
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
12 січня 2021 р. Справа №200/9909/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Стойки В.В., розглянувши адміністративну справу за позовом Служби автомобільних доріг у Донецькій області до Північно-східного офісу Держаудитслужби, третя особа на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю “Автомагістраль-Південь” про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівлі,-
В С Т А Н О В И В:
Служба автомобільних доріг у Донецькій області звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Північно-східного офісу Держаудитслужби, третя особа на стороні позивача: Товариство з обмеженою відповідальністю “Автомагістраль-Південь” про визнання протиправним та скасування висновку про результати моніторингу закупівлі.
Ухвалою суду від 09.12.2020 року замінено в адміністративній справі первісного відповідача Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, належним – Північно-східним офісом Держаудитслужби (ЄДРПО: 40478572). Витребувано у Північно-східного офісу Держаудитслужби - докази на підтвердження підстав проведення моніторингу, а також засідчену копію спірного висноку прийнятого за його результатами.
04.01.2021 року відповідачем було надано відзив на адміністративну справу, згідно з яким зазначено, що Північно-східний офіс Держаудитслужби не є належним відповідачем, з огляду на те, що Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області (яке було первісним відповідачем за даною справою) є структурним підрозділом Північно-східний офіс Держаудитслужби та є самостійним органом державного фінансового контролю у прийнятті рішень щодо проведення контрольних заходів, у тому числі моніторингу закупівель.
Відповідач зазначає, що моніторинг даної закупівлі, яка є предметом оскарження, здійснювався на підставі наказу Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області «Про початок проведення моніторингу закупівель» від 18.09.2020 № 35, працівниками вказаного управління проведено моніторинг процедури закупівлі певних робіт в ході якого встановлено порушення про що відображено у висновку про результати моніторингу процедури закупівлі, який оприлюднений в електронній системі закупівель 13.10.2020 року. Висновок про результати моніторингу закупівлі затверджено начальником Управління відповідно до наданих повноважень.
Таким чином, саме Управління Північно-східного офісу Держаудитслужби в Сумській області, як суб`єкт владних повноважень, по відношенню до Служби автомобільних доріг у Донецькій області здійснювало моніторинг закупівлі на підставі норм чинного законодавства (самостійно приймаючи наказ «Про початок проведення моніторингу закупівель» від 18.09.2020 № 35 та безпосередньо здійснюючи такий захід).
З урахуванням зазначеного, Північно-східний офіс Держаудитслужби жодних публічно-владних управлінських функцій в Службі автомобільних доріг у Донецькій області по закупівлі, яка є предметом оскарження, не здійснював, а тому публічно-правовий спір безпосередньо між Офісом та Службою автомобільних доріг у Донецькій області з приводу здійснення моніторингу закупівлі за певним номером відсутній.
Враховуючи вищевикладене, а також з огляду на ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 09.12.2020 по справі № 200/9909/20-а, Північно-східний офіс Держаудитслужби просив відмовити Позивачу в задоволені позовних вимог в повному обсязі, оскільки публічно-правовий спір між Північно-східним офісом Держаудитслужби та Позивачем з приводу проведення моніторингу закупівлі відсутній, а в позовній заяві Позивача будь-яких вимог до Офісу не висувається.
Крім того, Північно-східний офіс Держаудитслужби повідомляє, що виконати ухвалу Донецького окружного адміністративного суду від 09.12.2020 по справі № 200/9909/20-а щодо надання доказів на підтвердження підстав проведення моніторингу, а також засвідчену копію спірного висновку прийнятого за його результатами, не є можливим, оскільки безпосередньо Північно-східним офісом Держаудитслужби моніторинг закупівлі за певним номером не проводився, наказ на проведення моніторингу не видавався, порушення, які є предметом оскарження не встановлювалися та висновок про результати моніторингу не затверджувався, а тому відповідні документи у Відповідача відсутні.
11.01.2021 року позивачем надано клопотання про відкладення розгляду справи на іншу дату.
Розглянувши обставини, зазначені в обґрунтування відзиву суд зазначає наступне.
Відповідно до Положення про Північно-східний офіс Держаудитслужби, затвердженого наказом Держаудитслужби від 02.06.2016 № 23 Північно- східний офіс Держаудитслужби (далі - Офіс) підпорядковується Держаудитслужбі та є її міжрегіональним територіальним органом. У складі Офісу утворюються як структурні підрозділи управління в Луганській, Полтавській, Сумській областях (далі - управління).
Згідно пп. 9 п. 4 Положення № 23, Офіс відповідно до покладених на нього завдань організовує роботу управлінь щодо виконання ними завдань, поставлених перед Офісом, та узагальнює результати державного фінансового контролю.
Як встановлено п. 7 Положення № 23, офіс здійснює свої повноваження як безпосередньо, так і через управління. Офіс здійснює контроль за діяльністю управлінь.
Керуючись зазначеним суд відхиляє аргументи відповідача з приводу його неналежності та наголошує на необхідності надання витребуваних доказів.
Частиною 2 ст. 14 КАС України встановлено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об`єднаннями на всій території України.
Як встановлено вимогами ст. 129 (1) Конституції України, суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов`язковим до виконання тощо.
Керуючись наведеним суд вважає за належне повторно витребувати у Північно-східного офісу Держаудитслужби - докази на підтвердження підстав проведення моніторингу, а також засідчену копію спірного висноку прийнятого за його результатами.
Керуючись положеннями КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Повторно витребувати у Північно-східного офісу Держаудитслужби - докази на підтвердження підстав проведення моніторингу, а також засідчену копію спірного висноку прийнятого за його результатами.
Відкласти розгляд справи до 28.01.2021 року до 12 год. 00 хв.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя В.В. Стойка