
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2021 рокум. ПолтаваСправа № 440/6675/20
Полтавський окружний адміністративний суд у складі судді Слободянюк Н.І., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 /далі - позивач/ звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області /далі - відповідач/ про:
- скасування рішення Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області №53021300003558 від 17 липня 2020 року про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання в Україні;
- скасування рішення Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області №196 №53021500011782 від 24 липня 2020 року про скасування посвідки на тимчасове проживання;
- зобов`язання Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області здійснити обмін посвідки на тимчасове проживання для громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) згідно поданої заяви-анкети №115604100 від 10 липня 2020 року з урахуванням виявленої помилки в інформації, внесеної до раніше оформленої громадянину Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 , виданої 28 серпня 2019 року, а саме: із зазначенням в якості прізвища " ОСОБА_1 ", в якості імені "ОСОБА_1", відповідно до положень пунктів 7, 21, 23, 39-45 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322, та частини чотирнадцятої статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" /а.с. 1-12/.
Позов обґрунтований тим, що позивач, громадянин Народної Республіки Бангладеш, приїхав до України 05 серпня 2019 року на підставі довгострокової візи D-14 для возз`єднання сім`ї на підставі шлюбу із дружиною ОСОБА_2 та 29 серпня 2019 року відповідачем видано посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_1 . 10 липня 2020 року позивач звернувся до відповідача із заявою про продовження терміну його законного перебування на території України. Рішенням Відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області №53021300003558 від 17 липня 2020 року відмовлено в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання. Крім того, рішенням Відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області №53021500011782 від 24 липня 2020 року скасовано посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_1 . З вказаними рішеннями позивач не погоджується та вважає їх протиправними, оскільки неправильне написання його імені та прізвища в перекладі на українську мову (зазначення імені як прізвище, а прізвища як імені) не є виною позивача, а відповідач відповідно до положень пункту 21 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322, зобов`язаний був перевірити правильність подання та оформлення відповідних документів. Також посвідка на тимчасове проживання № НОМЕР_1 видана відповідачем 29 серпня 2019 року та була дійсною протягом всього часу, допоки позивач не звернувся із заявою про продовження терміну її дії. Всупереч вимогам пункту 7 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322, відповідач, виявивши помилку, не запропонував обміняти таку посвідку із зазначенням правдивої інформації.
Ухвалою Полтавського окружного адміністративного суду від 20 листопада 2020 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі, а також вирішено проводити розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) учасників справи, відмовлено у задоволенні клопотання позивача про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні відповідача - Державної міграційної служби України, витребувано докази.
Відповідач позов не визнав та у відзиві на позовну заяву /а.с. 59-62/ зазначив, що оскаржувані рішення прийняті відповідачем правомірно, оскільки при перевірці поданих позивачем документів працівником УДМС встановлено, що в заяві-анкеті позивачем зазначено неправдиві відомості в частині персональних даних, а саме: повне ім`я зазначено « ОСОБА_1 », де «ОСОБА_1» прізвище, а « ОСОБА_1 » - ім`я, проте у паспортному документі та візі прізвище зазначено як « ОСОБА_1 », а ім`я « ОСОБА_1 ». 29 серпня 2019 року позивач документований посвідкою на тимчасове поживання в Україні строком до 27 серпня 2020 року за прізвищем ОСОБА_1 , ім`я - ОСОБА_1 , втім під час отримання такої тимчасової посвідки та протягом терміну її дії позивачем не повідомлено про помилки в інформації, внесеної до такої посвідки. 10 липня 2020 року позивач звернувся до УДМС в Полтавській області щодо обміну посвідки на тимчасове проживання в Україні у зв`язку із закінченням строку її дії, де в заяві-анкеті № НОМЕР_2 позивач власним підписом підтвердив, що його прізвище « ОСОБА_1 », а ім`я - « ОСОБА_1 », хоча ці відомості суперечать паспортному документу. Таким чином, відповідно до підпункту 9 пункту 61 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322, рішенням Відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області №53021300003558 від 17 липня 2020 року відмовлено в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання. Також на підставі підпункту 1 пункту 63 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322, рішенням Відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області №53021500011782 від 24 липня 2020 року скасовано посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_1 .
Справу розглянуто судом за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до пункту 10 частини шостої статті 12 та частини п`ятої статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося на підставі частини четвертої статті 229 КАС України.
Дослідивши письмові докази, суд встановив такі обставини та відповідні до них правовідносини.
06 серпня 2018 року ОСОБА_1 одружився із ОСОБА_1 , що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу, виданого Мусульманським органом реєстрації шлюбів та розлучень Уряду Народної республіки Бангладеш 19 серпня 2018 року /а.с.77-80, 106-109/.
У паспорті Народної Республіки Бангладеш № НОМЕР_3 , виданого 11 червня 2019 року, та візі України /а.с.65-72, 96-103/ зазначено такі відомості: Прізвище/ Surname «ОСОБА_1 », Ім`я/Given name « ОСОБА_1 ».
За змістом перекладу з англійської та бенгальської мов на українську мову паспорта Народної Республіки Бангладеш №ЕА0953877, виданого 11 червня 2019 року, та візи України, зробленого перекладачем ОСОБА_9 /а.с.73-74, 104-105/, на сторінці 2 паспорту зазначено: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 », а в перекладі сторінки 8 паспорту (віза України) зазначено: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 ».
Відповідно до нотаріального напису Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Литвиної Л.О., вчиненого 13 серпня 2019 року та зареєстрованого в реєстрі за №56278, 56279 /а.с.105-зворот/, засвідчено вірність копії оригіналу документа; письмовий переклад тексту документа з англійської та бенгальської мов на українську мову зроблено перекладачем ОСОБА_9 , справжність підпису якої засвідчено, а особу перекладача встановлено, його дієздатність та кваліфікацію перевірено.
Відповідно до нотаріального напису Приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу Литвиної Л.О., вчиненого 27 травня 2020 року та зареєстрованого в реєстрі за №23047, 23048 /а.с.74-зворот/, засвідчено вірність копії оригіналу документа; письмовий переклад тексту документа з англійської та бенгальської мов на українську мову зроблено перекладачем ОСОБА_9 , справжність підпису якої засвідчено, а особу перекладача встановлено, його дієздатність та кваліфікацію перевірено.
Громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 звернувся до Глобинського районного сектору Управління Державної міграційної служби в Полтавській області із заявою-анкетою №193078000 від 16 серпня 2019 року /а.с. 94-95/ про оформлення посвідки на тимчасове проживання, в якій просив внести до Єдиного державного демографічного реєстру таку інформацію про нього у зв`язку з оформленням посвідки на тимчасове проживання: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 », підстава видачі « 04/14 Возз`єднання сім`ї з громадянином України (на підставі шлюбу)», паспорт серія та номер « НОМЕР_3 », дата видачі « НОМЕР_4 » /а.с. 94/.
Згідно із службовими відмітками на вказаній заяві-анкеті /а.с.94-зворот/ зазначені в заяві-анкеті відомості звірено з наданими документами уповноваженою особою ОСОБА_3 16 серпня 2019 року, передано 21 серпня 2019 року подані документи для перевірки уповноваженій особі ОСОБА_4 та 27 серпня 2019 року уповноваженою особою Дінець Н. здійснена перевірка наявності відомостей для відмови в оформленні посвідки на тимчасове проживання. 27 серпня 2019 року заступником начальника Якимець М. прийнято рішення оформити посвідку на тимчасове проживання строком дії до 27 серпня 2020 року.
29 серпня 2019 року видано посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_1 /а.с. 75/, в якій зазначено наступні відомості: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 », дата закінчення строку дії « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 звернувся до Глобинського районного сектору Управління Державної міграційної служби в Полтавській області із заявою-анкетою №115604100 від 10 липня 2020 року /а.с. 64/ про обмін посвідки на тимчасове проживання, в якій просив внести до Єдиного державного демографічного реєстру таку інформацію про нього у зв`язку з оформленням посвідки на тимчасове проживання (обмін): прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 », підстава обміну «закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання», паспорт серія та номер « НОМЕР_3 », дата видачі « НОМЕР_4 ». Також у заяві-анкеті міститься примітка наступного змісту «Підтверджую правильність внесення до заяви-анкети відомостей про мене та даю згоду на отримання відцифрованих відбитків пальців моїх рук та внесення до безконтактного електронного носія відцифрованих відбитків пальців (заповнюється у разі подання заяви-анкети особисто)». Крім того, міститься підпис ОСОБА_1 .
Згідно із службовими відмітками на вказаній заяві-анкеті /а.с.64-зворот/ зазначені в заяві-анкеті відомості звірено з наданими документами уповноваженою особою ОСОБА_7 10 липня 2020 року, передано 15 липня 2020 року подані документи для перевірки уповноваженій особі ОСОБА_8 та 17 липня 2020 року нею здійснена перевірка наявності відомостей для відмови в оформленні посвідки на тимчасове проживання.
Листом Глобинського районного сектору Управління Державної міграційної служби в Полтавській області вих.№5320-622/5320-20 від 14 липня 2020 року /а.с.85/ направлено до УДМС України в Полтавській області (вх.№ 11667/1/5301 від 15 липня 2020 року) матеріали справи про обмін посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянина Бангладеш ОСОБА_1 .
Рішенням Відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_5 від 17 липня 2020 року, затвердженим та винесеним заступником начальника УДМС України в Полтавській області Якименко Миколою /а.с. 88-89/, громадянину Бангладеш ОСОБА_1 відмовлено в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання на підставі підпункту 9 пункту 61 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322.
Вказане рішення обґрунтовано тим, що розглянувши заяву громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 щодо оформлення (обміну) посвідки на тимчасове проживання, заступником начальника Відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області Дінець Наталією встановлено, що іноземцем подано завідомо неправдиві відомості, а саме: в заяві від 10 липня 2020 року зазначено персональні дані « ОСОБА_1 », де « ОСОБА_1 » - прізвище, а « ОСОБА_1 » - ім`я. Водночас у паспортному документі іноземця НОМЕР_3 зазначено відомості: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 », такі ж відомості має і віза, відповідно до якої іноземець прибув в Україну. Таким чином, громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 подав про себе неправдиві відомості.
Листом Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області №5301.3-7739/53.3-20 від 21 липня 2020 року /а.с.89-зворот, 92/ ОСОБА_1 надіслано копію рішення про відмову у видачі посвідки на тимчасове проживання в Україні.
Розглянувши матеріали щодо скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 , 24 липня 2020 року заступником начальника Відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області Дінець Наталією складено Висновок про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 , який затверджений 24 липня 2020 року заступником начальника УДМС України в Полтавській області Якименко М. /а.с.115-зворот -116/ та в якому встановлено, що « 27 серпня 2019 року громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , який прибув в Україну з метою возз`єднання сім`ї з громадянкою України (має дружину ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка є громадянкою України) звернувся до Глобинського РС УДМС України в Полтавській області із заявою про видачу посвідки на тимчасове проживання в Україні на підставі частини 14 статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" в редакції від 23 травня 2017 року № 2058-VIII. 29 серпня 2019 року громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 документований Управлінням ДМС України в Полтавській області посвідкою на тимчасове проживання в Україні у формі картки, що містить електронний носій, № НОМЕР_1 , строк дії до 27 серпня 2020 року. 22 липня 2020 року із Глобинського РС УДМС України в Полтавській області отримано інформацію про те, що зазначену вище посвідку видано на підставі неправдивих відомостей, оскільки іноземцем подано завідомо неправдиві відомості в частині своїх персональних даних, а саме: повне ім`я іноземець заявив як « ОСОБА_1 ОСОБА_1 », де «ОСОБА_1» - прізвище, « ОСОБА_1 » - ім`я, хоча його паспортний документ НОМЕР_3 містить в собі наступні відомості: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 », такі ж відомості має і віза, відповідно до якої іноземець прибув в Україну. Крім того, дана інформація підтверджена поясненнями іноземця. Відповідно до підпункту 1 пункту 63 Порядку оформлення посвідка скасовується територіальним органом/територіальним підрозділом ДМС, який її видав у разі отримання даних з баз Реєстру, відповідних автоматизованих інформаційних і довідкових систем, реєстрів та баз інших державних органів або інформації від Національної поліції, СБУ, іншого державного органу, який у межах наданих йому повноважень забезпечує дотримання вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інформації про те, що посвідку видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів. Таким чином, посвідка на тимчасове проживання в Україні № НОМЕР_1 , що видана 29 серпня 2019 року Управлінням ДМС України в Полтавській області на ім`я ОСОБА_1 ОСОБА_1 та в якій зазначено прізвище « ОСОБА_1 », а ім`я - « ОСОБА_1 », підлягає скасуванню. Зазначена посвідка на тимчасове проживання в Україні до Управління ДМС України в Полтавській області не надходила.
Рішенням Відділу у справах іноземців та осіб без громадянства Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області про скасування посвідки на тимчасове проживання №53021500011782 від 24 липня 2020 року /а.с. 116-зворот/ скасовано посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_1 на підставі підпункту 1 пункту 63 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322.
Листом Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області №5301.3-8000/53.3-20 від 27 липня 2020 року /а.с.117-зворот, 120/ копію рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні надіслано ОСОБА_1 ОСОБА_1 .
Не погодившись із прийняттям відповідачем рішень про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_5 від 17 липня 2020 року та про скасування посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_6 від 24 липня 2020 року, а також вважаючи, що наявні підстави для зобов`язання відповідача здійснити обмін посвідки на тимчасове проживання для громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) згідно поданої заяви-анкети №115604100 від 10 липня 2020 року з урахуванням виявленої помилки в інформації, внесеної до раніше оформленої громадянину Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 , виданої 28 серпня 2019 року, а саме: із зазначенням в якості прізвища " ОСОБА_1 ", в якості імені "ОСОБА_1", відповідно до положень пунктів 7, 21, 23, 39-45 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322, та частини чотирнадцятої статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", позивач звернувся до суду із цим позовом.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам та доводам учасників справи, суд виходить з наступного.
Правовий статус іноземців та осіб без громадянства, які перебувають в Україні, та порядок їх в`їзду в Україну та виїзду з України визначає Закон України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" № 3773-VI від 22 вересня 2011 року /далі - Закон № 3773-VI (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин)/.
За визначеннями, наведеними у статті 1 Закону № 3773-VI, віза - дозвіл, наданий уповноваженим органом України в установленій законодавством формі, необхідний для в`їзду або для транзитного проїзду через територію України протягом відповідного строку; возз`єднання сім`ї - в`їзд та тимчасове або постійне проживання в Україні членів сім`ї іноземця або особи без громадянства, які проживають в Україні на законних підставах та можуть підтвердити відповідними документами наявність достатнього фінансового забезпечення для утримання членів сім`ї в Україні, з метою спільного проживання сім`ї незалежно від того, коли виникли сімейні відносини - до чи після прибуття іноземця або особи без громадянства до України; іноземець - особа, яка не перебуває у громадянстві України і є громадянином (підданим) іншої держави або держав; іноземці та особи без громадянства, які тимчасово проживають в Україні, - іноземці та особи без громадянства, які отримали посвідку на тимчасове проживання, якщо інше не встановлено законом; паспортний документ іноземця - документ, виданий уповноваженим органом іноземної держави або статутною організацією ООН, що підтверджує громадянство іноземця, посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, надає право на в`їзд або виїзд з держави і визнається Україною; посвідка на тимчасове проживання - документ, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.
Частиною чотирнадцятою статті 4 Закону № 3773-VI передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну з метою возз`єднання сім`ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій цієї статті, уклали шлюб з громадянами України та отримали посвідку на тимчасове проживання, вважаються такими, які на законних підставах перебувають на території України на період до отримання дозволу на імміграцію.
Згідно з частиною чотирнадцятою статті 5 Закону № 3773-VI підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання у випадку, передбаченому частиною чотирнадцятою статті 4 цього Закону, є заява іноземця або особи без громадянства і документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України, дійсний поліс медичного страхування. Якщо шлюб між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства було укладено за межами України відповідно до права іноземної держави, дійсність такого шлюбу визначається згідно із Законом України "Про міжнародне приватне право".
Частиною вісімнадцятою цієї статті встановлено, що окрім документів для відповідної категорії осіб, визначених частинами першою - сімнадцятою цієї статті, іноземці та особи без громадянства подають для отримання посвідки на тимчасове проживання такі документи:
1) чотири кольорові фотокартки розміром 3,5 х 4,5 сантиметра;
2) паспортний документ іноземця або особи без громадянства з відповідною довгостроковою візою та копією сторінки паспортного документа з такою візою, крім випадків, якщо особа не зобов`язана отримувати таку візу відповідно до цього Закону, інших законів України або міжнародних договорів України. Іноземці або особи без громадянства, зазначені у частині двадцятій статті 4 цього Закону, можуть подавати паспортний документ, термін дії якого закінчився або який підлягає обміну, у разі якщо за отриманням нового документа особа зобов`язана звернутися до органів державної влади країни громадянської належності або країни попереднього постійного проживання, якщо така країна вчинила акт агресії проти України або не визнає територіальну цілісність та суверенітет України, або відмовляється визнавати протиправність посягань на територіальну цілісність та суверенітет України, зокрема, голосувала проти Резолюції Генеральної Асамблеї Організації Об`єднаних Націй "Про територіальну цілісність України" від 27 березня 2014 року № 68/262;
3) копії сторінок паспортного документа іноземця або особи без громадянства з особистими даними з перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку;
4) документ, що підтверджує сплату державного мита та адміністративного збору за видачу, оформлення або продовження строку дії посвідки.
У разі продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання іноземці та особи без громадянства додатково подають оригінал посвідки на тимчасове проживання. Уповноважений орган повертає паспортний документ особі одразу після прийняття заяви про видачу або продовження строку дії посвідки.
Відповідно до положень статті 5-1 Закону № 3773-VI строк дії посвідки на тимчасове проживання для відповідних категорій іноземців та осіб без громадянства становить: 1) у випадку, визначеному частиною четвертою статті 4 цього Закону, - строк дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства; 2) у випадку, визначеному частиною п`ятою статті 4 цього Закону, - строк реалізації проекту міжнародної технічної допомоги, який зазначається в реєстраційній картці проекту; 3) у випадку, визначеному частиною дванадцятою статті 4 цього Закону, - два роки; 4) у випадку, визначеному частиною тринадцятою статті 4 цього Закону, - період навчання, який зазначається в документі, що підтверджує факт навчання в Україні; 4-1) у випадку, визначеному частиною двадцятою статті 4 цього Закону, - три роки; 5) в усіх інших випадках, визначених статтею 4 цього Закону, - один рік.
Строк дії посвідки на тимчасове проживання не може перевищувати строку дії паспортного документа іноземця або особи без громадянства.
Строк дії посвідки на тимчасове проживання може бути продовжено необмежену кількість разів, за наявності підстав, передбачених законом.
Згідно зі статтею 5-5 Закону № 3773-VI іноземець або особа без громадянства подає заяву про оформлення або продовження строку дії посвідки на тимчасове проживання та відповідні документи, визначені цим Законом та Кабінетом Міністрів України, особисто або через свого представника на підставі довіреності до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції.
Територіальний орган центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері міграції, зобов`язаний надати іноземцю або особі без громадянства чи його представнику опис прийнятих документів з підписом уповноваженої особи, яка їх прийняла, зазначенням її посади, прізвища та імені і дати прийняття документів.
Іноземець або особа без громадянства отримує посвідку на тимчасове проживання особисто.
Зі змісту наведених положень Закону № 3773-VI слідує, що посвідка на тимчасове проживання видається іноземцям або особам без громадянства, які прибули в Україну з метою возз`єднання сім`ї з особами, які є громадянами України, та які звернулись до відповідного органу ДМС з заявою та документами, зокрема паспортним документом іноземця або особи без громадянства з відповідною довгостроковою візою та перекладом на українську мову, засвідченим в установленому порядку.
Відповідно до пунктів 1-3 Порядку оформлення, видачі, обміну, скасування, пересилання, вилучення, повернення державі, визнання недійсною та знищення посвідки на тимчасове проживання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 року № 322, /далі - Порядок №322 (у редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин)/, посвідка на тимчасове проживання (далі - посвідка) є документом, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні. Посвідка виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій. Посвідка оформляється іноземцям або особам без громадянства, які на законних підставах тимчасово перебувають на території України та які, зокрема досягли 16-річного віку або не досягли 16-річного віку, але самостійно прибули в Україну з метою навчання, - на підставі заяв-анкет, поданих ними особисто.
Згідно з підпунктами 2 та 3 пункту 7 Порядку №322 обмін посвідки здійснюється у разі: 2) виявлення помилки в інформації, внесеній до посвідки; 3) закінчення строку дії посвідки.
Пунктами 21-26 та 29 Порядку №322 передбачено, що працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта під час приймання документів від іноземця або особи без громадянства перевіряє повноту поданих іноземцем або особою без громадянства документів, зазначених у пунктах 32, 33 і 39 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства, своєчасність їх подання, наявність підстав для оформлення та видачі посвідки, наявність відмітки про перетинання державного кордону чи продовження строку перебування або наявність документа, що підтверджує законність перебування іноземця або особи без громадянства в Україні, звіряє відомості про іноземця або особу без громадянства, зазначені в паспортному документі іноземця або документі, що посвідчує особу без громадянства, з даними, що містяться в заяві-анкеті. У разі виявлення факту подання документів не в повному обсязі або подання документів, оформлення яких не відповідає вимогам законодавства, територіальний орган / територіальний підрозділ ДМС, уповноважений суб`єкт інформують іноземця або особу без громадянства про відмову в прийнятті документів із зазначенням підстав такої відмови. За бажанням іноземця або особи без громадянства відмова надається у письмовій формі. Іноземець або особа без громадянства мають право повторно звернутися до територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта в разі зміни або усунення обставин, у зв`язку з якими їм було відмовлено в прийнятті документів, за умови дотримання строків, визначених пунктами 17 і 19 цього Порядку.
У разі відповідності поданих документів вимогам цього Порядку працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта з використанням електронного цифрового підпису та із застосуванням засобів Реєстру формує заяву-анкету (в тому числі здійснює отримання біометричних даних, параметрів). Реєстрація заяви-анкети здійснюється із застосуванням засобів Реєстру під час її формування.
Після формування заяви-анкети працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта друкує її та надає іноземцеві або особі без громадянства для перевірки правильності внесених до заяви-анкети відомостей. У разі виявлення помилок у заяві-анкеті працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта вносить до неї відповідні виправлення.
Після перевірки заяви-анкети іноземець або особа без громадянства власним підписом підтверджують правильність внесених до неї відомостей про особу. Якщо іноземець або особа без громадянства через фізичні вади не можуть підтвердити власним підписом правильність таких відомостей, працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта робить відмітку про неможливість такого підтвердження та засвідчує правильність внесених до заяви-анкети відомостей про особу власним підписом.
Після перевірки іноземцем або особою без громадянства правильності внесених до заяви-анкети відомостей про особу заява-анкета перевіряється та підписується (із зазначенням дати, прізвища та ініціалів) працівником територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта, який прийняв документи та сформував заяву-анкету.
Працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта сканує із застосуванням засобів Реєстру документи до заяви-анкети, які подаються іноземцем або особою без громадянства.
Працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС не пізніше наступного дня після надходження для розгляду документів, прийнятих уповноваженим суб`єктом, перевіряє повноту поданих іноземцем або особою без громадянства документів, зазначених у пунктах 32, 33 і 39 цього Порядку, відповідність їх оформлення вимогам законодавства.
Наведене правове регулювання дає підстави для висновку, що з метою отримання (обміну) посвідки на тимчасове проживання іноземець звертається до відповідного уповноваженого територіального органу / територіального підрозділу ДМС, де працівник такого органу на підставі поданих документів формує заяву-анкету та надає її заявнику, який після перевірки заяви-анкети власним підписом підтверджує правильність внесених до неї відомостей про особу.
Відповідно до пункту 32 Порядку №322 для оформлення посвідки іноземець або особа без громадянства подають: 1) паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, з візою типу D, якщо інше не передбачено законодавством і міжнародними договорами України; 2) документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником); 3) переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку; 4) дійсний поліс медичного страхування; 5) документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або документ про звільнення від його сплати.
Іноземець або особа без громадянства під час подання документів для оформлення посвідки пред`являють працівникові територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта оригінали документів, зазначених у підпунктах 1, 2, 4, 5 цього пункту.
До заяви-анкети додаються оригінали документа, зазначеного у підпункті 3 цього пункту, і документа, що підтверджує сплату адміністративного збору, та копії документів, зазначених у підпунктах 1, 2 і 4 цього пункту, та документа про звільнення від сплати адміністративного збору, засвідчені працівником територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати.
Оригінали документів, зазначених у підпунктах 1, 2 і 4 цього пункту, та документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертаються іноземцеві або особі без громадянства.
Підпунктом 11 пункту 33 Порядку №322 передбачено, що крім документів, зазначених у пункті 32, залежно від категорії іноземців та осіб без громадянства, визначених статтею 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", подаються: для іноземців або осіб без громадянства, які прибули в Україну з метою возз`єднання сім`ї з особами, які є громадянами України, або які під час перебування на законних підставах на території України у випадках, зазначених у частинах третій - тринадцятій статті 4 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства", уклали шлюб з громадянами України: документ, що підтверджує факт перебування у шлюбі з громадянином України. Оригінал документа повертається іноземцеві або особі без громадянства, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати; паспорт громадянина України, з яким іноземець перебуває у шлюбі, який подається особисто громадянином України. Оригінал документа повертається громадянину України, а до заяви-анкети додається його копія, засвідчена працівником територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати. Якщо шлюб між громадянином України та іноземцем або особою без громадянства укладено за межами України відповідно до права іноземної держави, дійсність такого шлюбу визначається згідно із Законом України "Про міжнародне приватне право".
Згідно з пунктами 39-40 Порядку №322 для оформлення у зв`язку із втратою або викраденням посвідки, її обміну іноземець або особа без громадянства подають такі документи: 1) посвідку, що підлягає обміну (крім випадків втрати та викрадення); 2) паспортний документ іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства; 3) переклад на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідчений у встановленому законодавством порядку; 4) документи, що підтверджують обставини, у зв`язку з якими посвідка підлягає обміну (крім випадків, передбачених підпунктами 3 і 4 пункту 7 цього Порядку); 5) документ, що посвідчує особу законного представника, та документ, що підтверджує повноваження особи як законного представника (у разі подання документів законним представником); 6) документ, що підтверджує сплату адміністративного збору, або документ про звільнення від його сплати.
Іноземець або особа без громадянства під час подання документів пред`являють працівникові територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта оригінали документів, зазначених у підпунктах 1, 2, 4 - 6 цього пункту.
До заяви-анкети додаються оригінали документа, зазначеного у підпункті 3 цього пункту, і документа, що підтверджує сплату адміністративного збору, та копії документів, зазначених у підпунктах 1, 2 і 5 цього пункту, та документа про звільнення від сплати адміністративного збору, засвідчені працівником територіального органу / територіального підрозділу ДМС, уповноваженого суб`єкта шляхом проставлення відмітки "Згідно з оригіналом" та підпису із зазначенням його посади, прізвища, ініціалів і дати.
Оригінали документів, зазначених у підпунктах 1, 2 і 5 цього пункту, та документа про звільнення від сплати адміністративного збору повертаються іноземцеві або особі без громадянства.
У разі коли обмін посвідки здійснюється у зв`язку із закінченням строку її дії, додатково подаються документи, зазначені у пункті 33 цього Порядку.
Таким чином, для оформлення (обміну) посвідки іноземець або особа без громадянства подають, зокрема, копії та пред`являють оригінали паспортного документу іноземця або документ, що посвідчує особу без громадянства, з візою типу D, а також додають оригінал перекладу на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідченого у встановленому законодавством порядку.
Отже, працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС з поданих йому на розгляд документів, зокрема паспортного документу іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з візою типу D, та перекладу на українську мову сторінки паспортного документа іноземця або документа, що посвідчує особу без громадянства, з особистими даними, засвідченого у встановленому законодавством порядку, формує заяву-анкету, вносячи до неї персональні дані заявника, а заявник, перевіривши внесені працівником персональні дані щодо себе, підтверджує правильність їх внесення особистим підписом, проставленим в заяві-анкеті.
Пунктами 35-37 Порядку №322 встановлено, що після прийняття до розгляду заяви-анкети та доданих до неї документів працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС здійснює заходи з ідентифікації особи, на ім`я якої оформляється посвідка, та перевірку поданих нею документів.
Ідентифікація особи здійснюється на підставі даних, що містяться у базі даних Реєстру, та відомчої інформаційної системи ДМС. Перевірка законності перебування іноземця або особи без громадянства на території України здійснюється з використанням засобів інтегрованої міжвідомчої інформаційно-телекомунікаційної системи щодо контролю осіб, транспортних засобів та вантажів, які перетинають державний кордон, "Аркан" або шляхом надсилання запитів до Адміністрації Держприкордонслужби, відповідь на які Адміністрація Держприкордонслужби надає протягом трьох робочих днів з дня надходження такого запиту. У разі необхідності підтвердження відомостей з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження особи та її походження, усиновлення, позбавлення та поновлення батьківських прав, шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть до Мін`юсту в електронній формі захищеними каналами зв`язку надсилаються відповідні запити, відповідь на які Мін`юст надає протягом трьох робочих днів з дня надходження таких запитів. У разі відсутності можливості надіслання запитів у електронній формі запити надсилаються у паперовій формі. Інформація про те, що іноземець або особа без громадянства є засновником та/або учасником, та/або бенефіціарним власником (контролером) юридичної особи, перевіряється за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань. Інформація про офіційний валютний курс, установлений Національним банком на дату внесення іноземної інвестиції, перевіряється за даними, розміщеними на офіційному веб-сайті Національного банку. У разі необхідності підтвердження інших відомостей про іноземця або особи без громадянства або дійсності поданих ними документів надсилаються запити до відповідних державних органів або їх територіальних органів (підрозділів), які надають відповідь протягом трьох робочих днів з дня надходження такого запиту.
Рішення про оформлення посвідки приймається територіальним органом / територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації іноземця або особи без громадянства, перевірки поданих документів та відсутності підстав для відмови в її видачі.
Пунктами 41-42 та 45 Порядку №322 передбачено, що працівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС, на якого згідно з його службовими обов`язками покладаються функції з оформлення посвідки, вчиняє дії, передбачені пунктами 35 і 36 цього Порядку, і приймає до розгляду заяву-анкету та додані до неї документи.
Рішення про оформлення, обмін посвідки приймається територіальним органом / територіальним підрозділом ДМС за результатами ідентифікації іноземця або особи без громадянства, перевірки поданих ними документів та у разі відсутності підстав для відмови в її оформленні.
Після проведення перевірок, підтвердження факту оформлення та видачі посвідки, ідентифікації іноземця або особи без громадянства керівник територіального органу / територіального підрозділу ДМС приймає рішення про оформлення посвідки або про відмову в її оформленні.
Згідно з підпунктом 9 пункту 61 Порядку №322 територіальний орган / територіальний підрозділ ДМС відмовляє іноземцю або особі без громадянства в оформленні або видачі посвідки, у разі, коли встановлено факт подання іноземцем або особою без громадянства завідомо неправдивих відомостей або підроблених документів.
Відповідно до підпункту 1 пункту 63 Порядку №322 посвідка скасовується територіальним органом / територіальним підрозділом ДМС, який її видав, у разі отримання від Національної поліції, СБУ, іншого державного органу, який у межах наданих йому повноважень забезпечує дотримання вимог законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства, інформації про те, що посвідку видано на підставі неправдивих відомостей, підроблених чи недійсних документів.
Перевіряючи наявність правових підстав, наведених у підпункті 9 пункту 61 та підпункті 1 пункту 63 Порядку №322, для прийняття оскаржуваних рішень про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_5 від 17 липня 2020 року та про скасування посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_6 від 24 липня 2020 року, суд виходить з наступного.
З матеріалів справи судом встановлено, що у паспорті Народної Республіки Бангладеш № НОМЕР_3 , виданого 11 червня 2019 року, та візі України /а.с.65-72, 96-103/ зазначено такі відомості: Прізвище/ ОСОБА_1 », Ім`я/Given name « ОСОБА_1 ».
За змістом перекладу з англійської та бенгальської мов на українську мову паспорта Народної Республіки Бангладеш №ЕА0953877, виданого 11 червня 2019 року, та візи України, зробленого перекладачем ОСОБА_9 /а.с.73-74, 104-105/, в перекладі сторінки 2 паспорту зазначено: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 », а в перекладі сторінки 8 паспорту (віза України) зазначено: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 »,
З метою отримання посвідки про тимчасове проживання громадянином Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 подано до Глобинського районного сектору Управління Державної міграційної служби в Полтавській області документи та працівником територіального підрозділу ДМС ОСОБА_3 на підставі поданих заявником документів, в тому числі паспорта Народної Республіки Бангладеш № НОМЕР_3 , виданого 11 червня 2019 року, та візи України, а також їх перекладу, сформовано заяву-анкету, в якій зазначено прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 ».
Заявнику видано посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 29 серпня 2019 року /а.с. 75/, в якій зазначено наступні відомості: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 », дата закінчення строку дії « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
З метою обміну цієї посвідки про тимчасове проживання у зв`язку із закінченням терміну її дії громадянином Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 подано до Глобинського районного сектору Управління Державної міграційної служби в Полтавській області документи та працівником територіального підрозділу ДМС ОСОБА_7 на підставі поданих заявником документів, в тому числі паспорта Народної Республіки Бангладеш № НОМЕР_3 , виданого 11 червня 2019 року, та візи України, а також їх перекладу, сформовано заяву-анкету №115604100 від 10 липня 2020 року, в якій зазначено прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 ».
Заява-анкета № НОМЕР_2 від 10 липня 2020 року перевірена заявником та правильність внесених до неї відомостей про особу підтверджена особистим підписом заявника.
З огляду на те, що документи позивача (заява-анкета №115604100 від 10 липня 2020 року та переклад паспорту) містили неправдиві відомості щодо прізвища та імені (зазначено прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 »), суд доходить висновку про правомірне прийняття відповідачем рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_5 від 17 липня 2020 року на підставі підпункту 9 пункту 61 Порядку №322.
В подальшому за результатами проведеної перевірки складено Висновок про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 , який затверджений 24 липня 2020 року заступником начальника УДМС України в Полтавській області Якименко М. та в якому встановлено, що 29 серпня 2019 року Управлінням ДМС України в Полтавській області громадянин Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 документований посвідкою на тимчасове проживання в Україні у формі картки, що містить електронний носій, № НОМЕР_1 , строк дії до 27 серпня 2020 року, в якій зазначено як прізвище « ОСОБА_1 » та як ім`я « ОСОБА_1 », хоча його паспортний документ ЕА 0953877 містить в собі наступні відомості: прізвище « ОСОБА_1 », ім`я « ОСОБА_1 », такі ж відомості має і віза, відповідно до якої іноземець прибув в Україну.
Беручи до уваги ту обставину, що посвідку на тимчасове проживання № НОМЕР_1 від 29 серпня 2019 року видано позивачу на підставі неправдивих відомостей, а саме: зазначення його прізвища « ОСОБА_1 », а імені « ОСОБА_1 », суд доходить висновку про наявність у відповідача підстав для прийняття рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_6 від 24 липня 2020 року відповідно до підпункту 1 пункту 63 Порядку №322.
Довід позивача стосовно того, що він не володіє українською мовою та не був обізнаний про помилку в наданому ним перекладі його паспорту, суд вважає таким, що не спростовує вищевикладені висновки суду, та особистий підпис позивача, що проставлений ним у заяві-анкеті №115604100 від 10 липня 2020 року на підтвердження правильності внесення його персональних даних, навпаки, вказує на подання позивачем недостовірних даних щодо себе.
Таким чином, позовні вимоги про скасування рішення про відмову в оформленні (видачі) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_5 від 17 липня 2020 року та рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_6 від 24 липня 2020 року задоволенню не підлягають.
Також суд не знаходить підстав для задоволення позовної вимоги про зобов`язання Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області здійснити обмін посвідки на тимчасове проживання для громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) згідно поданої заяви-анкети №115604100 від 10 липня 2020 року з урахуванням виявленої помилки в інформації, внесеної до раніше оформленої громадянину Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) посвідки на тимчасове проживання № НОМЕР_1 , виданої 28 серпня 2019 року, а саме: із зазначенням в якості прізвища " ОСОБА_1 ", в якості імені "ОСОБА_1", оскільки обмін посвідки здійснюється на підставі відомостей, зазначених у поданій заяві-анкеті та доданих до неї документів, а оскільки заява-анкета №115604100 від 10 липня 2020 року та переклад паспорту містять недостовірні відомості щодо прізвища та імені позивача, відповідач не уповноважений самостійно змінювати персональні дані особи, які зазначені нею у заяві-анкеті, та видавати особі посвідку на тимчасове проживання із зазначенням в ній відомостей, відмінних від тих, які зазначені особою у заяві-анкеті.
Крім того, заява-анкета №115604100 від 10 липня 2020 року подавалась позивачем у зв`язку із закінченням строку дії посвідки на тимчасове проживання згідно підпункту 3 пункту 7 Порядку №322, а не у зв`язку із виявленням помилки в інформації, внесеної до посвідки, відповідно до підпункту 2 пункту 7 Порядку №322.
Отже, у задоволенні позову слід відмовити повністю.
У зв`язку з відмовою у задоволенні адміністративного позову відсутні підстави для розподілу судових витрат.
Керуючись статтями 6-9, 72-77, 211, 241-246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,-
В И Р І Ш И В:
Відмовити у задоволенні адміністративного позову Громадянина Народної Республіки Бангладеш ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Управління Державної міграційної служби України в Полтавській області (вул. Пушкіна, буд. 63, м. Полтава, Полтавська область, 36039, ідентифікаційний код 37829297) про скасування рішень та зобов`язання вчинити певні дії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржено до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги у порядку, встановленому статтею 297 з урахуванням положень підпункту 15.5 пункту 15 Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.І. Слободянюк