
Справа № 699/1088/20
Номер провадження № 3/699/36/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.01.2021 року м. Корсунь-Шевченківський
Суддя Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області Свитка С.Л. розглянувши матеріали, які надійшли від Корсунь-Шевченківського відділення поліції Звенигородського відділу поліції ГУ НП в Черкаській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Бендюгівка Кагарлицького району Київської області, зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий 24.05.2012, РНОКПП – НОМЕР_2 , гр. України, приватного підприємця, інші відомості про особу суду невідомі,
за ч. 2 ст. 164-10 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
30.11.2020 року о 12:00 год. по АДРЕСА_2 гр. ОСОБА_1 , будучи суб`єктом підприємницької діяльності, що здійснює операції з металобрухтом, здійснила приймання у фізичної особи металобрухту, без складання акта приймання, визначеного Законом України "Про металобрухт".
Своїми діями ОСОБА_1 вчинила адміністративне правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст.164-10 КУпАП, тобто приймання металобрухту громадянином - суб`єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю металобрухту, без складання акта приймання, визначеного Законом України "Про металобрухт".
У суд ОСОБА_1 з`явилася, заяв та клопотань суду не надала, у тому числі щодо залучення захисника, і після роз`яснення судом її прав, передбачених ст.268 КУпАП, вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 164-10 КУпАП, визнала повністю і пояснила, що 30.11.2020 року на пункті прийому металобрухту прийняла від фізичної особи брухт металу без складання акта приймання, передбаченого законом.
Вчинення особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 164-10 КУпАП, в повному обсязі підтверджується матеріалами справи, зокрема даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ГП № 560154, який складений відповідно до вимог закону;
- письмовими поясненнями ОСОБА_2 про те, що він 30.11.2020 року здав приймальниці металобрухту по вул..Я.Мудрого електричний двигун на брухт, але остання не встановила його персональні дані та не склала акта про прийом вказаного брухту;
- письмовими поясненнями ОСОБА_1 в протоколі про адмінправопорушення про те, що не склала акт про прийом металобрухту, оскільки хотіла використати прийнятий брухт для власних потреб;
- копією виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про реєстрацію ОСОБА_1 фізичною особою-підприємцем.
Оцінюючи вказані докази у їхній сукупності з поясненнями ОСОБА_3 у суді, беручи до уваги, що вказані докази не викликають у суду сумнівів, вважаю винуватість останньої у вчиненні зазначеного вище правопорушення доведеною, оскільки частиною 2 ст. 164-10 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за приймання металобрухту посадовою особою суб`єкта господарювання або громадянином - суб`єктом підприємницької діяльності, що здійснює заготівлю, переробку, металургійну переробку металобрухту, без складання акта приймання, визначеного Законом України "Про металобрухт".
Згідно ст.1 Закону України «Про металобрухт» від 05.05.1999 року № 619-XIV металобрухт – це непридатні для прямого використання вироби або частини виробів, які за рішенням власника втратили експлуатаційну цінність внаслідок фізичного або морального зносу і містять у собі чорні або кольорові метали чи їх сплави, а також вироби з металу, що мають непоправний брак, залишки чорних і кольорових металів і їх сплавів.
Приймання металобрухту від фізичних осіб обов`язково оформлюється актом приймання, що є первинним документом обліку металобрухту, в якому зазначаються прізвище, ім`я, по батькові фізичної особи, вага, вартість та опис металобрухту. Приймання металобрухту від фізичних осіб здійснюється із заповненням розрахункового документа - спрощеної розрахункової квитанції (ст.4 Закону України «Про металобрухт» в ред., що діє з 14.11.2020 року).
Таким чином, приймаючи до уваги дату вчинення правопорушення (30.11.2020 року) прихожу до висновку, що винуватість особи, яка притягається до адміністративної відповідальності в повному обсязі доказана, а тому ОСОБА_1 підлягає адміністративній відповідальності.
Обставинами, що пом`якшують відповідальність ОСОБА_3 , суд визнає притягнення до адміністративної відповідальності вперше, щире розкаяння останньої.
Обставин, що обтяжують відповідальність особи при накладенні адміністративного стягнення, судом не встановлено.
Підстав для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, немає.
З урахуванням особи, яка притягається до адміністративної відповідальності вперше, відсутністю обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю, що на неї необхідно накласти мінімальне адміністративне стягнення у виді штрафу, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 164-10 КУпАП.
Оскільки на ОСОБА_1 накладається адміністративне стягнення, з останньої слід стягнути судовий збір відповідно до ст.40-1, ст.283 КУпАП.
Керуючись ст.ст. 283, 284, 294, 307, 308 КУпАП,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винуватою ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 164-10 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу, в розмірі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн., який стягнути в дохід держави.
Штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови – не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню із ОСОБА_1 у примусовому порядку у подвійному розмірі – в сумі 17 000 грн., відповідно до ст. 308 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Бендюгівка Кагарлицького району Київської області, зареєстрованої та жительки АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 , виданий 24.05.2012, РНОКПП – НОМЕР_2 , громадянки України, приватного підприємця, інші відомості про особу суду невідомі, судовий збір в сумі 454 грн. на користь Державної судової адміністрації України, вул. Липська, 18/5, м. Київ, 01601, код ЄДРПОУ 26255795 (отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106; код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Апеляційна скарга може бути подана до Черкаського апеляційного суду через Корсунь-Шевченківський районний суд протягом десяти днів з дня винесення даної постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Суддя Свитка С.Л.