Рішення № 94098291, 12.01.2021, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2021
Номер справи
380/6299/20
Номер документу
94098291
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №380/6299/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 січня 2021 року

м. Львів

Львівський окружний адміністративний суд в складі:

Головуючого-судді Сакалоша В.М.,

секретаря судового засідання Гулкевича В.О.,

представники сторін не з`явилися,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Львівській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-Будівельна Компанія Інтеграл» про стягнення коштів за податковим боргом з рахунків у банках,-

В С Т А Н О В И В:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Головного управління ДПС у Львівській області (далі – ГУ ДПС у Львівській області, позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-Будівельна Компанія Інтеграл» (далі – ТзОВ «ПБК «Інтеграл», відповідач), згідно з якою позивач просив суд: стягнути до бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 247520,42 грн.

Вимоги мотивовані тим, що у ТзОВ «ПБК «Інтеграл» станом на 30.06.2020 наявна заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств та по податку на додану вартість, , сума якої є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплачена, а отже визнається сумою податкового боргу.

Ухвалою від 10.08.2020 суд відкрив спрощене позовне провадження в адміністративній справі та призначив справу до розгляду без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання, за наявними матеріалами.

Ухвалою від 08.10.2020 суд задовольнив клопотання представника відповідача та призначив для розгляду даної справи судове засідання.

Враховуючи долучення до матеріалів справи представником відповідача додаткових доказів, а саме: копій платіжних доручень, які як зазначено підтверджують факт сплати податкового боргу, ГУ ДПС у Львівській області надало додаткові пояснення.

Вказує, що сума податкового боргу яка є предметом розгляду даної справи залишається незмінною, а відповідачем долучено платіжні доручення по військовому збору та ПДФО із заробітної плати, тоді як борг виник по податку на прибуток, що підтверджується інтегрованими картками платника податку.

ТзОВ «ПБК «Інтеграл» надало відповідь на пояснення. Вказано, що згідно Витягу з інформаційної системи органів ДФС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами станом на 27 жовтня 2020 року зазначається, що по податку на додану вартість сплачено до бюджету 136306,00 грн.

З огляду на долучені докази, ГУ ДПС у Львівській області надало заперечення. Зазначено, що Порядок електронного адміністрування ПДВ затверджений Постановою Кабінету Міністрів України №569 передбачає механізм списання грошових коштів з системи електронного адміністрування в розмірі податкових зобов`язань визначених в декларації проте він не регулює відносини пов`язані з черговістю зарахування грошових коштів при наявності податкового боргу.

Відповідач надало додаткові пояснення, заначило, що згідно Витягу з інформаційної системи органів ДФС щодо стану розрахунків платника з бюджетом та цільовими фондами станом на 01.12.2020 по податку на додану вартість сплачено до бюджету 180931,29 грн.

ГУ ДПС у Львівській області подало на розгляд суду заяву про зменшення розміру позовних вимог. Зазначено, що станом на 01.12.2020 сума податкового боргу по податку на прибуток не змінилася та становить 71779,60 грн. По податку на додану вартість сума податкового боргу станом на 01.12.2020 становить 131115,53 грн, у зв`язку з частковою сплатою в сумі 20298,29 грн. Відповідно до інтегрованої картки платника податків ТзОВ «ПБК «Інтеграл» по ПДВ, станом на 01.12.2020 сплати ПДВ з 30.06.2020 по 10.11.2020 не було. 1-.11.2020 по 23.11.2020 сплачено ПДВ в сумі 44625,29.

Враховуючи вказане, позивач просить зменшити позовні вимоги та стягнути з ТзОВ «ПБК «Інтеграл» кошти в розмірі 201895,13 грн.

В судове засідання по розгляду справи сторони не прибули. Від представника відповідача надійшло клопотання про розгляд справи без участі.

Підстав передбачених ст. 205, 206 КАС України суд не встановив.

Відповідно до ч. 4 ст. 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Всебічно та повно дослідивши докази наявні у справі судом встановлено наступні обставини та відповідні їм правовідносини.

ТзОВ «ПБК «Інтеграл» є платником податків у розумінні Податкового кодексу України (ЄДРПОУ 36153279).

Згідно з Довідкою про суму податкового боргу платника податків від 02.07.2020 №5471/9/10.1-12, станом на 30.06.2020 у ТзОВ «ПБК «Інтеграл» була наявна заборгованість 247520,42 грн.

А саме:

1. По податку на прибуток приватних підприємств: 71779,60 грн.:

- згідно податкової декларації №9311092580 від 28.02.2019р. в сумі 42797 грн.;

- згідно податкової декларації № 9335100827 від 28.02.2020 року в сумі 32207,00 грн.

Переплата станом на 11.03.2019р. становила 3224,4 грн.

2. По податку на додану вартість 175740,82 грн.:

- згідно податкового повідомлення - рішення №0015365804 від 24.02.2020 в сумі 7578,96 грн.;

- згідно податкового повідомлення - рішення №0016955804 від 28.02.2020 в сумі 17,33 грн.;

- згідно податкової декларації №9110151730 від 19.05.2020 в сумі 136306,00 грн.;

- згідно податкового повідомлення - рішення №0099115804 від 26.12.2019 в сумі 25283,33 грн.;

- згідно уточнюючого розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ №9305814376 від 19.12.2019 в сумі 12001,00 грн.

Пеня - в сумі 2478,53 грн.:

- частково сплачено по уточнюючому розрахунку податкових зобов`язань з ПДВ №9305814376 від 19.12.2019 в сумі 7924,33 грн.

В ході розгляду справи суд також встановив.

Станом на 01.12.2020 сума податкового боргу по податку на прибуток не змінилась та становила 71779,60 грн.

По податку на додану вартість сума податкового боргу станом на 01.12.2020 становила 131115,53 грн. (175740,82 грн. - 44625,29 грн.), у зв`язку з частковою сплатою в сумі 20298,29 грн.

Відповідно до інтегрованої картки платника податків ТзОВ «ПБК «Інтеграл» по ПДВ станом на 01.12.2020, сплати ПДВ з 30.06.2020 по 10.11.2020 сплати не відбулося.

З матеріалів справи вбачається 10.11.2020 року по 23.11.2020 сплачено ПДВ в сумі 44625,29 грн. (17,33 - 10.11.2020, 7578,96 грн. - 13.11.2020, 10000,00 грн. - 16.11.2020, 27029,00 грн. - надходження з рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ):

- Зараховано 10.11.2020 [17.33] Сплата грошового зобов`язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів 3 юридичних осіб Платіжне доручення № 271 від 10.11.2020 .

- [17.33] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0094265804 по Платіжне доручення №271 від 10.11.2020 .

- Зараховано 13.11.2020 [7578.96] Сплата грошового зобов`язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів 3 юридичних осіб Платіжне доручення №273 від 13.11.2020 .

- [1664.65] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0094265804 по Платіжне доручення №273 від 13.11.2020 .

- Зараховано 13.11.2020 [7578.96] Сплата грошового зобов`язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів 3 юридичних осіб Платіжне доручення №273 від 13.11.2020 .

- [1664.65] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0094265804 по Платіжне доручення №273 від 13.11.2020 .

- [862.29] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0094265804 по Платіжне доручення №273 від 13.11.2020 .

- [1532.4] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ за актом нарахованим у минулих роках Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0094265804 по Платіжне доручення №273 від 13.11.2020 .

- [3519.62]3меншено боргу по ШС згідно з п. 120 1 1, 120 1 2 ст. 120 1 ПКУ нарахованих за актом у поточному році Податкове повідомлення- рішення (форма 'Н') №0099115804 по Платіжне доручення №273 від 13.11.2020 .

- Зараховано 16.11.2020 [10000] Сплата грошового зобов`язання, визначеного за результатами камеральної перевірки підрозділів податків і зборів з юридичних осіб Платіжне доручення №279 від 16.11.2020 .

- [ 10000] 3меншено боргу по ШС згідно з п. 120 1 1, 120 1 2 ст. 120 1 ПКУ нарахованих за актом у поточному році Податкове повідомлення- рішення (форма 'Н') №0099115804 по Платіжне доручення №279 від 16.11.2020 .

- Зараховано 23.11.2020 [27029] Надходження до бюджету коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020 .

- [2730.38] 3меншено боргу по ШС згідно з п. 120 1 1, 120 1 2 ст. 120 1 ПКУ нарахованих за актом у поточному році Податкове повідомлення- рішення (форма 'Н') №0099115804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020 .

- [9033.33] 3меншено боргу по ШС згідно з п. 120 1 1, 120 1 2 ст. 120 1 ПКУ нарахованих за актом у поточному році Податкове повідомлення- рішення (форма 'Н') №0099115804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020 .

- [938.71] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020 .

- [183.33] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020 .

- [1662.67] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020 .

- [1003.99] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020 .

- [603.01] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') 30015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [15.76] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [1] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') N №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [4.93] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [14.22] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [159.82] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [124.71] Зменшено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [216.78] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [269.21] Зменшено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [144.78] 3меншено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [ 187.94] 3меншено боргу по ШС ст. 126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма 'Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [2048.1] Зменшено боргу по ШС ст.126 ПКУ нарахованих за актом у поточному р Податкове повідомлення-рішення (форма Ш') №0015365804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [17.33] 3меншено боргу по ШС згідно з п. 120 1 1, 120 1 2 ст. 120 1 ПКУ нарахованих за актом у поточному році Податкове повідомлення- рішення (форма ’Н’) № 0016955804 по Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [47.68] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN 17 з 29.11.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [989.65] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 02.09.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [184.97] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 02.09.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

- [304.97] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 27.09.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення №150842654 від 23.11.2020.

-[151.26] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 02.12.2019 по 24.11.2020 наПлатіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [1.34] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN 17 з 29.02.2020 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [17.53] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 29.02.2020 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [53] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 29.02.2020 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [286.27] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 29.01.2020 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [8.58] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN 17 з 29.01.2020 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [3.5] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 29.02.2020 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020

- [.11] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN17 з 29.02.2020 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [5.64] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 23.12.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [6.39] 3менціено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 23.12.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [13.63] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 23.12.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [41.38] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 23.12.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [20.91] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 23.12.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [45.3] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 23.12.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [9.06] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 23.12.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [4.5] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 23.12.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [335.33] 3меншено боргу по пені КОР нарахованої у поточному році невизначений документ №AUTOPEN з 23.12.2019 по 24.11.2020 на Платіжне доручення № 150842654 від 23.11.2020.

- [5190.47] Погашено недоїмки Податкова декларація з податку на додану вартість №9110151730 по Платіжне доручення №150842654 від23.31.2020.

Враховуючи наведене, як вже зазначав суд ГУ ДПС у Львівській області зменшило позовні вимоги, оскільки заборгованість, зменшилася та склала 202895,13 грн.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України (далі також - ПК України).

Вирішуючи спір у даній адміністративній справі суд керувався, зокрема, наступними нормами ПК України.

Відповідно до п.п.14.1.137 п.14.1 ст.14 ПК України, орган стягнення уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п.41.2 ст.41 ПК України, органами стягнення є виключно контролюючі органи, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.

У п. 57.1 ст. 57 Кодексу зазначено, що платник податків зобов`язаний самостійно сплатити суму податкового зобов`язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання декларації, крім випадків, встановленим цим Кодексом.

Відповідно до п. 57.2 ст. 57 Кодексу, у разі коли відповідно до цього Кодексу або інших законів України контролюючий орган самостійно визначає податкове зобов`язання платника податків з причин, не пов`язаних з порушенням податкового законодавства, такий платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання у строки, визначені в цьому Кодексі, а якщо такі строки не визначено, - протягом 30 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення про таке нарахування.

Згідно п.57.3 ст.57 Кодексу, у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у п.п. 54.3.1-54.3.6 п.54.3 ст. 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем узгодження.

Суд бере до уваги, що відповідач відзиву не подав. Аргументів на спростування природи виникнення податкової заборгованості не надано. При цьому суд бере до уваги, що вході розгляду справи, ТзОВ «ПКБ «Інтеграл вчиняло дії спрямовані на погашення податкової заборгованості, що підтверджується матеріалами справи, а також тою обставиною, що ГУ ДПС у Львівській області зменшило первинні позовні вимоги.

Враховуючи наведене станом на день розгляду справи заборгованість ТзОВ «ПБК «Інтеграл» становить 202895,13 грн. На даний час сума податків є узгодженою та у встановлені законом строки до бюджету не сплачена, тобто визнаються сумою податкового боргу (узгоджена сума податкового зобов`язання, не сплачена платником податків у термін).

Щодо долученого відповідачем платіжного доручення №323 від 29.12.2020, то доказів зарахування коштів на погашення спірної заборгованості суду не надано.

У разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби у відповідності до вимог пункту 59.1 статті 59 ПК України надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Відповідно до п.59.5 ст.59 ПК України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення. У разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Тобто, податкова вимога є дійсною протягом усього терміну безперервного існування податкового боргу платника податків з моменту його утворення до моменту, зокрема, повного погашення податкового боргу платником за всіма видами податків і зборів. При цьому податковим законодавством не передбачено необхідності повторного направлення платнику податків податкової вимоги у разі зміни (крім зменшення до нуля) суми його податкового боргу.

На виконання ст.59 ПК України Головним управлінням ДПС у Львівській області виставлено податкову вимогу № 89485-17 від 17.08.2018.

В матеріалах справи наявні докази скерування відповідачу зазначеної вище податкової вимоги та відсутні докази її оскарження.

Відповідно до п.42.2 ст.42 Податкового кодексу України, документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику).

Також відповідачем було отримано відповідні Податкові повідомлення –рішення, що підтверджується матеріалами справи. Доказів оскарження відповідачем зазначених Податкових повідомлень-рішень суду не надано.

Щодо покликань відповідача відповіді на пояснення на те що згідно даних інтегрованої картки до бюджету зараховано надходження коштів з рахунку в системі електронного адміністрування ПДВ і сумі 136306 грн. суд зазначає наступне.

Відповідно до п. 131.2 ст. 131 ПК України при погашенні суми податкового боргу (його частини) кошти, шо сплачує такий платник податків, у першу чергу зараховуються в рахунок податкового зобов`язання. У разі повного погашення суми податкового боргу кошти, що сплачує такий платник податків, в наступну чергу зараховуються у рахунок погашення штрафів, в останню чергу зараховуються в рахунок пені.

Відповідно до п. 87.1 ст. 87 ПК України джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

Джерелом самостійної сплати грошових зобов`язань з податку на додану вартість є суми коштів, джерела яких зазначені в абзаці першому цього пункту та обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. У разі сплати податкових зобов`язань, що виникли до 1 липня 2015 року, та/або погашення податкового боргу за податковими зобов`язаннями, що виникли до 1 липня 2015 року, перерахування коштів до бюджету здійснюється безпосередньо з поточних рахунків платника податків, відкритих у банках.

Таким чином, джерелами самостійної сплати грошових зобов`язань по ПДВ є власні кошти, що обліковуються в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Відповідно до п.п. 14.1.60 п. 14.1 ст. 14 ПК України, Єдиний реєстр податкових накладних - реєстр відомостей щодо податкових накладних та розрахунків коригування, який ведеться центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, в електронному вигляді згідно з наданими платниками податку на додану вартість електронними документами.

При цьому, грошове зобов`язання платника податків - сума коштів, яку платник податків повинен сплатити до відповідного бюджету як податкове зобов`язання та/або штрафну (фінансову) санкцію, що справляється з платника податків у зв`язку з порушенням ним вимог податкового законодавства та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також санкції за порушення законодавства у сфері зовнішньоекономічної діяльності (п.п. 14.1.39 п. 14.1 ст. 14 ПК України).

Отже, кошти зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість використовуються в тому числі і на погашення податкового боргу.

Згідно до норм п. 87.9 ст. 87 ПК України передбачено обов`язок контролюючого органу зарахувати кошти, що сплачує платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків.

Відповідно до абз. 4 п. 87.1 ст. 87 ПК України не можуть бути джерелом погашення податкового боргу, крім погашення податкового боргу з податку на додану вартість (крім податкового боргу, що виник до 1 липня 2015 року), кошти на рахунку платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість. Для погашення такого податкового боргу за рахунок коштів на рахунку платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість центральний орган виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику, за умови наявності підстав, передбачених статтею 95 цього Кодексу, надсилає центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, у якому відкриті рахунки платників у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, реєстр, у якому зазначаються найменування платника податків, податковий та індивідуальний податковий номер платника податків та сума податкового боргу, що підлягає перерахуванню до бюджету (крім сум податкового боргу за податковими зобов`язаннями з податку на додану вартість, що підлягали сплаті до державного бюджету та за якими сформовано реєстр для перерахування коштів до державного бюджету з рахунка у системі електронного адміністрування відповідно до пункту 200.2 статті 200 цього Кодексу). Порядок формування та надсилання центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, такого реєстру визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Тобто, в даному випадку ПК України передбачає процедуру погашення податкового боргу через направлення центральним органом виконавчої влади, що реалізує податкову і митну політику до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів відповідного реєстру.

Крім того, відповідно до п. 200-1.7 ст. 200-1 ПК України кошти, зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених пунктом 200 1.5 статті 200 1 цього Кодексу та погашення податкового боргу з податку на додану вартість.

Відповідно до п.200'.1 статті 200' ПК України система електронного адміністрування податку на додану вартість забезпечує автоматичний облік в розрізі платників податку.

Порядок електронного адміністрування податку на додану вартість встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно п.200'.5 ст. 200' ПК України з рахунку у системі електронного адміністрування податку на додану вартість платника перераховуються кошти до державного бюджету в сумі податкових зобов`язань з податку на додану вартість, що підлягає сплаті за наслідками звітного податкового періоду. Кошти, що надійшли на рахунки, автоматично перераховуються органом, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, на рахунок такого платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість протягом наступного операційного дня.

Відповідно до п.200'.7 ст. 200' ПК України, кошти зараховані на рахунок платника в системі електронного адміністрування податку на додану вартість, є коштами, які використовуються виключно у цілях, визначених п.200'.5 ст. 200' ПК України та погашення податкового боргу з податку на додану вартість.

Пунктом 87.9 ст. 87 ПК України передбачено, що у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов`язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

У разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків, про що зазначено пунктом 87,9 статті 87 Податкового кодексу України. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.”

Суд бере до уваги покликання позивача, та вважає за необхідне зазначити , що п. 4 Порядку електронного адміністрування ПДВ затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України №569 від 16.10.2014 передбачено, що рахунок у системі електронного адміністрування податку (далі - електронний рахунок) - рахунок, відкритий платнику податку в Казначействі, на який таким платником перераховуються кошти у сумі, необхідній для досягнення розміру суми податку, на яку платник податку має право зареєструвати податкові накладні та/або розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), а також у сумі, необхідній для сплати узгоджених податкових зобов`язань з податку. Електронний рахунок відкривається платнику податків Казначейством автоматично на безоплатній основі.

Пунктом 20 цього ж Порядку передбачено, що для перерахування до бюджету сум узгоджених податкових зобов`язань відповідно до поданої податкової декларації з податку ДФС не пізніше ніж за три робочі дні до закінчення граничного строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати податкових зобов`язань, надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, ім`я та по батькові платника податку, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку, звітний (податковий) період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого реєстру Казначейство не пізніше останнього дня строку, встановленого Кодексом для самостійної сплати податкових зобов`язань, перераховує суми податку до бюджету з електронних рахунків платника податку. У разі подання платником податку уточнюючих розрахунків до податкових декларацій з податку за попередні звітні (податкові) періоди, які передбачають збільшення податкових зобов`язань з податку, що підлягають перерахуванню до бюджету, для перерахування таких зобов`язань до бюджету ДФС не пізніше наступного робочого дня подання таких уточнюючих розрахунків надсилає Казначейству реєстр платників податку, в якому зазначаються найменування або прізвище, ім`я та по батькові платника податку, податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб - підприємців, які мають відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією (за наявності) та номером паспорта), індивідуальний податковий номер платника податку, звітний (податковий) період та сума податку, що підлягає перерахуванню до бюджету. На підставі такого ж реєстру Казначейство перераховує суми податку до бюджету.

Сукупний аналіз вищенаведених норм вказує на те, що означений Порядок передбачає механізм списання грошових коштів з системи електронного адміністрування в розмірі податкових зобов`язань визначених в декларації, однак не регулює відносини пов`язані з черговістю зарахування грошових коштів при наявності податкового боргу.

Електронний кабінет платника податків - це персональне автоматизоване робоче місце платника, працювати в якому він може без використання спеціально встановленого клієнтського застосування. ЕКП є захищеним, персоналізованим та безпечним електронним сервісом, який надає безконтактні способи взаємодії платників податків та ДПС України з використанням сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.

Призначенням Електронного кабінету платника податків є надання платнику податків можливості реалізувати свої обов`язки та права у сфері оподаткування в режимі on-line. За допомогою даного сервісу платник податків має можливість перегляду в режимі реального часу інформації про платника податків, що збирається, використовується та формується контролюючими органами у зв`язку з обліком платників податків та адмініструванням податків, зборів, здійсненням податкового контролю, в тому числі дані оперативного обліку податків та зборів (дані інтегрованих карток платників податків), дані системи електронного адміністрування податку на додану вартість, дані системи електронного адміністрування реалізації пального, тощо.

У приватній частині електронного кабінету в меню «Система електронного адміністрування ПДВ» платник має доступ до інформації адміністрування ПДВ, а саме: реєстру операцій, реєстру транзакцій. За допомогою опції «Реєстр транзакцій» користувачі електронного кабінету отримують перелік всіх операцій пов`язаних з електронним рахунком у системі електронного адміністрування ПДВ (далі — електронний рахунок), тому числі інформацію про тип транзакції (зарахування коштів, списання коштів, тощо), загальну суму поповнення електронного рахунку, списання коштів з електронного рахунку, актуальний залишок коштів на електронному рахунку.

Згідно з абзацом третім п. 200.1.5 ст. 200.1 ПК України на запит платника податку йому шляхом надсилання електронного повідомлені надається інформація про рух коштів на його рахунках у системі електронної адміністрування податку.

Відповідно до п. 87.9 ст. 87 ПКУ при наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов`язані зарахувати кошти, що сплачує платник податків, в рахунок погашення податкового боргу, згідно черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеної платником податків.

Статтею 20 ПК України, визначено права контролюючих органів.

Згідно п.п.20.1.34 п.20.1 ст.20 ПК України, контролюючі органи маюсь право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.

Відповідно до п. 95.1 ст. 95 ПК України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини (пункти 95.2, 95.3 статті 95 ПК України).

Згідно з п. 95.4 ст. 95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Законом України “Про внесення змін до ПК України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні” від 21.12.2016 року №1797-VІІІ внесені зміни до ПК України та ст.19-1 Кодексу викладено в новій редакції, відповідно до якої функції з погашення податкового боргу закріплено за ГУ ДФС у Львівській області.

Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд, згідно ст. 90 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Згідно з ч.2 ст.73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Отже, на підставі викладеного суд дійшов висновку, що заявлені позивачем вимоги є доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення у повному обсязі.

Відповідно до приписів статті 139 КАС України при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз. Оскільки позивач не надав доказів понесення таких судових витрат, суд не має підстав вирішувати питання про їх розподіл.

Керуючись ст. ст. 2, 72-77, 139, 242-246, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Проектно-Будівельна Компанія «Інтеграл» (ЄДРПОУ 36153279) до Державного бюджету кошти з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в органі, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів в розмірі 202895 (двісті дві тисячі вісімсот дев`яносто п`ять) грн. 13 коп.

Судовий збір розподілу не підлягає.

Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом тридцяти днів з дня його складення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції з урахуванням вимог підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" КАС України.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення складено та підписано 13.01.2021.

Суддя В.М. Сакалош