
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа №380/12391/20
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
19 січня 2021 року Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кравців О.Р. одержав позовну заяву ОСОБА_1 до Львівської міської ради, Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області/Головне управління Національної поліції у Львівській області, третя особа: Міністерство внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в :
До Львівського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Львівської міської ради, Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області/Головне управління Національної поліції у Львівській області, третя особа: Міністерство внутрішніх справ України, в якій просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність ГУ НП у Львівській області/Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області/МВС України/Львівську міську раду, яка полягає у непоновленні/подовження/позивача та його сім`ї у контрольному списку на поліпшення житлових умов з моменту видалення відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року», не забезпеченні житлом у строк, що передбачений п. 18 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту, неправомірною;
- зобов`язати ГУ НП у Львівській області/Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області/МВС України/Львівську міську раду продовжити (відновити) позивача та його сім`ю в контрольному списку ГУ НП у Львівській області на поліпшення житлових умов з дня виключення з нього та виділити сім`ї позивача 2-х кімнатну ізольовану квартиру, позачергово (благоустроєне житло, яке за розміром і санітарними умовами відповідає ст.ст. 48, 50 ЖК України) відповідно до вимог п. 18 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», з урахуванням переважного права на одержання житла як особи, що мають статус інваліда 3 групи - ветерана війни і перебуває у списках Львівської міської ради на позачергове поліпшення житлових умов або виділити кошти квартиру за рахунок МВС України. 07.11.2015 у зв`язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» і втратою чинності Закону України «Про міліцію» розпорядником на чолі колишньої міліції залишилося Міністерство внутрішніх справ.
- встановити судовий контроль за виконання рішенням суду шляхом зобов`язання Головного управління Національної поліції у Львівській області/Львівської міської ради подати в установлений судом термін з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України).
Відповідно до ч. 8 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою - шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
Ухвалою від 29.12.2020 позовну заяву залишено без руху для усунення її недоліків, а саме позивачу слід було привести у відповідність відповідачів та позовних вимог, до яких вони заявлені; сплатити судовий збір за подання позовної заяви. При цьому в ухвалі зазначено, що у випадку, якщо наприклад, позивач заявить вимоги до трьох відповідачів, за кожну слід буде сплатити судовий збір (840,80 грн. х 3 відповідачів). Вказане відповідає абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України «Про судовий збір» (у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру). Також позивачу запропоновано якщо він бажає залучити до участі у справі Міністерство внутрішніх справ України як третю особу, йому слід подати відповідне клопотання, у якому вказати чи має воно самостійні вимоги, на чиїй стороні його слід залучити до участі у справі та яким чином рішення у цій справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов`язки у цій справі.
14.01.2021за вх. №2029 від позивача надійшло клопотання про залучення до адміністративного позову співвідповідача - МВС України, третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Львівську міську раду.
14.01.2021 за вх. №2032 від позивача надійшла заява про усунення недоліків. Позивач зокрема вказав, що Ліквідаційна комісія Головного управління МВС України у Львівській області та Головне управління Національної поліції у Львівській області є самостійними відповідачами.
Позивач виклав свої позовні вимоги та просив суд:
- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Національної поліції у Львівській області/Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області, МВС України, Львівську міську раду, яка полягає у непоновленні, непродовженні позивача та членів його сім`ї в контрольному списку на поліпшення житлових умов з моменту видалення відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей» №900 від 23 грудня 2015 року», не забезпеченні житлом у строк, що передбачений п. 18 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту, неправомірною;
- зобов`язати Головне управління Національної поліці у Львівській області/Ліквідаційної комісії ГУ МВС України у Львівській області/МВС України/Львівську міську раду продовжити (відновити) позивача та його сім`ю в контрольному списку ГУ НП у Львівській області на поліпшення житлових умов з дня виключення з нього та виділити сім`ї позивача 2-х кімнатну ізольовану квартиру, позачергово (благоустроєне житло, яке за розміром і санітарними умовами відповідає ст.ст. 48, 50 ЖК України) відповідно до вимог п. 18 ч. 1 ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни та гарантії їх соціального захисту», з урахуванням переважного права на одержання житла як особи, що мають статус інваліда 3 групи - ветерана війни і перебуває у списках Львівської міської ради на позачергове поліпшення житлових умов або виділити кошти квартиру за рахунок МВС України. 07.11.2015 у зв`язку з прийняттям Закону України «Про Національну поліцію» і втратою чинності Закону України «Про міліцію» розпорядником на чолі колишньої міліції залишилося Міністерство внутрішніх справ.
- встановити судовий контроль за виконання рішенням суду шляхом зобов`язання Головного управління Національної поліції у Львівській області/Львівської міської ради подати в установлений судом термін з моменту набрання рішенням законної сили, звіт про виконання рішення суду (ст. 382 КАС України);
- стягнути з відповідача – ГУ НП у Львівській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь позивача витрати по сплаті судового збору в сумі 840,80 грн.
До цієї заяви долучено також квитанцію про сплату судового збору в сумі 840,80 грн. Позивач вказав, що судовий збір за декілька прохань суду визнати протиправним акт, «скасувати», «визнати нечинним», «зобов`язати прийняти рішення», тощо сплачується як за одну позовну вимогу немайнового характеру.
Дослідивши такі аргументи позивача, суддя вважає за необхідне зазначити таке.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України «Про судовий збір» №3674-VI від 08.07.2011.
Частиною 1 ст. 4 Закону №3674-VI встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пунктом 3 ч. 2 ст. 4 Закону №3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України “Про Державний бюджет України на 2020 рік” з 01.01.2020 встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2102,00 грн.
Згідно з приписами абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону №3674-VI У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивач слушно зазначив, що вимоги визнати протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити дії є пов`язаними між собою, однак такі вимоги заявлено до 3 відповідачів та у тому числі третьої особи, що не охоплюється поняттями пов`язаних вимог, оскільки стосуються кожного з відповідачів окремо.
Згідно з квитанцією від 11.01.2021, платіж №1030730345 позивач сплатив судовий збір в сумі 840,80 грн., замість 2522,40 грн. (3 х 840,80 грн.)
Вказане свідчить про те, що позивач на виконання вимог позовної заяви не сплатив судовий збір у повному обсязі, який належало, а тому недоліки позовної заяви не усунув.
Інших заяв чи клопотань від позивача щодо виконання/неможливості виконання вимог ухвали станом на момент постановлення цієї ухвали не надходило.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Відповідно до ч. 5 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду не пізніше п`яти днів з дня її надходження або з дня закінчення строку на усунення недоліків.
Оскільки позивач не усунув недоліки позовної заяви у встановлений строк, відповідно до ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, таку слід повернути позивачу.
Також суддя зазначає, що згідно з п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону №3674-VI сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі повернення судового збору.
Оскільки позивач з метою усунути недоліки позовної заяви все ж частково сплатив судовий збір відповідно до квитанції від 11.01.2021, платіж №1030730345 в сумі 840,80 грн., такий слід повернути позивачу з Державного бюджету України.
Керуючись ст.ст. 169, 243, 248, п.п. 15.5 п. 15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суддя, –
у х в а л и в :
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Львівської міської ради, Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Львівській області/Головне управління Національної поліції у Львівській області, третя особа: Міністерство внутрішніх справ України про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії, - повернути позивачу.
2. Повернути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір в сумі 840,80 грн., відповідно до квитанції від 11.01.2021, платіж №1030730345.
3. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із доданими до неї документами, не пізніше наступного дня після її постановлення.
4. Роз`яснити позивачу, що згідно з ч. 8 ст. 169 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала про повернення позовної заяви набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала про повернення позовної заяви може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги через Львівський окружний адміністративний суд у п`ятнадцятиденний строк з дати підписання ухвали до Восьмого апеляційного адміністративного суду, з врахуванням гарантій встановлених пунктом 3 Розділу VI «Прикінцевих положень» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Кравців О.Р.