
№ 317/3525/20
№/п 3/317/23/2021
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 січня 2021 року м. Запоріжжя
Суддя Запорізького районного суду Запорізької області Ачкасов О.М., за участю прокурора Погосяна К.А., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Управління стратегічних розслідувань в Запорізькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Новоолександрівка, Запорізького району Запорізької області, місце реєстрації: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , працюючого до 06.07.2020 р. у Олександрівському лісництві ДП «Запорізьке лісомисливське господарство`Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства – майстер лісу, в цей час не працюючого,
за правопорушення, передбачене ст. 172-6 ч.1 КпАП України,
В С Т А Н О В И В:
24.11.2020 р., було виявлено, що наказом головного лісничого ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» від 17.01.2020 № 05-к з 20.01.2020 ОСОБА_1 призначено на посаду майстра лісу Олександрівського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України. Згідно з посадової інструкції майстра лісу Олександрівського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», ОСОБА_1 є посадовою особою, яка входить до складу Державної лісової охорони України, здійснює контролю за станом, використанням, відтворенням, охороною, захистом тваринного світу та лісів у районі знаходження його обходу, має адміністративно-господарські та організаційно-розпорядчі функції.
Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 , будучи майстром лісу Олександрівського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України, відповідно до п.п. «е» и. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою Державної лісової охорони та відповідно до п. 1 примітки до ст. 172-6 КУпАП є суб`єктом відповідальності за адміністративні правопорушення, передбачені ст. 172-6 КУпАП.
Наказом головного лісничого ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» від 06.07.2020 № 36-к з 06.07.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лісу Олександрівського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України, за угодою сторін.
Статтею 45 ч. 2 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, особи, які припиняють діяльність пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період не охоплений раніше поданими деклараціями.
У відповідності до абз. 2 п. 2 Розділу XIII «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення Національного агентства з питань запобігання корупції.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції», Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов`язкові для виконання нормативно-правові акти.
10.06.2016 Національним агентством з питань запобігання корупції прийнято рішення № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088) «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яким передбачено, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:
1)перший етап - з 00 год. 00 хв. 01.09.2016 для таких типів декларацій (повідомлень) та суб`єктів декларування:
- щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01.09.2016 займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;
- декларації, передбачені абз. 1 ч. 2 ст. 45 Закону (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01.09.2016 чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
- повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб`єкта декларування, передбачені ч. 2 ст. 52 Закону, службових осіб, які станом на 01.09.2016 чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст. 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище;
2) другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01.01.2017 для всіх інших суб`єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.
Крім цього, зазначені у пункті 1 цього рішення декларації подаються згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб- сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
В рішенні Національного агентства з питань запобігання корупції рішенні №3 від 10.08.2016 року (із змінами, внесеними рішенням Національного агентства від 06.09.2016 року №18, від 30.09.2016 року №57 та від 03.11.2016 року №106) «Роз`яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю», зазначено, що законом передбачено чотири типи декларацій суб`єкта декларування, однією з яких є декларація суб`єкта декларування, який припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, що подається не пізніше дня такого припинення. Якщо припинення зазначених функцій відбулося з ініціативи роботодавця, декларація подається не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення.
Відповідно до наказу «Про затвердження змін до рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10 червня 2016 року № 3» та у зв`язку з набуттям чинності нової редакції «Порядку формування, ведення та оприлюднення інформації Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», затвердженого наказом Національного агентства від 12.12.2019 року № 168/19, згідно яких з редакції Порядку вилучено норму, яка зобов`язувала суб`єкта декларування при звільненні за власною ініціативою подавати декларацію у день фактичного звільнення. «Декларація перед звільненням - декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах «а», «в» пункту 2 частини першої статті 3 Закону».
Оскільки згідно наказу головного лісничого ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» від 06.07.2020 № 36-к з 06.07.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади майстра лісу Олександрійського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство», відповідно до ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», він є суб`єктом декларування, який припинив діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та був зобов`язаний не пізніше двадцяти робочих днів з дня, коли суб`єкт декларування дізнався чи повинен був дізнатися про таке припинення, подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений, раніше поданими деклараціями. Відповідно кінцевою датою подання декларації перед звільненням ОСОБА_1 є03.08.2020, тобто не пізніше двадцяти робочих днів.
Проте встановлено, що згідно публічної частини Єдиного державного реєстру осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (гіперпосилання на Реєстр - https://public.nazk.gov.ua) ОСОБА_1 , несвоєчасно подав декларацію перед звільненням особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом заповнення відповідної форми на веб-ресурсі https://nazk.gov.ua(гіперпосилання на декларацію в Єдиному державному реєстрі осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування (https://public.nazk.gov.ua/declaration/753c3661 -394е-430с- аЬ5е-01а39са792Ь2), а саме - 18.10.2020, що є порушенням вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції, рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, відповідальність за яке передбачена ч.І ст. 172-6 КУпАП.
Поважних причин, які б перешкодили ОСОБА_1 вчасно подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, яка припиняє діяльність, за період не охоплений раніше поданими деклараціями, не встановлено.
Таким чином, ОСОБА_1 , будучи майстром лісу Олександрівського лісництва ДП «Запорізьке лісомисливське господарство» Запорізького обласного управління лісового та мисливського господарства Державного агентства лісових ресурсів України, згідно з п.п. «е» п. 1 ч. 1 ст. З, ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», приміткою до ст. 172-6 КУпАГІ, є суб`єктом відповідальності за адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, достовірно знаючи про необхідність подати декларацію особи, яка припиняє діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, за період, який не був охоплений раніше поданими деклараціями, у порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», рішення Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.08.2016 № 3, подав її несвоєчасно, а саме 18.10.2020, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП (в редакції Закону № 1700- VII від 14.10.2014) - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Місцем вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є місце мешкання ОСОБА_1 - АДРЕСА_1 , оскільки декларацію перед звільненням ОСОБА_1 подавав за місцем свого мешкання.
Датою вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, є 18.10.2020 - дата несвоєчасного подання декларації.
Фактичним днем виявлення вказаного адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, відповідно до ст. 251, 252 КУпАП є дата складання протоколу, тобто 24.11.2020, оскільки саме в цей день посадовою особою органу Національної поліції надається оцінка зібраним доказам у їх сукупності.
Відповідно до ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.
Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що правопорушення, пов`язане з корупцією - це діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 ст. З цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав, розкаявся у скоєному, просив суд суворо не карати.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення підтверджується письмовими поясненнями ОСОБА_1 , рапортом оперуповноваженого УСР в Запорізькій області ДСР НП України ОСОБА_2 , копією відомостей з публічної частини ЄДР декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування та декларація перед звільненням ОСОБА_1 , копією посадової інструкції майстра лісу ОСОБА_1 ; копією наказу від 17.01.2020 № 05-к «Про прийняття на посаду майстра лісу Олександрівського лісництва ОСОБА_1 »; копією наказу від 06.07.2020 № 36-к «Про звільнення з посади майстра лісу Олександрівського лісництва ОСОБА_1 », копією попередження ОСОБА_1 під час прийняття на роботу про обмеження встановленні ЗУ «Про запобігання корупції»; копією особової картки ОСОБА_1 ; копією декларації перед звільненням ОСОБА_1 ; копією постанови КМУ №976 від 16.09.2009 «Про затвердження положення про державну лісову охорону»; копією повідомлення до НАЗК про несвоєчасне подання декларації перед звільненням.
Таким чином, суддя, заслухавши ОСОБА_1 , висновок прокурора, який вважав ОСОБА_1 , винним в скоєнні правопорушення та просив притягнути його до адміністративної відповідальності у вигляді 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, приходить до висновку, що вина ОСОБА_1 , в скоєнні правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КУпАП повністю доведена та підтверджується матеріалами адміністративної справи.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» потрібно стягнути з ОСОБА_1 , судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33, 40, 172-6 ч.1, 221, 279, 280, 282 КпАП України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч.1 КпАП України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850,00 (вісімдесят п`ять грн. 00 коп.) гривень.
Якщо впродовж п`ятнадцяти днів правопорушником не буде сплачена сума стягнутого штрафу, з правопорушника буде стягнуто подвійний розмір штрафу, відповідно до ст. 308 КпАП України.
Кошти перерахувати на користь Новоолександрівської сільської територіальної громади Запорізького району Запорізької області, отримувач коштів: ГУК у Зап. обл/ТГ с. Новоолександрівка/21081100, код отримувача (ЄДРПОУ): 37941997, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), номер рахунку (IBAN): UA638999980313050106000008447, код класифікації доходів бюджету: 21081100, найменування: «Адміністративні штрафи та інші санкції».
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Державної судової адміністрації України, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (ЄДРПОУ): 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA 908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету: 22030106 – судовий збір у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) грн. 00 коп.
Постанова суду набирає законної чинності після закінчення строку на подачу апеляційної скарги.
Постанова суду може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду впродовж десяти днів з моменту її постановлення.
Суддя: О.М. Ачкасов