
Справа № 226/7/21
ЄУН №226/7/21
Провадження № 3/226/63/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 січня 2021 року суддя Димитровського міського суду Донецької області Рибкін О.А., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки міста Донецька, громадянки України, є головою ліквідаційної комісії ТОВ «Аптека № 117», мешкає за адресою: АДРЕСА_1 , юридична адреса підприємства: АДРЕСА_2 ,
за ст.163-1 ч.1 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
04.01.2021 року до Димитровського міського суду Донецької області з Головного управління Державної податкової служби у Донецькій області надійшов адміністративний матеріал з протоколом № 414 від 28.12.2020 року про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП, згідно якого ОСОБА_1 , яка є головою ліквідаційною комісією ТОВ «Аптека № 117», розташованого за адресою: Донецька область, м.Мирноград, пров.Чкалова, 9/16, порушила встановлений законом порядок ведення податкового обліку за період з 01.01.2017 року по 01.12.2020 року згідно акту перевірки від 15.12.2020 № 1912/05-99-07-16/23768614, а саме: на порушення п.п.14.1.257 п.14.1 ст.14, п.44.1 ст.44, п.292.11 ст.292 Податкового кодексу України занижено єдиний податок на 2020 рік, що підлягає сплаті до бюджету всього у сумі 6895,00 грн., за що передбачена відповідальність ч.1 ст.163-1 КУпАП.
ОСОБА_1 до судового засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена у встановленому порядку.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що справу про адміністративне правопорушення слід закрити через відсутність складу адміністративного правопорушення, виходячи з наступного.
Протокол про адміністративне правопорушення № 414 складено головним державним ревізором – інспектором Покровського відділу перевірок платників – юридичних осіб управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Донецькій області Надточий М.В. у відношенні голови ліквідаційної комісії ТОВ «Аптека № 117» ОСОБА_1 28.12.2020 року.
Відповідно до ч.2 ст.254 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення, в разі його оформлення, складається не пізніше 24 годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення.
Як зазначене в протоколі про адміністративне правопорушення № 414 від 28.12.2020 року, правопорушення було вчинене 15.12.2020 року о 16.00 год., що встановлено актом перевірки від 15.12.2020 № 1912/05-99-07-16/23768614.
Тобто між встановленням особи, яка на думку інспектора податкової служби вчинила правопорушення, та складанням адміністративного протоколу щодо цієї особи минуло більше десяти днів, що суттєво перевищує встановлений законом строк у 24 години для складання протоколу про адміністративне правопорушення.
Згідно зі статтею 251 КУпАП доказами у справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюється наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винуватість конкретної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані, зокрема, встановлюються і протоколом про адміністративне правопорушення, який відіграє значну роль у встановленні обставин справи та оцінці дій особи, щодо якої його складено.
Таким чином, протокол про адміністративне правопорушення за своєю суттю є доказом, який в даній справі є недопустимим доказом, оскільки протокол був складений всупереч нормам закону з порушенням строку на його складення, що тягне за собою недопустимість даного протоколу, як доказу в справі та, відповідно, неможливість суду посилатися на нього під час постановлення судового рішення.
Крім того, відповідно до ст.256 Кодексу України про адміністративні правопорушення, протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
Відповідно до п.7, п.10 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративне правопорушення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України № 566 від 02.072016 року, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право надати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу. Пояснення та зауваження за суттю вчиненого правопорушення вносяться до протоколу і засвідчуються підписом особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Пояснення та зауваження можуть додаватися до протоколу окремо, про що у Протоколі робиться запис.
В матеріалах справи відсутні будь-які пояснення або зауваження особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Відповідно до ст.62 Конституції України особа вважається невинуватою, доки її вину не буде доведено в законному порядку. Ніхто не зобов`язаний доводити свою невинуватість. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Згідно ч.2 ст.6 Європейської Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини, кожен обвинувачений у вчиненні правопорушення вважається невинуватим доти, доки його вину не буде доведено в законному порядку.
Відповідно до ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з`ясувати інші обставини, що мають істотне значення для правильного вирішення справи.
З урахуванням вищевикладеного суддя дійшов висновку, що внаслідок встановленої недопустимості доказу – протоколу про адміністративне правопорушення відсутня можливість судді встановити наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Згідно п.1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.7, 9, 247 п.1, 251, 278, 279, 280, 283-285 КУпАП, суддя
П О С Т А Н О В И В:
Провадження по справі № 3/226/63/2021 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.163-1 ч.1 КУпАП закрити у зв`язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного суду через Димитровський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А.Рибкін