Постанова № 94114293, 12.01.2021, Овідіопольський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
12.01.2021
Номер справи
509/6674/20
Номер документу
94114293
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 509/6674/20

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 січня 2021 року смт Овідіополь

Суддя Овідіопольського районного суду Одеської області Жижка О.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Південного управління Офісу великих платників податків Державної податкової служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , головного бухгалтера Товариства з обмеженою відповідальністю «Промринок», яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , за ст. 163-1 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ :

28 грудня 2020 року до Овідіопольського районного суду Одеської області від Південного управління Офісу великих платників податків Державної податкової служби України надійшов протокол про адміністративне правопорушення № 901/28-10-53-10 від 23.12.2020 року, з якого вбачається, що при позаплановій документальній перевірці ТОВ «Промринок» встановлено порушення пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 254.1 п. 254.3 ст. 254, п. 257.1 пп. 257.3.3 п. 257.3 ст. 257 Податкового кодексу України, внаслідок чого за період з 01.04.2019 по 10.11.2020, згідно з актом документальної перевірки від 14.12.2020 року № 630/28-10-53-10/20942626, ТОВ «Промринок» несвоєчасно подано звітну податкову декларацію рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України за січень 2020 року, за що передбачена відповідальність посадової особи, а у даному випадку головного бухгалтера ТОВ «Промринок» ОСОБА_1 , за ч.1 ст. 163-1 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання 12.01.2020 року не з`явилася, причини своєї неявки суду не повідомила, клопотань про розгляд справи за її відсутності суду не надала.

Дослідивши адміністративні матеріали суд вважає, що в діях ОСОБА_1 дійсно мається подія і склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Відповідно до ч.1 ст. 163-1 КУпАП, відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України, - тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п`яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь – які фактичні данні, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне порушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото – і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Стаття 252 КУпАП передбачає, що орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Статтею 254 КУпАП визначено, що про вчинення адміністративного правопорушення, складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Частиною 1 ст. 256 КУпАП передбачено, що у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення), місце, час вчинення і суть правопорушення, нормативний акт, який передбачає відповідальність, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є, пояснення особи, яка притягається до відповідальності та інше.

Відповідно до ч.2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій - п`ятій цієї статті.

Згідно з п.п. 49.18.1. п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України, податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Згідно з п. 254.1, 254.3 ст. 254 Податкового кодексу України, платниками рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України є загальні користувачі радіочастотного ресурсу України, визначені законодавством про радіочастотний ресурс, яким надано право користуватися радіочастотним ресурсом України в межах виділеної частини смуг радіочастот загального користування. Об`єктом оподаткування рентною платою за користування радіочастотним ресурсом України є ширина смуги радіочастот, що визначається як частина смуги радіочастот загального користування у відповідному регіоні та зазначена в ліцензії на користування радіочастотним ресурсом України або в дозволі на експлуатацію радіоелектронного засобу та випромінювального пристрою для технологічних користувачів та користувачів, які користуються радіочастотним ресурсом для розповсюдження телерадіопрограм.

Згідно з п. 257.1. ст. 257 Податкового кодексу України, базовий податковий (звітний) період для рентної плати дорівнює календарному кварталу, а для рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин за видобування нафти, конденсату, природного газу, у тому числі газу, розчиненого у нафті (нафтового (попутного) газу), етану, пропану, бутану, рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України та рентної плати за транспортування нафти і нафтопродуктів магістральними нафтопроводами та нафтопродуктопроводами, транзитне транспортування трубопроводами аміаку територією України, дорівнює календарному місяцю.

Згідно з п.п. 257.3.3 п. 257.3 ст. 257 Податкового кодексу України, платник рентної плати до закінчення визначеного розділом II цього Кодексу граничного строку подання податкових декларацій за податковий (звітний) період, визначений цією статтею, подає до відповідного контролюючого органу за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, податкову декларацію, яка містить додатки з рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України - за місцем податкової реєстрації.

Як вбачається з акту про результати позапланової документальної перевірки ТОВ «Промтоварний ринок» від 14.12.2020 року №630/28-10-53-10/20942626 перевіркою встановлені порушення ТОВ «Промринок», а саме:

1. п. 44.1 ст.44, п.п.134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, ст.1, п. 1 ст. 9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», п. 5, п. 7 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 15 «Дохід» затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 29 листопада 1999 року №290, п.п. 14, 15 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 7 «Основні засоби», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 року № 92, п.п. 11,14,20 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31 грудня 1999 року №318, внаслідок чого за період з 01.04.2019 по 10.11.2020 встановлено заниження ТОВ «Промринок» податку на прибуток підприємств всього у сумі 243 446 гри., у тому числі по періодам:

- півріччя 2019 року - 3 724 грн.,

- 3квартали 2019 року - 17 197 грн.,

- 2019 рік - 27 181 грн.,

- півріччя 2020 року - 75 180 грн.,

- 3 квартали 2020 року - 216 265 грн.

2. п.44.1 ст.44, п.198.1, п. 198.2, п. 198.3, 198.6 ст.198 Податкового Кодексу України, внаслідок чого за період з 01.04.2019 по 10.11.2020 встановлено заниження ТОВ «Промринок» податку на додану вартість всього у сумі 150 150 грн., у тому числі по періодам:

-квітень 2019-2 469 грн.

-травень 2019-717 грн.

-червень 2019 - 952 грн.

-липень 2019-3 002 грн.

-серпень 2019 - 3 203 грн.

-вересень 2019- 8 764 грн.

-жовтень 2019 - 6 148 грн.

-листопад 2019-4 402 грн.

-грудень 2019-544 грн.

-березень 2020 - 36 416 грн.

-квітень 2020 - 83 533 грн.

3. ч.5 ст. 8 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-V1 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, внаслідок чого за період з 01.04.2019 по 10.11.2020 ТОВ «Промринок» занижено єдиний внесок на загальну суму 2 977,93 грн.

4. пп. 49.18.1 п. 49.18 ст. 49, п. 254.1, п. 254.3 ст. 254, п. 257.1, пп. 257.3.3 п. 257.3 ст. 257 Податкового кодексу України від 02.12.2010р. № 2755-VI (із змінами та доповненнями) внаслідок чого за період з 01.04.2019 по 10.11.2020 ТОВ «Промринок» несвоєчасно подано звітну податкову декларацію за січень 2020 року.

Відповідно до наказу (розпорядження) №511-к від 13.05.2015 ОСОБА_1 була прийнята на роботу на посаду головного бухгалтера.

Отже, ОСОБА_1 здійснила порушення встановленого законом порядку ведення податкового обліку, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.

Вина ОСОБА_1 підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення від 23.12.2020 року № 901/28-10-53-10, актом про результати позапланової документальної перевірки ТОВ «Промтоварний ринок» від 14.12.2020 року № 630/28-10-53-10/20942626.

Враховуючи наведене, суд вважає за можливе застосувати до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі п`яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст. 163-1, 283-285 КУпАП.

ПОСТАНОВИВ :

ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-1 КУпАП, і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 5 (п`яти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 85 (вісімдесят п`ять) грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір у розмірі 454 грн.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Овідіопольський районний суд Одеської області протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя О.В. Жижка