
УХВАЛА
про відкриття провадження в адміністративній справі
м. Вінниця
15 січня 2021 р. Справа № 120/7809/20-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Сало Павло Ігорович, перевіривши матеріали:
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ОВАЛ" (код ЄДРПОУ 32537732, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 13, офіс 312, м. Вінниця, 21000), від імені та в інтересах якого діє адвокат Сидоров Петро Віталійович (РНОКПП НОМЕР_1 , адреса для листування: вул. Київська, 14, к. 404, м. Вінниця, 21009),
до Державної податкової служби України (код ЄДРПОУ 43005393, місцезнаходження: Львівська площа, 8, м. Київ, 04053) та Головного управління ДФС у Вінницькій області (код ЄДРПОУ 43142454, місцезнаходження: вул. Хмельницьке шосе, 7, м. Вінниця, 21100)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
14.12.2020 до суду надійшла позовна заява за підписом адвоката Сидорова П.В, який діє від імені та в інтересах товариства з обмеженою відповідальністю "ОВАЛ" (далі – ТОВ "ОВАЛ"), до Державної фіскальної служби України (відповідач 1) та Головного управління ДФС у Вінницькій області (відповідач 2), в якій позивач просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Вінницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 30.10.2020 за № 2084027/32537732 про відмову у реєстрації розрахунку коригування № 1 від 12.10.2020 до податкової накладної № 372 від 02.10.2020 та зобов`язати відповідача 1 зареєструвати такий розрахунок коригування до податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- визнати протиправним та скасувати рішення відповідача 1 від 12.11.2020 за № 62006/32537732/2 за результатами розгляду скарги щодо рішення про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Позовні вимоги обґрунтовуються тим, що на виконання вимог п. 201.10 ст. 201 ПК України позивач склав розрахунок коригування № 1 від 12.10.2020 до податкової накладної № 372 від 02.10.2020 і за допомогою електронного документообігу направив її до податкового органу для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних. Відповідно до квитанції від 13.10.2020 реєстрація розрахунку коригування № 1 до податкової накладної була зупинена. На виконання вказівки контролюючого органу товариство надіслало пояснення, а також всі первинні документи для підтвердження реальності здійснення господарської операції. Проте рішенням № 2084027/32537732 від 30.10.2020 у реєстрації розрахунку коригування № 1 до податкової накладної відмовлено.
Не погодившись з вказаним рішенням, 05.11.2020 позивач звернувся зі скаргою до Державної податкової служби України. Але рішенням за № 62006/32537732/2 від 12.11.2020 скаргу залишено без задоволення, а оскаржуване рішення комісії без змін.
Відтак за захистом своїх прав та інтересів позивач звертається до суду.
Ухвалою суду від 18.12.2020 позовну заяву ТОВ "ОВАЛ" залишено без руху з підстав її невідповідності вимогам статті 160 КАС України, з наданням позивачу строку для усунення недоліків позовної заяви.
22.12.2020 від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви. До заяви додано уточнену позовну заяву, в якій відповідачами визначено Державну податкову службу України та Головне управління ДПС у Вінницькій області. Крім того, позивач уточнив позовні вимоги та згідно з прохальною частиною уточненої позовної заяви просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Вінницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову у такій реєстрації від 30.10.2020 за № 2084027/32537732 про відмову у реєстрації розрахунку коригування № 1 від 12.10.2020 до податкової накладної ТОВ "ОВАЛ" за № 372 від 02.10.2020;
- зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати розрахунок коригування № 1 від 12.10.2020 до податкової накладної ТОВ "ОВАЛ" за № 372 від 02.10.2020 в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Отже, позивач в повному обсязі усунув виявлені недоліки позовної заяви.
Інших перешкод для відкриття провадження в адміністративній справі не встановлено.
За цих обставин суд вважає можливим прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі.
Визначаючись щодо того, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатись справа, суд зазначає таке.
Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 12 КАС України адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.
Частиною четвертою статті 12 КАС України передбачено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:
1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;
2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об`єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;
4) щодо оскарження рішення суб`єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років".
Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом (ч. 5 ст. 12 КАС України).
Згідно з ч. 2 ст. 257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Перелік цих справ відповідає справам, визначеним у пунктах 1-4 частини 4 статті 12 КАС України.
В силу вимог ч. 1 ст. 260 КАС України про розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.
Таким чином, в порядку спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка адміністративна справа, крім тих справ, які обов`язково повинні розглядатись за правилами загального позовного провадження, перелік яких є вичерпним (ч. 4 ст. 12, ч. 4 ст. 257 КАС України). Окрім цього, саме суд визначає форму адміністративного судочинства для розгляду конкретної справи, а згідно з вимогами п. 4 ч. 9 ст. 171, ч. 1 ст. 260 КАС України питання про це вирішується в ухвалі про відкриття провадження в адміністративній справі.
Відтак, оскільки за характером спірних правовідносин, предметом доказування і складом учасників ця справа не належить до тих справи, які повинні бути розглянуті лише за правилами загального позовного провадження, суд доходить висновку про можливість розгляду та вирішення цієї справи в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Водночас, на думку суду, прийняття законного і обґрунтованого рішення по суті спору не потребує заслуховування усних пояснень представників сторін у судовому засіданні.
Додатково суд враховує несприятливу епідеміологічну ситуацію в державі, що склалась у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби.
З наведених вище мотивів суд не вбачає підстав для розгляду цієї справи в загальному позовному провадженні. Тому у задоволенні відповідного клопотання представника позивача (згідно з пунктом 1 прохальної частини уточненої позовної заяви) належить відмовити.
Щодо дати відкриття провадження у цій справі, то суд вважає необхідним зазначити таке.
Відповідно до ч. 8 ст. 171 КАС України питання про відкриття провадження в адміністративній справі суддя вирішує протягом п`яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви, заяви про усунення недоліків позовної заяви у разі залишення позовної заяви без руху, або отримання судом у порядку, визначеному частинами третьою-шостою цієї статті, інформації про місце проживання (перебування) фізичної особи.
Заява представника позивача про усунення недоліків позовної заяви надійшла до Вінницького окружного адміністративного суду 22.12.2020 (вх. № 44558). Отже, останнім днем для вирішення судом питання про відкриття провадження у справі за цим позовом вважається 28.12.2020.
Втім, у період з 21.12.2020 до 14.01.2021 включно головуючий суддя (суддя-доповідач) Сало П.І. перебував у відпустці.
Відтак питання про відкриття провадження у цій справі вирішується в перший робочий день після вищезазначених обставин (подій).
Керуючись ст.ст. 32, 171, 248, 256, 257, 260, 262, 294 КАС України, -
УХВАЛИВ:
1.Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "ОВАЛ" до Державної податкової служби України та Головного управління ДПС у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити дії.
2. Відмовити у задоволенні клопотання представника позивача про розгляд справи в порядку загального позовного провадження.
3. Розгляд справи здійснювати суддею одноособово за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
4. Роз`яснити учасникам справи, що відповідно до вимог ч. 2 ст. 262 КАС України розгляд справи по суті розпочнеться через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі, а в силу положень ст. 258 КАС України суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
5. Встановити відповідачам 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі для подання відзиву на позовну заяву з дотриманням вимог, передбачених ст. 162 КАС України.
6. Встановити позивачу 3-денний строк з дня отримання відзиву на позовну заяву для подання відповіді на відзив в порядку, визначеному ст. 163 КАС України.
7. Встановити відповідачам 3-денний строк з дня отримання відповіді на відзив для подання заперечення в порядку, визначеному ст. 164 КАС України.
8. Інформацію по справі сторони можуть отримати на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: "http://court.gov.ua/fair/".
9. Копію ухвали суду надіслати учасникам справи, а відповідачам також копію позовної заяви з доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Суддя Сало Павло Ігорович