
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2021 р. Справа№200/8431/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Аканова О.О., розглянувши за правилами загального позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, 13, код ЄДРПОУ 42169323) про
визнання незаконними дій щодо відмови в зарахуванні періодів роботи з 02.12.2004 по 12.02.2008 на ТОВ "Донбасвуглепроходка" на посаді прохідника підземного з повним робочим днем під землею, 01 місяці 03 дні страйків, 04 роботи на поверхні, період перебування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП "Шахта Центральна" ДП "Мирноградвугілля", 03 дні безоплатної відпустки на ДП "Вугільна компанія Краснолиманська" викладені в рішенні №2509 від 21 серпня 2020 року, скасувати зазначене рішення;
зобов`язання повторно розглянути заяву, зареєстровану за №2509 від 21.08.2020 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи на посаді прохідника підземного з повним робочим днем під землею на ТОВ "Донбасвуглепроходка" з 02.12.2004 по 12.02.2008, 01 місяці 03 дні страйків, 04 роботи на поверхні, період перебування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП "Шахта Центральна" ДП "Мирноградвугілля", 03 дні безоплатної відпустки на ДП "Вугільна компанія Краснолиманська",-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до відповідача з вищевказаним позовом.
В обґрунтування позовних вимог зазначено, що 17.08.2020 позивач звернулась до відповідача з заявою про призначення пенсії на пільгових умовах відповідно до п.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням відповідача від 21.08.2020 позивачу відмовлено в призначенні пенсії. Зазначено, що в трудовій книжці позивача про роботу прохідником з 02.12.2004 по 12.02.2008 на ТОВ «Донбасвуглепроходка», цей період роботи зараховано до трудового стажу на загальних підставах, так як із записів трудової книжки неможливо зробити висновок про зайнятість повного робочого дня на підземних роботах та неможливо витребувати з підприємства довідки, які б підтвердили пільговий характер роботи на даному підприємстві. Також до пільгового стажу не зараховано 01 місяці 03 дні страйків, 04 роботи на поверхні, період передування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП «Шахта Центральна» ДП «Мирноградвугілля», 03 дні безоплатної відпустки на ДП «Вугільна компанія Краснолиманська».
Позивач вважає зазначене рішення відповідача таким, що прийнято з порушенням та без урахування фактичних обставин справи, тому звернувся з даним позовом до суду.
До суду надійшов відзив відповідача на позовну заяву, в якому зазначено, що в трудовій книжці позивача про роботу прохідником з 02.12.2004 по 12.02.2008 на ТОВ «Донбасвуглепроходка», цей період роботи зараховано до трудового стажу на загальних підставах, так як із записів трудової книжки неможливо зробити висновок про зайнятість повного робочого дня на підземних роботах та неможливо витребувати з підприємства довідки, які б підтвердили пільговий характер роботи на даному підприємстві. Також до пільгового стажу не зараховано 01 місяці 03 дні страйків, 04 роботи на поверхні, період перебування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП «Шахта Центральна» ДП «Мирноградвугілля», 03 дні безоплатної відпустки на ДП «Вугільна компанія Краснолиманська». Просили відмовити в задоволенні позову.
Ухвалою суду від 15 вересня 2020 року відкрито провадження у справі розгляд справи вирішено проводити в порядку спрощеного позовного провадження; призначено судове засідання на 15 жовтня 2020 року о 09:15 год.
Ухвалою суду від 15 жовтня 2020 року відкладено розгляд справи на 12 листопада 2020 року о 09:45 год.
Ухвалою суду від 12 листопада 2020 року розгляд справи вирішено здійснювати в порядку загального позовного провадження; продовжено підготовче засідання на тридцять днів з ініціативи суду; призначено підготовче засідання на 15 грудня 2020 року о 09:15 год.
Ухвалою суду від 15 грудня 2020 року закрито підготовче провадження по адміністративній справі призначено судовий розгляд по суті на 10:00 год. 14 січня 2021 року.
Сторони про відкриття провадження у справі були повідомлені судом належним чином, що підтверджується наявними в матеріалах справи рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 є громадянином України згідно паспорта серія НОМЕР_2 .
Рішенням начальника Покровського об`єднаного УПФУ Донецької області №2509 від 21.08.2020 розглянуто заяву позивача №2509 від 17.08.2020 про призначення пенсії на пільгових умовах незалежно від віку відповідно до п.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування».
Зазначено, що у трудовій книжці НОМЕР_3 від 14.05.1976 є записи №20-21 про роботу прохідником з 02.12.2004 по 12.02.2008 на ТОВ «Донбасвуглепроходка» (підприємство зареєстровано у м.Донецьк), Період роботи з 02.12.2004 по 12.02.2008 зараховано до страхового стажу на загальних підставах так як з записів трудової книжки неможливо зробити висновок про зайнятість повного робочого дня на підземних роботах та також немає можливості витребувати з підприємства довідки, які б підтвердили пільговий характер роботи заявника на даному підприємстві. До пільгового стажу не враховано: 01 місяці 03 дні страйків, 04 роботи на поверхні, період перебування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля», 03 дні безоплатної відпустки на ДП «Вугільна компанія «Краснолиманська». Стаж роботи позивача відповідно до п.3 ст.114 Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» скаладає 20 років 08 місяців 09 днів роботи на таких роботах, що недостатньо для призначення цього виду пенсії.
Роз`яснено право позивача оскарження вказаного рішення у разі незгоди з його прийняттям.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд встановив наступне.
В трудовій книжці позивача НОМЕР_3 від 14.05.1976 містяться наступні записи:
07.05.1997 позивач проходив виробничу практику на ВП «Шахта «Центральна» ВАТ «Красноармійськвугілля» учнем гірничого робітника підземного (нак.№1145 від 17.05.97);
29.05.1997 переведений гірничим робітником ІІ розряду підземним (нак. №195 від 30.05.97);
10.02.1999 переведений прохідником V розряду підземним з повним робочим днем в шахті (наказ №52 від 12.02.99);
14.07.2002 звільнений за ст.38 КЗпП України за власним бажанням (наказ №31 від 15.07.02);
02.12.2004 прийнятий на ТОВ «Донбасвуглепроходка» прохідником (нак. №228-к від 02.12.04);
12.02.2008 звільнений за власним бажанням за ст.38 КЗпП України (нак. №97-к від 12.02.2008).
Згідно довідки про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 27.08.2020 №11 позивач працював повний робочий день у товаристві з обмеженою відповідальністю «Донбасвуглепроходка» з 02.12.2004 по 12.02.2008, виконував на виробництві гірничі роботи з видобутку вугілля за професією прохідник підземний, що передбачено Списком №1 розділ 1, підрозділом 1 пунктом 1.1а.
Згідно довідки про уточнюючий особливий характер роботи або умови праці необхідні для призначення пільгової пенсії від 27.08.2020 №11 позивач повний робочий день під землею працював та ТОВ «Донбасвуглепроходка» з 02.12.2004 по 12.02.2008 в якості прохідника підземного.
Згідно довідки про спуски в підземні гірничі видобутки (шахту) наявні відомості про роботи позивача в гірничому відводі за 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 роки.
Згідно індивідуальних відомостей про застраховану особу Державне підприємство «Центральна» (код 30099358), Вугільна компанія «Краснолиманська» (код 31599557), «Донбасвуглепроходка» (код ЄДРПОУ 32749260), товариство з обмеженою відповідальністю «Донбасвуглепроходка» (код ЄДРПОУ 32749260) сплачено страхові внески за позивача за звітні роки 1999, 2000, 2001, 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 року включно.
На виконання ухвали суду позивачем надано:
Відповідь ВП «Шахта «Центральна» ДП «Мирноградвугілля» №396 від 29.12.2020 про те, що позивач працював на ВП «Шахта «Центральна» з 02.04.1997 по 14.07.2020 гірником підземним з повним робочим днем в шахті, прохідником підземним з повним робочим днем в шахті; в період з 02.10.2001 по 31.10.2001 згідно наказу від 02.10.2001 №390/к та наказу від 19.10.2001 №415/к був направлений для роботи на шахту ім.Г.М.Димитрова, заробітна плата за цей період на ВП «Шахта «Центральна» не нараховувалась.
До відповіді додано довідку про кількість підземних виходів, страйків, відпусток без оплати, роботи на поверхні, в якій зазначено про відрядження позивача на шахту Димитрова з 02.10 по 31.10.2001 рік та наказ від 15.04.98 про підтвердження права на пільгову пенсію за Списком №1 по шахті «Центральна» з робочими містами, які характеризуються наявністю шкідливих і небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу, зокрема, прохідник.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики України. Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією України та законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Міністерства соціальної політики України, іншими актами законодавства України, а також дорученнями Президента України та Міністра.
Отже, відповідач має діяти в межах та у спосіб, встановлених законодавчих норм.
Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Пенсійний фонд України у своїй діяльності керується Конституцією України та Законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.
Відповідно до пунктів 1, 2, 3 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23.07.2014 № 280 Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, що реалізує державну політику з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню.
Основними завданнями Пенсійного фонду України є: реалізація державної політики з питань пенсійного забезпечення та ведення обліку осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному соціальному страхуванню; внесення пропозицій Міністрові соціальної політики щодо забезпечення формування державної політики із зазначених питань; виконання інших завдань, визначених законом.
Відповідно до ст. 58 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" пенсійний фонд є органом, який здійснює керівництво та управління солідарною системою, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати, забезпечує своєчасне і в повному обсязі фінансування та виплату пенсій, допомоги на поховання, здійснює контроль за цільовим використанням коштів Пенсійного фонду, вирішує питання, пов`язані з веденням обліку пенсійних активів застрахованих осіб на накопичувальних пенсійних рахунках, здійснює адміністративне управління Накопичувальним фондом та інші функції, передбачені цим Законом і статутом Пенсійного фонду.
Відповідно до ч.1 ст.2 ст.114 "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" на пільгових умовах пенсія за віком призначається працівникам, зайнятим повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, - після досягнення 50 років і за наявності страхового стажу не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах..
Відповідно до п. "б" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 30 років у чоловіків, з них не менше 12 років 6 місяців на зазначених роботах, і не менше 25 років у жінок, з них не менше 10 років на зазначених роботах.
Відповідно до п. "а" ч.1 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" на пільгових умовах мають право на пенсію за віком, незалежно від місця останньої роботи працівники, зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, - за списком № 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджуваним Кабінетом Міністрів України, і за результатами атестації робочих місць - після досягнення 50 років і при стажі роботи не менше 25 років у чоловіків, з них не менше 10 років на зазначених роботах, і не менше 20 років у жінок, з них не менше 7 років 6 місяців на зазначених роботах.
Згідно ст. 62 Закону України "Про пенсійне забезпечення" основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до п. 3 постанови Кабінету Міністрів України від 12.08.93 N 637 "Про затвердження Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній" за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.
Пунктом 20 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 року № 637, визначено, що у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні відомості, що визначають право на пенсії на пільгових умовах або за вислугу років, установлені для окремих категорій працівників, для підтвердження спеціального трудового стажу приймаються уточнюючі довідки підприємств, установ, організацій або їх правонаступників (додаток №5).
Згідно зі ст. 101 Закону України "Про пенсійне забезпечення" органи, що призначають пенсії, мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі. Підприємства та організації несуть матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну громадянам або державі внаслідок несвоєчасного оформлення або подання пенсійних документів, а також за видачу недостовірних документів, і відшкодовують її.
У відповідності до пункту 2 Порядку підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 № 637(далі також Постанова № 637), у разі коли документи про трудовий стаж не збереглися, підтвердження трудового стажу здійснюється органами Пенсійного фонду на підставі показань свідків.
За відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договори і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи (пункт 3 вказаної Постанови).
Пунктом 17 Постанови № 637 передбачено, що за відсутності документів про наявний стаж роботи та неможливість їх одержання у зв`язку з воєнними діями, стихійним лихом, аваріями, катастрофами або іншими надзвичайними ситуаціями стаж роботи, який дає право на пенсію, встановлюється на підставі показань не менше двох свідків, які б знали заявника по спільній з ним роботі на одному підприємстві, в установі, організації (в тому числі колгоспі) або в одній системі.
Згідно з частиною 3 статті 44 Закону № 1058-ІV, органи Пенсійного фонду мають право вимагати відповідні документи від підприємств, організацій і окремих осіб, видані ними для оформлення пенсії, а також в необхідних випадках перевіряти обґрунтованість їх видачі та достовірність поданих відомостей про осіб, які підлягають загальнообов`язковому державному пенсійному страхуванню, умови їх праці та інших відомостей, передбачених законодавством для визначення права на пенсію. На такі перевірки не поширюється дія положень законодавства про здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Отже, з наведених норм чинного законодавства вбачається дуже великий обсяг прав та обовязків у органів Пенсійного фонду при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення.
Враховуючи викладене, суд вважає, що пенсійні органи повинні використовувати всі передбачені законом повноваження за для повного та об"єктивного розгляду заяви про призначення пенсії, виходячи з тих обставин, що склалися.
Відповідно до ч. 2 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення.
Суд зазначає, що відповідач не в повному обсязі використав свої права надані йому Законом та Порядком при вирішенні питання про призначення пенсії та перевірки наявного стажу роботи для її призначення позивачу.
Отже, наданими позивачем документами, а саме довідкою про підтвердження наявного трудового стажу для призначення пенсії за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній від 27.08.2020 №11, довідкою про уточнюючий особливий характер роботи або умови праці необхідні для призначення пільгової пенсії від 27.08.2020 №11, довідкою про спуски в підземні гірничі видобутки (шахту) наявні відомості про роботи позивача в гірничому відводі за 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 роки, індивідуальними відомостями про застраховану особу, наказом від 02.10.2001 №390/к та наказом від 19.10.2001 №415/к, довідкою про кількість підземних виходів, страйків, відпусток без оплати, роботи на поверхні підтверджується підземний стаж позивача з 02.12.2004 по 12.02.2008, 01 місяці 03 дні страйків, період перебування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП "Шахта Центральна" ДП "Мирноградвугілля".
Суд звертає увагу, що 01 місяць 03 дні страйків необхідно зарахувати в підземний стаж позивача, оскільки відповідачем не надано до суду відомостей що такі страйки були визнані незаконними.
Що стосується вимог позивача про зобов`язання повторно розглянути заяву, зареєстровану за №2509 від 21.08.2020 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи на посаді прохідника підземного з повним робочим днем під землею на ТОВ "Донбасвуглепроходка" 04 днів роботи на поверхні суд зазначає, що в справі відсутні відомості щодо спуску позивача в підземні гірничі видобутки (шахту), а тому, в зарахуванні цього періоду до пільгового стажу слід відмовити; щодо 03 днів безоплатної відпустки на ДП "Вугільна компанія Краснолиманська", суд зазначає, що у період перебування у безоплатній відпустці не нараховано відповідних внесків до пенсійного фонду, а тому, в зарахуванні цього періоду до пільгового стажу слід відмовити.
Суд дійшов до висновку, що з метою ефективного захисту прав позивача необхідно визнати протиправним та скасувати рішення відповідача №2509 про відмову в призначенні пенсії та зобов`язати повторно розглянути заяву, зареєстровану за №2509 від 17.08.2020 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи на посаді прохідника підземного з повним робочим днем під землею на ТОВ "Донбасвуглепроходка" з 02.12.2004 по 12.02.2008, 01 місяці 03 дні страйків, період перебування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП "Шахта Центральна" ДП "Мирноградвугілля", з урахуванням висновків суду.
Щодо позовних вимог позивача про визнання дій відповідача незаконними, суд зазначає, що спірне рішення відповідача скасовано і це є належних захистом прав та інтересів позивача, оскільки в данному випадку тількі рішення має значення для позивача, а дії відповідача жодних негативних наслідків для позивача не мають.
Відповідно до ст. 72 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
За правилами частин 1, 5 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а в разі якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів. Відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.
А тому, позовна заява підлягає частковому задоволенню.
При цьому, суд вважає, вищевказаний спосіб захисту достатнім, враховуючи обставини по справі.
Вирішуючи питання щодо розподілу судових витрат, суд зазначає наступне.
Позивачем сплачено судовий збір в розмірі 840,80 грн. згідно квитанції від 08.09.2020 року.
Згідно з положеннями частини 1 статті 139 КАС при задоволені позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрат, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки позов задоволено частково, судовий збір у розмірі 420,40 грн. підлягає стягненню за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 139, 244-250, 255, 262, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) до Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, 13, код ЄДРПОУ 42169323) про визнання незаконними дій щодо відмови в зарахуванні періодів роботи з 02.12.2004 по 12.02.2008 на ТОВ "Донбасвуглепроходка" на посаді прохідника підземного з повним робочим днем під землею, 01 місяці 03 дні страйків, 04 роботи на поверхні, період перебування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП "Шахта Центральна" ДП "Мирноградвугілля", 03 дні безоплатної відпустки на ДП "Вугільна компанія Краснолиманська" викладені в рішенні №2509 від 21 серпня 2020 року, скасувати зазначене рішення; зобов`язання повторно розглянути заяву, зареєстровану за №2509 від 21.08.2020 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи на посаді прохідника підземного з повним робочим днем під землею на ТОВ "Донбасвуглепроходка" з 02.12.2004 по 12.02.2008, 01 місяці 03 дні страйків, 04 роботи на поверхні, період перебування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП "Шахта Центральна" ДП "Мирноградвугілля", 03 дні безоплатної відпустки на ДП "Вугільна компанія Краснолиманська" - задовольнити частково.
Визнати протиправним та скасувати рішення Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, 13, код ЄДРПОУ 42169323) №2509 про відмову в призначенні пенсії від 21.08.2020 року.
Зобов`язати Покровське об`єднане управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, 13, код ЄДРПОУ 42169323) повторно розглянути заяву ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ) зареєстровану за №2509 від 17.08.2020 про призначення пенсії за віком на пільгових умовах згідно п.3 ст.114 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", зарахувавши до пільгового стажу за Списком №1 періодів роботи на посаді прохідника підземного з повним робочим днем під землею на ТОВ "Донбасвуглепроходка" з 02.12.2004 по 12.02.2008; 01 місяці 03 дні страйків; період перебування у відрядженні з 02.10.2001 по 31.10.2001 на ВП "Шахта Центральна" ДП "Мирноградвугілля" з урахуванням висновків суду.
В іншій частині позову - відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з Покровського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Донецької області (місцезнаходження: 85323, Донецька область, м.Мирноград, вул.Центральна, 13, код ЄДРПОУ 42169323) судовий збір у розмірі 420,40грн. на користь ОСОБА_1 (зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду. Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана до Першого апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя О.О. Аканов