
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
вул.В`ячеслава Чорновола, 29/32, м.Кропивницький, Україна, 25022,
тел/факс: 32-05-11/24-09-91 E-mail: inbox@kr.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
16 січня 2021 рокуСправа № 912/3534/20
Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Кабакової В.Г., розглянувши у підготовчому засіданні матеріали справи № 912/3534/20
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-дослідний інститут "Укрекопроект", вул. Перша ливарня, буд. 40, м. Запоріжжя, 69002
до відповідача Головного управління ДПС у Кіровоградській області, вул. Велика Перспективна, буд. 55, м. Кропивницький, 25006
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача Головного управління ДФС у Кіровоградській області, вул. Глинки, 2, м. Кропивницький, 25009
про стягнення 312 808,00 грн
Представники сторін:
від позивача - Салюк С.С. адвокат, посвідчення № 184 від 04.07.2017, ордер серії КР №034700 від 01.12.2020;
від відповідача - участі не брали;
від третьої особи - Омельченко Ю.С. представник, витяг з ЄДР;
слухач - Крот М.А. паспорт серія НОМЕР_1 від 01.10.13.
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду Кіровоградської області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-дослідний інститут "Укрекопроект" до Головного управління ДПС у Кіровоградській області про стягнення 312 808,00 грн, з покладенням на відповідача судових витрат.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає про обов`язок відповідача відшкодувати здійснені позивачем витрати на зберігання переданих за актами матеріальних цінностей за період з жовтня 2017 року по липень 2020 року включно.
Ухвалою від 09.11.2020 судом прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі № 912/3534/20 за правилами загального позовного провадження, призначено підготовче засідання на 03.12.2020 о 14:10 та встановлено сторонам строки для подання заяв по справі, зокрема позивачу постановлено надати суду копії специфікації №1 до Договору №11/01/17-2 від 11.01.2017 та інших специфікацій до договору, складених на кожну окрему партію продукції згідно п. 3.1. Договору №11/01/17-2 від 11.01.2017.
18.11.2020 відповідачем подано суду відзив на позов, де зазначено, що відповідно до п. 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1200 "Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України" підрозділи податкової міліції у складі Державної фіскальної служби продовжують здійснювати повноваження та виконувати функції з реалізації державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску, здійснюючи оперативно-розшукову, кримінальну процесуальну та охоронну функції до завершення здійснення заходів з утворення центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до Кримінального процесуального кодексу України.
Відповідачем зазначено, що спірні правовідносини виникли з ГУ ДФС у Кіровоградській області в особі податкової міліції, що перебуває в складі Державної фіскальної служби, а ГУ ДПС у Кіровоградській області не є належним відповідачем у даній справі. З підстав викладеного, відповідач просить суд замінити ГУ ДПС у Кіровоградській області на належного відповідача ГУ ДФС у Кіровоградській області.
Ухвалою від 03.12.2020 судом відкладено підготовче засідання на 14.12.2020, залучено до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача Головне управління ДФС у Кіровоградській області та встановлено строки для подання доказів.
11.12.2020 позивачем подано суду додаткові пояснення у справі, де зазначено, що ГУ ДПС у Кіровоградській області є належним відповідачем у справі.
В підготовчому засіданні 14.12.2020 оголошено перерву на 29.12.2020 о 09:00 год.
23.12.2020 ГУ ДФС у Кіровоградській області подано суду пояснення по справі, де зазначено, що під час проведення у вересні 2019 року інвентаризації майна, що зберігалось за адресою м. Запоріжжя, вул. Кольорова, 3, встановлено знаходження у приміщенні великої кількості іншого майна, а також зазначено, що за усним повідомленням стало відомо, що між ГУ ДФС у Полтавській області та ТОВ НДІ "Укрекопроект" у 2019 укладено договір зберігання. З підстав викладеного, третя особа заявила клопотання про витребування документів щодо укладення договору зберігання товарно-матеріальних цінностей у ГУ ДФС у Полтавській області, що знаходяться у ГУ ДФС у Полтавській області, а також про допит у судовому засіданні членів комісії з інвентаризації.
У підготовчому засіданні 29.12.2020 позивачем подано суду клопотання від 29.12.2020 про відкладення підготовчого засідання та залучення до участі у справі правонаступника відповідача ГУ ДПС у Кіровограда - Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, і.к. 43005393).
29.12.2020 продовжено строк підготовчого провадження у справі №912/3534/20 на тридцять днів. У підготовчому засіданні оголошено перерву на 12.01.2021 о 09:00 год. Зобов`язано у строк до 06.01.2021 подати суду: ГУ ДФС у Полтавській області: документи щодо укладення договору на зберігання товарно-матеріальних цінностей з ТОВ НДІ "Укрекопроект" (і.к. 38563155) у приміщенні за адресою м. Запоріжжя, вул. Кольорова, 3 починаючи з жовтня 2017 року з наведенням пояснень щодо його фактичного виконання або письмово викладені пояснення щодо неможливості подання відповідних доказів; ТОВ НДІ "Укрекопроект": інформацію щодо суборендарів приміщення за адресою м. Запоріжжя, вул. Кольорова, 3 починаючи з жовтня 2017 року; докази направлення відповідачу клопотання від 29.12.2020; Товариство з обмеженою відповідальністю "БУД СІЧ" (і.к. 31708149, 69057, місто Запоріжжя, вул. Незалежності України, буд. 88): відомості щодо укладення ТОВ НДІ "Укрекопроект" з жовтня 2017 року угод суборенди приміщення чи угод з цільовим призначенням приміщення.
06.01.2021 на адресу суду від ТОВ НДІ "Укрекопроект" надійшов лист "Про надання інформації".
Протокольною ухвалою від 12.01.2021, на підставі ст. 183 ГПК України, оголошено перерву в підготовчому засіданні до 16.01.2021 на 10:00 год.
15.01.2021 на електронну адресу від ГУ ДФС у Полтавській області надійшли пояснення на виконання ухвали суду від 29.12.2020.
У підготовчому засіданні 16.01.2021 був присутній представник від позивача та від третьої особи.
Відповідач участі повноважного представника не забезпечив, повідомлений належним чином.
Представником позивача підтримано подане раніше клопотання від 29.12.2020 про залучення до участі у справі правонаступника відповідача. На підтвердження наявності підстав для заміни відповідача правонаступником надано Положення Про Головне управління ДПС у Кіровоградській області, затверджене наказом Державної податкової служби України від 12.11.2020 № 643.
Третьою особою заперечено щодо здійснення заміни відповідача на його правонаступника із мотивів перебування Головного управління ДПС України (і.к.43142606) у стані припинення.
Розглядаючи клопотання від 29.12.2020 про залучення до участі у справі правонаступника відповідача ГУ ДПС у Кіровоградській області - Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, і.к. 43005393), суд враховує наступне.
В обґрунтування вказаного клопотання позивач посилаючись на положення постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби", ч. 2, 5 ст. 21-1 Закону № 3166-VI) зазначив, що Державна податкова служба України (код ЄДРПОУ 43005393) є юридичною особою, а також правонаступником прав та обов`язків територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються.
Згідно ч. 1, 2 ст. 16 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" центральні органи виконавчої влади утворюються для виконання окремих функцій з реалізації державної політики як служби, агентства, інспекції, комісії. У разі якщо більшість функцій центрального органу виконавчої влади складають функції з надання адміністративних послуг фізичним і юридичним особам, центральний орган виконавчої влади утворюється як служба.
Згідно п. 1, 2 Положення про Державну податкову службу України затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 березня 2019 р. № 227, із змінами, внесеними згідно з Постановою Кабінету Міністрів України №846 від 25.09.2019 Державна податкова служба України (ДПС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок). ДПС у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Частиною 9 статті 5 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" встановлено, що порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією чи ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 20.10.2011 №1074 затверджено Порядок здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - Порядок №1074), який визначає механізм здійснення заходів, пов`язаних з утворенням, реорганізацією або ліквідацією міністерств, інших центральних органів виконавчої влади (далі - органи виконавчої влади) та їх територіальних органів.
Відповідно до пункту 5 Порядку №1074 орган виконавчої влади припиняється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації.
Пунктом 6 Порядку №1074 визначено, що права та обов`язки органів виконавчої влади переходять: у разі ліквідації органу виконавчої влади і передачі його завдань та функцій іншим органам виконавчої влади - до органів виконавчої влади, визначених відповідним актом Кабінету Міністрів України.
Відповідно до п. 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби", Кабінет Міністрів України постановив:
Ліквідувати як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби, в т.ч. Головне управління ДПС у Кіровоградській області.
Установив, що: територіальні органи Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, продовжують здійснювати свої повноваження та функції до утворення Державною податковою службою територіальних органів згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови та прийняття рішення про можливість забезпечення здійснення такими органами повноважень та функцій територіальних органів, що ліквідуються. Таке рішення приймається Державною податковою службою після здійснення заходів, пов`язаних із внесенням до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань даних про територіальні органи Державної податкової служби, що будуть утворені згідно з абзацом четвертим пункту 3 цієї постанови, як відокремлені підрозділи юридичної особи публічного права, затвердженням положень про них, структур, штатних розписів, кошторисів та заповненням 30 відсотків вакансій; права та обов`язки територіальних органів Державної податкової служби, що ліквідуються відповідно до пункту 1 цієї постанови, переходять Державній податковій службі та її територіальним органам у межах, визначених положеннями про Державну податкову службу та її територіальні органи; строк заявлення кредиторами своїх вимог становить два місяці.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" Державній податковій службі забезпечити: утворення територіальних органів Державної податкової служби відповідно до статті 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади".
Статтею 21-1 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" визначено, що територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, можуть утворюватися в межах граничної чисельності державних службовців та працівників відповідного центрального органу виконавчої влади і коштів, передбачених на утримання центрального органу виконавчої влади, ліквідовуватися, реорганізовуватися керівником відповідного центрального органу виконавчої влади як відокремлені підрозділи центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність такого центрального органу виконавчої влади.
Територіальні органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, та центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, визначені частиною першою цієї статті, утворюються без статусу юридичної особи та є органами державної влади, можуть мати окремий баланс, рахунки в органах, що здійснюють казначейське обслуговування бюджетних коштів, печатку та бланк зі своїм найменуванням та із зображенням Державного Герба України.
Положення про територіальний орган як відокремлений підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, положення про територіальний орган як відокремлений підрозділ центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, затверджуються керівником відповідного центрального органу виконавчої влади за погодженням з міністром, який спрямовує та координує діяльність такого центрального органу виконавчої влади.
Керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, керівник центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, може делегувати керівнику територіального органу як відокремленого підрозділу такого центрального органу виконавчої влади окремі повноваження відповідно до положення про такий територіальний орган.
Територіальні органи як відокремлені підрозділи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику, територіальні органи як відокремлені підрозділи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, створюються і припиняються в порядку, визначеному законодавством.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань за номером 43005393 зареєстрована Державна податкова служба України, у розділі дані про відокремлені підрозділи юридичної особи за номером 43995486 зареєстровано як філію (інший відокремлений підрозділ), Головне управління ДПС у Кіровоградській області. Філія згідно даних реєстру належить до Державної податкової служби.
У свою чергу, згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань Головне управління ДПС у Кіровоградській області (і.к. 43142606) з 19.10.2020 перебуває у стані припинення (а.с.191 том 1).
Положення Про Головне управління ДПС у Кіровоградській області, затверджене наказом Державної податкової служби України від 12.11.2020 № 643 (далі - Положення № 643) у п.1 визначає, що Головне управління ДПС у Кіровоградській області (далі - ГУ ДПС) є територіальним органом, утвореним на правах відокремленого підрозділу Державної податкової служби України (далі - ДПС). ГУ ДПС забезпечує реалізацію повноважень ДПС на території Кіровоградської області. ГУ ДПС є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у Кіровоградській області (ЄДРПОУ 43142606).
Пунктом 12-1 Порядку №1074 встановлено, якщо орган виконавчої влади може приступити до здійснення переданих йому повноважень і функцій раніше настання строку, зазначеного в абзаці першому цього пункту, такий орган видає наказ про початок здійснення відповідних повноважень та виконання відповідних функцій, який оприлюднюється на його офіційному веб-сайті. У такому наказі зазначається інформація про дату початку здійснення відповідних повноважень і виконання відповідних функцій. Інформація про видання зазначеного наказу надсилається органу виконавчої влади, повноваження та функції якого передаються.
Положеннями наказу Державної податкової служби України від 24.12.2020 № 755 "Про початок забезпечення здійснення територіальними органами ДПС повноважень та функцій" визначено наступне, розпочати з 01.01.2021 здійснення територіальними органами ДПС, утвореними як її відокремлені підрозділи згідно з наказом ДПС від 30.09.2020 № 529 "Про утворення територіальних органів Державної податкової служби", повноважень та функцій територіальних органів ДПС, що ліквідуються відповідно до пункту 1 постанови № 893.
Відтак, у даному випадку відбулося передання адміністративної компетенції від одного суб`єкта владних повноважень до іншого.
Частиною 1 статті 104 Цивільного кодексу України передбачено, що юридична особа припиняється в результаті реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації. У разі реорганізації юридичних осіб майно, права та обов`язки переходять до правонаступників.
Таким чином, ГУ ДПС (і.код 43995486) є правонаступником майна, прав та обов`язків Головного управління ДПС у Кіровоградській області (ЄДРПОУ 43142606).
Згідно ч. 1 ст. 52 ГПК України у разі смерті або оголошення фізичної особи померлою, припинення юридичної особи шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення), заміни кредитора чи боржника в зобов`язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, суд залучає до участі у справі правонаступника відповідного учасника справи на будь-якій стадії судового процесу.
За ч. 2 ст. 4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
Сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього кодексу (ч. 1 ст. 45 ГПК України).
Із викладеного вбачається, що господарським процесуальним законодавством визначено перелік осіб, які можуть бути відповідачами у господарських справах. Серед вказаного переліку відсутнє зазначення філій, представництва або територіальних підрозділів юридичних осіб.
Враховуючи встановлені обставини, в т.ч. положення постанови Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 р. № 893 "Деякі питання територіальних органів Державної податкової служби" та те, що філія належить до Державної податкової служби України, господарський суд вважає наявними підстави для залучення до участі у справі Державної податкової служби України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, і.к. 43005393) в особі філії Головного управління ДПС у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, будинок 55, і.код 43995486) як правонаступника Головного управління ДПС у Кіровоградській області (вул. Велика Перспективна, буд. 55, м. Кропивницький, 2500, і.к. 43142606).
Згідно ст. 27 ГПК України, позов пред`являється до господарського суду за місцезнаходженням чи місцем проживання відповідача, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Для цілей визначення підсудності відповідно до цього Кодексу місцезнаходження юридичної особи та фізичної особи - підприємця визначається згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Так, позивачем за загальними правилами підсудності було обрано Господарський суд Кіровоградської області.
Відповідно до ч. 3 ст. 29 ГПК України, позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи , можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням.
Спори, у яких відповідачем є Кабінет Міністрів України, міністерство чи інший центральний орган виконавчої влади, Національний банк України, Рахункова палата, Верховна Рада Автономної Республіки Крим або Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації, а також справи, матеріали яких містять державну таємницю, розглядаються місцевим господарським судом, юрисдикція якого поширюється на місто Київ, незалежно від наявності інших визначених цією статтею підстав для виключної підсудності такого спору іншому господарському суду (ч. 5 ст. 30 ГПК України).
Виключна підсудність - це правило, відповідно до якого справа має бути розглянута тільки певним господарським судом. Виключна підсудність означає, що певні категорії справ не можуть розглядатися за загальними правилами підсудності, а також за правилами альтернативної підсудності. Виключна підсудність за змістом частини 5 статті 30 ГПК України, визначає суд, яким має бути розглянуто справу. Правило про виключну підсудність застосовується судом у будь-якому випадку за наявності визначених законом умов, не залежить від волі сторін, а також наявності чи відсутності обґрунтувань учасників справи щодо її застосування.
Аналогічної позиції дотримується Касаційний господарський суд у складі Верховного Суду у постановах від 16.08.2019 № 916/142/19, від 15.05.2018 у справі № 905/1566/17.
Тому, враховуючи, що судом залучено до участі у справі Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, і.к. 43005393) в особі філії Головного управління ДПС у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, будинок 55, і.код 43995486), яка є центральним органом виконавчої влади, у даному випадку повинні застосовуватись правила виключної підсудності.
Справа, прийнята судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому суду, за винятком випадків, коли внаслідок змін у складі відповідачів справа відноситься до виключної підсудності іншого суду (ч. 2 ст. 31 ГПК України).
Таким чином, якщо відповідачем у справі є орган, зазначений у ч. 5 ст. 30 ГПК України, то розгляд такої справи у будь-якому разі відноситься до компетенції виключно Господарського суду міста Києва та будь-який інший суд не уповноважений здійснювати розгляд відповідної справи.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Господарського процесуального кодексу України в Україні визнається і діє принцип верховенства права.
Згідно із статтею 11 Господарського процесуального кодексу України суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Пунктом 1 статті 6 Конвенції гарантовано, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.
Європейський суд з прав людини у справі "Устименко проти України" (заява № 32053/13) констатував, що право на справедливий судовий розгляд, гарантоване пунктом 1 статті 6 Конвенції, повинно тлумачитися у світлі Преамбули Конвенції, відповідна частина якої проголошує верховенство права спільною спадщиною Високих Договірних Сторін.
Європейський суд з прав людини у рішенні у справі "Сокуренко і Стригун проти України" від 20.07.2006 (заяви № 29458/04, № 29465/04) зазначив, що фраза "встановленого законом" поширюється не лише на правову основу самого існування "суду", але й дотримання таким судом певних норм, які регулюють його діяльність. У рішенні у справі "Zand v. Austria", висловлено думку, що термін "судом, встановленим законом" у частині 1 статті 6 Конвенції передбачає "усю організаційну структуру судів, включно з [...] питаннями, що належать до юрисдикції певних категорій судів [...]".
Таким чином, складова верховенства права, закріплена у пункті 1 статті 6 Конвенції, передбачає, зокрема, розгляд справи належним судом, в даному випадку - судом, до територіальної юрисдикції якого відноситься поданий господарський позов.
Враховуючи викладене, матеріали справи № 912/3534/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-дослідний інститут "Укрекопроект" до Головного управління ДПС у Кіровоградській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача Головного управління ДФС у Кіровоградській області про стягнення 312 808,00 грн підлягають направленню за підсудністю до Господарського суду міста Києва.
Частиною 3 ст. 31 Господарського процесуального кодексу України визначено, що передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Керуючись ст. ст. 27, 31, 52, 176, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -
УХВАЛИВ
1. Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-дослідний інститут "Укрекопроект" від 29.12.2020 про залучення до участі у справі правонаступника відповідача задовольнити частково.
2. Залучити до участі у справі № 912/3534/20 Державну податкову службу України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8, і.к. 43005393) в особі філії Головного управління ДПС у Кіровоградській області (25006, Кіровоградська область, м. Кропивницький, вул. Велика Перспективна, будинок 55, і.код 43995486) як правонаступника Головного управління ДПС у Кіровоградській області (вул. Велика Перспективна, буд. 55, м. Кропивницький, 2500, і.к. 43142606).
3. Матеріали справи № 912/3534/20 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-дослідний інститут "Укрекопроект" до Головного управління ДПС у Кіровоградській області, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору на стороні відповідача Головного управління ДФС у Кіровоградській області про стягнення 312 808,00 грн направити за підсудністю до Господарського суду міста Києва (01054, м. Київ, вул. Б. Хмельницького, 44-в).
4. Ухвала набирає законної сили в порядку ст. 235 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржена до Центрального апеляційного господарського суду в порядку та строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.
5. Примірники ухвали надіслати позивачу на електронні адреси: advocat805@gmail.com та s_n_saluk@i.ua; відповідачу та третій особі на електронні адреси kr.official@tax.gov.ua, kr.official@sfs.gov.ua, kr.official.dfs@tax.gov.ua та на поштову (25006, м. Кропивницький, вул. В.Перспективна, 55); Державній податковій службі України (04053, м. Київ, Львівська площа, буд. 8).
Ухвалу підписано 18.01.2021.
Суддя В.Г. Кабакова