Рішення № 94066849, 22.09.2020, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
22.09.2020
Номер справи
360/470/20
Номер документу
94066849
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

Іменем України

22 вересня 2020 рокуСєвєродонецькСправа № 360/470/20

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Ірметової О.В.,

за участю

секретаря судового засідання: Попової Н.І.,

представника позивача: Дехтяра С.В.

представника відповідача: Анохіної Г.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом фермерського господарства "Лани Айдарщини" до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

29 січня 2020 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов фермерського господарства "Лани Айдарщини" (далі - Товариство, позивач) до Головного управління ДПС у Луганській області (далі - ГУ ДПС, відповідач) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що на підставі Наказу Головного управління ДФС у Луганській області від 12.07.2019 № 839 “Про проведення документальної планової невиїзної перевірки” було проведено перевірку фермерського господарства "Лани Айдарщини" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2016 по 31.03.2019, правильності нарахування, обчислення та сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору за той же період, а також по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. За результатами перевірки 11 вересня 2019 року Головним управлінням ДПС у Луганській області було складено Акт “Про результати документальної планової невиїзної перевірки фермерського господарства "Лани Айдарщини", код за ЄДРПОУ 38542787”, зареєстрований за № 18/12-32-05-13/38542787. 23.09.2019 платником податків було спрямовано до Головного управління ДПС у Луганській області заперечення до акту документальної планової невиїзної перевірки. Листом “Про розгляд заперечень” від 04.10.2019 № 861/10/12-32-05-13-13, висновки щодо виявлених контролюючим органом щодо заниження податку на додану вартість, податку на доходи фізичних осіб, військового збору та невідповідності об`єктів оподаткування і об`єктів, пов`язаних з оподаткуванням, які були зареєстровані ФГ "Лани Айдарщини" у повідомленнях за ф. № 20-ОПП та їх фактичною наявністю, було визнано правомірними. 9.10.2019 контролюючим органом було винесено податкові-повідомлення рішення форми “Р” № 00000110513 на суму 3525638 грн. 75 коп.; форми “Д” № 0000331305 на суму 2982247 рн. 04 коп.; форми “Д” № 000311305 на суму 248514 грн. 95 коп., які було отримано позивачем 18 жовтня 2019 року засобами поштового зв`язку. 22.10.2019 зазначені податкові повідомлення-рішення було оскаржено в адміністративному порядку до Державної податкової служби України. Рішенням ДПСУ про результат розгляду скарги № 1389916/99-00-08-05-01 від 20.12.2019 у задоволенні скарги ФГ “Лани Айдарщини” було відмовлено у повному обсязі.

Не погоджуючись з прийнятими податковими повідомленнями-рішеннями позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом та просив:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення форми “Р” №00000110513 на суму 3525638 грн. 75 коп. (з них: 2820511 грн. 00 коп. - за податковим зобов`язанням, 705127 грн. 75 коп. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), винесене Головним управлінням ДПС у Луганській області у відношенні фермерського господарства “Лани Айдарщини” 09 жовтня 2019 року;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення форми “Д” №0000331305 на суму 2982247 грн. 04 коп. (з них: 1497034 грн. 80 коп. - за податковим зобов`язанням, 1107512 грн. 10 коп. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), 377 700 грн. 14 коп. - сума пені), винесене Головним управлінням ДПС у Луганській області у відношенні фермерського господарства “Лани Айдарщини” 09 жовтня 2019 року;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення форми “Д” №0000311305 на суму 248514 грн. 95 коп. (з них: 124752 грн. 90 коп. - за податковим зобов`язанням, 92292 грн. 68 коп. - за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами), 31469 грн. 37 коп.-сума пені), винесене Головним управлінням ДПС у Луганській області у відношенні фермерського господарства “Лани Айдарщини” 09 жовтня 2019 року.

20 лютого 2020 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (том 1 а.с. 160-191), якою позовні вимоги вважає необґрунтованими. У відзиву відповідач зазначив, що відповідно до норм Податкового кодексу України, плану-графіку проведення планових перевірок платників податків на 2019 рік, на підставі наказу Головного управління ДФС у Луганській області від 12.07.2019 № 839 (зі змінами, внесеними наказом Головного управління ДПС у Луганській області від 29.08.2019 № 27), ГУ ДПС у Луганській області проведено документальну планову невиїзну перевірка ФГ “Лани Айдарщини” з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2016 по 31.03.2019, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 01.04.2016 по 31.03.2019, а також по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Наказ ГУ ДФС у Луганській області від 12.07.2019 № 839 “Про проведення документальної планової невиїзної перевірки” та повідомлення № 248 від 12.07.2019 про початок перевірки були направлені на адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який ФГ “Лани Айдарщини” не отримало.

24.07.2019 з метою вручення вищевказаних документів фахівцями управління аудиту ГУ ДФС у Луганській області було здійснено виїзд за податковою адресою ФГ “Лани Айдарщини”: 93540, Луганська область, Новоайдарський район, с.Дмитрівка, вул. Миру, буд.1. За юридичною адресою посадові особи ФГ “Лани Айдарщини” не встановлені, у зв`язку з цим, складено акт перевірки місцезнаходження платника податків (посадових осіб платника податків або його законних (уповноважених) представників) від 24.07.2019 № 601/12-32-14-02/38542787 та акт № 602/14-32-14-02/38542787 від 24.07.2019 про неможливість проведення документальної планової невиїзної перевірки ФГ “Лани Айдарщини” (код за ЄДРПОУ 38542787) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2016 по 31.03.2019.

02.08.2019 до ГУ ДФС у Луганській області прибув заступник голови ФГ “Лани Айдарщини” ОСОБА_1 та особисто отримав копію наказу ГУ ДФС у Луганській області від 12.07.2019 № 839 “Про проведення перевірки”, письмове повідомлення від 12.07.2019 № 428, а також запит від 02.08.2019 про надання первинних документів.

Наказом ГУ ДФС у Луганській області від 19.08.2019 № 1020 продовжено строк проведення перевірки на десять робочих днів. Вказаний наказ вручено заступнику голови ФГ “Лани Айдарщини” ОСОБА_1 .

За результатами перевірки складно акт від 11.09.2019 №18/12-32-05-13/38542787, в якому вказано на порушення ФГ “Лани Айдарщини”, зокрема:

ст. 9 Закону України від 16.07.1999 № 996 “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”; пп. 1.1 п. 1, пп. 1.2 п. 1, п. 2.16 ст. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, ст. 264 Господарського кодексу України, пп.14.1.191, 14.1.202 п. 14.1 ст. 14, пп. 198.1, пп. 198.3, п.198.6 ст.198, п. 201.1, п.201.10 ст.201 Кодексу, в результаті чого занижено суму ПДВ по загальним податковим деклараціям з ПДВ на загальну суму 801 217 грн., в т.ч.: за вересень 2017 року – 143 646 грн., за жовтень 2017 року – 356 564 грн., за листопад 2017року – 41 442 грн., за грудень 2017 року – 122 557 грн., за жовтень 2018 року -137 008 грн. та по спеціальним податковим деклараціям з ПДВ на загальну суму 2 019 294 грн., в т.ч.: за вересень 2016 року – 464 516 грн., за жовтень 2016 року - 1 275 318 грн., за листопад 2016 року – 233 000 грн., за грудень 2016 року – 46 460 грн.;

пп. 164.1.2 п. 164.1, пп. 164.2.17, 164.2.20 п. 164.2 та п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 та 168.1.4, п. 168.1, ст. 168, абз. а) п. 176.2 ст.176 Кодексу у частині не нарахування, не утримання та не перерахування до бюджету суму податку на доходи фізичних осіб із сум доходів, зарахованих на корпоративні картки посадових осіб підприємства у загальній сумі 1 497 034,80 грн.;

пп. 1.6 п. 161 розділу ХХ Перехідних положень, пп. 164.1.2 п. 164.1, пп.164.2.17, 164.2.20 п. 164.2 та п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 та 168.1.4, п. 168.1, ст. 168, абз. а) п. 176.2 ст.176 Кодексу, у частині не нарахування, не утримання та не перерахування до бюджету суму військового збору в загальній сумі 124 752,90 грн.

Під час перевірки на адресу позивача було надіслані запити від 02.08.2019, 08.08.2019, 13.08.2019, 15.08.2019, 19.08.2019, 28.08.2019, 29.08.2019, 02.09.2019, 04.09.2019, 30.08.2019 “Про надання інформації та документів для проведення перевірки” за період 2016-2019 р.р. по взаємовідносинам з постачальниками товарів.

Так, в акті перевірки зазначено, що під час проведення перевірки Позивачем не в повному обсязі було надано документи, що належать або пов`язані з предметом перевірки, в результаті чого податковим органом було складено акти про ненадання до перевірки документів від 19.08.2019 № 675, від 02.09.2019 № 5, від 04.09.2019 № 12, а саме не надано первинні бухгалтерські документи, договори, інші документи, які підтверджують реальність здійснення операцій, та документів, що засвідчують факт транспортування, перевезення продукції від постачальників – ТОВ “Прайм Стрим Ойл”, ТОВ “Хімторгтрейдінг”, ТОВ “Будмонтаж Технології”, ТОВ “ТЕХПРОММОНТАЖ”, ТОВ “ПРОМ АСПЕКТ”, ТОВ “ЕКТО ПЛЮС”, ТОВ “Хіт Лайн” до ФГ “Лани Айдарщини”.

Перевіркою встановлено завищення суми податкового кредиту за загальною декларацією з податку на додану вартість в сумі 801 216,58грн по взаємовідносинам з ТОВ “Прайм Стрім Ойл” та ТОВ “Хімторгтрейдінг” та за спеціальною декларацією з податку на додану вартість на суму 209 293,30 грн. по взаємовідносинам з ТОВ “Будмонтаж Технології”, ТОВ “Техпроммотаж”, ТОВ “Пром-Аспект”, ТОВ “Екто Плюс”, ТОВ “Хіт Лайн”.

Відповідач зазначив, що складені підприємством документи не можуть за змістом п. 44.1 ст.44 ПК України вважатися первинними документами для підтвердження даних податкового обліку. Отже, в порушення п.1.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, п.3 розділу III Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку “Загальні вимоги до фінансової звітності”, п. 44.1 ст. 44 ПК України підприємством перенесено інформацію з неправомірно складених первинних документів до облікових регістрів, а з них - до фінансовій звітності та відповідно не забезпечено достовірність фінансової звітності.

Враховуючи вищезазначене в акті зроблено висновок про порушення ФГ “Лани Айдарщини” ст. 9 Закону України ”Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”; пп. 1.1 п. 1, пп. 1.2 п. 1, п. 2.16 ст. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку; ст. 264 Господарського кодексу України, пп.14.1.191, 14.1.202 п. 14.1 ст. 14, пп. 198.1, пп. 198.3, п.198.6 ст.198, п. 201.1, п.201.10 ст.201 Кодексу, у частині завищення суми податкового кредиту на 2 019 293,30 грн., у т.ч. за вересень 2016 на 464 666,63 грн., жовтень 2016 року на 1 275 166,70 грн., листопад 2016 року – 232 999,97 грн., грудень 2016 року - 46 460 грн.

За результатами перевірки встановлено заниження податку на додану вартість:

за загальною декларацією на суму 801 217 грн., в т.ч.: за вересень 2017 року -143 646 грн., за жовтень 2017 року - 356 564 грн., за листопад 2017 року - 41 442 грн., за грудень 2017 року - 122 557 грн.; за жовтень 2018 року -137 008 грн.;

за спеціальною декларацією на суму 2 019 294 грн, в т.ч: за вересень 2016 року – 464 516 грн., за жовтень 2016 року – 1 275 318 грн., за листопад 2016 року – 233 000 грн., за грудень 2016 року – 46 460 грн.

Щодо встановлених порушень в частині не відображення в податкових розрахунках за формою № 1-ДФ відомостей про виплачені доходи фізичним особам-підприємцям, відповідач зазначив. У разі якщо фізичною особою — підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документа, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб`єкта підприємницької діяльності, податковий агент (фізична особа — підприємець) подає до державної фіскальної служби за місцем реєстрації податковий розрахунок за формою № 1ДФ, де зазначає суму нарахованого й виплаченого доходу з ознакою доходу “ 157”, проте податок на доходи фізичних осіб не утримується й не сплачується - це стосується нарахованого/виплаченого доходу ФОП ОСОБА_2 ( НОМЕР_1 ) в сумі 452 912,20 грн. за І, ІІ. ІІІ, ІV квартали 2016-2019 роки, ФОП ОСОБА_3 (38542787) сумі 33 537,02 грн. за І, ІІ квартали 2018 року; ФОП ОСОБА_4 ( НОМЕР_2 ) сумі 33 617,33 грн. за ІІІ, ІV квартали 2017- 2018 року; ФОП ОСОБА_5 ( НОМЕР_3 ) сумі 27 112,96 грн. за ІV квартал 2017- 2018 року; ФОП ОСОБА_6 ( НОМЕР_4 ) сумі 27 504,00 грн. за ІІІ квартал 2017 року; ФОП ОСОБА_7 ( НОМЕР_5 ) в сумі 33 903,544 грн. за ІІІ, ІV квартали 2018 року з ознакою доходу 157 (дохід, виплачений самозайнятій особі).

Згідно з вищевказаним, висновки акту перевірки від 11.09.2019 №18/12-32-05-13/3854287 частині не відображення в податкових розрахунках за формою № 1ДФ відомостей про виплачені доходи фізичним особам-підприємцям є обґрунтованими.

Щодо встановлених порушень в частині заниження податку на доходи фізичних осіб та військового збору із сум доходів, зарахованих на корпоративні картки посадових осіб підприємства та приватну картку фізичної особи, як наданих на користь фізичних осіб та належно не звітованих про їх використання у підприємницькій діяльності фермерського господарства відповідач зазначив наступне.

В пп. 2.7 п.2 акта наведено інформацію про надані (надіслані) запити платнику податків щодо надання окремих документів, пояснень, довідок тощо від 02.08.2019, від 08.08.2019, від 09.08.2019, від 13.08.2019, від 15.08.2019, від 19.08.2019, від 29.08.2019, від 02.09.2019, від 04.09.2019. Перелічені в запитах перевіряючих, необхідні для перевірки документи, ФГ “Лани Айдарщини” не надано, про що було складено акти про ненадання первинних документів від 19.08.2018 № 675, від 02.09.2019 № 5, від 04.09.2019 № 12.

Відповідно до фінансових документів, які надано до перевірки, а саме, банківських виписок, платіжних доручень, договорів господарської діяльності, відповідальної особою за фінансову діяльність підприємства у 2018 році був ОСОБА_8 .

До перевірки не надано звітів про використання коштів, зарахованих на корпоративні картки підприємства не надано.

Таким чином, зараховані кошти на корпоративні картрахунки та за відсутністю фактів та підтвердних документів про їх використання в фінансовій діяльності підприємства, є доходом особи, що є відповідальною за фінансові питання фермерського господарства, а саме керівника ОСОБА_8 у розмірі 7744760,0 грн.

В тому числі до перевірки не надано відомості про рух коштів по корпоративним електронним платіжним карткам № НОМЕР_6 та № НОМЕР_7 , звітів про використання коштів, зарахованих на корпоративні картки підприємства, а також відсутні дані та будь-яка інформація, щодо придбання сільськогосподарської продукції, яка придбана з використання корпоративної картки.

Перевіркою не встановлено отримання (надавання) ФГ "Лани Айдарщини" поворотної фінансової допомоги (п.15 Додатка 2 до акта перевірки ).

В ході перевірки встановлено відсутність виписок про рух коштів по корпоративних картках підприємства, касові книги, авансові звіти, журнали-ордери та оборотно-сальдові відомості по рахунку 301 “каса”, прибуткові та видаткові касові ордери тощо.

Крім того, у разі застосування КПК, виданими під звіт її держателю будуть кошти, списані з банківського рахунка підприємства у зв`язку зі зняттям готівки у банкоматах або здійсненням безготівкових розрахунків за допомогою картки. Тому саме цю (списану) суму потрібно відображати у Звіті як отриману. При цьому, до звіту додаються: розрахункові документи (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), які підтверджують факт продажу товарів, надання послуг; документи, що підтверджують зняття готівки або факт безготівкового розрахунку за допомогою платіжної картки (квитанція платіжного термінала, чек банкомата, сліп, квитанція торговельного термінала тощо).

В ході перевірки документи про використання коштів з КПК, а саме авансові звіти керівником ОСОБА_8 про використання грошових коштів з корпоративної картки підприємства не надано. Крім того відсутні дані та будь-яка інформація, щодо придбання сільськогосподарської продукції, яка придбана з використання корпоративної картки на загальну суму 7 714 460,00 грн.

Таким чином, в акті зазначено про порушення пп. 164.1.2 п. 164.1, абзацу е) пп.164.2.17, пп. 164.2.20 п. 164.2 та п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 та 168.1.4, п. 168.1, ст. 168, абз. а) п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України, а саме: ФГ “Лани Айдарщини” у період з 01.01.2018 по 31.12.2018 року не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету суму податку на доходи фізичних осіб із сум доходів зарахованих на корпоративні картки посадових осіб підприємства та фізичних осіб, як наданих на користь фізичних осіб та належно не звітованих про їх використання у господарській діяльності фермерського господарства у розмірі 1 388 602,80 грн. (7 714 460,00 грн. (сума перерахованих коштів на КПК) *18%(ставка податку)/100).

При перевірці розрахункового рахунку ФГ “Лани Айдарщини” № НОМЕР_8 в установі банку АТ КБ “ПриватБанк” (код банку 304795) встановлено факти перерахування грошових коштів на корпоративні картки підприємства та на приватні картки фізичних осіб.

Так, у відповідності до платіжних доручень ФГ “Лани Айдарщини” зараховані кошти на корпоративні електронні платіжні картки № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 з визначеним призначенням платежу на закупівлю сільськогосподарських матеріалів чи поповнення рахунку.

Сума перерахованих грошових коштів фермерським господарством “Лани Айдарщини” у період з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року на корпоративні електронні платіжні картки становить 7 714 460,00 грн. , що підтверджується відомостями наведеними в таблиці Додатків 9 та 10 до акту перевірки.

ФГ “Лани Айдарщини” перераховано кошти на електронну платіжну картку № НОМЕР_9 засновника ФГ “Лани Айдарщини” ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_10 ) з призначенням платежу “# НОМЕР_11 ІПН НОМЕР_10 на закупівлю сільськогосподарської продукції без ПДВ або на господарські потреби ОСОБА_9 ” за період з 01.01.2019 року по 31.03.2019 року в сумі 602 400,00 грн., що підтверджується відомостями наведеними в таблиці Додатків 9 та 10 до акту перевірки.

В ході перевірки Позивачем не надано документи про використання коштів з КПК, а саме Авансові звіти про використання грошових коштів з корпоративної картки підприємства. Крім того відсутні дані та будь-яка інформація, щодо придбання сільськогосподарської продукції, яка придбана з використанням корпоративної картки, документи про використання перерахованих коштів за цільовим призначенням, а саме Авансові звіти про використання грошових коштів не надано. Крім того відсутні дані та будь-яка інформація, щодо придбання сільськогосподарської продукції ОСОБА_9 .

Стосовно твердження Позивача про використання коштів, зарахованих на корпоративні картки підприємства:

На час проведення перевірки та розгляду заперечення господарством не надано жодного підтверджуючого документа щодо повернення на розрахунковий рахунок коштів у сумі 20070,95 грн., отриманих підзвітною особою з корпоративних електронних платіжних карток як не використані в господарській діяльності господарства підзвітною особою.

В виписках банку на дати проведення даних операцій, а саме 20.05.2018 в сумі 1000,00 грн., 03.12.2018 в сумі 19000,00 грн., 21.12.2018 в сумі 70,95грн. в графі “призначення платежу” написано “переказ коштів”, але не вказано, ким ці кошти повернено та на якій підставі.

На час проведення перевірки господарством не надано жодного підтверджуючого документа щодо повернення невикористаних коштів до каси господарства у сумі 1068600,00 грн. отриманих підзвітною особою на корпоративні електронні платіжні картки і не використані в господарській діяльності.

На час розгляду заперечення господарством були надані прибуткові касові ордери №1 від 08.02.2018 на суму 150 000,00 грн., №2 від 08.02.2018 на суму 150 000,00 грн., №3 від 09.02.2018 на суму 19 600,00 грн., №4 від 15.02.2018 на суму 150 000,00 грн., №5 від 15.02.2018 на суму 103 000,00 грн., №6 від 20.02.2018 на суму 200 000,00 грн., №7 від 20.02.2018 на суму 100 000,00 грн., №8 від 22.02.2018 на суму 196 000,00 грн про отримання готівки в касу підприємства, які не відповідають датам оприбуткування готівки в касі підприємства згідно з Додатком до заперечень.

Згідно з прибутковим касовим ордером №1 від 08.02.2018 в касу підприємства повернуто суму 150000,00 грн., №2 від 08.02.2018 на суму 150000,00 грн. При цьому, в додатку до заперечення ФГ “Лани Айдарщини” на акт перевірки №18/12-32-05-13/38554287 в гр.6 “повернено в касу невикористаних коштів” дата операції за 08.02.2018 повернуто в касу 319600,00 грн., що не відповідає сумі коштів, повернутих до каси підприємства за 08.02.2018 року згідно прибуткових ордерів.

Згідно прибуткового касового ордера №6 від 20.02.2018 в касу підприємства повернуто суму 200000,00 грн., № 7 від 20.02.2018 на суму 100000,00 грн. При цьому в додатку до заперечення ФГ “Лани Айдарщини” на акт перевірки №18/12-32-05-13/38554287 в гр.6 “повернено в касу невикористаних коштів” дата операції за 08.02.2018 повернуто в касу 496000,00 грн., що не відповідає сумі коштів, повернутих до каси підприємства за 20.02.2018 року згідно прибуткових ордерів.

До перевірки, а також до матеріалів справи не надано такі первинні документи, як: касові книги, авансові звіти, журнали-ордери та оборотно-сальдові відомості по рахунку 301 “каса”, прибуткові та видаткові касові ордери, що не дає можливості відстежити оприбуткування коштів до каси підприємства та зарахування їх на розрахунковий рахунок.

Позивачем стверджується, що господарством було надано в період з 20.02.2018 по 29.03.2019 поворотну фінансову допомогу гр. ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_10 ) в розмірі 6 698 230,65 грн. До заперечень надано договір про надання поворотної фінансової допомоги від 20.02.2018 року та додаткову угоду від 06.09.2019 до договору про поворотну фінансову допомогу від 20 лютого 2018 року.

За період з 01.01.2018 по 31.03.2019 підприємством не надано жодних додатків щодо узгодження сторонами сум коштів, отриманих за договором поворотної фінансової допомоги та їх повернення на розрахунковий рахунок чи до каси господарства.

ФГ “Лани Айдарщини” не надано жодного документа, а саме: журналів- ордерів, головних книг, а також первинних касових документів чи банківських документів, які підтверджували перерахування (виплату) коштів ОСОБА_10 за договором поворотно-фінансової допомоги в сумі 6698230,65 грн.

В додатковій угоді від 06.09.2019 до договору про поворотну фінансову допомогу від 20 лютого 2018 року слова оригіналу:

1. В період з 20.02.2018 по 29.03.2019 фермерським господарством “Лани Айдарщини” було передано у якості поротної фінансової допомоги, а ОСОБА_9 прийнято у якості поворотної фінансової допомоги грошові кошти загальною сумою 6 698 230,65 грн.

2. Строк повернення цієї допомоги визначається до 30 грудня 2019 року.

3. Всі інші умови, що не відповідають цьому Договору та додатки до основного договору втрачають чинність з моменту підписання цього Договору.

Відповідач вказує, що зміст додаткової угоди містить не намір, а вже відбувшуюся дію. Розділ договору “Отримувач допомоги” не містять інформації про реквізити розрахункового рахунку, на який повинні бути перераховані кошти. А вже в додатковій угоді додано: р/р НОМЕР_12 у ЛФ ПАТ КБ “ПриватБанк”.

ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_10 ) не має державної реєстрації в якості фізичної особи - підприємця. Натомість, перерахування коштів ОСОБА_9 відбувалося з призначенням платежу на господарські потреби.

За даними звітності за формою 1-ДФ “Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, і сум утриманого з них податку” за 1-ІV квартал 2018 року та за 1 квартал 2019 року ФГ “Лани Айдарщини” не відображено нарахований/виплачений дохід ОСОБА_9 за ознакою 153.

Кошти в сумі 13 114,30 грн., які зазначені підприємством як банківські послуги, частково списані банком з розрахункового рахунку господарства згідно договору банківських послуг та не мають відношення до коштів, які перераховані на корпоративні електронні платіжні картки № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 з визначеним призначенням платежу на закупівлю сільськогосподарських матеріалів чи поповнення рахунку.

Сума коштів 27 875,41 грн, яка заявлена підприємством як за придбання ПММ не знаходить документального підтвердження, в зв`язку з відсутністю авансових звітів про використання коштів підзвітними особами, якими були придбані ПММ на транспортні засоби ФГ “Лани Айдарщини”.

Сума коштів 409 874,83 грн., яка начебто сплачена господарством на користь ФОП ОСОБА_11 для придбання зернових культур (пшениця, жито), не має документального підтвердження, а саме первинних бухгалтерських та касових документів (прибуткових касових ордерів), журналів-ордерів, оборотно-сальдових відомостей, прибуткових накладних, рахунків-фактури тощо, які можуть підтвердити факт перерахування коштів (сплату) та оприбуткування товару (зерна) на склад ФГ “Лани Айдарщини”.

Надані договори постачання № 05-09/16 від 05.09.2016 та № 02-09/17 від 02.09.2017 не містить реквізитів розрахункового рахунку продавця фізичної особи – підприємця ОСОБА_11 .

За даними звітності за формою 1-ДФ “Податковий розрахунок сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платника податку, і сум утриманого з них податку” за ІІІ квартал 2016, ІІІ квартал 2017, I, ІІІ, ІV квартал 2018 року ФГ “Лани Айдарщини” не відображено нарахований/виплачений дохід ФОП ОСОБА_12 за ознакою 157.

Враховуючи вищенаведене в акті перевірки зроблено висновок про порушення ФГ “Лани Айдарщини” пп. 164.1.2 п. 164.1, п.п.164.2.17, пп. 164.2.20 п. 164.2 та п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 та 168.1.4, п. 168.1, ст. 168, абз. а) п. 176.2 ст.176 Кодексу у частині, не нарахування, не утримання та не перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб із сум доходів зарахованих на корпоративні картки посадових осіб підприємства та приватну картку фізичної особи, як наданих на користь фізичних осіб та належно не звітованих про їх використання у підприємницькій діяльності фермерського господарства по КПК на загальну суму 1 497 034,80 грн (1 388 602,80 грн.( при зарахуванні коштів на КПК)+108432,0 грн.(при зарахування коштів на приватну картку засновника).

Відомості про суми податку на доходи фізичних осіб, який не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету при наданні доходів на користь найманих працівників у вигляді додаткового блага, відображено у додатках 9, 10 до акту перевірки.

В акті перевірки зазначено, що ФГ “Лани Айдарщини” при перерахуванні грошових коштів на корпоративні картки підприємства та на приватні картки фізичних осіб на протязі 2018-2019 років не включено до загального місячного оподатковуваного доходу суму у розмірі 8 316 860,00 грн.

З визначеної додатково суми доходу, що підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб у 2018-2019 роках, ФГ “Лани Айдарщини” не було нараховано, утримано та перераховано до бюджету суми військового збору.

За результатами перевірки було встановлено не нарахування, не утримання та не перераховання до бюджету сум військового збору із сум доходів зарахованих на корпоративні картки у розмірі 115716,90 грн. (7 714 460,00 грн. (сума перерахованих коштів на КПК) *1,5% (ставка військового збору)/100) та у розмірі 9034,50 грн. (602300,0грн.(сума перерахованих коштів на КПК) *1,5% (ставка військового збору)/100).

Враховуючи вищенаведене в акті зроблено висновок про порушення ФГ “Лани Айдарщини” пп. 1.6 п. 161 розділу ХХ Перехідних положень, пп. 164.1.2 п. 164.1, пп. 164.2.20 п. 164.2 та п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 та 168.1.4, п. 168.1, ст. 168, абз. а) п. 176.2 ст.176 Податкового кодексу України у частині не нарахування, не утримання та не перерахування до бюджету суму військового збору в загальній сумі 124 752,90 грн. Відомості про суми військового збору, який не нараховано, не утримано та не перераховано до бюджету відображено у додатку 8 до акту перевірки.

На підставі акту перевірки, з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків, Головним управлінням ДФС у Луганській області були прийняті податкові повідомлення - рішення від 09.10.2019 №00000110513 №0000331305, №0000311305.

З огляду на зазначене, відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог ФГ "Лани Айдарщини".

Процесуальні дії вчинені судом.

Ухвалою суду від 03 лютого 2020 року позовну заяву ФГ "Лани Айдарщини" прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, призначено до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовче засідання (том 1 а.с.155-156).

Ухвалою суду від 24 березня 2020 року закрито підготовче провадження у адміністративним справі за позовом фермерського господарства "Лани Айдарщини" до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень. Справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні (том 2 а.с. 189).

Ухвалою суду від 06 серпня 2020 року Витребувати у Головного управління ДФС у Луганській області належним чином засвідчені матеріали кримінального провадження № 3201713000000002 відносно посадових осіб Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕКО ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 40639998) (том 2 а.с. 221).

Ухвалою суду від 31 серпня 2020 року клопотання представника позивача про витребування доказів залишено без розгляду. Витребувано з ініціативи суду у Головного управління ДФС у Луганській області належним чином засвідчену копію висновку судово-економічної експертизи № 12/7-17, щодо формування податкового кредиту в сумі 4214590,35 грн. ФГ "Лани Айдарщини" за період з 01.01.2015 по 31.10.2016 за господарськими операціями з ТОВ "Делівері Групп", ТОВ "Хіт Лайн", ТОВ "Екто-Плюс", ТОВ "Будмонтаж Технології", ТОВ "Апекс Інвест", ТОВ "Форесто Транс", ТОВ "Бархат Груп", ТОВ "Астра Груп Трейд", ТОВ "БК Акцент" (том 2 а.с. 241-242).

У судовому засіданні представник позивача надав пояснення, аналогічні доводам, зазначеним у позовній заяві.

У судовому засіданні представник відповідача надав пояснення, аналогічні доводам, викладеним у відзиві на позовну заяву.

Заслухавши доводи представників сторін, дослідивши матеріали справи, надавши оцінку доказам в межах вимог ст.ст. 72-79, 90 КАС України, суд дійшов висновку необґрунтованості позовних вимог з огляду на наступне.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджені наступні обставини справи.

Наказом ГУ ДФС у Луганській області від 12.07.2019 № 839 призначено проведення документальної планової невиїзної перевірки Фермерського господарства "Лани Айдарщини" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2016 по 31.03.2019, правильності нарахування, обчислення та сплати військового збору за період з 01.04.2016 по 31.03.2019, а також по єдиному внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування. Перевірку призначено розпочати з 24.07.2019, тривалістю 20 днів (том 1 а.с. 195).

Наказ ГУ ДФС у Луганській області від 12.07.2019 № 839 “Про проведення документальної планової невиїзної перевірки” та повідомлення №248 від 12.07.2019 про початок перевірки були направлені на адресу платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення, які повернуті до податкового органу 20.08.2019 у зв`язку із закінченням строку зберігання (том 1 а.с. 196, 197, 198).

24.07.2019 складено акт перевірки місцезнаходження платника податків (посадових осіб платника податків або його законних (уповноважених) представників) від 24.07.2019 № 601/12-32-14-02/38542787 та акт № 602/14-32-14-02/38542787 від 24.07.2019 про неможливість проведення документальної планової невиїзної перевірки ФГ “Лани Айдарщини” (код за ЄДРПОУ 38542787) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2016 по 31.03.2019 (том 1 а.с.192, 193).

У зв`язку з неможливістю встановити місцезнаходження ФГ “Лани Айдарщини” на адресу оперативного управління направлено лист № 1069/12-32-14-02-15 від 25.07.2019 року щодо проведення заходів по встановленню місцезнаходження ФГ “Лани Айдарщини” та його посадових осіб (або його законних (уповноважених) представників (том 1 а.с. 194).

Наказом ГУ ДФС у Луганській області від 19.08.2019 №1020 було продовжено строк проведення перевірки на десять робочих днів. Вказаний наказ вручено заступнику голови ФГ “Лани Айдарщини” ОСОБА_1 , що підтверджується особистим підписом, та підтвердження представником позивача у судовому засіданні отримання копії цього наказу (том 1 а.с. 199).

Під час перевірки на адресу позивача було надіслані запити від 02.08.2019, 08.08.2019, 13.08.2019, 15.08.2019, 19.08.2019, 28.08.2019, 29.08.2019, 02.09.2019, 04.09.2019, 30.08.2019 “Про надання інформації та документів для проведення перевірки” за період 2016-2019р.р. по взаємовідносинам з постачальниками товарів (том 2 а.с. 66-67, 68-69, 70-71, 72, 73-74, 75-76, 78-79, 80-81, 82-83).

У зв`язку з ненаданням витребуваних документів ГУ ДФС у Луганській області складені акт № 675 від 19.08.2019 (том 2 а.с. 85-86), акт № 5/12-32-05-13/38542787 від 02.09.2019 (том 2 а.с. 87-88), акт № 12/12-32-05-13/38542787 від 04.09.2019 (том 2 а.с. 89-90).

За результатами перевірки складно акт від 11.09.2019 №18/12-32-05-13/38542787, в якому вказано на порушення ФГ “Лани Айдарщини” (том 1 а.с. 200-250, том 2 а.с. 1-21), зокрема:

ст. 9 Закону України від 16.07.1999 № 996 “Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні”; пп. 1.1 п. 1, пп. 1.2 п. 1, п. 2.16 ст. 2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88, ст. 264 Господарського кодексу України, пп.14.1.191, 14.1.202 п. 14.1 ст. 14, пп. 198.1, пп. 198.3, п.198.6 ст.198, п. 201.1, п.201.10 ст.201 Кодексу, в результаті чого занижено суму ПДВ по загальним податковим деклараціям з ПДВ на загальну суму 801 217 грн., в т.ч.: за вересень 2017 року – 143 646 грн., за жовтень 2017 року – 356 564 грн., за листопад 2017року – 41 442 грн., за грудень 2017 року – 122 557 грн., за жовтень 2018 року -137 008 грн. та по спеціальним податковим деклараціям з ПДВ на загальну суму 2 019 294 грн., в т.ч.: за вересень 2016 року – 464 516 грн., за жовтень 2016 року - 1 275 318 грн., за листопад 2016 року – 233 000 грн., за грудень 2016 року – 46 460 грн.;

пп. 164.1.2 п. 164.1, пп. 164.2.17, 164.2.20 п. 164.2 та п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 та 168.1.4, п. 168.1, ст. 168, абз. а) п. 176.2 ст.176 Кодексу у частині не нарахування, не утримання та не перерахування до бюджету суму податку на доходи фізичних осіб із сум доходів, зарахованих на корпоративні картки посадових осіб підприємства у загальній сумі 1 497 034,80 грн.;

пп. 1.6 п. 161 розділу ХХ Перехідних положень, пп. 164.1.2 п. 164.1, пп.164.2.17, 164.2.20 п. 164.2 та п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 та 168.1.4, п. 168.1, ст. 168, абз. а) п. 176.2 ст.176 Кодексу, у частині не нарахування, не утримання та не перерахування до бюджету суму військового збору в загальній сумі 124 752, 90 грн.

Не погодившись з висновками акту перевірки, ФГ “Лани Айдарщини” подано заперечення на акт та додаткові документи на підтвердження свої доводів (том 1 а.с.92-121).

Головне управління ДФС у Луганській області за наслідками розгляду заперечень, врахувавши надані документи, дійшло висновку правомірності висновків щодо виявлених фактів порушень в акті перевірки (том 1 а.с. 123-141).

На підставі акту перевірки, з урахуванням результатів розгляду заперечень платника податків, Головним управлінням ДФС у Луганській області були прийняті податкові повідомлення - рішення від 09.10.2019

- № 00000110513, яким донараховано податок на додану вартість за період за вересень 2016 по жовтень 2018, у розмірі 2820511,00 грн., застосовано штрафні санкції у розмірі 705127,75 грн, загальна сума 3525638,75 грн (том 1 а.с. 6-7)

- № 0000331305 на загальну суму 2982247,04 грн, з яких: 1497034,80 грн - податкове зобов`язання з податку на доходи фізичних осіб, 1107512,10 грн - за штрафними (фінансовими) санкціями, 377700,14 грн - пеня (том 1 а.с. 8-14)

- № 0000311305, яким донараховано податкове зобов`язання зі сплати військового збору у розмірі 124752,90 грн, застосовано штрафні санкції у розмірі 92292,68 грн, нарахована пеня у розмірі 31469,37 грн (том 1 а.с. 15-21).

Щодо правомірності висновків відповідача щодо порушень ФГ "Лани Айдарщини" в частині заниження податку на додану вартість за загальними податковими деклараціями з ПДВ та за спеціальними податковими деклараціями з ПДВ та прийняття податкового повідомлення-рішення від 09.10.2019 № 00000110513, суд зазначає наступне.

В акті перевірки зазначено, що перевіркою встановлено завищення суми податкового кредиту за загальною декларацією з податку на додану вартість в сумі 801216,58грн по взаємовідносинам з ТОВ “Прайм Стрім Ойл” та ТОВ “Хімторгтрейдінг” та за спеціальною декларацією з податку на додану вартість на суму 209 293,30 по взаємовідносинам з ТОВ “Будмонтаж Технології”, ТОВ “Техпроммотаж”, ТОВ “Пром-Аспект”, ТОВ “Екто Плюс”, ТОВ “Хіт Лайн”.

Щодо взаємовідносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю “Прайм Стрім Ойл” (код ЄДРПОУ 42176702) в акті перевірки зазначене наступне.

31.10.2018 року ФГ “Лани Айдарщини” укладено з ТОВ “Прайм Стрім ойл” договір № 11.31/10/18-1, відповідно до якого продавець зобов`язується передати в погоджені строки, а Покупець прийняти і оплатити на умовах, викладених в Договорі, нафтопродукти, найменування, кількість, ціна яких вказується в накладних документах на Товар, які оформляються на кожну окрему партію Товару. Сторони погоджують, що постачальник зобов`язується відвантажити Покупцю партію Товару, а покупець зобов`язується її прийняти. Товар вважається переданий Продавцем і прийнятий Покупцем по якості відповідно до технічних умов і інших нормативно-технічних актів (паспорт, сертифікат) з урахуванням умов “Інструкції з контролювання якості нафти і нафтопродуктів на підприємствах і організаціях України”.

Загальна ціна цього Договору визначається кількістю отриманого Товару Покупцем протягом всього строку дії Договору. Вартість кожної окремої партії Товару визначається Постачальником в рахунках-фактурах та накладних документах.

На виконання умов договору ТОВ “Прайм стрім оіл” складено податкову накладну від 31.10.2018 на суму 822 045,42грн. в т.ч ПДВ 137 007,52 грн; видаткову накладну від 31.10.2018 № 314 на суму 822 045,42грн. в т.ч ПДВ 137 007,52 грн.; рахунок на оплату від 31.10.2018 № 314 на суму 822 045,42грн. в т.ч ПДВ 137 007,52 грн.

До перевірки також додано товарно-транспортну накладну від 31.10.2018 № 314, згідно з якою: автомобіль - DAF НОМЕР_13 , причеп НОМЕР_14 , автопідприємство - ФОП ОСОБА_13 , замовник - ФГ “Лани Айдарщини”, пункт навантаження – м. Київ, вантажоодержувач - ФГ “Лани Айдарщини”, пункт розвантаження – Луганська обл., Новоайдарський р-н, с.Дмитрівка вул. Шкільна, 3-а.

Найменування вантажу – UN1202, паливо дизельне ДП-Л-Євро5-ВО, 3, ІІІ. Об`єм нафтопродукту 26 480,00 літрів.

Згідно з бухгалтерською довідкою, підписаною головним бухгалтером ФГ “Лани Айдарщини” Пащенко О.В. та завіреною печаткою господарства на час перевірки існує заборгованість ФГ “Лани Айдарщини” перед ТОВ “Прайм стрім оіл” в сумі 822 045,12 грн.

ФГ “Лани Айдарщини” включено до складу податкового кредиту податкової декларації з ПДВ за жовтень суму ПДВ у розмірі 137 007,52 грн. за податковою накладною, отриманою від ТОВ “Прайм стрім оіл”.

Відповідно до податкової інформації, складеної ГУ ДФС у Харківській області щодо ТОВ “Прайм стрім оіл” від 09.07.2019 № 556/20-40-14-11-11/42176702 по взаємовідносинам з контрагентом – постачальником за звітний період декларування ПДВ серпень, жовтень 2018 року встановлено, що:

- податкова адреса/місце проживання платника податків: Україна, 61003, Харкiвська область, м. Харків, Шевченкiвський р-н, м-н Конституції, буд. 2.

ТОВ “Прайм стрім оіл” відсутне за місцезнаходженням, що підтверджується службовою запискою оперативного управління ГУ ДФС у Харківській області від 24.05.2019 № 3960/20-40-21-12-07;

- відповідно до податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма 1-ДФ) за 3 квартал 2018 року, прийнятого 07.11.2018 за № 9244155492, у штаті працювало 2 особи, за цивільно-правовими договорами працювало 0 осіб, сума нарахованого доходу 11 745,45 грн.; за 4 квартал 2018 року, прийнятого 31.01.2019 за № 9309234726, працювало у штаті - 2 особи, працювало за цивільно-правовими договорами – 0 осіб, сума нарахованого доходу 22 800,00 грн.;

- за результатами аналізу встановлено неможливість виконання оформлених господарських операцій, у зв`язку з відсутністю відповідної кількості штатних працюючих, у тому числі з відповідною освітою;

- інформація про об`єкти оподаткування ф.20-ОПП відсутня у зв`язку з неподанням податкової звітності. Інформація про земельні ресурси відсутня;

- інформація про наявність транспортних засобів згідно АІС “Автомобіль”: відсутня.

Таким чином, за результатами аналізу можливості виконання оформлених господарських операцій ТОВ “Прайм стрім оіл”, встановлено нереальність виконання оформлених операцій, виходячи з наступного: відсутня будь-яка інформація про зберігання товарів, а саме: наявність власних або орендованих складських приміщень, угоди зберігання ТМЦ, відомості про місцезнаходження складів, їх площа, власник складських приміщень/орендодавця; відсутня інформація про транспортування, а саме наявність власних або орендованих транспортних засобів, визначення перевізника, вантажовідправника, вантажоотримувача, відомостей про маршрут, посередників у транспортуванні; відсутня інформація про власні або орендовані фонди, що необхідні для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства.

З урахуванням вищезазначеного, встановлено безпідставне формування показників податкової звітності за серпень, жовтень 2018 року по виписаним ТОВ “Прайм стрім оіл” податковим накладним, які не можуть розглядатись в якості належного підтвердження податкових зобов`язань, оскільки не опосередковуються реальним виконанням операцій і не мають статусу юридично значимих.

Також, по контрагентам - постачальникам ТОВ “Прайм Стрім Ойл”, отримано податкову інформацію щодо наявності ознаків ризиковості.

Щодо взаємовідносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю "Хімторгтрейдінг" (код ЄДРПОУ 40947585) в акті перевірки зазначене наступне.

До перевірки було надано договір поставки від 23.09.2017 № 23/9 укладений між ТОВ “Хімторгтрейдінг” та ФГ “Лани Айдарщини”, згідно з яким постачальник зобов`язується протягом дії цього договору передавати у власність покупця товари виробничого призначення, товари народного споживання в асортименті (за номенклатурою) і кількості, які узгоджуються сторонами в накладних. Загальний обсяг товару, який продається за цим договором, визначається в перебігу терміну дії договору, з урахуванням кількості та асортименту (номенклатури) товару, за всіма переданим відповідно до умов цього договору окремим партіям товару. Ціни, кількість і асортимент товару обумовлюються сторонами на момент передачі товару і відображаються в накладній, що додаються до договору і є його невід`ємною частиною. Транспортування - за домовленістю сторін.

До перевірки надано рахунки на оплату, видаткові накладні, що наведені в аті перевірки.

ТОВ “Хімторгтрейвінг” на адресу ФГ “Лани Айдарщини” складено та зареєстровані в ЄРПН податкові накладні:

від 28.12.2017 № 14 на суму 300 900 грн., в т.ч. ПДВ 50 150 грн. (селітра аміачна);

від 10.11.2017 № 4 на суму 39 7499,8 грн., в т.ч. ПДВ 66 249,96 грн. (селітра аміачна);

від 19.10.2017 № 23 на суму 430 624,7 грн., в т.ч. ПДВ 71 770,79 грн. (селітра аміачна);

від 17.10.2017 № 38 на суму 999 000 грн., в т.ч. ПДВ 166 500 грн. (оракул колофермин бору (10 л) мікродобриво);

від 12.10.2017 №20 на суму 800150,6 грн., в т.ч. ПДВ 133 358,4 грн. (амофос 10/46);

від 06.10.2017 №15 на суму 592 704,2 грн., в т.ч. ПДВ 98 784,03 грн. (амофос 10/46);

від 25.09.2017 №36 на суму 630 000 грн., в т.ч. ПДВ 105 000 грн. (добриво азотно-фосфорно-калійне комплексне марки 16-16-16);

від 23.09.2017 № 37 на суму 231 874,9 грн., в т.ч. ПДВ 38 645,81 грн. (селітра аміачна).

ФГ “Лани Айдарщини” включено до складу податкового кредиту декларацій з ПДВ суми ПДВ по податковим накладним, складеним на придбання добрив, а саме: за вересень 2017 року (вх. № 9216593626 від 18.10.2017) ПДВ в сумі 143 645,81 грн., за жовтень 2017 року (вх. № 9244186418 від 20.11.2017) ПДВ в сумі 470 413,25 грн., за грудень 2017 року (вх. № 9295257873 від 16.01.2018) ПДВ в сумі 50 150 грн.

Податок на додану вартість по податковій накладній № 4 від 10.11.2017 в сумі 66249,96 грн не було включено до складу податкового кредиту декларації з ПДВ.

Розрахунки проведені шляхом перерахування грошових коштів на банківський рахунок.

До перевірки не надано документів, що засвідчують факт транспортування, перевезення продукції від Постачальника до Покупця, довіреності, сертифікати якості, інше.

ГУ ДФС у Луганській області складено податкову інформацію щодо ТОВ “Хімторгтрейдінг” від 06.04.2018 №24/12-32-14-05-15/40947585 з питань проведення фінансово – господарських операцій з контрагентами - покупцями та контрагентами – постачальниками за період з 01.02.2017-28.02.2018. Підприємство не знаходиться за податковою адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, вул., Сєрова, буд. 37А, що підтверджується службовою запискою Оперативного управління ГУ ДФС у Луганській області від 11.09.2017 № 1220/12-32-21-05. Всупереч пп. 16.1.11 п. 16. 1 ст. 16 ТОВ “Хімторгтрейдінг” не повідомляло ДПІ у м. Лисичанську ГУ ДФС у Луганській області про зміну свого місцезнаходження.

Керівник, головний бухгалтер та засновник в одній особі - ОСОБА_14 ( НОМЕР_15 ), частка у статутному капіталі 100% в сумі 1000,00 грн.

Відповідно до номенклатури податкових накладних, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних, за березень, червень, вересень-жовтень 2017 року встановлено невідповідність номенклатури попередньо придбаних товарів (продукти харчування, транспортні засоби, взуття, косметичні засоби та ін.) з номенклатурою реалізованих товарів (запчастини, комплектуючі, мікродобриво та ін.), здійснення реалізації товарів за ціною придбання, відсутність придбання окремими контрагентами товарів, реалізованих на адресу ТОВ “Хімторгтрейдінг” .

Згідно баз даних ДПС відсутня інформація щодо наявності складських приміщень, спеціальних холодильних установок, відсутні трудові ресурси, необхідні для виконання операцій з купівлі-продажу, також відсутня інформація щодо оренди основних фондів, залучення сторонніх організацій до транспортування товарів.

Наявні трудові ресурси -1 особа.

Враховуючи зазначене, а саме відсутність у ТОВ “Хімторгтрейдінг” наявності трудових ресурсів, документального підтвердження щодо рівня освіти, кваліфікації, професіональних знань, фахової належності робітників підприємства, виробничо-складських приміщень та транспортних засобів, які економічно необхідні для виконання постачання товару у значних об`ємах, свідчить про відсутність необхідних умов для результатів відповідної господарської, економічної діяльності, технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень і транспортних засобів.

В ході аналізу встановлено відсутність у підприємства необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині, купівлі, продажу, реалізації, зберігання, відвантаження товару, та інше в силу відсутності транспортних засобів, приміщень та матеріальних ресурсів, що свідчить про відсутність у ТОВ “Хімторгтрейдінг” можливостей здійснювати фактичні товарні операції.

Таким чином складені підприємством документи не можуть за змістом п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України вважатися первинними документами для підтвердження даних податкового обліку. Отже в порушення п.1.2 Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 №88, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 5 червня 1995 року за № 168/704, п. 3 розділу III Національного положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 “Загальні вимоги до фінансової звітності”, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 07.02.2013 № 73, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 лютого 2013 року за № 336/22868, п. 44.1 ст. 44 Податкового кодексу України підприємством перенесено інформацію з неправомірно складених первинних документів до облікових регістрів, а з них - до фінансовій звітності та відповідно не забезпечено достовірність фінансової звітності.

Операції здійснені контрагентами-постачальниками по ланцюгу постачання до ТОВ “Хімторгтрейдінг” не мали реального товарного характеру.

Отже, враховуючи наведену вище інформацію щодо ТОВ “Хімторгтрейдінг”, неможливо підтвердити документально реальність здійснення господарських відносин із постачальниками та покупцями за вересень, жовтень та грудень 2017 року.

Щодо взаємовідносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю “Будмонтаж Технології” (код за ЄДРПОУ 40529511) в акті перевірки зазначене наступне.

Підприємство зареєстроване 02.06.2016, відкрито 26 видів діяльності (КВЕД), не притаманних одній юридичній особі, юридична адреса - офіс масової реєстрації без зазначення конкретного офісу/кабінету, підприємство не звітує з листопада 2016 року, свідоцтво ПДВ анульовано за рішенням Головного управління ДФС у м. Києві (ДПІ в Оболонському районі) 30.01.2018.

Відповідно до узагальненої податкової інформації ГУ ДФС у Харківській області щодо ТОВ “Будмонтаж Технології” з питань проведення фінансово-господарських операцій з покупцями та постачальниками у період січень 2016 - грудень 2016 року від 13.04.2017 №436/20-40-14-13-12/40529511, платник відсутній за місцезнаходженням, що підтверджується довідкою оперативного управління Східної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області від 22.03.2017 року №765/20-31-21-15.

Балансова вартість основних засобів відповідно до поданих декларацій: інформація відсутня, звіт не надано.

Інформація про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність відповідно до форми 20-ОПП відсутня.

Інформація щодо земельних ресурсів, наявність транспортних засобів згідно АІС “Автомобіль” відсутня.

Також, відсутня будь-яка інформація про зберігання товарів (наявність власних або орендованих складських приміщень, угоди зберігання ТМЦ, відомості про місцезнаходження складів, їх площа).

Відсутня інформація про власні або орендовані фонди, що необхідні для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства.

Згідно із зареєстрованими в ЄРПН податковими накладними у січні 2016 - грудні 2016 року підприємством ТОВ “Будмонтаж Технології” придбано в значних обсягах товари, які відповідно до санітарних норм потребують спеціальних приміщень з урахуванням специфічних властивостей товару, а саме: продукти харчування (напої, шоколад, тощо).

Режим зберігання (температура, вологість повітря, кратність його обміну, інтенсивність вентиляції), спосіб укладання, терміни зберігання, допустиме товарне сусідство повинні відповідати властивостям різноманітних груп харчової продукції.

Санітарними правилами забороняється одночасне зберігання доброякісних продуктів з товарами, якість яких викликає сумнів. Не можна зберігати разом з сільськогосподарською продукцією товари інших продовольчих груп.

При дослідженні ланцюга постачання, згідно баз даних Архів електронної звітності (ЄРПН) та зареєстрованих податкових накладних у січні 2016 - грудні 2016 підприємством ТОВ “Будмонтаж Технології” придбані товари, відмінні від тих, які було в подальшому реалізовано на адресу контрагентів-покупців, а саме:

придбання: Фанта-Апельсин 2л, Чай чорний смак лимон 0,5л х12, Orbit Лісова Суниця 20*30*14г XST, Бриз Мультик 2л х6, M&Ms з арахісом та мол.шок. 36*45г, Кітекет конс ялович 24*400г, Противага 1000кг, МА-5 Мікрофон активний, ЧЭ-150С-4УАМ Годинник електронний автономний, NTP синхронізатор, та інше.

реалізація: Газ скраплений, Бензин А-92, Бензин неетильований АИ-92-К5-Евро, Насіння смажене солоне 80г Хомка, Серветки паперові одношар.,80шт 230х240,білі Обуховская, Насіння смажене 80г Хомка, Вугор смажений, заморожений, аквакультура, 30% соуса, розміром 13 OZ, Кава Нескафе 3в1 екстра стронг 20*16г СМС (24), Печ Цукрове Родинне 5,5кг Жако, та інше.

Таким чином, вбачається підміна товарних позицій, номенклатура придбаних та реалізованих товарів кардинально відрізняється.

Проведеним аналізом даних ЄРПН встановлено, що підприємством ТОВ “Будмонтаж Технології” придбано продукти харчування та напої, по яким відсутня інформація про транспортування та зберігання зазначеної продукції на складах, що ставить під сумнів реальність проведення фінансово–господарських операцій з придбання зазначених товарів.

Відсутні відомості про майно, складські приміщення, які ТОВ “Буд монтаж Технології” використовувало у своїй діяльності. Факт відсутності відомостей щодо наявності у підприємства власних або орендованих складських приміщень, виробничих потужностей, не надання документів стосовно товару ТОВ “Будмонтаж Технології”, відсутність відомостей щодо придбання товарів, та знаходження цих товарів на складах, а також відсутність документів, які свідчать про фінансово-господарську діяльність, техніки та інших засобів, вказує на те, що підприємство (його посадові особи) не могло здійснювати господарську діяльність з постачання товарів, здійснення робіт та послуг. Таким чином в ході аналізу встановлено відсутність у підприємства необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині, купівлі, продажу, реалізації, зберігання, відвантаження товару, та інше в силу відсутності транспортних засобів, приміщень та матеріальних ресурсів, що свідчить про відсутність у ТОВ “Будмонтаж Технології” можливостей здійснювати фактичні товарні операції”.

Також, ФГ “Лани Айдарщини” у декларацію з ПДВ за жовтень 2016 року ПДВ в сумі 267500 грн. включено до складу податкового кредиту суму ПДВ по податковим накладним, складеним ТОВ “Будмонтаж Технології” на придбання добрив та основних засобів.

До перевірки не надані головні книги, відомості по рахунку 207, договори, рахунки на оплату, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, сертифікати якості, матеріальні звіти в розрізі підзвітних осіб, картки складського обліку, лімітно – заборні карти, інші документи які підтверджують придбання та використання добрив та борони, що не дає можливості підтвердити реальність здійснення операції.

Щодо взаємовідносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю “Техпроммонтаж” (код ЄДРПОУ 13605791) в акті перевірки зазначене наступне.

ТОВ “Техпроммонтаж” зареєстроване 13.06.1991, керівник, головний бухгалтер та засновник - одна особа, основний вид діяльності -_43.29 іншi будiвельно-монтажнi роботи, Свідоцтво платника ПДВ анульовано за рiшенням контролюючого органу 16.05.2018

ФГ “Лани Айдарщини” включено до складу податкового кредиту суму ПДВ по податковим накладним, складеним ТОВ “Техпроммонтаж” на придбання дизпалива в сумі 81 666,67 грн.

Перевіркою встановлено порушення п.201.1, п.201.10. ст.201 Податкового кодексу України, згідно якого при порушенні порядку заповнення у податковій накладній обов`язкових реквізитів, а саме не заповнення, або заповнення з помилкою обов`язкового реквізиту - код товару згідно з УКТ ЗЕД не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту.

ФГ “Лани Айдарщини” включено до складу податкового кредиту суму ПДВ по податковим накладним, складеним на придбання дизпалива, без зазначення обов`язкового реквізиту - коду товару згідно з УКТЗЕД у декларацію з ПДВ за листопад 2016 року (вх. № 9246160305 від 19.12.2016) ПДВ в сумі 81 666,67 грн.

До перевірки ФГ “Лани Айдарщини” по взаємовідносинам з ТОВ “Техпроммонтаж” контролюючому органу не надані головні книги, відомості по рахунку 203, договір, рахунки на оплату, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, сертифікати якості, матеріальні звіти в розрізі підзвітних осіб, картки складського обліку, лімітно – заборні карти, інші документи які підтверджують придбання та використання ПММ, шляхові листи, що не дає можливості підтвердити реальність здійснення операції.

Запорізькою ОДПІ ГУ ДФС у Запорізькій області складена податкова інформація щодо ТОВ “Техпроммонтаж” (код ЄДРПОУ 13605791) за звітний період декларування ПДВ за листопад 2016 р. – лютий 2017 р., відповідно до якої наявність трудових ресурсів-2 особи.

Балансова вартість основних засобів - інформація відсутня. Додаток АМ до Декларації з податку на прибуток за 2016 рік не надався, що свідчить про відсутність основних засобів.

Інформація про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність відповідно до форми 20-ОПП відсутня.

Інформація щодо земельних ресурсів, транспортних засобів згідно АІС “Автомобіль” відсутня.

Проведеним аналізом даних ЄРПН встановлено, що контрагентами зазначеного пыдприємства, а саме ТОВ “Будпроект-Груп”, ТОВ “Фірма Щедра Нива” здійснено операції з реалізації товарів/послуг іншої номенклатури, відмінної від номенклатури товарів/послуг з придбання. Так, ТОВ “Будпроект-Груп”, ТОВ “Фірма Щедра Нива” у листопаді, грудні 2016 р. здійснено придбання автомобілів. Разом з тим, на адресу ТОВ “Техпроммонтаж” здійснено операції з реалізації металевої ферми L18m, талонів на дизельне паливо.

ТОВ “Техпроммонтаж” у листопаді 2016 року здійснено операції з реалізації товарів/послуг іншої номенклатури, відмінної від номенклатури товарів/послуг з придбання, а саме: ТОВ “Техпроммонтаж” здійснено придбання нітроамофоски, аміачной селітри, цукру, талонів на дизпаливо, а реалізовано до контрагентів – покупців будівельні матеріали, дизельне пальне. Отже, у зв`язку з вищезазначеним, неможливо встановити виробника реалізованого товару підприємством ТОВ “Техпроммонтаж” контрагентам - покупцям та визначити ланцюг постачання товару від виробника до кінцевого споживача.

Також за результатами аналізу баз даних ДФС встановлено відсутність будь-якої інформації про наявні складські приміщення, наявність автомобільного чи іншого транспорту, устаткування, а також трудових ресурсів, що необхідно для здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства.

Щодо взаємовідносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю “Пром-Аспект” (код ЄДРПОУ 40982991) в акті перевірки зазначене наступне.

ТОВ “Пром-Аспект” зареєстроване 25.11.2016 року, керівник, головний бухгалтер та засновник - одна особа - ОСОБА_15 , основний вид діяльності -_46.90 неспеціалізована оптова торгівля, наявність трудових ресурсів - 5 осіб.

ФГ “Лани Айдарщини” включено до складу податкового кредиту суму ПДВ по податковим накладним складеним ТОВ “Пром-Аспект” на надання послуг (оранка, внесення карбаміду по мерзло талому грунту) в сумі 46460 грн.

ФГ “Лани Айдарщини” по взаємовідносинам з ТОВ “Пром-Аспект” до перевірки не надані головні книги, журнали ордери по рахунку 631, договір, рахунки на оплату, видаткові накладні, акти виконаних робіт інші первинні документи, які підтверджують реальність здійснення операції.

Від ГУ ДФС у Харківській області отримана податкова інформація щодо ТОВ “Пром-Аспект” (податковий номер 40982991) від 04.04.2017 №402/20-40-14-13-12 за звітний період декларування ПДВ грудень 2016 - лютий 2017 років з питань проведення фінансово-господарських операцій з контрагентами покупцями та постачальниками за грудень 2016- лютий 2017 років, відповідно до якої фiнансовий звiт суб`єкта малого підприємництва до ДПІ не подавався, додаток АМ до Податкової декларації з податку на прибуток за 2016 рік до ДПІ не подавався.

Інформація про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність відповідно до форми 20-ОПП відсутня.

Інформація щодо земельних ресурсів та транспортних засобів відсутня.

Аналізом придбання та реалізації ТОВ “Пром-Аспект” в розрізі номенклатури товару/послуги згідно з Єдиний реєстр податкових накладних встановлено нереальність господарської операції внаслідок нереальності придбання та продажу у грудні 2016-лютому 2017 року ідентифікованого товару за відсутності реального ланцюгу походження цього ж товару (див.п.4.3.5 акту).

Щодо взаємовідносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю “Екто Плюс” (код ЄДРПОУ 40639998) в акті перевірки зазначене наступне.

ФГ “Лани Айдарщини” включено до складу податкового кредиту суму ПДВ по податковим накладним, складеним у жовтні-листопаді 2016 року ТОВ “Екто Плюс” на придбання товарів (КРН-5,6, ОПК-2000, плуг) та надання послуг (оранка, збирання врожаю кукурудзи) в сумі 844 333,40 грн.

До перевірки ФГ “Лани Айдарщини” по взаємовідносинам з ТОВ “Екто Плюс” не надані головні книги, договори, рахунки на оплату, акти виконаних робіт, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, сертифікати якості, лімітно – заборні карти, інші документи, які підтверджують придбання основних засобів отримання послуг, що не дає можливості підтвердити реальність здійснення операції.

Відповідно до податкової інформації Головного управління ДФС у Харківській області від 27.11.2018 №948/20-40-14-21-06/40639998 щодо ТОВ “Екто Плюс”, встановлено відсутність платника податків за податковою адресою (м. Харків, вул. Академіка Павлова буд. 120).

При обстеженні встановлено, що за адресою: м. Харків, вул. Академіка Павлова буд. 120 знаходиться багато поверховий будинок, але жодних розпізнавальних знаків щодо розташування ТОВ “Екто Плюс” за вищезазначеною адресою не має. Працівник та мешканці вказаного будинку повідомила, що назва підприємства ТОВ “Екто Плюс” та місцезнаходження його посадових осіб їм не відомі. Відсутність платника за місцезнаходженням підтверджено службовим листом оперативного управління Головного управління ДФС у Харківській області від 13.11.2018 №5030/20-40-21-13-08.

Керівник, головний бухгалтер в одній особі – ОСОБА_16 (рнокпп НОМЕР_16 ).

ОСОБА_16 також є засновником ряду інших підприємств, а саме ТОВ “Неоторг” (код ЄДРПОУ 3863467), ТОВ “Селена Постач” (код ЄДРПОУ 38634702), ТОВ “Армада 2013” (код ЄДРПОУ 38634739), а також посадовою особою керівником/головним бухгалтером суб`єктів господарювання: ТОВ “Неоторг” (код ЄДРПОУ 3863467), ТОВ “Селена Постач” (код ЄДРПОУ 38634702), ТОВ “Армада 2013 (код ЄДРПОУ 38634739), ТОВ “Варкон Груп”(код ЄДРПОУ 40650482), ТОВ “ВКФ “Діамант-Бізнес” (код ЄДРПОУ 40718833), ТОВ “Промконтект” (код ЄДРПОУ 40920799), ТОВ “Бізнес Марка” (код ЄДРПОУ 40920909), ТОВ “Технологія Бізнесу” (код ЄДРПОУ 40923737), ТОВ “ТІара Інвест” (код ЄДРПОУ 40925645), ТОВ “Аспект-Про” (код ЄДРПОУ 40925713), ТОВ “Магнат ТК” (код ЄДРПОУ 40925802), ТОВ “Тірекс Пром” (код ЄДРПОУ 40982970), ТОВ “Пром-Аспект” (код ЄДРПОУ 40982991), ТОВ “Промконтинент” (код ЄДРПОУ 40983052), ТОВ “Редейл Пром” (код ЄДРПОУ 41043460), ТОВ “Бронкс” (код ЄДРПОУ 41051533), ТОВ “Торг-Деталь” (код ЄДРПОУ 41152261), ТОВ “Ремкомплект-Пром” (код ЄДРПОУ 41152539), ТОВ “СтарлайтПроект” (код ЄДРПОУ 41187928).

Інформація про трудові ресурси за 4 квартал 2016 року відсутня.

Інформація про основні засоби підприємства відсутня у зв`язку з неподанням відповідної податкової та фінансової звітності

Інформація про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність відповідно до форми

20-ОПП відсутня у зв`язку з неподанням відповідної звітності.

Інформація про земельні ресурси, наявність транспортних засобів згідно з АІС “Автомобіль” відсутня.

За результатами аналізу податкових накладних, зареєстрованих в ЄРПН за звітний період декларування ПДВ жовтень - листопад 2016 року встановлено, що ТОВ “Екто Плюс” протягом жовтня - листопада 2016 року придбало товар у ТОВ “Анд-Груп” (34795962), а саме: соки, воду мінеральну в асортименті, майонез, горільчані напої, стакани, кришки, шоколад, жувальні гумки у ТОВ “Міневра” (40035306) вживаний одяг, вживані сумки, які у подальшому, згідно даних ЄРПН, не було реалізовано, не простежується подальший ланцюг реалізації придбаного товару.

Для зберігання значної кількості товарів (продуктів харчування) необхідна наявність спеціально обладнаних складських приміщень, великої площі та наявність холодильного обладнання.

Крім того, для перевезення та зберігання швидкопсувних продуктів повинні дотримуватись необхідні умови. Режим зберігання продуктів (температура, вологість повітря, інтенсивність вентиляції), спосіб укладання, терміни зберігання, допустиме товарне сусідство повинні відповідати властивостям продуктів.

За таких обставин податковий орган дійшов висновку про відсутність у підприємства необхідних умов для здійснення господарської діяльності в частині, купівлі, продажу, реалізації, зберігання, відвантаження товару, та інше у зв`язку з ненаданням відповідної інформації та відсутністю ТОВ “Екто Плюс” (40639998) за податковою адресою, що свідчить про неможливість здійснювати фактичні товарні операції.

Щодо взаємовідносин позивача з Товариством з обмеженою відповідальністю “Хіт Лайн” (код ЄДРПОУ 40379354) в акті перевірки зазначене наступне.

ФГ “Лани Айдарщини” включено до складу податкового кредиту суму ПДВ по податковим накладним, складеним у вересні-жовтні 2016 від ТОВ “Хіт Лайн” на придбання товарів (добрив, жита, пшениці) та надання послуг (культивація, дискування, внесення добрив, посів, обробка посівів) в сумі 779 333,29 грн.

До перевірки ФГ “Лани Айдарщини” по взаємовідносинам з ТОВ “Хіт Лайн” не надані головні книги, договори, рахунки на оплату, акти виконаних робіт, видаткові накладні, довіреності, товарно-транспортні накладні, сертифікати якості, лімітно – заборні карти, інші документи які підтверджують придбання товарів та отримання послуг, що не дає можливості підтвердити реальність здійснення операції.

Відповідно до податкової інформації Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 16.02.2017 № 869/07/10-06-12-01-17 щодо ТОВ “Хіт Лайн” (код ЄДРПОУ 40379354) за серпень 2016-жовтень 2016 року, місцезнаходження платника за податковою адресою (07400, Київська область, м.Бровари, вул. Рокоссовського, буд. 2) не встановлено, що підтверджено службовою запискою ооперативного управління Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області від 27.10.2016 № 1080.

Засновник, директор та головний бухгалтер в одній особі– ОСОБА_17 (рнокпп НОМЕР_17 ). Статутний капітал – 100 грн.

При проведенні аналізу, встановлено:

- придбання товарної продукції - бензин, печінка, тушки індика тощо, напої в широкому асортименті, майонез, маргарин, корм для тварин, шоколадні батончики в асортименті, пиво, цукерки, га скраплений тощо.

- реалізація товарної продукції - навіс, замок, цемент, маркетингові послуги, запчастини, свердла, втулки тощо, макуха соняшникова, пила, електродвигун, пилочка для нігтів, канцелярські товари асортименті, дитячі іграшки в широкому асортименті, конструктор дитячий тощо, гребінь для волосся тощо.

Інформація про об`єкти оподаткування або об`єкти, пов`язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність відповідно до форми 20-ОПП відсутня.

Інформація про наявність транспортних засобів згідно АІС “Автомобіль”: відсутня.

Аналізом діяльності підприємства встановлено відсутність придбання (імпортування) ТОВ “Хіт Лайн” товарів, в подальшому реалізованих на адресу контрагентів-покупців.

Господарська діяльність ТОВ “Хіт Лайн” має наступні ознаки нереальності здійснення операцій, а саме:

- відсутній рух активів, зобов`язань чи власного капіталу у процесі здійснення господарської операції;

- відсутні фізичні, технічні та технологічні можливості до вчинення задекларованих господарських операцій, а саме твідсутній кваліфікований персонал, недостатня кількість штатних працюючих осіб при тому, що статутна діяльність потребує участі більшої кількості людей, в тому числі за спеціальною освітою;

- відсутні основні фонди (за умови, що вони необхідні для здійснення операцій), у тому числі неможливість здійснення операцій з відповідною кількістю певного товару та надання послуг у відповідні строки з урахуванням терміну його придатності, доступності на ринку тощо.

- відсутність реального ланцюга постачання реалізованих товарно-матеріальних цінностей.

Господарська діяльність ТОВ “Хіт Лайн” має наступні ознаки нереальності здійснення операцій, а саме: відсутній рух активів, зобов`язань чи власного капіталу у процесі здійснення господарської операції; відсутні фізичні, технічні та технологічні можливості до вчинення задекларованих господарських операцій, а саме: відсутній кваліфікований персонал; недостатня кількість штатних працюючих осіб при тому, що статутна діяльність потребує участі більшої кількості людей, в тому числі за спеціальною освітою; відсутні основні фонди (за умови, що вони необхідні для здійснення операцій), у тому числі: неможливість здійснення операцій з відповідною кількістю певного товару та надання послуг у відповідні строки з урахуванням терміну його придатності, доступності на ринку тощо; відсутність реального ланцюга постачання реалізованих товарно-матеріальних цінностей.

З наданих до перевірки документів не підтверджується реальний час здійснення таких операцій контрагентами Позивача, місцезнаходженням майна, наявності трудових ресурсів, виробничо-складських приміщень та іншого майна, які економічно необхідні для виконання такого виду діяльності, оскільки маркетингові та мерчандайзингові послуги потребують значних зусиль та затрат, тривалого часу для їх надання, що свідчить про відсутність необхідних умов для результатів відповідної господарської, економічної діяльності, технічного персоналу, основних фондів, виробничих активів, складських приміщень і транспортних засобів у контрагентів позивача.

Враховуючи вищевикладене, в акті зроблено висновок про неможливість підтвердити документально реальність здійснення господарських відносин із постачальниками та покупцями, а саме: з ТОВ “ХітЛайн”, ТОВ “ЕктоПлюс”, ТОВ “ПромАспект”, ТОВ “Техпроммонтаж”, ТОВ “БудМонтажТехнології”. Таким чином, за операціями з постачання товарів (робіт, послуг) оформлювались окремі первинні документи з метою створення зовнішніх ознак фактичного здійснення операцій та правомірності формування сум податкового кредиту, наслідком чого є отримання по ланцюгу постачання від контрагентів-постачальників до ТОВ “ХітЛайн”, ТОВ “ЕктоПлюс”, ТОВ “ПромАспект”, ТОВ “Техпроммонтаж”, ТОВ “БудМонтажТехнології” і подальша передача по ланцюгу до контрагентів-покупців необґрунтованої податкової вигоди у вигляді сум податкового кредиту з ПДВ.

Щодо формування ФГ "Лани Айдарщини" податкового кредиту із зазначеними контрагентами, суд зазначає наступне.

Статтею 185 Податкового кодексу України (у редакції, що діяла на момент виникнення господарських відносин позивача з контрагентами) визначено, що об`єктом оподаткування є операції платників податку з:

а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю;

б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу;

в) ввезення товарів на митну територію України;

г) вивезення товарів за межі митної території України;

е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового кодексу України до податкового кредиту відносяться суми податку, сплачені/нараховані у разі здійснення операцій з:

а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг;

б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв`язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності);

в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України;

г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Пунктом 198.2 ст. 198 Податкового кодексу України датою віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше:

дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг;

дата отримання платником податку товарів/послуг.

Податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв`язку з:

придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг;

придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті (п. 198. 3 ст. 198 Податкового кодексу України)

Пунктом 198.5 ст. 198 Податкового кодексу України платник податку зобов`язаний нарахувати податкові зобов`язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, зведену податкову накладну за товарами/послугами, необоротними активами (для товарів/послуг, необоротних активів, придбаних або виготовлених до 1 липня 2015 року, - у разі, якщо під час такого придбання або виготовлення суми податку були включені до складу податкового кредиту), у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання або починають використовуватися.

Не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв`язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу (п. 198.6 ст. 198 Податковий кодекс України).

У разі коли на момент перевірки платника податку контролюючим органом суми податку, попередньо включені до складу податкового кредиту, залишаються не підтвердженими зазначеними у абзаці першому цього пункту документами, платник податку несе відповідальність відповідно до цього Кодексу.

Податкові накладні, отримані з Єдиного реєстру податкових накладних, є для отримувача товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов`язкові реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата виписування податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД (для підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України).

Пунктом 201.10 ст. 201 Податкового кодексу України визначено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

На виконання вказаної норми Податкового кодексу України Наказом Міністерства доходів і зборів України від 14 січня 2014 року N 10, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 30 січня 2014 року за N 185/24962, та Наказом Міністерства фінансів України від 22 вересня 2014 року N 957 затверджено форму податкової накладної та Порядок заповнення податкової накладної (були чинними на час заповнення податкових накладних у спірних відносинах).

Згідно з пунктом 1 Порядку податкову накладну заповнює особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника ПДВ. Податкова накладна вважається недійсною у разі її заповнення іншою особою, ніж зазначена у цьому пункті.

За правилами заповнення податкової накладної, встановленими у пункті 18 Порядку, усі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати поставку товарів (послуг), та скріплюються печаткою (за наявності) такого платника податку - продавця.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні " від 16.07.1999 №996-XIV підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати обов`язкові реквізити, перелік яких визначено у цій нормі.

Якщо господарська операція фактично не відбулася, то первинні документи, складені платником податку та його контрагентом на підтвердження такої операції, не відповідають дійсності.

Отже, наслідки для податкового обліку створює лише фактичний рух активів, а в податковій декларації з ПДВ платником податку зазначаються дані, вказані в складеній на підставі первинних документів податковій накладній та/або розрахунку коригування, складені за наслідками реальних операцій.

Отже, в силу вимог наведених норм податкові накладні виписані від імені підприємства та від особи, яка заперечує свою участь у створенні та діяльності цього підприємства, не можуть вважатися належно оформленими та підписаними повноважними особами, відповідно посвідчувати факт придбання товарів.

У постанові Верховного Суду України від 5 березня 2012 року (справа № 21-421а11) також міститься правовий висновок, відповідно до якого податкові накладні, які стали підставою для формування податкового кредиту, виписані від імені осіб, які заперечують свою участь у створенні та діяльності контрагентів платника податків, зокрема й у підписанні будь-яких первинних документів, не можуть вважатися належно оформленими та підписаними повноважними особами звітними документами, які посвідчують факт придбання товарів, робіт чи послуг, а тому віднесення відображених у них сум ПДВ до податкового кредиту є безпідставним.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Суд вказує, що під час розгляду справи позивачем на підтвердження своїх обгрунтувань не надав суду первинної бухгалтерської документації на підтвердження реальності господарських операцій, фактичного руху активів.

Також не може бути належним доказом правомірності формування податкового кредиту за спірний період з відповідними контрагентами висновок експерта № 12/7-17 від 21.07.2017 (том 3 а.с. 1-18).

Суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України висновок експерта для суду не має заздалегідь встановленої сили і оцінюється судом разом із іншими доказами за правилами, встановленими статтею 90 цього Кодексу.

Таким чином, саме з оцінкою первинних бухгалтерських документів та інших доказів, висновок експерта є належним доказом обставин, щодо яких здійснений висновок.

Суд зазначає, що перевірити достовірність первинних документів (договорів, рахунків-фактури, ТТН, специфікаціями до договорів, інших документів, ж і підтверджують реальність здійснення операцій, та документів, що засвідчують факт транспортування, перевезення продукції від постачальників - ТОВ «Прайм Стрим Ойл», ТОВ «Хімторгтрейдінг», ТОВ «Будмонтаж Технології», ТОВ «ТЕХПРОММОНТАЖ», ТОВ «ПРОМ АСПЕКТ», ТОВ «ЕКТО ПЛЮС», ТОВ «Хіт Лайн») не має можливості у зв`язку з ненаданням їх до перевірки та до матеріалів справи.

З метою дослідження фактичного придбання послуг/постачання товарів у межах господарської діяльності необхідно встановити зміст господарських операцій, договірні умови, фактичний порядок надання послуг/отримання товарів, обсяги і зміст, мету придбання, порядок розрахунків, належним чином дослідити первинні бухгалтерські документи, складені щодо господарських операцій, з`ясувати, чи розкривають вони зміст договірних відносин, їх внутрішню сторону, та оцінювати такі докази у сукупності з іншими доказами у справі.

З огляду на зазначене, судом не приймається як належний доказ висновок експерта № 12/7-17 від 21.07.2017 правомірності формування податкового кредиту у період вересень- жовтень 2016 року з контрагентами ТОВ «Прайм Стрим Ойл», ТОВ «Хімторгтрейдінг», ТОВ «Будмонтаж Технології», ТОВ «ТЕХПРОММОНТАЖ», ТОВ «ПРОМ АСПЕКТ», ТОВ «ЕКТО ПЛЮС», ТОВ «Хіт Лайн».

З огляду на зазначене, суд дійшов висновку, що під час розгляду справи знайшло підтвердження заниження податку на додану вартість за загальною декларацією на суму 801217 грн., в т.ч.: за вересень 2017 року -143646 грн., за жовтень 2017 року - 356564 грн., за листопад 2017 року - 41442 грн., за грудень 2017 року - 122557 грн.; за жовтень 2018 року -137008 грн.; за спеціальною декларацією на суму 2019294 грн, в т.ч: за вересень 2016 року – 464516 грн., за жовтень 2016 року – 1275318 грн., за листопад 2016 року – 233000 грн., за грудень 2016 року – 46460 грн., а тому суд дійшов висновку про правомірність прийняття відповідачем податкового повідомлення-рішення від 09 жовтня 2019 року № 00000110513.

Щодо правомірності винесення відповідачем податкового повідомлення рішення від 09.10.2019 № 0000331305 суд зазначає наступне.

На стор. 5 – 12 акту в пп.2.7 п.2 наведено інформацію про надані (надіслані) запити платнику податків щодо надання окремих документів, пояснень, довідок тощо від 02.08.2019, від 08.08.2019, від 09.08.2019, від 13.08.2019, від 15.08.2019, від 19.08.2019, від 29.08.2019, від 02.09.2019, від 04.09.2019.

Перелічені в запитах перевіряючих, необхідні для перевірки документи, ФГ "Лани Айдарщини" не надано, про що було складено акти про ненадання первинних документів від 19.08.2018 № 675, від 02.09.2019 № 5, від 04.09.2019 № 12.

Позивачем до акту надані заперечення та пояснення, а також надані копії прибуткових касових ордерів (том 1 а.с. 104-108), копії договорів з ФОП ОСОБА_11 (том 1 а.с. 118-121), копія договору про надання поворотної фінансової допомоги ОСОБА_9 від 20.02.2018 та додаткової угоди (том 1 а.с. 116-117), копії чеків про придбання ПММ (том 1 а.с.109-115).

Дані документи були враховані відповідачем під час розгляду заперечень та з урахуванням наданих документів, відповідач дійшов висновку про те, що висновки акту перевірки від 11.09.2019 щодо порушення ФГ "Лани Айдарщини" вимог п.п. 164.1.2 п. 164.1, п.п. 164.2.17, п.п. 164.2.20 п. 164.2 та п. 164.5 ст. 164, п.п. 168.1.1 та п.п. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168, абз «а» п. 176.2 ст. 176, пп. 1.6 п. 16-1 розділу ХХ Перехідних положень Податкового кодексу України в результаті чого занижено податок на доходи фізичних осіб на загальну суму 1497034,80 грн є правомірними (том 1 а.с. 122-141).

Розглядаючи питання щодо правомірності нарахування ПДФО оскаржуваних податковим повідомленням-рішення, суд враховує наступне.

Відповідно до п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України базою оподаткування доходу фізичної особи є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених цим розділом. Загальний оподатковуваний дохід - будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.

Підпунктом 164.1.2 п. 164.1 ст. 164 Податкового кодексу України визначено, що загальний місячний оподатковуваний дохід складається із суми оподатковуваних доходів, нарахованих (виплачених, наданих) протягом такого звітного податкового місяця.

Відповідно до п.п. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу України до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включаються:

дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених статтею 165 цього Кодексу), зокрема, суми безповоротної фінансової допомоги (крім суми процентів умовно нарахованих на таку допомогу), інші доходи, крім зазначених у статті 165 цього Кодексу.

Порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету визначений ст. 167 Податкового кодексу України

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов`язаний утримувати податок із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в статті 167 цього Кодексу (пп. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України).

Якщо оподатковуваний дохід надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) (пп. 168.1.4 п. 168.1 ст. 168 Податкового кодексу України).

Відповідно до абз «а» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, та платники єдиного внеску зобов`язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, що виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати за її рахунок.

В акті перевірки зазначено, що відповідно до фінансових документів, які надано до перевірки, а саме, банківських виписок, платіжних доручень, договорів господарської діяльності, відповідальної особою за фінансову діяльність підприємства у 2018 році був ОСОБА_8 .

До перевірки не надано звітів про використання коштів, зарахованих на корпоративні картки підприємства не надано, про що зазначено а Акті перевірки.

Позивачем до акту надані заперечення та пояснення, а також надані копії чеків про придбання ПММ (том 1 а.с.109-115).

У позовній заяві позивач посилався, що на арк. 18 Листа (п.5) (том 1 а.с. 140) міститься твердження щодо неврахування сум у розмірі 27 875,41 грн., витрачених на придбання ПММ у зв`язку із відсутністю авансових звітів. Зазначені кошти витрачалися Головою фермерського господарства ОСОБА_8 (який працював на той момент в господарстві на умовах трудового договору). Дійсно, зазначена особа не надала господарству відповідні авансові звіти, а надала лише чеки на придбання пального. Дійсно, за нормами ПКУ, господарство мало утримати відповідну суму ПДФО та військового збору з ОСОБА_8 , проте, норми Кодексу Законів про Працю України містять виключаючи це положення. Згідно ст. 127 КЗпП, утримання із зарплати для погашення виданого авансу робити можна, але тільки за умови, що співробітник не оспорює підставу й розмір утримання. Платником податків не було отримано належних доказів того, що ОСОБА_18 не оспорював підставу і розмір утримання (останнім було надано відповідні чеки), тому підстави для беззаперечного утримання ПДФО та військового збору були відсутні.

З огляду на вказане позивачем, сам факт не надання відповідних авансових звітів Головою фермерського господарства Вишняковим Р.В., не заперечується.

Такі доводи позивача є неприйнятними, оскільки саме Податковий кодекс України регулює питання нарахування податку на доходи фізичних осіб та військового збору.

Стаття 127 КЗпП України, на яку посилається позивач в свою чергу регулює питання відрахування із заробітної плати працівників для покриття їх заборгованості підприємству, установі і організації, де вони працюють, а не нарахування податків та зборів у разі використання коштів, виданих підприємством.

Як зазначено в акті перевірки, при перевірці розрахункового рахунку ФГ «ЛАНИ АЙДАРЩИНИ» № НОМЕР_8 в установі банку АТ КБ «ПРИВАТБАНК» встановлено факти перерахування грошових коштів на корпоративні картки підприємства та на приватні картки фізичних осіб.

Так, у відповідності до платіжних доручень ФГ«ЛАНИ АЙДАРЩИНИ» зараховані кошти на корпоративні електронні платіжні картки № НОМЕР_6 , № НОМЕР_7 з визначеним призначенням платежу на закупівлю сільськогосподарських матеріалів чи поповнення рахунку.

Сума перерахованих грошових коштів фермерським господарством "Лани Айдарщини" у період з 01.01.2018 року по 31.12.2018 року на корпоративні електронні платіжні картки становить 7714460,00 грн. , що підтверджується відомостями наведеними в таблиці Додатків 9 та 10 до акту перевірки.

Суд зазначає, що ані під час перевірки, ані з запереченнями на акт перевірки, ані до суду не надано документи про використання корпоративної платіжної картки, а саме авансові звіти про використання грошових коштів з корпоративної картки підприємства. Крім того, позивачем не надано жодного доказу на придбання сільськогосподарської продукції, яка придбана з використанням корпоративної платіжної картки.

Також в акті перевірки зазначено, що ФГ "Лани Айдарщини" перераховано кошти на електронну платіжну картку № НОМЕР_9 засновника ФГ "Лани Айдарщини" ОСОБА_9 (РНОКПП НОМЕР_10 ) з призначенням платежу «#5168742710086608 ІПН НОМЕР_10 на закупівлю сільськогосподарської продукції без ПДВ або на господарські потреби ОСОБА_9 » за період з 01.01.2019 року по 31.03.2019 року в сумі 602400,00 грн., що підтверджується відомостями наведеними в таблиці Додатків 9 та 10 до акту перевірки.

Суд зазначає, що ані в ході перевірки, ані до заперечень до акту перевірки, ані до суду, Позивачем не надано документи про використання коштів з корпоративної платіжної карти, а саме Авансові звіти про використання грошових коштів з корпоративної картки підприємства. Крім того позивачем не надано жодного доказу на підтвердження придбання сільськогосподарської продукції, яка придбана з використанням корпоративної картки, документи про використання перерахованих коштів за цільовим призначенням, а саме Авансові звіти про використання грошових коштів не надано. Крім того відсутні дані та будь-яка інформація, щодо придбання сільськогосподарської продукції ОСОБА_9 , за рахунок коштів, перерахованих на електронну платіжну картку № НОМЕР_9 за період з 01.01.2019 року по 31.03.2019 року в сумі 602400,00 грн.

На час проведення перевірки та розгляду заперечення, а також під час розгляду справи судом, господарством не надано жодного підтверджуючого документа щодо повернення на розрахунковий рахунок коштів у сумі 20070,95 грн., отриманих підзвітною особою з корпоративних електронних платіжних карток як не використані в господарській діяльності господарства підзвітною особою.

В акті перевірки зазначено, що в виписках банку на дати проведення даних операцій, а саме 20.05.2018 в сумі 1000,00 грн., 03.12.2018 в сумі 19000,00 грн., 21.12.2018 в сумі 70,95грн. в графі «призначення платежу» написано «переказ коштів», але не вказано, ким ці кошти повернено та на якій підставі.

У позовній заяві ФГ "Лани Айдарщини" зазначає, що на арк. 18 Листа (п. 3) (том 1 а.с. 139 ) міститься твердження щодо наявності поворотної фінансової допомоги гр. ОСОБА_9 на суму 6698230 грн. 65 коп. Контролюючий орган під час розгляду цього пункту перевищив свою компетенцію, фактично розтлумачивши умови правочину. Зазначеною компетенцією, відповідно до ст. 213 Цивільного Кодексу України, наділені сторони правочину, якою не є контролюючий орган, або Суд. Посилання контролюючого органу на відсутність банківських реквізитів отримувача коштів в договорі жодним чином не свідчить про порушення або недотримання істотних умов договору, бо договір містить паспортні дані та відомості про РНОКПП отримувача коштів, що дозволяє однозначно ідентифікувати учасника правочину. Зазначений номер рахунку з кодом 2600 використовується в ПАТ КБ «Приватбанк» для зарахування коштів безпосередньо на карткові рахунки, що є загальновідомою інформацією. Контролюючим органом не з`ясовано, яким чином отримувач коштів, який не є суб`єктом господарювання, може використовувати рахунок з кодом 2600. Контролюючий орган також зазначив, що перерахування коштів відбувалося з призначенням платежу «на господарські потреби». Сторонами в додатковій угоді було узгоджено, що зазначена сума була перерахована саме у якості поворотної фінансової допомоги.

Відповідно до п. 3.1 Договору (том 1 а.с.116) сума грошових коштів, що надаються у строкове користування, узгоджується сторонами окремо, шляхом підписання відповідного додатку до цього договору та визначається у твердій грошовій сумі в національній валюті України.

Суд зазначає, що додаткова угода (том 1 а.с. 117), на яку посилається позивач, як у запереченнях на акт перевірки так і у позовній заяві, укладена 06 вересня 2019 року. Тобто, додаткова угода укладена після закінчення проведення перевірки (перевірка проводилась з 02.08.2019 по 04.09.2019), а тому не може бути належним доказом надання ОСОБА_9 поворотної фінансової допомоги загальною сумою 6698230,65 грн. на час проведення перевірки.

В акті перевірки також зазначено, що на час проведення перевірки господарством не надано жодного підтверджуючого документа щодо повернення невикористаних коштів до каси господарства у сумі 1068600,00 грн. отриманих підзвітною особою на корпоративні електронні платіжні картки і не використані в господарській діяльності.

Надані позивачем до заперечень до акту перевірки прибуткові касові ордери №1 від 08.02.2018 на суму 150000,00 грн., №2 від 08.02.2018 на суму 150000,00 грн., №3 від 09.02.2018 на суму 19600,00 грн., №4 від 15.02.2018 на суму 150000,00 грн., №5 від 15.02.2018 на суму 103000,00 грн., №6 від 20.02.2018 на суму 200000,00 грн., №7 від 20.02.2018 на суму 100000,00 грн., №8 від 22.02.2018 на суму 196000,00 грн про отримання готівки в касу підприємства, суд не приймає у якості доказів, оскільки не відповідають датам оприбуткування готівки в касі підприємства згідно з Додатком до акту перевірки (том 1 а.с. 91).

Також суд зазначає, що згідно з прибутковим касовим ордером №1 від 08.02.2018 в касу підприємства повернуто суму 150000,00 грн., №2 від 08.02.2018 на суму 150000,00 грн. При цьому, в додатку до заперечення ФГ «Лани Айдарщини» на акт перевірки №18/12-32-05-13/38554287 в гр.6 «повернено в касу невикористаних коштів» дата операції за 08.02.2018 повернуто в касу 319600,00 грн., що не відповідає сумі коштів, повернутих до каси підприємства за 08.02.2018 року згідно прибуткових ордерів.

Згідно прибуткового касового ордера №6 від 20.02.2018 в касу підприємства повернуто суму 200000,00 грн., № 7 від 20.02.2018 на суму 100000,00 грн. При цьому в додатку до заперечення ФГ «Лани Айдарщини» на акт перевірки №18/12-32-05-13/38554287 в гр.6 «повернено в касу невикористаних коштів» дата операції за 08.02.2018 повернуто в касу 496000,00 грн., що не відповідає сумі коштів, повернутих до каси підприємства за 20.02.2018 року згідно прибуткових ордерів.

Суд зауважує, що ані до перевірки, ані до матеріалів справи не надано первинні документи бухгалтерського обліку: касові книги, авансові звіти, журнали-ордери та оборотно-сальдові відомості по рахунку 301 «каса», прибуткові та видаткові касові ордери, які за своєю сукупністю надають встановити оприбуткування коштів до каси підприємства та зарахування їх на розрахунковий рахунок.

Щодо суми коштів у розмірі 409874,83 грн., яка сплачена господарством на користь ФОП ОСОБА_11 для придбання зернових культур (пшениця, жито), суд зазначає наступне.

В обгрунтування цієї обставини позивач у позовній заяві зазначає, що на арк. 18 Листа (п. 6) (том 1 а.с. 140) міститься фактично твердження про нереальність господарської операції з ФОП ОСОБА_11 щодо придбання в останньої пшениці. Зазначено, що сума коштів у розмірі 409874,83 грн. не знаходить свого підтвердження, проте із наданням Заперечень контролюючий орган отримав відомості щодо можливої неповноти відображення цієї операції в обліку платника податків. Контролюючий орган не скористався своїм правом на проведення зустрічної звірки (п. 73.5 ст. 73 ПКУ), а тому не реалізував свої повноваження щодо зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб`єктів інформаційних відносин, що свідчить виключно про неповноту проведення перевірки та безпідставність віднесення зазначеної суми до спірної.

Суд не погоджується з даними доводами позивача з огляду на наступне.

Відповідно до п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України з метою отримання податкової інформації, необхідної у зв`язку з проведенням перевірок, контролюючі органи мають право здійснювати зустрічні звірки даних суб`єктів господарювання щодо платника податків.

Під час зустрічної звірки:

здійснюється зіставлення даних, отриманих від платників податків та інших суб`єктів інформаційних відносин, з метою документального підтвердження господарських відносин з платником податків та зборів, а також підтвердження відносин, виду, обсягу і якості операцій та розрахунків, що здійснювалися між ними, для з`ясування повноти їх відображення в обліку платника податків;

забезпечується отримання податкової інформації, необхідної для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" у випадках, передбачених підпунктом 39.5.2.13 підпункту 39.5.2 пункту 39.5 статті 39 цього Кодексу.

Під час проведення зустрічної звірки з`ясовуються лише питання, зазначені у письмовому запиті контролюючого органу на проведення зустрічної звірки.

Тобто, дана норма визначає, що зустрічна перевірка проводиться з метою отримання податкової інформації, необхідної у зв`язку з проведенням перевірок.

Суд зазначає, що на підтвердження господарських операцій з ФОП ОСОБА_11 позивачем до заперечення до акту надані копії договорів поставки від 05.09.2016 № 05-09/16 та від 02.09.2017 № 02-09-17 та специфікації до них (том 1 а.с. 118-121), тобто по-за межами проведення перевірки, а тому в силу вимог п. 73.5 ст. 73 Податкового кодексу України, не могли бути підставою проведення зустрічної перевірки. У свою чергу надані платником податку підтверджуючих документів, є підставою для перегляду висновку акті перевірки з цього питання.

Суд також дійшов висновку, що надані позивачем лише копій договорів, не є належними доказами реальності господарських операцій з ФОП ОСОБА_11 , оскільки не містять у собі інформацію щодо предмета доказування.

Позивачем ані до заперечень на акт перевірки, ані до матеріалів справи не надано первинних бухгалтерських та касових документів (прибуткових касових ордерів), журналів-ордерів, оборотно-сальдових відомостей, прибуткових накладних, рахунків- фактури тощо, які підтверджують факт перерахування коштів (сплату) та оприбуткування товару (зерна) на склад ФГ "Лани Айдарщини".

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що викладені в акті перевірки висновок про порушеня ФГ «Лани Айдарщини» пп. 164.1.2 п. 164.1, п.п.164.2.17, пп. 164.2.20 п. 164.2 та п. 164.5 ст. 164, пп. 168.1.1 та 168.1.4, п. 168.1, ст. 168, абз. а) п. 176.2 ст.176 Кодексу у частині, не нарахування, не утримання та не перерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб із сум доходів зарахованих на корпоративні картки посадових осіб підприємства та приватну картку фізичної особи, як наданих на користь фізичних осіб та належно не звітованих про їх використання у підприємницькій діяльності фермерського господарства по КПК на загальну суму 1497034,80 грн., є правомірний, а тому відсутні підстав для скасування податкового повідомлення-рішення від 09.10.2019 № 0000331305.

Щодо оскаржуваного позивачем податкового повідомлення-рішення форми Д від 09.10.2019 № 0000311305, якім донараховано військовий збір, суд зазначає, що воно є похідним від податкового повідомлення рішення від 09.10.2019 № 0000331305, а саме щодо підстав нарахування ПДФО, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для його скасування.

Відповідно до ч. 2 ст. 9 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог.

Частиною 1 статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом (ч. 4 ст. 77 КАС України).

Відповідно до ч.5 ст. 77 КАС України суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.

Суд зазначає, що за наявними в матеріалах справи та дослідженими доказами, в межах підстав, зазначених позивачем у позовній заяві підстав для скасування оскаржуваних податкових повідомлень рішень, суд дійшов висновку щодо відсутності підстав для скасування податкових повідомлень-рішень від 09.10.2019 № 00000110513, № 000331305, № 0000311305 та задоволення позовних вимог у повному обсязі.

В силу вимог ст. 139 КАС України питання щодо розподілу судових витрат не вирішується.

Керуючись ст.ст. 2, 3, 5, 9, 77, 90, 139, 241-246, 255, 262, 263, 295, 371 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позову фермерського господарства "Лани Айдарщини" до Головного управління ДПС у Луганській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, - відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається до Першого апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд.

Повний текст судового рішення складено та підписано 01 жовтня 2020 року.

Суддя О.В. Ірметова