
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2021 р. Справа№200/10599/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Кониченка Олега Миколайовича розглянувши за участю судового засідання Купріян В.Ю. в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1
до Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області
про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 , звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області, в якому просила суд: дії Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області стосовно визначення ОСОБА_1 розміру її пенсії за віком на пільгових умовах визнати неправомірними; зобов`язати Торецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок її пенсії за віком на пільгових умовах з 12 липня 2019 року відповідно до вимог абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Ухвалою від 16 листопада 2020 року суд відкрив провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін, судове засідання призначено на 14 грудня 2020 року.
10 грудня 2020 року представник відповідача надав засобами електронного зв`язку через канцелярію суду відзив на позовну заяву, відповідно до якого просив відмовити у задоволені позовних вимог.
16 грудня 2020 року ухвалою суду витребувано у відповідача письмові пояснення щодо чи зараховано періоди з 01.08.2017 року по 17.04.2019 року у Державному підприємстві «Торецьквугілля» на посаді фельдшера підземного, з 18.04.2019 року по 30.06.2019 року у Державному підприємстві «Торецьквугілля» на посаді фельдшера, а також період перебування на обліку у Дзержинському міському центрі зайнятості з 25.12.1997 року по 17.06.1998 року до пільгового або загального стажу позивача з зазначенням виду стажу щодо кожного періоду; на підставі зарахування яких періодів стажу позивачу призначено пенсію (з зазначенням початку та кінця періодів, загальний чи пільговий стаж, номер списку); чи призначено пенсію позивачу на пільгових (та за яким Списком) або на загальних умовах за наслідками виконання рішення відповідача про призначення пенсії позивачу на виконання рішення суду Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/14606/19-а від 21.02.2020 року; надати належним чином засвідчену копію рішення відповідача про призначення пенсії позивачу на виконання рішення суду Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/14606/19-а від 21.02.2020 року.
Судове засідання відкладено на 13 січня 2021 року.
13 січня 2021 року відповідачем надано до суду засобами електронного зв`язку письмові пояснення на виконання ухвали суду від 16 грудня 2020 року.
13 січня 2021 року в судове засідання сторони, повідомлені належним чином, не з`явились про причини неявки не повідомили.
Дослідивши матеріали адміністративного позову та відзиву на позовну заяву, суд дійшов висновку про їх достатність для вирішення адміністративного спору.
Позивач, ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є громадянином України, про що свідчить паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 , місце реєстрації, згідно паспортних даних: АДРЕСА_1 .
З 12 липня 2019 року ОСОБА_1 перебуває на обліку у Торецькому об`єднаному управлінні Пенсійного фонду України Донецької області і отримує пенсію за віком на пільгових умовах відповідно до положень ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
На час звернення до Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області з заявою про призначення пенсії за віком на пільгових умовах ОСОБА_1 досягла 47 річного віку і мала визначений нормами ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» страховий та пільговий стаж роботи і нею були надані всі необхідні документи для призначення пенсії. Однак, після розгляду поданих документів позивачці в призначенні пенсії було відмовлено в зв`язку з недостатністю у останньої страхового та пільгового стажу необхідного для призначення пенсії за віком на пільгових умовах, про що свідчить рішення № 489 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах від 19 липня 2019 року.
Не погодившись з таким рішенням пенсійного органу позивач звернулась до Донецького окружного адміністративного суду.
21 лютого 2020 року Донецький окружний адміністративний суд прийняв рішення, яким частково задовольнив позов ОСОБА_1 та скасував рішення № 489 про відмову в призначенні пенсії за віком на пільгових умовах від 19 липня 2019 року. При цьому, суд зобов`язав Торецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 12 липня 2019 року про призначення пенсії за віком відповідно до положень ст. 114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», з урахуванням висновків суду викладених в мотивувальній частині рішення, зокрема, щодо врахування під час вирішення питання про призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах записів у трудовій книжці які підтверджують періоди роботи ОСОБА_1 з 01.08.2017 року по 17.04.2019 року у Державному підприємстві «Торецьквугілля» на посаді фельдшера підземного та з 18.04.2019 року по 30.06.2019 року у Державному підприємстві «Торецьквугілля» на посаді фельдшера, а також період перебування на обліку у Дзержинському міському центрі зайнятості з 25.12.1997 року по 17.06.1998 року.
З розрахунку стажу позивача, її страховий стаж складає 19 років 08 місяців 02 дні, з яких пільговий стаж на підземній роботі складає 08 років 06 місяців 21 день.
Позивач вважає, що це дає право на застосування до пенсіонера положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці», щодо призначення пенсії шахтарям у визначеному мінімальному розмірі.
Згідно ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Позивач зазначає, що з огляду на визначений відповідачем у рішенні 051330001926 розрахунок пенсії ОСОБА_1 , розмір її заробітної плати для призначення пенсії складає 6280,92 грн. і відповідно розмір її пенсії повинен складати 5024,74 грн. (6280,92 х 80%), що становить суму меншу трьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, таким чином, пенсійний орган не вірно визначив розмір мінімальної пенсії ОСОБА_1 з моменту її призначення і такі дії Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області остання вважає неправомірними та такими, що не ґрунтуються на законі та порушують її права, за захистом яких вона звернулась до суду.
Відповідач - Торецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області, зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань за кодом ЄДРПОУ 42170475, адреса зареєстрованого місцезнаходження: 85200, Донецька обл., місто Торецьк, вул. Маяковського, будинок 2А, організаційно-правова форма - орган державної влади.
Відповідач проти задоволення позову заперечує з огляду на те, що згідно ст. 1 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» від 02.09.2008 року № 345-VI (далі - Закон № 345-VI) - дія цього Закону поширюється на працівників, які видобувають вугілля та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Відповідач в обґрунтування своєї позиції зазначає, що відповідно до наказу від 18.10.2016 року діяльність ВП «Шахта «Північна» ДП «Торецьквугілля» з видобутку вугілля і проведенню гірничих виробок була припинена з 01.01.2017 року. Таким чином, період роботи ОСОБА_1 01.01.2017 року з 17.04.2019 року не зарахований до пільгового стажу Позивача на підставі ст. 1 Закону № 345-VI, адже підприємство не здійснювало видобуток вугілля та його працівники не були зайняті видобутком вугілля.
Таким, чином відповідач вважає, що у Торецького ОУПФУ відсутні достатні законні підстави для перерахунку пенсії за віком на пільгових умовах відповідно до Закону № 345-VІ, оскільки відповідно до наданих документів для призначення пенсії загальний страховий стаж ОСОБА_1 складає 19 років 08 місяців 02 днів, пільговий стаж складає 08 років 06 місяців 29 днів, у тому числі, згідно Закону № 345-VІ - 06 років 2 місяця 29 днів.
Також, в письмових поясненнях відповідач зазначив, що на виконання рішення Донецького окружного адміністративного суду по справі № 200/14606/19-а від 21.02.2019 року Торецьким ОУПФУ Донецької області під час призначення ОСОБА_1 пенсії за віком на пільгових умовах період роботи з 01.08.2017 року по 17.04.2019 року на ДП «Торецьквугілля» зарахований до пільгового стажу за Списком №1; період роботи з 18.04.2019 року по 30.06.2019 року на ДП «Торецьквугілля» зараховано до страхового стажу.
Згідно ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Відтак, системно дослідивши обставини спірних правовідносин суд дійшов висновку, що адміністративний спір полягає у встановленні правомірності/неправомірності неврахування відповідачем періоду роботи з 01.08.2017 року по 17.04.2019 року на ДП «Торецьквугілля» в якості фельдшера підземного та незастосуванні до відповідача Закону № 345-VІ при обчисленні розміру пенсії.
Отже, обставини не зарахування спірного періоду до пільгового стажу, який надає право на обчислення розміру пенсії відповідно до Закону № 345-VІ, визнаються відповідачем, та підтверджуються відповідними доказами, а тому не викликають у суду обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання, що відповідно до ч. 1 ст. 78 Кодексу адміністративного судочинства, є підставою для звільнення від доказування.
Вирішуючи спірні правовідносини суд виходив з наступного.
Відповідно до статті 1 Конституції України Україна є суверенна і незалежна, демократична, соціальна, правова держава.
Стаття 3 Конституції України, відповідно, гарантує, що людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
Офіційне тлумачення положення статті 1 Конституції України міститься у рішенні Конституційного Суду України № 3-рп/2012 від 25 січня 2012 року, згідно якого Основними завданнями соціальної держави є створення умов для реалізації соціальних, культурних та економічних прав людини, сприяння самостійності і відповідальності кожної особи за свої дії, надання соціальної допомоги тим громадянам, які з незалежних від них обставин не можуть забезпечити достатній рівень життя для себе і своєї сім`ї.
Відповідно до частин першої та другої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Положеннями статті 6 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики ЄСПЛ. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцію та законами України.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV від 09.07.2003 року (далі - Закон № 1058-IV), пенсія - щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її особою з інвалідністю, або отримують члени її сім`ї у випадках, визначених цим Законом.
Відповідно до ч.ч 1, 2 ст. 114 Закону України № 1058-IV, право на пенсію за віком на пільгових умовах незалежно від місця останньої роботи мають особи, які працювали на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на роботах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах, зазначених у частинах другій і третій цієї статті, а пенсії за вислугу років - на умовах, зазначених у частині четвертій цієї статті. Розміри пенсій для осіб, визначених цією статтею, обчислюються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
На пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України № 1058-IV, мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 року для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 відсотків заробітної плати (доходу) застрахованої особи, визначеної відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Закон № 345-VI спрямований на підвищення престижності шахтарської праці, надання додаткових гарантій у виплаті та підвищенні заробітної плати і розв`язанні соціально-побутових проблем шахтарів.
Статтею 1 Закону № 345-VI визначена сфера дії цього закону, яка поширюється на працівників, які видобувають вугілля, залізну руду, руди кольорових і рідкісних металів, марганцеві, уранові, магнієві (солі калієво-магнієві та солі магнієві) та озокеритні руди, працівників шахтобудівних підприємств, які зайняті на підземних роботах повний робочий день, та працівників державних воєнізованих аварійно-рятувальних служб (формувань) у вугільній промисловості - за Списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, зайнятість в яких повний робочий день дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженим Кабінетом Міністрів України (далі - шахтарі), та членів їх сімей.
Стаття 8 Закону № 345-VI кореспондує абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України № 1058-IV, та встановлює, що мінімальний розмір пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 80 відсотків його заробітної плати (доходу), визначеної відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", з якої обчислюється пенсія, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність. Для обчислення розміру пенсій за віком за кожний повний рік стажу роботи на підземних роботах до страхового стажу додатково зараховується по одному року.
Основною умовою для виплати мінімального розміру пенсії шахтарям, які відпрацювали на підземних роботах 7,5 років для жінок за списком № 1, встановлюється незалежно від місця останньої роботи у розмірі 80 % середньої заробітної плати шахтаря, але не менш, як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.
Виплата такої пенсії відповідно до даної статі передбачає та встановлює лише сам факт відношення до Списку №1.
Також, Постановою Кабінету Міністрів України від 24 червня 2016 р. N 461 «Про затвердження списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах», встановлено, що працівники: зайняті повний робочий день на підземних роботах; які обслуговують працівників, зайнятих на підземних роботах (медперсонал підземних пунктів охорони здоров`я, працівники підземного телефонного зв`язку тощо) - мають право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Аналогічна правова позиція щодо поширення дії Закону № 345-VI на працівників медперсоналу підземних пунктів охорони здоров`я викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 23.01.2014 №К/9991/83388/11.
Відносно позиції відповідача щодо припинення діяльності ВП «Шахта «Північна» ДП «Торецьквугілля» з видобутку вугілля та проведенню гірничих виробок з 01.01.2017 року, згідно наказу № 174 від 18.10.2016 року, суд зазначає наступне.
Відповідач посилається на наказ № 174 як підставу для не зарахування пільгового стажу позивача з 01.08.2017 року по 17.04.2019 до стажу, що надає право на застосування положень Закону № 345-VI.
Пунктом 1 наказу № 174 від 18.10.2016 року ВП «Шахта «Північна» ДП «Торецьквугілля» визначено припинити діяльність ВП «Шахта «Північна» по видобутку вугілля і проведенню гірничих виробок та перевести відокремлений підрозділ в режим водовідведення і підтримання гірничих виробок з 01.01.2017 року.
Гірничий закон України від 06 жовтня 1999 року № 1127-XIV (далі - Закон № 1127-XIV), визначає правові та організаційні засади проведення гірничих робіт, забезпечення протиаварійного захисту гірничих підприємств, установ та організацій.
Стаття 1 Закону № 1127-XIV надає визначення спеціальним термінам, вживаним в правовідносинах, врегульованих даним Законом.
Відтак, гірничі роботи - це комплекс робіт з проведення, кріплення та підтримки гірничих виробок і виймання гірничих порід в умовах порушення природної рівноваги, можливості прояву небезпечних і шкідливих виробничих факторів.
Припинення діяльності гірничого підприємства на невизначений строк з можливістю подальшого поновлення його роботи визначено терміном «консервація».
Відповідно до ст. 26 Закону № 1127-XIV, запобігання затопленню гірничих виробок, виділенню та проникненню в них шкідливих речовин (газоподібних, пароподібних, пиловидних, рідинних, електромагнітних, випромінюючих, радіаційних тощо) на гірничих підприємствах, небезпечних за цими проявами, забезпечується переведенням їх на особливий режим роботи в установленому порядку.
Відповідно до ст. 54 Кодексу України про надра від 27 липня 1994 року № 132/94-ВР, після вироблення запасів корисних копалин, а також у разі, коли за техніко-економічними розрахунками та іншими обґрунтуваннями подальша розробка родовищ чи його частин є недоцільною або неможливою, гірничодобувні об`єкти або ділянки цих об`єктів підлягають ліквідації чи консервації.
У разі повної або часткової ліквідації чи консервації гірничодобувного об`єкта гірничі виробки і свердловини повинні бути приведені у стан, який гарантує безпеку людей, майна і навколишнього природного середовища, а в разі консервації - гарантує також і збереження родовищ, гірничих виробок та свердловин на весь період консервації. У разі ліквідації гірничодобувних об`єктів повинно бути вирішено також питання про можливе використання
На гірничодобувних об`єктах, суміжних з об`єктами, що ліквідуються чи консервуються, повинні бути проведені заходи, що гарантують безпеку гірничих робіт.
Як вбачається зі змісту наказу № 174, відокремлений підрозділ переведено в режим водовідведення та підтримання гірничих виробок, тобто повне припинення діяльності підприємства наказом не передбачено.
Крім того, здійснення консервації гірничого підприємства передбачає подальше проведення гірничих робіт пов`язаних збереженням гірничих виробок на весь період консервації та запобіганням їх затопленню.
Зазначені роботи є такими що здійснюються в особливо небезпечних підземних умовах, оскільки пов`язані з дією важкопрогнозованих проявів гірничогеологічних і газодинамічних факторів, що створюють небезпеку для життя та здоров`я їх працівників -виділення та вибухи газу та пилу, раптові викиди, гірничі удари, обвалення, самозаймання гірничих порід, затоплення гірничих виробок тощо, тобто потребують медичного супроводження.
Враховуючи викладене, суд вважає висновок відповідача, що факт видання ВП «Шахта «Північна» ДП «Торецьквугілля» наказу № 174 від 18.10.2016 року свідчить про припинення діяльності останнього з 01.01.2017 року, помилковим.
Поряд з цим, відповідач не заперечує факт роботи позивача з 01.08.2017 року по 17.04.2019 року у Державному підприємстві «Торецьквугілля» на посаді фельдшера підземного та зарахування відповідачем цього періоду до пільгового стажу позивача за Списком №1.
Враховуючи викладене суд дійшов висновку про задоволення адміністративного позову в повному обсязі.
Надаючи правову оцінку обраного позивачем способу захисту, слід зважати на його ефективність з точки зору статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
У пункті 145 рішення від 15 листопада 1996 року у справі "Чахал проти Об`єднаного Королівства" (Chahal v. The United Kingdom, (22414/93) [1996] ECHR 54) Європейський суд з прав людини зазначив, що згадана норма гарантує на національному рівні ефективні правові засоби для здійснення прав і свобод, що передбачаються Конвенцією, незалежно від того, яким чином вони виражені в правовій системі тієї чи іншої країни. Засіб захисту, що вимагається зазначеною статтею повинен бути ефективним як у законі, так і на практиці, щоб його використання не було ускладнене діями або недоглядом органів влади відповідної держави (п. 75 рішення Європейського суду з прав людини у справі "Афанасьєв проти України" від 5 квітня 2005 року (заява N 38722/02). Таким чином, ефективний засіб правого захисту у розумінні статті 13 Конвенції повинен забезпечити поновлення порушеного права і одержання особою бажаного результату.
Таким чином, враховуючи те, що засіб юридичного захисту має бути ефективним, як на практиці, так і за законом та сприяти реальному відновленню порушеного права, беручи до уваги приписи ст. 9 КАС України, приймаючи до уваги відзив на позовну заяву відповідача, докази наявні у матеріалах справи, а також з аналізу норм чинного законодавства, суд приходить висновку, що обраний позивачем спосіб захисту свого порушеного права є ефективним.
Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Згідно квитанції №10 від 10.11.2020 року за подання ОСОБА_1 позову сплачено судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Враховуючи викладене, суд стягує судовий збір на користь позивача з відповідача за рахунок його бюджетних асигнувань.
Керуючись Конституцією України, Кодексом адміністративного судочинства України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , ідентифікаційний код НОМЕР_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (85200, Донецька область, м. Торецьк, вул. Дружби, 22, ЄДРПОУ 42170475) про визнання дій протиправними та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити.
Визнати протиправними дії Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області стосовно визначення ОСОБА_1 розміру її пенсії за віком на пільгових умовах без врахування положень абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Зобов`язати Торецьке об`єднане управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити ОСОБА_1 перерахунок її пенсії за віком на пільгових умовах з 12 липня 2019 року відповідно до вимог абз. 3 ч. 1 ст. 28 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» та положень ст. 8 Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Торецького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області на користь ОСОБА_1 суму судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) гривень 80 копійок.
Вступну та резолютивну частини рішення складено та підписано 13 січня 2021 року.
Повний текст рішення складено та підписано 15 січня 2021 року.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди. У разі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Текст рішення розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Суддя О.М. Кониченко