистий код платника податків НОМЕР_2 , фізичної особи-підприємця,
- про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення №45 від 09.11.2020 року, слідує, що 09 листопада 2020 року при проведенні фактичної перевірки діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 , яка здійснює господарську діяльність у магазині-кафе за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено здійснення такої діяльності з порушенням вимог п.11 ст.3 Закону України “Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, зокрема проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій з порушенням режиму попереднього програмування, а саме без зазначення коду товарної операції згідно української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності для підакцизних товарів.
Дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ч.1 ст.155-1 КУпАП.
Відповідно до приписів ст.268 КУпАП розгляд справи призначено з викликом особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
11.01.2021 року ОСОБА_1 подала до суду заяву, в якій просила про розгляд справи без її участі, свою вину за обставинами правопорушення, що викладені у протоколі, визнала.
Перевіривши матеріали справи, суд приходить до такого.
Відповідальність за правопорушення, що вказане у протоколі, передбачена ч. 1 ст. 155-1 КУпАП за ознаками порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Тобто диспозиція ч.1 ст.155-1 КУпАП є бланкетною, відсилає до законодавчо встановленого порядку проведення розрахунків у певній сфері.
Згідно п.11 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР, суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів, тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані, в тому числі проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.
Відповідно до преамбули вказаного Закону - цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Дія його поширюється на усіх суб`єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб`єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
За диспозицією та санкцією частини 1 статті 155-1 КУпАП, порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від двох до п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Тобто передбачена окрема відповідальність як осіб, які здійснюють розрахункові операції (продавців, тощо) так і посадових осіб суб`єктів господарювання.
Зі змісту наданих письмових доказів, зокрема акту (довідки) про результати фактичної перевірки з питань додержання суб`єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов`язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, пальним від 09.11.2020року, вище вказаного протоколу про адміністративне правопорушення, письмових пояснень ОСОБА_1 у даному протоколі та наданих суду 11.01.2021 року, суд дійшов висновку про доведеність у діях останньої складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП.
Керуючись ст.ст.155-1 ч.1, 283, 284 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 притягнути до адміністративної відповідальності за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 155-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 85 грн. (Отримувач:Миколаїв.ГУК/Корабел.р-н/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37992030, Банк отримувача (ДКСУ): Казначейство України (ЕАП), Номер рахунку: UA938999980313000106000014481, Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір в сумі 454 грн. (Отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів: 22030106, призначення платежу — судовий збір).
Скаргу на постанову у справі про адміністративне правопорушення може бути подано до Миколаївського апеляційного суду через Корабельний районний суд м.Миколаєва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Т.В. Торжинська