
Справа № 234/105/21
Провадження № 1-кп/234/526/21
У Х В А Л А
Іменем України
11 січня 2021 року
Краматорський міський суд Донецької області у складі:
Головуючого - судді Переверзевої Л.І.,
секретаря – Горбатової Л.І.
прокурора – Регана Ю.А.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в місті Краматорську кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12017050390002120 від 28.07.2017 року, за обвинуваченням
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Червона Поляна Луганської області, громадянина України, з вищою освітою, раніше не судимого, який є фізичною особою – підприємцем ОСОБА_1 , який мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , та зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 367 КК України,-
ВСТАНОВИВ:
Органом досудового розслідування ОСОБА_1 обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України.
В ході судового розгляду встановлено, що у 2016 році Донецькою облдержадміністрацією, в рамках програми соціально-економічного розвитку Донецької області, затвердженої розпорядженням губернатора області, виділено грошові кошти у загальній сумі 1 200 000 грн. з метою реконструкції відділу сортування ТБО, розташованого за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Анатолія Солов`яненка, 2.
22.09.2016 між КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами ( ЄДРПОУ 34850326) в особі директора – ОСОБА_2 (далі за текстом – замовник), та ТОВ «ВАДІ 2012» в особі директора – ОСОБА_3 (далі за текстом – підрядник), укладено договір № 4 відповідно до якого підрядник приймає на себе зобов`язання на свій ризик виконати роботи по реконструкції відділу сортування ТПВ КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» для одержання сировини розташованого за адресою: Донецька область, м. Краматорськ вул. вул. Анатолія Солов`яненка, 2, а замовник прийняти та оплатити такі роботи відповідно до проектно-кошторисної документації.
Обсяг, вартість та термін виконання робіт визначаються прикладеними до зазначеного Договору календарним графіком і договірною ціною, які є невід`ємною частиною вказаного договору. Договірна ціна вказаного Договору складає 1175000,00 гривень. Даний Договір набуває чинності з дати його підписання і діє до 01.11.2016, але до отримання документів про відповідність збудованого Об`єкту проектній документації, згідно з вимогами чинного законодавства.
22.09.2016 між КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами (код ЄДРПОУ 34850326) в особі директора – ОСОБА_2 (далі за текстом – замовник) та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 , який з 02.03.2016 зареєстрований в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, у сфері інженер технічного нагляду, сертифікат, серія АТ № 002975, ( надалі виконавець) укладено договір № 1 про надання послуг з технічного нагляду, згідно котрого, замовник доручає, а виконавець зобов`язується здійснювати технічний нагляд за будівництвом об`єкту: реконструкції відділу сортування ТПВ КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» для одержання сировини м. Краматорськ.
Договором №1 від 22.09.2016 передбачено:
1.1 Замовник доручає, а Виконавець зобов`язується здійснювати технічний нагляд за будівництвом об`єкту: реконструкції відділу сортування ТПВ КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» для одержання сировини м. Краматорськ. Здійснення технічного нагляду за будівництвом об`єкту виконується у відповідності з порядком здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єктів архітектури, затвердженим постановою КМУ від 11.07.2007 за № 903.
2.1 Виконавець зобов`язаний:
- якісно, та у встановлені сторонами терміни виконувати дії, передбачені п. 11 цього договору;
2.2 Виконавець має право:
- вимагати від залучених Замовником до будівництва об`єкту підрядників виконання робіт відповідно до проектної документації та інших нормативних документів відносно порядку виконання та приймання робіт;
- зупиняти роботи у випадках застосування матеріалів, конструкцій та виробів неналежної якості, чи які не відповідають нормативним документам;
- ставити питання про проведення лабораторних та експертних оцінок відносно відповідності застосованих матеріалів сертифікатам якості;
- зупиняти роботи до оформлення актів на приховання роботи та в разі виявлення місць можливого виникнення недоліків будівельно-монтажних робіт.
Відповідно до Порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903, передбачено:
п.2 Технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об`єкта з метою здійснення контролю за дотриманням проектних рішень та вимог державних стандартів, будівельних норм і правил, а також контролю за якістю та обсягами робіт, виконаних під час будівництва або зміни (зокрема шляхом знесення) такого об`єкта.
п.3 Технічний нагляд здійснюють особи, що мають виданий відповідно до законодавства архітектурно-будівельною атестаційною комісією кваліфікаційний сертифікат.
Таким чином, ОСОБА_1 , здійснюючи технічний нагляд за виконанням будівельно-монтажних робіт по об`єкту реконструкції відділу сортування ТПВ КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» для одержання сировини м. Краматорськ, згідно ч.3 ст.18 КК України, є службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями за спеціальним повноваженням відповідно до Договору №1 від 22.09.2016.
В подальшому, ОСОБА_1 , в супереч п.п. 2, 3 порядку здійснення технічного нагляду під час будівництва об`єкта архітектури, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.07.2007 №903, всупереч вимог п.1.1, 2.1, 2.2 Договору №1 від 22.09.2016, незважаючи на достатній обсяг прав та обов`язків по здійсненню технічного нагляду на вказаному об`єкті будівництва, неналежним чином виконуючи свої службові обов`язки через несумлінне ставлення до них, не перевіривши відповідність виконаних будівельних робіт вимогам державних стандартів та норм, не перевіривши об`єм та вартість виконаних робіт, передбаченим вимогам по об`єкту реконструкції відділу сортування ТПВ КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» для одержання сировини м. Краматорськ у період часу з 22.09.2016 по 01.11.2016 не здійснив належний контроль за відповідністю будівельно-монтажних робіт, передбаченого проектною документацією, у зв`язку з чим на об`єкті реконструкції відділу сортування ТПВ КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» для одержання сировини м. Краматорськ фактично не були виконані наступні роботи, зазначені в акті приймання-передачі виконаних робіт № 1 від 01.11.2016 за формою КБ-2в за листопад 2016 року:
-Розбирання покриттів покрівлі з рулонних матеріалів в 1-3 шари;
-Додавати на кожний наступний шар розбирання рулоної покрівлі;
-Розбирання цементних покриттів підлог;
-Розбирання поясків, сандриків, жолобів, відливів, звисів тощо з листової сталі;
-Армування стяжки дротяною сіткою;
-Улаштування цементної вирівнювальної стяжки;
-На кожні 5 мм зміни товщини шару цементної вирівнювальної стяжки додавати або виключати;
-Пластифікатор;
-Прожектор що устанавлівається окремо на кронштейні на опорі з лампою потужності 500 Вт;
-Монтаж світильників із лампами розжарювання місцевого освітлення;
-Світильник світлодійодний 120-98 Ватт;
-Кронштейни:
Згідно висновку судової будівельно-технічної експертизи Донецького НДІСЕ № 1707 від 27.02.2018, обсяг фактично виконаних будівельних робіт по об`єкту: Реконструкція відділу сортування ТПВ КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» для одержання сировини у м. Краматорськ частково не відповідають, відображеним в актах виконаних робіт. Має місце завищення вартості та обсягів виконаних робіт в частині ремонту покрівлі та освітлення. Вартість невиконаних робіт складає 157165 гривень 04 копійки.
Надалі ОСОБА_1 , неналежно виконуючи свої службові обов`язки, як інженер технічного нагляду засвідчивши акт № 1 від 01.11.2016 приймання виконаних будівельних робіт форми КБ2в за листопад 2016 року, по об`єкту реконструкції відділу сортування ТПВ КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» для одержання сировини у м. Краматорськ, розташованого за адресою: Донецька область, м. Краматорськ, вул. Анатолія Солов`яненка, 2 на загальну суму 1 174 000 гривень, котрий не відповідає дійсності в частині відомостей щодо фактичних об`ємів виконаних ним підрядних робіт, як таких, що відповідають переліку, обсягу та вартості, передбачених договором підряду №4 від 22.09.2016 та проектно – кошторисною документацією виконаних об`ємів будівельних робіт, своїм власним підписом.
На підставі вказаного акту, який у подальшому був підписаний в особі директора КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами (код ЄДРПОУ 34850326) – ОСОБА_2 (замовник), за платіжними дорученнями № 2 від 03.10.2016, № 4 від 07.11.2016 КП «Донецький регіональний центр поводження з відходами» для одержання сировини у м. Краматорськ через казначейську службу неправомірно перераховано ТОВ «ВАДІ 20122» на розрахунковий рахунок № НОМЕР_1 грошові кошти на загальну суму 1 174000,0 гривень, у якості остаточної оплати за виконані будівельні роботи.
Внаслідок неналежного виконання ОСОБА_1 , своїх службових обов`язків, інженера технічного нагляду, було засвідчено своїм власним підписом акт приймання виконаних будівельних робіт форми КБ2в за листопад 2016 року, від 01.11.2016: №1, однак на момент його підписання були не виконані та завищені роботи на загальну суму 157165 гривень 04 копійки, чим спричинено державі в особі Донецької обласної державної адміністрації збитки на вказану суму.
Таким чином, ОСОБА_1 , своїми діями, що виразились у службовій недбалості, тобто неналежному виконанні службовою особою своїх службових обов`язків через несумлінне ставлення до них, що спричинило істотні наслідки державним інтересам, обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
У судовому засіданні прокурор заявив клопотання про звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності в зв`язку із закінчення строків давності притягнення до кримінальної відповідальності.
ОСОБА_1 підтримав клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності.
Суд вислухавши прокурора та обвинуваченого, вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
ОСОБА_1 обвинувачується у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 367 ч.1 Кримінального кодексу України.
Відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, злочин, у вчинені якого обвинувачується ОСОБА_1 є нетяжким злочином.
Стаття 49 КК України передбачає, що особа звільняється від кримінальної відповідальності, якщо з дня вчинення нею нетяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років і до дня набрання вироком законної сили минуло три роки.
З дня скоєння ОСОБА_1 злочину минуло понад три роки.
У зв`язку з викладеним суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання прокурора про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_1 , закриття кримінального провадження відносно ОСОБА_1 , обвинуваченого у скоєні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 367 Кримінального Кодексу України та звільнення ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, передбаченої статтею 367 ч.1 Кримінального Кодексу України.
На підставі статті 49 КК України та керуючись статтями 285-288 КПК України, суд,-
УХВАЛИВ:
Кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 12017050390002120 від 28.07.2017 року, за обвинуваченням ОСОБА_1 , у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України - закрити.
Звільнити ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності, передбаченої статтею 367 ч.1 Кримінального Кодексу України.
Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Краматорський міський суд Донецької області протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий суддя Л. І. Переверзева