Рішення № 94232756, 18.01.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.01.2021
Номер справи
420/9560/20
Номер документу
94232756
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 420/9560/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 січня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд під головуванням судді Андрухіва В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області», Головного управління ПФУ в Одеській області, Міністерства внутрішніх справ України про визнання відмови протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області", Головного управління ПФУ в Одеській області, в якому просить:

- визнати протиправною діяльність Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області" щодо відмови у підготовці та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області передбачених діючим законодавством документів для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року;

- зобов`язати Державну установу "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області" підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області передбачені діючим законодавством документи для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року;

- зобов`язати Головне управління Пенсійного Фонду України в Одеській області розглянути документи про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років на пільгових умовах відповідно до п. "а" ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням вислуги років з відповідним застосуванням коефіцієнту у період перебування ним на посадах в органах боротьби з організованою злочинністю.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що він служив в органах МВС України в період з 26.08.1999 року по 28.09.2015 року, про що свідчать записи в його трудовій книжці.

Наказом начальника ГУМВС в Одеській області за №753 о/с від 28.09.2015 року у відповідності до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України підполковника міліції ОСОБА_1 , старшого оперуповноваженого відділу боротьби з груповою злочинністю управління карного розшуку ГУМВС України в області, було звільнено за п.64 «ж» (за власним бажанням) у запас Збройних Сил.

Згідно Наказу начальника ГУ МВС в Одеській області за №753 о/с від 28.09.2015 року вислуга років на день звільнення становила у календарному обчисленні - 16 років 01 місяць 04 дні; у пільговому обчисленні - 23 роки 11 місяців 27 днів.

13.08.2020 року позивач звернувся до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області з заявою, в якій просив підготувати та направити до ГУ ПФУ в Одеській області передбачені діючим законодавством документи для призначення пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року.

Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області заява від 18.08.2020 року була скерована на адресу сектору соціально-гуманітарних питань.

15.09.2020 року позивачем на його заяву від 18.08.2020 року від ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області» була отримана відповідь за вих. №33/36-121 від 10.09.2020 року, відповідно до якої позивачу було повідомлено, що правових підстав для направлення матеріалів до Департаменту персоналу МВС України для вирішення питання про призначення пенсії за вислугою років немає через відсутність у позивача встановленої п. "а" ч.1 ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарної вислуги років.

Позивач вважав, що посилання ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області» на необхідність врахування лише календарної вислуги років є безпідставним і не ґрунтується на вимогах закону, оскільки право на пенсію за вислугу років не ставиться в залежність від наявності відповідної кількості виключно календарної вислуги.

До того ж, в матеріалах справи наявні належні та допустимі докази, які підтверджують наявність у позивача права на призначення пенсії за вислугою років, оскільки Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких Інших осіб» визначено, що особам рядового і начальницького складу кримінально-виконавчої служби встановлюється пільговий залік вислуги років для призначення пенсії.

Ухвалою від 30.09.2020 року прийнято до розгляду вказану позовну заяву та відкрито провадження у справі. Ухвалено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами. Зазначено, що розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі та справу буде розглянуто у строк не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

Ухвалою від 17.11.2020 року залучено до участі у справі в якості другого відповідача Міністерство внутрішніх справ України. Ухвалено розгляд адміністративної справи розпочати спочатку. Зобов`язано позивача протягом двох днів з дня отримання цієї ухвали надіслати Міністерству внутрішніх справ України копії позовної заяви з додатками. Зобов`язано відповідачів - Державну установу "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області", Головне управління ПФУ в Одеській області протягом двох днів з дня отримання цієї ухвали надіслати Міністерству внутрішніх справ України копії відзиву з додатками. Встановлено відповідачу - МВС України строк для подання відзиву на позовну заяву - протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії позовних матеріалів. Встановлено позивачу п`ятиденний строк з дати отримання відзиву МВС України на позов для подання відповіді на відзив. Встановлено відповідачу - МВС України п`ятиденний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечень.

05.11.2020 року через канцелярію суду від представника відповідача - ГУ ПФУ в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню. У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що згідно з пунктом 1 Порядку, затвердженого постановою правління Пенсійного Фонду України від 30.01.2007 № 3-1, щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок), заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства Інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів.

Відповідно до пункту 12 Порядку уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії, ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи.

Пунктом 14 Порядку передбачено, що орган, що призначає пенсії, розглядає питання про призначення пенсії або про відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою.

Відповідач вказав, що уповноваженими органами до Головного управління документи про призначення пенсії позивачу не надавалися, та позивач до Головного управління з даного питання також не звертався.

16.11.2020 року через канцелярію суду від представника відповідача - Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області» надійшов відзив на позовну заяву, відповідно до якого відповідач вважає позов необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню. У відзиві на позовну заяву відповідач зазначив, що відповідно до наказу Міністерства внутрішніх справ України від 25.02.2019 № 129 "Про визначення в Міністерстві внутрішніх справ України уповноваженого структурного підрозділу з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсій", уповноваженим структурним підрозділом визначено Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС (наразі Департамент персоналу відповідно до наказу МВС від 23.12.2019 №1088 "Про внесення змін до структури апарату Міністерства внутрішніх справ України"). Уповноваженим структурним підрозділом з підготовки та подання до органів Пенсійного фонду України документів для призначення (перерахунку) пенсії визначено Департамент персоналу МВС України. Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області" не має повноважень для самостійного створення документів для призначення (перерахунку) пенсій, довідок про розмір грошового забезпечення, оформлення посвідчень та інших документів.

Крім того, відповідно до абзаців 3, 8 пункту 3 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою КМ України № 45 від 13.02.2008 року, довідки видаються на осіб, які звільнені із служби: в апараті МВС, органах та підрозділах МВС, в закладах, на підприємствах та в установах, що належать до сфери управління МВС (крім органів, підрозділів, закладів та установ, передбачених абзацами четвертим, п`ятим і сьомим цього пункту) - МВС.

Відповідач - МВС України у встановлений судом строк відзив на позовну заяву не подав.

Дослідивши в письмовому провадженні наявні в матеріалах справи докази, суд встановив наступні обставини.

Судом встановлено, що позивач проходив службу в органах МВС України в період з 26.08.1999 року по 28.09.2015 року, про що свідчать записи в його трудовій книжці серії НОМЕР_1 , а також Довідка відділу УКЗ ГУ НП в Одеській області (а.с. 12-13, 15-16).

Наказом начальника ГУ МВС в Одеській області за №753 о/с від 28.09.2015 року у відповідності до Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України підполковника міліції ОСОБА_1 , старшого оперуповноваженого відділу боротьби з груповою злочинністю управління карного розшуку ГУМВС України в області, було звільнено за п.64 «ж» (за власним бажанням) у запас Збройних Сил (а.с. 14).

Згідно зазначеного наказу начальника ГУ МВС в Одеській області за №753 о/с від 28.09.2015 року вислуга років позивача на день звільнення становила у календарному обчисленні - 16 років 01 місяць 04 дні; у пільговому обчисленні - 23 роки 11 місяців 27 днів.

13.08.2020 року позивач звернувся до Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області з заявою, в якій просив підготувати та направити до ГУ ПФУ в Одеській області передбачені діючим законодавством документи для призначення пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року (а.с. 17-20).

Ліквідаційною комісією ГУ МВС України в Одеській області вказана заява була скерована на адресу сектору соціально-гуманітарних питань.

Листом за вих. №33/36-121 від 10.09.2020 року ДУ «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області» було повідомлено позивачу, що правових підстав для направлення матеріалів до Департаменту персоналу МВС України для вирішення питання про призначення йому пенсії за вислугою років немає через відсутність у позивача встановленої п. "а" ч.1 ст.12 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» календарної вислуги років (а.с. 22-24).

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними.

Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.

При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Відповідно до преамбули Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію за цим Законом.

Закон має на меті реалізацію особами, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом, і спрямований на встановлення єдності умов та норм пенсійного забезпечення зазначеної категорії громадян України.

Держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв`язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 № 3-1 (далі - Порядок № 3-1).

Відповідно до пунктів 1, 12 Порядку № 3-1 заяви про призначення пенсії за вислугу років та по інвалідності особам, звільненим зі служби, які мають право на пенсію згідно із Законом, та особам, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до міжнародних договорів у галузі пенсійного забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, подаються цими особами до головних управлінь Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - органи, що призначають пенсії) через уповноважені структурні підрозділи Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства надзвичайних ситуацій України, Міністерства інфраструктури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, Державної прикордонної служби України, Державної податкової служби України, Державної пенітенціарної служби України, Державної інспекції техногенної безпеки України (далі - міністерства та інші органи).

Міністерства та інші органи, їх територіальні підрозділи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі визначають уповноважені структурні підрозділи, на які за їх рішенням покладаються функції щодо підготовки та подання до органів, що призначають пенсії, необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважені структурні підрозділи).

Уповноважений структурний підрозділ у 10-денний термін з дня одержання заяви про призначення пенсії оформляє всі необхідні документи і своє подання про призначення пенсії (додаток 2), ознайомлює з ним особу, якій оформлюється пенсія, і направляє до органу, що призначає пенсії за місцем проживання особи. Уповноважений структурний підрозділ надає допомогу особі в одержанні відсутніх на момент подання заяви документів для призначення пенсії. У разі, якщо підготовлені не всі необхідні для призначення пенсії документи, подаються наявні документи, а документи, яких не вистачає, подаються додатково в строки, визначені п. 6 цього Порядку.

Саме уповноважені структурні підрозділи здійснюють перевірку поданих звільненими зі служби особами заяв про призначення пенсії, здійснюють обчислення вислуги років для призначення пенсії і встановлюють наявність підстав для її призначення. Після цього такий орган законодавчо наділений компетенцією направити подання про призначення пенсії за вислугу років до територіального органу ПФУ або відмовити у такому поданні.

Тобто, у разі відсутності в особи достатньої вислуги років, правомірною є відмова у направленні до органу, що призначає пенсію відповідних документів, які необхідні для призначення пенсії за вислугу років.

Аналогічну позицію висловила Велика Палата Верховного Суду у постанові від 28.11.2018 по справі № 537/1980/16-а.

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію, визначає Закон України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Відповідно до вимог частини першої статті 1 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" особи офіцерського складу, прапорщики і мічмани, військовослужбовці надстрокової служби та військової служби за контрактом, особи, які мають право на пенсію за цим Законом, при наявності встановленої цим Законом вислуги на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ і в державній пожежній охороні, службі в Державній службі спеціального зв`язку та захисту інформації України, в органах і підрозділах цивільного захисту, податкової міліції, Державної кримінально-виконавчої служби України мають право на довічну пенсію за вислугу років.

Так, положеннями пункту "а" статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі Закон) передбачено, що пенсія за вислугу років призначається особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, іншим особам, зазначеним у пунктах "б" - "д", "ж" статті 1-2 цього Закону (крім осіб, зазначених у частині третій статті 5 цього Закону), незалежно від віку, якщо вони звільнені зі служби:

по 30 вересня 2011 року і на день звільнення мають вислугу 20 років і більше;

з 1 жовтня 2011 року по 30 вересня 2012 року і на день звільнення мають вислугу 20 календарних років та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2012 року по 30 вересня 2013 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік і більше;

з 1 жовтня 2013 року по 30 вересня 2014 року і на день звільнення мають вислугу 21 календарний рік та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2015 року по 30 вересня 2016 року і на день звільнення мають вислугу 22 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2016 року по 30 вересня 2017 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2017 року по 30 вересня 2018 року і на день звільнення мають вислугу 23 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2018 року по 30 вересня 2019 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки і більше;

з 1 жовтня 2019 року по 30 вересня 2020 року і на день звільнення мають вислугу 24 календарних роки та 6 місяців і більше;

з 1 жовтня 2020 року або після цієї дати і на день звільнення мають вислугу 25 календарних років і більше.

До календарної вислуги років зараховується також період, зазначений у частині другій статті 17 цього Закону.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 цього Закону до вислуги років поліцейським, особам офіцерського складу, особам середнього, старшого та вищого начальницького складу органів внутрішніх справ, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України при призначенні пенсії на умовах цього Закону додатково зараховується час їхнього навчання (незалежно від форми навчання) у цивільних вищих навчальних закладах, а також в інших навчальних закладах, після закінчення яких присвоюється офіцерське (спеціальне) звання, до вступу на військову службу, службу до органів внутрішніх справ, Національної поліції, державної пожежної охорони, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції чи Державної кримінально-виконавчої служби України або призначення на відповідну посаду в межах до п`яти років із розрахунку один рік навчання за шість місяців служби.

Таким чином, беручи до уваги наведені вище норми Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", суд дійшов висновку, що вказаним Законом чітко передбачено, що пенсія за вислугу років призначається при наявності на день звільнення, зокрема, 22 календарних років у осіб, звільнених з 1 жовтня 2014 року по 30 вересня 2015 року, та міститься виключний перелік періодів служби, які враховуються в календарну вислугу років.

Зазначеними законодавчими нормами чітко передбачено, що пенсія за вислугу років призначається при наявності календарної, а не загальної чи пільгової вислуги років відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей" від 17 липня 1992 року № 393.

Аналогічна правова позиція щодо застосування норм матеріального права у спорах цієї категорії міститься у постановах Верховного Суду від 27.03.2018 у справі № 295/6301/17, від 19.09.2018 у справі № 725/1959/17, від 22.11.2018 у справі № 161/4876/17, від 22.01.2019 у справі № 295/10742/16-а, від 27.02.2019 у справі № 295/6454/17, від 10.07.2019 у справі №299/509/15-а, від 25.07.2019 у справі № 806/1402/16.

Як встановлено судом, на час звільнення з органів внутрішніх справ календарна вислуга років позивача складала 16 років 01 місяць 04 дні, а відтак у позивача відсутнє право на призначення пенсії за вислугою років, оскільки він не має встановленої пунктом "а" частини першої статті 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" календарної вислуги років.

Таким чином, оскільки у позивача відсутня достатня вислуга років відповідач - Державна установа "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області" правомірно відмовив йому в направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області відповідних документів, які необхідні для призначення пенсії за вислугу років.

За викладених обставин суд вважає безпідставними та необґрунтованими посилання позивача на Постанову КМ України від 17 липня 1992 року №393, оскільки, як зазначено судом вище, пенсія за вислугу років призначається при наявності календарної, а не загальної чи пільгової вислуги років.

Решта доводів позивача висновків суду щодо відсутності в нього необхідної календарної вислуги років для призначення пенсії за вислугу років на підставі п. "а" частини 1 ст.12 Закону висновків суду не спростовують, а тому не беруться судом до уваги.

Відмовляючи в задоволенні позову до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області», суд не вбачає підстав для зобов`язання ГУ ПФУ в Одеській області розглянути документи про призначення позивачу пенсії за вислугу років на пільгових умовах відповідно до п. "а" ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням вислуги років з відповідним застосуванням коефіцієнту у період перебування ним на посадах в органах боротьби з організованою злочинністю.

Згідно з ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст.90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 задоволенню не підлягають, а тому в позові йому слід відмовити повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 5-6, 9, 72, 77, 90, 241-246, 291, п.15.5 ч.1 розділу VII КАС України, суд,

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 , паспорт серії НОМЕР_2 ) до Державної установи «Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області» (пров. Каркашадзе, 3, м. Одеса, 65044), Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (адреса: вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65107, код ЄДРПОУ 20987385), Міністерства внутрішніх справ України (адреса: вул. Богомольця, 10, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 00032684) про визнання протиправною діяльності Державної установи "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області" щодо відмови у підготовці та направленні до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області передбачених діючим законодавством документів для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року; зобов`язання Державну установу "Територіальне медичне об`єднання МВС України по Одеській області" підготувати та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області передбачені діючим законодавством документи для призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років у відповідності до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року; зобов`язання Головне управління Пенсійного Фонду України в Одеській області розглянути документи про призначення ОСОБА_1 пенсії за вислугу років на пільгових умовах відповідно до п. "а" ст.12 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням вислуги років з відповідним застосуванням коефіцієнту у період перебування ним на посадах в органах боротьби з організованою злочинністю - відмовити повністю.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення до П`ятого апеляційного адміністративного суду через Одеський окружний адміністративний суд з одночасною подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Суддя В.В. Андрухів