
Дата документу 15.01.2021
ЄУН 937/9367/20
Провадження № 3/937/90/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 січня 2021 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Юрлагіна Т.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Мелітопольського ВП ГУНП у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП – НОМЕР_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
28 листопада 2020 року о 08 годині 50 хвилин за адресою смт. Мирне, вул. Шкільна, буд. 17 господарський магазин « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_1 не припинила діяльність магазину, який здійснює торгівлю не продовольчими товарами, чим порушила п.п. 4.1 п.15 постанова КМУ 641 від 22.07.2020 року зі змінами КМУ №1100 від 11.11.2020 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала, у вчиненому розкаялася. Пояснила, що приїхали автомобілі привези товар до магазину, після того як вона прийняла товар в магазині залишилися продавці, для того, щоб товар розпакувати та розкласти, ОСОБА_1 продавцям роз`яснила, щоб закрили магазин нічого не продавали оскільки діє карантин вихідного дня. Через деякий час коли вона повернулася до магазину, то побачила, що в приміщенні магазину знаходиться покупець. Просила суворо не карати, оскільки вона є пенсіонером, має хронічні захворювання, також її чоловік хворіє та потрібні кошти на його лікування.
Відповідно до абз. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно зі ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.
Згідно статті 29 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» карантин встановлюється та відміняється Кабінетом Міністрів України.
Питання про встановлення карантину порушує перед Кабінетом Міністрів України центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров`я, за поданням головного державного санітарного лікаря України.
Рішення про встановлення карантину, а також про його відміну негайно доводиться до відома населення відповідної території через засоби масової інформації.
У рішенні про встановлення карантину зазначаються обставини, що призвели до цього, визначаються межі території карантину, затверджуються необхідні профілактичні, протиепідемічні та інші заходи, їх виконавці та терміни проведення, встановлюються тимчасові обмеження прав фізичних і юридичних осіб та додаткові обов`язки, що покладаються на них. Карантин встановлюється на період, необхідний для ліквідації епідемії чи спалаху особливо небезпечної інфекційної хвороби. На цей період можуть змінюватися режими роботи підприємств, установ, організацій, вноситися інші необхідні зміни щодо умов їх виробничої та іншої діяльності.
Організація та контроль за дотриманням встановленого на території карантину правового режиму, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів покладаються на місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.
Відповідно до пп. 4 п. 15 Постанови КМУ від 22.07.2020 р. № 641(в редакції Постанови КМУ від 11.11.2020 р. № 1100) «додатково до обмежень, передбачених пунктом 10 цієї постанови, в період з 00 годин 00 хвилин суботи до 00 годин 00 хвилин понеділка на території України з 14 листопада 2020 р. до 30 листопада 2020 р. забороняється приймання відвідувачів суб`єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері торговельного і побутового обслуговування населення,крім торгівлі продуктами харчування на торговельних площах, не менше 60 відсотків яких призначено для торгівлі продуктами харчування, пальним, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, ветеринарними препаратами, кормами».
Відповідно до ч. 1 ст. 44-3 КУпАП відповідальність настає порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.
Здійснення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення підтверджується зібраними у справі доказами: даними протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №282993 від 28.11.2020; рапортом помічника чергового СРПП №3 Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області; рапортом ДОП Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області; письмовими поясненнями ОСОБА_1 , свідоцтвом про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ; доповідною запискою дільничного офіцера поліції Мелітопольського ВП ГУНП в Запорізькій області; відеозаписом.
У відповідності до вимог ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до ст. 33 КУпАП суд при накладенні стягнення враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 22 КУпАП при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган (посадова особа), уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись усним зауваженням.
Враховуючи те, що ОСОБА_1 вперше притягується до адміністративної відповідальності, вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю, є пенсіонеркою та має ряд захворювань, що підтверджується наданими в судовому засіданні документами, а також враховуючи відсутність тяжких наслідків від вчиненого правопорушення, вважаю, що ОСОБА_1 можливо звільнити від адміністративної відповідальності, обмежившись усним зауваженням.
На підставі ст. 40-1 КУпАП України, з правопорушниці підлягає стягненню на користь держави судовий збір у розмірі 420,4 гривень.
Керуючись ст.ст. 22, 36, 40-1, 44-3, 284 КУпАП , суддя
ПОСТАНОВИВ:
Звільнити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , від адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 44-3 КУпАП, обмежившись усним зауваженням.
Провадження у справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 44-3 КУпАП, відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 - закрити.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок (Отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783 Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106).
Строк пред`явлення постанови до виконання протягом трьох місяців.
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: Т.В.Юрлагіна