
Справа №: 343/2348/20
Провадження №: 3/0343/25/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2021 року м. Долина
Суддя Долинського районного суду Івано-Франківської області Керніцький І.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний матеріал, який надійшов від Управління патрульної поліції у Львівській області Департаменту патрульної поліції про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, жителя АДРЕСА_1 , працюючого водієм ФОП ОСОБА_2 , до адміністративної відповідальності притягувався за ч.6 ст.121 КУпАП,
за ч.7 ст.121 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 порушив правила дорожнього руху України, а саме: повторно, протягом року керував транспортним засобом з неосвітленим державним номерним знаком.
Правопорушення вчинено при наступних обставинах:
11.12.2020 о 22.05 год на автодорозі Київ-Чоп М06 612, водій ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом DAF CF 85.340, державний номерний знак НОМЕР_1 , в якого в темну пору доби не освітлювався задній державний номерний знак та не читався з відстані 20 м, так як фарба на державних номерних знаках, а саме на цифрах, відсутня, чим порушив вимоги п. 2.9в ПДР України, та вчинив адміністративне правопорушення передбачене ч. 7 ст. 121 КУпАП.
ОСОБА_1 в судове засідання не прибув та не повідомив суд про причину своєї неявки, хоч про час та місце розгляду справи був повідомлений у встановленому законом порядку.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме:
- даними протоколу серії ДПР18 № 009508 від 11.12.2020, в якому викладена суть правопорушення (а.с. 1);
- даними довідки інспектора ВАП УПП у Львіській області ДПП Х.Попович від 15.12.2020, де вказана інформація про те, що ОСОБА_1 притягувався 11.03.2020 Рогатинським ВП Тисменицького ВП ГУНП в Івано-Франківаській області до адміністративної відповідальності за ч. 6 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення (а.с. 2).
Статтею 256 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення, зокрема, у такому зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Наявний в матеріалах справи протокол про адміністративне правопорушення за своєю формою та змістом відповідає вимогам чинного законодавства.
Відповідно до п.п. в) п. 2.9 Правил дорожнього руху, затверджених Постановою Кабінету Міністрів № 1306 від 10 жовтня 2001, водієві забороняється, зокрема, керувати транспортним засобом, з неосвітленим державним номерним знаком (у темну пору доби або в умовах недостатньої видимості).
Відповідальність за ч.7 ст.121 КУпАП передбачена у зв`язку з повторним протягом року вчиненням будь - якого з порушень, передбачених частиною шостою цієї статті.
Відповідно до довідки інспектора ВАП УПП у Львіській області ДПП Х.Попович від 15.12.2020 водій ОСОБА_1 11.03.2020 притягувався до адміністративної відповідальності за ч.6 ст. 121 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 грн.
Згідно ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Санкція ч.7 ст.121 КУпАП передбачає стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.7 ст.121 КУпАП, а саме: повторно, протягом року керував транспортним засобом з неосвітленим державним номерним знаком.
Обставин, що пом`якшують чи обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.
При накладенні стягнення відповідно до ст.33, 34 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
З метою виховання особи, запобігання новим проступкам, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення в межах санкції, встановленої ч.7 ст.121 КУпАП у виді штрафу, без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки таке буде достатнім для його виправлення та попередження вчинення правопорушень в майбутньому.
Згідно ст. 40-1 КупАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Керуючись ст.ст. 283-285 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.7 ст.121 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 15 (п`ятнадцяти) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 255 (двісті п`ятдесят п`ять) гривень без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; код отримувача (за ЄДРПОУ) - 37993783; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), код банку отримувача (МФО) -899998; рахунок отримувача № UA908999980313111256000026001; код класифікації доходів бюджету -22030106) - 454 грн 00 коп. судового збору.
Штраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати штрафу у встановлений строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Згідно ч. 2 ст. 308 КУпАП у порядку примусового виконання постанови, про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з порушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу, витрати на облік зазначеного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 (десяти) днiв до Івано-Франківського апеляційного суду через Долинський районний суд.
Суддя