
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
11 січня 2021 року о/об 17 год. 35 хв.Справа № 280/9097/20 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Прасова О.О. при секретарі Новіковій Д.А., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу
за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 )
до Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області (71040, Запорізька область, Більмацький район, с.Смирнове, вул.Торгова, буд.1; код ЄДРПОУ 04352635)
про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (надалі – позивач, ОСОБА_1 ) до Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області (надалі – відповідач), в якому позивач просить суд: 1) визнати протиправним та скасувати рішення 65 сесії 7 скликання Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області №34 від 22.09.2020 про відмову у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства в межах селища Смирнове на території Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області; 2) зобов`язати Смирновську сільську раду Більмацького району надати дозвіл ОСОБА_2 на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства у приватну власність в межах селища Смирнове сільської ради Більмацького району Запорізької області.
У позовній заяві зазначено наступне. 07.09.2020 позивач звернувся до відповідача із заявою в якій просив надати йому дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства в межах селища Смирнове на території Смирновської селищної ради Більмацького району Запорізької області. Рішенням шістдесят п`ятої сесії сьомого скликання Смирновської селищної ради Запорізької області від 22.09.2020 відмовлено позивачу у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства у зв`язку з тим, що земельні ділянки, які зазначені на графічних матеріалах, що додаються до заяви, зарезервовані для учасників бойових дій. Законодавцем передбачено вичерпні підстави для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність, а саме невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку. Таким чином, відповідач протиправно та необгрунтовано відмовив позивачу у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки з підстав, що не передбачені законодавством.
Позивач підтримав позовні вимоги.
Відповідачем подано до суду відзив на позовну заяву, в якому зазначено наступне. 1) 22.09.2020, на шістдесят п`ятій сесії Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області сьомого скликання розглядалося питання щодо надання дозволу на розробку документації із землеустрою проекту щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність ( ОСОБА_1 ), проект рішення доданий позивачем до позовної заяви, оригінал наявний у відповідача. За результатами голосування депутатами сільської ради рішення не прийнято, проти проголосувало 10 (2 - утрималося). Засвідчена копія з протоколу засідання шістдесят п`ятої сесії сільської ради сьомого скликання додається, оригінал наявний у відповідача. Тобто таке рішення прийнято більшістю присутніми депутатами. Окрім того, відповідно до п.34 ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключною компетенцією сільських рад є вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин. Тобто, рішення приймається колегіально, зобов`язати Смирновську сільську раду Більмацького району Запорізької області прийняти рішення про надання дозволу на розробку документації із землеустрою ОСОБА_1 не можливо. Так, відповідно до чинного законодавства України, суд не має права перебирати на себе повноваження, віднесені до компетенції органів місцевого самоврядування. 2) Також, згідно доданої до адміністративного позову ОСОБА_1 копії фото з Державної кадастрової карти, яку надано ним до сільської ради з заявою про надання дозволу на виготовлення технічної документації із землеустрою, вбачається, що позивачем зазначене як бажане місце отримання земельної ділянки, яка розташована в межах земельної ділянки з кадастровим номером 2322787800:03:002:0099, та зазначено, що земельна ділянка є державною власністю. Згідно інформації Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку, власником земельної ділянки з кадастровим номером 2322787800:03:002:0099 є Держава Україна в особі Головного управління Держземагенства у Запорізькій області. Засвідчена копія інформації додається, оригінал наявний у представника відповідача. Тому навіть виходячи з цієї інформації у відповідача не має можливості надати дозвіл на розроблення документації із землеустрою, а потім і у власність земельну ділянку із масиву земельної ділянки з кадастровим номером 2322787800:03:002:0099. 3) Але, згідно Публічної кадастрової карти України (копія роздруківки додається, оригінал наявний у представника відповідача), земельна ділянка з кадастровим номером 2322787800:03:002:0099 площею 128,2957 га має кадастровий номер 2322787800:03:002:0101 з площею 108,2957 га. Тобто у комунальній власності відповідача наявна земельна ділянка площею 108,2957 га з кадастровим номером 2322787800:03:002:0101. Засвідчена копія інформації додається, оригінал наявний у представника відповідача. Так, 02.06.2020 Смирновською сільською радою (рішення шістдесят другої сесії сьомого скликання №23 від 02.06.2020, додається засвідчена копія, оригінал наявний у відповідача) визначено земельні ділянки комунальної власності, призначені для продажу права оренди на них на земельних торгах (аукціоні) та надано дозвіл на розробку проектів землеустрою для відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення. Згідно затвердженого переліку, земельна ділянка з кадастровим номером 2322787800:03:002:0101 включена до вищезазначеного переліку. Рішенням першої сесії Смирновської сільської ради восьмого скликання №30 від 24.11.2020 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення комунальної власності право оренди на яку виставляється на земельні торги (108,2957)», затверджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення право оренди на яку виставляється на земельні торги, та змінено цільове призначення земельної ділянки з кадастровим номером 2322787800:03:002:0101. Згідно з ч.1 ст.136 Земельного кодексу України, організатор земельних торгів визначає перелік земельних ділянок державної чи комунальної власності та/або прав на них, які виставляються на земельні торги окремими лотами. Відповідно до ч.3 ст.136 Земельного кодексу України, земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів. Отже, відповідно до викладеного, відповідачем відмовлено у наданні дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтованою площею 2,00 га для ведення особистого селянського господарства. Так, дійсно ч.7 ст.118 Земельного кодексу України передбачений перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Але, ст.136 Земельного кодексу України, як зазначено вище, також, передбачені такі підстави.
Відповідач проти позову заперечував.
Ухвалою судді від 14.12.2020 в адміністративній справі відкрито спрощене позовне провадження без виклику сторін та призначено судове засідання на 11.01.2020.
Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд з`ясував наступне.
07.09.2020 позивач подав сільському голові Смирновської сільської ради заяву (вх.№27) про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність орієнтовною площею 2,0000 га для ведення особистого селянського господарства, розташованої на території Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області.
У Рішенні Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області шістдесят п`ятої сесії сьомого скликання від 22.09.2020 за №34 «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою проекту щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність ( ОСОБА_1 )» зазначено: «… Керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно до голосування депутатів, Смирновська сільська рада ВИРІШИЛА: 1.Рішення «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою проекту щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність ( ОСОБА_1 )» - не прийнято. 2.Проект рішення додається. 3.Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії з питань планування, фінансів, бюджету, соціально-економічного розвитку, та з питань прав людини, законності, депутатської діяльності і етики; з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього середовища. …».
Згідно з Посвідченням серії НОМЕР_2 , виданим 16.02.2017, позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни – учасників бойових дій.
Судом досліджено Протокол засідання Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області шістдесят п`ятої сесії сьомого скликання від 22.09.2020.
Відповідно до інформації з Публічної кадастрової карти України земельна ділянка з кадастровим номером 2322787800:03:002:0099 має: тип власності – державна власність; цільове призначення – 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; площу – 128,2957 га.
При цьому, відповідно до інформації з Публічної кадастрової карти України земельна ділянка з кадастровим номером 2322787800:03:002:0101 має: тип власності – комунальна власність; цільове призначення – 01.01 для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; площу – 108,2957 га.
Візуально вбачається, що одна й та ж сама земельна ділянка має різні кадастрові номери, типи власності, площу.
У Рішенні Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області шістдесят другої сесії сьомого скликання від 02.06.2020 за №23 «Про організаційні заходи щодо підготовки документації до земельних торгів (аукціону)» зазначено: «… Відповідно до статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", статей 12, 79-1, 83, 122-124, 134, 136 Земельного кодексу України, Законів України «Про Державний земельний кадастр», «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», на підставі передачі у комунальну власність сільської ради земельної частки (паю) та технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості), з метою підготовки документації до земельних торгів, з урахуванням звернення державного підприємства «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» щодо підготовки лоту до земельних торгів за власний рахунок, сільська рада ВИРІШИЛА: 1.Визначити земельні ділянки комунальної власності Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області, призначені для продажу права оренди на них на земельних торгах (аукціоні), згідно з додатком 1. 2.З метою підготовки документації до земельних торгів сільській раді: 2.1.Надати дозвіл на розробку проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок зі зміною цільового призначення, згідно з додатком 2. 2.2.За браком коштів місцевого бюджету, фінансування підготовки лоту до земельних торгів здійснити за рахунок коштів виконавця торгів. 2.3.Виконавцем земельних торгів визначити державне підприємство «Запорізький науково-дослідний та проектний інститут землеустрою» за рахунок коштів якого здійснити фінансування підготовки лотів до продажу на торгах, з наступним відшкодуванням витрат виконавця за рахунок коштів переможця аукціону. 3.Сільському голові від імені сільської ради укласти з виконавцем торгів договір про підготовку лотів для продажу на земельних торгах. 4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища. …».
У Додатках №1 та №2 до Рішення Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області шістдесят другої сесії сьомого скликання від 02.06.2020 за №23 «Про організаційні заходи щодо підготовки документації до земельних торгів (аукціону)» зазначена земельна ділянка з кадастровим номером 2322787800:03:002:0101 площею 108,2957 га.
У Рішенні Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області першої сесії восьмого скликання від 24.11.2020 за №30 «Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення комунальної власності право оренди на яку виставляється на земельні торги (108,2957)» зазначено: «… Керуючись статтею 26 Закону України «Про місцеве самоврядування е Україні», статтями 12, 20, 22, 83, 122, 125, 126, 186 Земельного кодексу України, статтями 25, 50 Закону України «Про землеустрій», ст.5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» розглянувши проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) на території Смирновської сільської ради, в межах функцій органів місцевого самоврядування, сесія Смирновської сільської ради ВИРІШИЛА: 1.Затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною цільового призначення Смирновській сільській раді право оренди на яку виставляється на земельні торги для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області. 2.Змінити цільове призначення земельної ділянки кадастровий номер - 2322787800:03:002:0101 площею 108,2957 га з 16.00 (землі запасу) на 01.01 (для ведення товарного сільськогосподарського виробництва). 3.Доручити Смирновському сільському голові забезпечити вчинити дії щодо: 3.1.внесення до Державного земельного кадастру відомостей (змін до них) про земельну ділянку з отриманням витягу; 3.2.отримання витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки; 3.3.отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно – земельну ділянку кадастровий номер – 2322787800:03:002:0101. 4.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну сомісію з питань містобудування, будівництва, земельних відносин та охорони швколишнього природного середовища. …».
При вирішенні спору по суті суд виходить з вище викладеного та наступного.
Згідно з ч.1 ст.122 Земельного кодексу України сільські, селищні, міські ради передають земельні ділянки у власність або у користування із земель комунальної власності відповідних територіальних громад для всіх потреб.
Як передбачено ч.4 ст.122 Земельного кодексу України, центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
У ч.6 ст.118 Земельного кодексу України зазначено, що громадяни, зацікавлені в одержанні безоплатно у власність земельної ділянки із земель державної або комунальної власності для ведення фермерського господарства, ведення особистого селянського господарства, ведення садівництва, будівництва та обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибної ділянки), індивідуального дачного будівництва, будівництва індивідуальних гаражів у межах норм безоплатної приватизації, подають клопотання до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу. У клопотанні зазначаються цільове призначення земельної ділянки та її орієнтовні розміри. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування земельної ділянки, погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користуванні інших осіб) та документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі (у разі надання земельної ділянки для ведення фермерського господарства). У разі якщо земельна ділянка державної власності розташована за межами населених пунктів і не входить до складу певного району, заява подається до Ради міністрів Автономної Республіки Крим. Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідно до абз.1 ч.7 ст.118 Земельного кодексу України відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у власність відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, розглядає клопотання у місячний строк і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування об`єкта вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, генеральних планів населених пунктів та іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування територій населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Згідно з пп.13 п.4 “Положення про Головне управління Держгеокадастру в області”, затвердженого 29.09.2016 Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України №333, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 25.10.2016 за №1391/29521, Головне управління відповідно до покладених на нього завдань: розпоряджається землями державної власності сільськогосподарського призначення в порядку, визначеному чинним законодавством.
У ч.10 ст.118 Земельного кодексу України зазначено, що відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у передачі земельної ділянки у власність або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Як зазначено у ч.1 ст.135 Земельного кодексу України, земельні торги проводяться у формі аукціону, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з учасником (переможцем) земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу плату за користування нею, зафіксовану в ході проведення земельних торгів.
Згідно з ч.3 ст.136 Земельного кодексу України земельні ділянки, включені до переліку земельних ділянок державної чи комунальної власності або прав на них, які виставлені на земельні торги, не можуть відчужуватися, передаватися в заставу, надаватися у користування до завершення торгів.
Відповідно до ч.4 ст.136 Земельного кодексу України підготовку лотів до проведення земельних торгів забезпечує організатор земельних торгів. Підготовка лотів до проведення земельних торгів включає: а) виготовлення, погодження та затвердження в установленому законодавством порядку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (у разі зміни цільового призначення земельної ділянки та у разі, якщо межі земельної ділянки не встановлені в натурі (на місцевості); б) державну реєстрацію земельної ділянки; в) державну реєстрацію речового права на земельну ділянку; г) отримання витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки відповідно до Закону України "Про оцінку земель" у разі продажу на земельних торгах права оренди на неї; ґ) проведення експертної грошової оцінки земельної ділянки відповідно до Закону України "Про оцінку земель", крім випадків продажу на земельних торгах права оренди на неї; д) встановлення стартової ціни продажу земельної ділянки, яка щодо земель державної та комунальної власності не може бути нижчою за експертну грошову оцінку земельної ділянки; е) встановлення стартового розміру річної орендної плати, який щодо земель державної та комунальної власності не може бути меншим розміру орендної плати, визначеного Податковим кодексом України; є) встановлення стартової ціни продажу прав емфітевзису, суперфіцію земельної ділянки, яка щодо земель державної чи комунальної власності не може бути нижчою за ринкову вартість відповідного права, визначену шляхом проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок; ж) визначення виконавця земельних торгів, дати та місця проведення земельних торгів.
У ч.2 ст.2 КАС України зазначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судом прийнято до уваги позицію сторін щодо дискреційних повноважень відповідача.
Позивачем не надано до суду доказів визнання протиправним та скасування, тощо Рішення Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області шістдесят другої сесії сьомого скликання від 02.06.2020 за №23 «Про організаційні заходи щодо підготовки документації до земельних торгів (аукціону)».
Зміст вказаного Рішення Смирновської сільської ради Більмацького району Запорізької області шістдесят другої сесії сьомого скликання від 02.06.2020 за №23 «Про організаційні заходи щодо підготовки документації до земельних торгів (аукціону)» кореспондується з приписами ч.3, ч.4 ст.136 Земельного кодексу України.
Суд погоджується з позицією відповідача наведеною у відзиві на позовну заяву – «… дійсно ч.7 ст.118 Земельного кодексу України передбачений перелік підстав для відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки. Але, ст.136 Земельного кодексу України, …, також, передбачені такі підстави. …».
З огляду на матеріали справи, суд вважає, що відповідачем винесено Рішення від 22.09.2020 за №34 «Про надання дозволу на розробку документації із землеустрою проекту щодо відведення земельної ділянки для передачі у власність ( ОСОБА_1 )» у відповідності до наведених норм права.
У ст.19 Конституції України зазначено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ч.1 ст.9 КАС України).
Відповідно до ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
З урахуванням з`ясованих обставин, досліджених матеріалів справи суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню. Доводи позивача не приймаються судом до уваги виходячи з вище зазначеного.
Судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи (ч.1 ст.132 КАС України).
Суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі (ч.1 ст.143 КАС України).
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.9, 77, 132, 139, 143, 243-246 КАС України, суд, –
ВИРІШИВ:
У задоволенні позовної заяви відмовити у повному обсязі.
У стягненні на користь позивача з відповідача судових витрат – відмовити.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга може бути подана до Третього апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд.
Повний текст судового рішення складено 13.01.2021.
Суддя О.О. Прасов