Постанова № 94212732, 18.01.2021, Старобільський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
18.01.2021
Номер справи
431/85/21
Номер документу
94212732
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

18.01.2021

Справа № 431/85/21

Провадження № 3/431/43/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"18" січня 2021 р. м. Старобільськ, Луганської області

Суддя Старобільського районного суду Луганської області Рукас О.В. за участю секретаря Коцини Ю.С., прокурора Мозуля І.О., особи, яка притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , розглянувши матеріал, який надійшов з Управління стратегічних розслідувань в Луганській області ДСР Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку смт. Мілове, Міловського району, Луганської області, працюючу медичною сестрою КНП «Старобільське РТМО», заміжню, не депутата, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , не інваліда, якій роз`яснено її права відповідно до ст.268 КУпАП, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

ВСТАНОВИВ:

До Старобільського районного суду Луганської області надійшов Протокол про вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією № 2 від 06.01.2021 року, що складений оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Виноградовим Є.А., відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, з якого вбачається наступне.

ОСОБА_1 , будучи депутатом Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» (далі – Закону №1700-VII) є суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 розділу VII та абз. 1 п.2-1 розділу ХІІІ Закону №1700-VII, несвоєчасно 01.10.2020 о 20 годині 08 хвилин, без поважних причин подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Статтею 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильне додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права свободи, честь і гідність інших людей.

Депутат місцевої ради зобов`язаний додержуватися Конституції та Законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, регламенту ради, та інших нормативно – правових актів, що визначають діяльність ради та її органів (пункт 1 частини першої статті 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»).

Рішенням першої сесії Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області від 18.02.2019 року № 1/01 «Про початок повноважень депутатів Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області» ОСОБА_2 була визнана депутатом Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області.

Відповідно до свідоцтва про шлюб від 16.10.2020 серія НОМЕР_1 гр. ОСОБА_2 зареєструвала шлюб з гр. ОСОБА_3 16.10.2020 року про що складений відповідний актовий запис № 5 Виконавчим комітетом Підгорівської сільської ради Луганській області. Після державної реєстрації шлюбу 16.10.2020року прізвищегр. ОСОБА_2 було змінено на ОСОБА_1 .

У відповідності до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад є суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Подання зазначеної Декларації відбувається у порядку затвердженому рішенням № 3 Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 р. за № 959/29089) «Про функціонування Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-ІХ від 17.03.2020 внесені зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема, до Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пункт 2-1 такого змісту:

«2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня».

Таким чином, ОСОБА_1 ( дівоче прізвище – ОСОБА_4 ), зобов`язана була подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік (далі – Декларацію за 2019 рік) до 01.06.2020.

Відповідно до відомостей, які вказані у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», ОСОБА_2 подала Декларацію за 2019 рік лише 01.10.2020 о 20 годині 08 хвилині, тобто несвоєчасно.

Згідно листа НАЗК від 10.12.2020 № 47-05/65140/20, ОСОБА_1 в період часу з 01.01.2020 по 01.06.2020 ніяких дій у інформаційно – телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - ІТС Реєстр) не здійснювала.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи депутатом Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області та відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом на якого поширюється дія цього Закону, примітки до статті 172-6 КУпАП суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно 01.10.2020 о 20 годині 08 хвилині, без поважних причин, подала шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, за формою, що визначається Національним агентством, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 було роз`яснено її права та обов`язки передбачені ст.10,63 Конституції України, ст.268 КУпАП. ОСОБА_1 повністю визнала свою вину у вчиненні правопорушення за ч.1 ст.172-6 КУпАП, про що подала відповідну заяву до суду, та пояснила, що згідно Рішення першої сесії Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області від 18.02.2019 року № 1/01 «Про початок повноважень депутатів Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області» її було визнано депутатом Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області. Вона була ознайомлена з вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції». Дійсно вона несвоєчасно подала Декларацію за 2019 рік, а саме не до 01.06.2020, а лише 01 жовтня 2020 року, оскільки в цей період часу хворів її батько, за яким вона здійснювала догляд, тому вона забула про необхідність подання даної Декларації. У скоєному щиро кається.

Прокурор в судовому засіданні вважав, що протокол складений з дотриманням вимог КУпАП, в діях ОСОБА_1 вбачаються ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, у зв`язку з чим остання підлягає притягненню до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією у вигляді штрафу в межах санкції зазначеної статті, та надав Висновок прокурора у справі про адміністративне правопорушення за ч.1 ст. 172-6 КУпАП стосовно ОСОБА_1 .

Вислухавши пояснення особи, що притягається до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , прокурора, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення № 2 від 06.01.2021 року та матеріали додані до нього, з`ясувавши обставини справи, та відповідно до ст. 252 КУпАП оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, який їй інкримінують, а саме ч.1 ст.172-6 КУпАП виходячи з наступного.

Згідно з п.1,2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку за адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Згідно ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення серед інших є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно до ч.1 ст.9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно положень ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами тощо, а також іншими документами.

Для всебічного, повного та об`єктивного розгляду справи суддя повинен дослідити та оцінити за своїм внутрішнім переконанням усі обставини та докази по справі в їх сукупності, керуючись законом та правосвідомістю, відповідно до вимог ст. 252 КУпАП.

Статтею 280 КУпАП встановлено, що при розгляді справи про адміністративне правопорушення суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В судовому засіданні судом було встановлено, що факт вчинення адміністративного правопорушення ОСОБА_1 за ч.1 ст.172-6 КУпАП підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 2 від 06.01.2021 року, складеного старшим оперуповноваженим 1-го сектору (протидії корупції УСР в Луганській області ДСР Національної поліції України старшим лейтенантом поліції Виноградовим Є.А., відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП. Згідно графи: «Пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності» вбачається, що ОСОБА_1 з протоколом ознайомлена та згодна, зауважень не має (а.с.2-8);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1 від 09.11.2020 року в яких зазначено, що вона виконує повноваження депутата 7 скликання Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області з 18.07.2019 року. Будучи депутатом Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області була ознайомлена з вимогами, заборонами та обмеженнями встановленими Законом України «Про запобігання корупції», у тому числі про обов`язок подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за минулий рік. Вона несвоєчасно – 01.10.2020 року подала Декларацію за 2019 рік до ІТС Реєстру у зв`язку з хворобою її батька ОСОБА_5 за яким вона здійснювала догляд до його смерті ІНФОРМАЦІЯ_2 . Із зазначеної причини вона забула про необхідність подання Декларації за 2019 рік до 01.06.2020 року. Електронний цифровий підпис був створений у відділені «ПриватБанку». Доступ до комп`ютерної техніки та мережі інтернет, мала. У період часу з 01.01.2020 по 01.06.2020 року на самоізоляції, лікуванні у медичних закладах не перебувала, за кордоном також не перебувала. (а.с.9);

- копією свідоцтва про шлюб від 16.10.2020 серія НОМЕР_1 актовий запис № 5 (а.с.11);

- Електронною декларацією ОСОБА_6 за 2019 рік (а.с.12-13);

- Витягом з реєстру відправлення декларацій, з якого вбачається, що ОСОБА_6 відправила щорічну Декларацію за 2019 рік – 01.10.2020 року о 20 год. 08 хв. (а.с.14);

- Повідомленням АЦСК «Приватбанк» щодо кваліфікованого сертифікату відкритого ключа на ім`я ОСОБА_6 , відповідно до якого ОСОБА_6 отримала електронний цифровий ключ в АЦСК «Приватбанк» 30.09.2019 року та 01.10.2020 року. При перевірці сертифікатів АЦСК «Приватбанк» дійсний з 30.09.2019 по 30.09.2021 та з 01.10.2020 по 01.10.2021 (а.с.15);

- Листом Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 4679/55/111/01-2020 від 03.11.2020 року про надання інформації відносно ОСОБА_1 (а.с.16-17);

- Рішенням Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області сьомого скликання № 1/01 від 18.07.2019 року «Про початок повноважень депутатів Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області» по 22 округах, з якого вбачається, що у Списку депутатів за №16 значиться ОСОБА_2 (а.с.19);

- Списком депутатів Підгорівської сільської ради (ОТГ) сьомого скликання, де ОСОБА_2 значиться під № 16 (а.с.20, 21,22,23);

- Витягом з веб-сайту Підгорівської сільської ради щодо необхідності подачі декларації, особами, які є суб`єктами декларування (а.с.24);

- Листом Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України № 4999/55/111/01-2020 від 30.11.2020 року щодо надання інформації про дії суб`єкта декларування ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період з 01.01.2020 по 10.10.2020 року (а.с.25-26);

- Листом Національного агентства з питань запобігання корупції Управління проведення спеціальних перевірок та моніторингу способу життя про дії суб`єкта декларування ОСОБА_1 в інформаційно-телекомунікаційній системі «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» за період з 01.01.2020 по 10.10.2020 року з Додатком – послідовність дій користувача ОСОБА_1 (а.с.27-28);

- Листом Національного агентства з питань запобігання корупції Управління інформаційно-аналітичних систем та захисту інформації про роботу інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (а.с.29);

- Витягом з Положення про Управління стратегічних розслідувань в Луганській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (а.с.30-31);

- Рапортом ст.о/у 1-го сектору (протидії корупції) УСР в Луганській області ДСР НП України ст. лейтенанта поліції Виноградова Є. від 06.01.2021 року (а.с.34).

Таким чином, в судовому засіданні судом було встановлено, що Рішенням Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області від 18.07.2019 року № 1/01 «Про початок повноважень депутатів Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області» ОСОБА_7 було визнано депутатом Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області, сьомого скликання.

Таким чином, відповідно до підпункту «б» пункту першого частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» депутат Підгорівської сільської ради Старобільського району Луганської області ОСОБА_7 є суб`єктом, на якого поширюється дія цього Закону.

Відповідно до частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» № 530-ІХ від 17.03.2020 внесені зміни до деяких законодавчих актів України, зокрема, до Розділу ХІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пункт 2-1 такого змісту:

«2-1. Встановити, що декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до статті 45 цього Закону подаються за минулий рік до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня».

Згідно роз`яснень, які містяться в листі ВССУ «Щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов`язані з корупцією» вих. №223-943/0/4-17 від 22.05.2017 року, вирішуючи питання про притягнення осіб до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.172-6 КУпАП, щодо порушення вимог фінансового контролю, яке полягало у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, слід враховувати: 1) об`єктивні ознаки складу цього адміністративного правопорушення, зокрема його об`єктивну сторону, яка має активну форму прояву та полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації…; 2) предметом правопорушення є декларація, подана шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції: а) за минулий рік; б) за період, не охоплений раніше поданими деклараціями; 3) суб`єктивна сторона правопорушення характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

Під час дослідження протоколу та доданих до нього письмових доказів встановлено, що ОСОБА_1 , в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», маючи відповідну технічну можливість, шляхом вчинення відповідних дій, направлених на подачу та заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, без поважних причин, не виконавши у встановлений законодавством строк, тобто до 01.06.2020 року, несвоєчасно, а саме 01.10.2020 року, подала щорічну (за 2019 рік) декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тобто вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст.33 КУпАП при накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь його вини та майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.

На підставі викладеного, приймаючи до уваги характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь її вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, до яких суд відносить щире розкаяння винного, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, суд приходить до висновку, що до правопорушника необхідно застосувати адміністративне стягнення в межах санкції ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з ОСОБА_1 на користь держави підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.

Керуючись ст.ст.33, 34, 35, ч.2ст.172-6, ст.ст.268, 278, 283, 284, 289, 290, 294, 308 КУпАП, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. 00 коп.

На підставі ч.2 ст.308 КУпАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення особі постанови про накладення штрафу, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з неї подвійний розмір штрафу в сумі 1700 (одну тисячу сімсот) гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2 ) судовий збір на користь держави у розмірі 454 гривні 00 копійок. Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету: 22030106.

Постанова підлягає виконанню після набрання нею законної сили.

Постанова про накладення адміністративного стягнення підлягає зверненню до виконання в частині стягнення судового збору протягом трьох місяців з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності протягом десяти днів з дня її винесення до Луганського апеляційного суду через Старобільський районний суд Луганської області.

Суддя: О.В.Рукас