Ухвала суду № 94176460, 15.01.2021, Вінницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.01.2021
Номер справи
120/7617/20-а
Номер документу
94176460
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про відкриття провадження в адміністративній справі

м. Вінниця

15 січня 2021 р. Справа № 120/7617/20-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сало Павло Ігорович, перевіривши матеріали:

за позовом ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 )

до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 40108672, місцезнаходження: вул. Театральна, 10, м. Вінниця, 21050)

про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

07.12.20 поштою до суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області, в якій позивач просить:

- визнати протиправними дії відповідача щодо ненарахування та невиплати позивачу грошової компенсації за всі дні невикористаної відпустки учасника бойових дій за 2019-2020 роки, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з Національної поліції України;

- зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу грошову компенсацію за всі дні невикористаної відпустки, як учаснику бойових дій, за 2019-2020 роки, виходячи з грошового забезпечення станом на день звільнення з Національної поліції України;

- визнати протиправними дії відповідача щодо зменшення позивачу розміру щомісячної премії з 54,148% до 1% за лютий, березень та квітень 2020 року;

- зобов`язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу 53,148% щомісячної премії за лютий, березень та квітень 2020 року;

- визнати протиправними дії відповідача щодо визначення позивачу розміру вихідної допомоги при звільненні без врахування щомісячної премії 53,148% за лютий, березень та квітень 2020 року;

- зобов`язати відповідача здійснити перерахунок позивачу розміру вихідної допомоги при звільненні зі служби в поліції з урахування щомісячної премії 53,148% за лютий, березень та квітень 2020 року, та виплатити на користь позивача її різницю.

Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що наказом начальника Головного управління Національної поліції у Вінницькій області № 73 о/с від 30.04.2020 позивача звільнено зі служби в поліції за п. 2 (через хворобу) ч. 1 ст. 77 Закону України "Про Національну поліцію". Позивач зазначає, що мав статус учасника бойових дій, а тому при звільненні зі служби мав отримати грошову компенсацію за всі невикористаної у 2019-2020 рр. дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій. Крім того, позивач зазначає, що відповідач безпідставно зменшив йому розмір щомісячної премії з 54,148% до 1% за період з лютого по квітень 2020 року. Як наслідок, позивач також отримав одноразову грошову допомогу при звільнені у зменшеному розмірі. Позивач вважає оскаржувані дії та бездіяльність відповідача протиправними і такими, що порушують його права та законні інтереси, а тому звертається до суду з цим позовом.

Ухвалою суду від 11.12.2020 позовну заяву ОСОБА_1 залишено без руху з підстав її невідповідності вимогам п. 2 ч. 5 ст. 160, ч. 1 ст. 161 КАС України. У зв`язку з цим позивачу надано строк для усунення виявлених недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня отримання копії ухвали.

28.12.2020 поштою до суду надійшла заява, якою позивач повністю усунув недоліків позовної заяви, про які було зазначено в ухвалі від 11.12.2020.

Отже, після усунення недоліків позовної заяви, така заява відповідає вимогам ст.ст. 160, 161, 172 КАС України.

Від сплати судового збору позивач звільнений відповідно до п. 13 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", як особа, яка має статус учасника бойових дій.

Підстав для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі не встановлено.

Отже, позовну заяву належить прийняти до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.

Визначаючись щодо того, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, суд враховує положення ч. 2 ст. 257 КАС України, згідно з якими за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.

Питання про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі (ч. 1 ст. 260 КАС України).

Відповідно до ч. 3 ст. 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

З огляду на викладене та беручи до уваги, що за характером спірних правовідносин, предметом доказування і складом учасників ця справа має ознаки адміністративної справи незначної складності та не потребує заслуховування усних пояснень сторін для прийняття законного і обґрунтованого рішення, суд доходить висновку про можливість її розгляду та вирішення в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

Крім того, суд зазначає, що одним з принципів адміністративного судочинства є офіційне з`ясування всіх обставин у справі. Цей принцип визначає особливості адміністративного судочинства і полягає у більш активній ролі суду: саме на суд покладено обов`язок вживати передбачені законом заходи, необхідні для всебічного з`ясування обставин у справі. Тобто адміністративний суд має повністю встановити обставини справи, щоб на засадах верховенства права ухвалити законне та обґрунтоване рішення.

Принцип офіційності реалізований, зокрема, у ч. 4 ст. 11 КАС України, згідно з якою суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

В силу вимог ч. 3 ст. 77 КАС України докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Про витребування доказів за власною ініціативою суд постановляє ухвалу (ч. 3 ст. 80 КАС України).

З огляду на вищезазначені норми процесуального права, для забезпечення повного та всебічного з`ясування всіх обставин у справі і постановлення законного та обґрунтованого рішення, суд доходить висновку про необхідність витребування у відповідача належним чином засвідчених копій усіх документів, що стосуються преміювання поліцейських, зокрема наказу ГУНП у Вінницькій області від 29.05.2019 № 775 "Про затвердження Положення про преміювання поліцейських ГУНП у Вінницькій області" з додатками, а також наказів про встановлення розміру премії поліцейським Управління боротьби зі злочинами, пов`язаними з торгівлею людьми ГУПН у Вінницькій області за період з січня 2019 року по квітень 2020 року включно.

Щодо дати відкриття провадження у цій справі, то суд вважає необхідним зазначити таке.

Відповідно до ч. 8 ст. 171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою-шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.

Заява позивача про усунення недоліків позовної заяви надійшла до Вінницького окружного адміністративного суду 28.12.2020 (вх. № 45535/20). Отже, останнім днем для вирішення судом питання про відкриття провадження у справі за цим позовом є 04.01.2021.

Втім, у період з 21.12.2020 до 14.01.2021 включно головуючий суддя (суддя-доповідач) Сало П.І. перебував у відпустці.

Відтак питання про відкриття провадження у цій справі вирішується в перший робочий день після вищезазначених обставин (подій).

Керуючись ст.ст. 12, 32, 72, 77, 80, 160, 161, 171, 248, 256, 257, 260, 262, 294 КАС України, -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання дій та бездіяльності протиправними, зобов`язання вчинити дії.

2. Розгляд справи здійснювати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

3. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, а в силу положень статті 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.

4. Встановити відповідачу 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву з дотриманням вимог, передбачених ст. 162 КАС України.

5. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив в порядку, визначеному ст. 163 КАС України.

6. Встановити відповідачу 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку, визначеному ст. 164 КАС України.

7. Витребувати з Головного управління Національної поліції у Вінницькій області та зобов`язати його у 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду належним чином засвідчені копії усіх документів, що стосуються преміювання поліцейських ГУНП у Вінницькій області у спірний період, зокрема наказу ГУНП у Вінницькій області від 29.05.2019 № 775 "Про затвердження Положення про преміювання поліцейських ГУНП у Вінницькій області" з додатками, а також наказів про встановлення розміру премії поліцейським Управління боротьби зі злочинами, пов`язаними з торгівлею людьми ГУПН у Вінницькій області за період з січня 2019 року по квітень 2020 року включно.

8. Роз`яснити Головному управлінню Національної поліції у Вінницькій області, що згідно з ч. 2 ст. 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Крім того, відповідно до ч. 7, 8 ст. 80 КАС України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення судової ухвали. У випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.

9. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".

10. Копію ухвали суду надіслати учасникам справи, а відповідачу також копію позовної заяви з доданими до неї документами.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя Сало Павло Ігорович