Постанова № 94238559, 18.01.2021, Козятинський міськрайонний суд Вінницької області

Дата ухвалення
18.01.2021
Номер справи
133/3564/20
Номер документу
94238559
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

П О С Т А Н О В А

Іменем України

Справа № 133/3564/20

провадження № 3/133/1477/20

18.01.21 м. Козятин

КОЗЯТИНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Суддя Козятинського міськрайонного суду Вінницької області Пєтухова Н.О., розглянувши матеріали адміністративної справи, що надійшла з Головного управління ДПС у Вінницькій області,

про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка проживає в АДРЕСА_1 , працює фізичною особою-підприємцем,

за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИЛА:

08.12.2020 при фактичній перевірці магазину-кафе АДРЕСА_2 , було встановлено, що ФОП ОСОБА_1 порушила ведення порядку розрахунків, а саме: проводила розрахунки через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування товару, а саме відсутня назву товару, що знаходиться в реалізації «Пиво», чим порушила п. 11 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 р №265/ВР-95 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері громадського харчування та послуг» (із змінами та доповненнями).

У судове засідання, призначене на 10 год. 45 хв. 29.12.2020 ОСОБА_1 не з`явилась; надала на адресу Козятинського міськрайонного суду Вінницької області клопотання про відкладення розгляду справи в зв`язку з тим, що вона не підготовлена до розгляду справи та потребує правової допомоги.

У судове засідання призначене на 13 год. 30 хв. 18.01.2020 ОСОБА_1 не з`явилася: надала на адресу Козятинського міськрайонного суду клопотання про розгляд справи у її відсутність, вину у вчиненні вказаного адміністративного правопорушення визнала у повному обсязі, щиро кається, просила суд суворо її не карати, так як до адміністративної відповідальності притягується вперше. Крім того, у письмових поясненнях, які були направлені на адресу суду вказала, що з 28.07.2014 займається підприємницькою діяльністю, основним видом якої є роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами, що підтверджується випискою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців від 31.07.2014.

Згідно ліцензії № 02080308202002393 їй надано право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, термін дії якого з 01.08.2020 до 01.08.2021. У додатку до ліцензії зазначено ідентифікуючі дані електронно-касового апарату, який на даний час перебуває у її користуванні.

03.12.2020 при здійсненні фактичної перевірки працівниками податкової служби було встановлено порушення ведення порядку розрахунків, тобто, розрахунки проводилися через РРО без використання режиму попереднього програмування найменування товару, а саме: відсутня споживча ознака товару «Пиво».

Вказане порушення зумовлене технічними особливостями роботи розрахункового реєстратора, що виключає можливість повного зазначення споживчої ознаки підакцизного товару та його назви одночасно, а також порушенням роботи системної плати РРО.

З метою усунення описаної несправності нею було вжито заходи та направлено реєстратор до сервісного центру, що підтверджується довідкою № 1633 від 08.12.2020 про опломбування/розпломбування реєстратора розрахункових операцій. На час ремонту РРО торгівля не здійснювалася.

Вказане порушення мало разовий характер, не призвело до збитків та несплати податків, не завдало істотної шкоди охоронюваним законом інтересам, так як було забезпечено можливість створення фіскальних звітних чеків, контрольних стрічок, забезпечена можливість зберігання останніх, в тому числі й у період здійснення фактичної перевірки. При проведенні перевірки встановлено, що сума готівкових чеків та сума, яка вказана у звіті реєстратора розрахункових операцій, однакові (530,45 грн.).

Вказала, що на даний час порушення усунуто та більше не повториться.

Згідно ст. 268 КУпАП присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за вказаною статтею не є обов`язковою, а тому суд розглядає справу у відсутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.

Відповідно до п. 11 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", суб`єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданніпослуг) у сферіторгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов`язані:

11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій та/або через програмні реєстратори розрахункових операцій для підакцизних товарів із використанням режиму програмування із зазначенням коду товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД, найменування товарів, цін товарів та обліку їх кількості.

Таким чином, ОСОБА_1 є суб`єктом господарювання, на який поширюється дія Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".

Положеннями ч. 1 ст. 155-1 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Вина ОСОБА_1 доведена матеріалами справи, а саме: протоколом № 627 про адміністративне правопорушення від 08.12.2020, актом (довідкою) фактичної перевірки від 03.12.2020 та поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП -порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг .

Статтею 33 КУпАП визначено загальні правила накладення стягнення за адміністративне правопорушення.

Так, при накладенні стягнення суд має врахувати характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

Враховуючи ту обставину, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, правопорушення не спричинило шкоди суспільним, державним інтересам, правам та свободам громадян, фактичні негативні наслідки вчиненого діяння відсутні, тому, суд вважає за можливе застосувати застосувати покарання, яке відповідає нижній межі санкції відповідної статті.

За змістом ст. 40-1 КУпАП України передбачено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.

Згідно п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, ставка судового збору становить 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що встановлена Законом України «Про судовий збір», Законом України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» .

Керуючись ст. ст. 155-1, 277-280, 294 КУпАП, суддя –

ПОСТАНОВИЛА:

Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі двох неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 34 (тридцять чотири) гривні 00 копійок (отримувач: ГУК у Він.обл./м.Козятин/21081100, код за ЄДРПОУ: 37979858, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA628999980313000106000002914; код класифікації доходів бюджету: 21081100), який стягнути в дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в сумі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок (стягувач Державна судова адміністрація України, 050, отримувач коштів ГУК у Він.обл./м.Козятин/22030101, код за ЄДРПОУ 37979858, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA978999980313191206000002914; код класифікації доходів бюджету: 22030101).

Роз`яснити особі, на яку накладено адміністративне стягнення, що відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Козятинський міськрайонний суд Вінницької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Суддя Н.О. Пєтухова

18.01.21