
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2021 року ЛуцькСправа № 140/12104/20
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Плахтій Н.Б.,
розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (у письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом Садівничого товариства «Воротнів» до Головного управління ДПС у Волинській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Садівниче товариство «Воротнів» (далі – позивач, СТ «Воротнів») звернулося з позовом до Головного управління ДПС у Волинській області (далі – відповідач, ГУ ДПС у Волинській області) про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 27.06.2018 №0006401405, яким позивачу нараховано штрафні санкції за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та застосування реєстраторів розрахункових операцій в сумі 172985,73 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що 13.06.2018 ГУ ДПС у Волинській області проведено позапланову перевірку каси СТ «Воротнів», якою встановлено порушення вимог чинного законодавства, а саме: проведення розрахункових операцій без застосування реєстратора розрахункових операцій, чим порушено вимоги Закону України від 16.07.1995 №265/95-вр «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»; несвоєчасне та неповне оприбуткування у касі 33650 грн готівкових коштів, видача 2342 грн готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів, проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжних документів, що підтверджують сплату покупцем готівкових коштів на загальну суму 4150 грн, чим порушено вимоги пп. 2.2., 2.6, 2.11. 3.1, 3.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку від 15.12.2004 №637, та пп.5. 11, 19 і 123 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 №148.
За результатами перевірки ГУ ДПС у Волинській області винесено податкове повідомлення-рішення від 27.06.2018 №0006391405 про застосування до СТ «Воротнів» штрафних (фінансових) санкції у сумі 172985 грн (п`ятикратний розмір не оприбуткованої суми) на підставі Указу Президента України №436/95 від 12.06.1995 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки».
Позивач вважає вказане податкове повідомлення-рішення протиправним та просить його скасувати, оскільки СТ «Воротнів» не є суб`єктом господарської діяльності в розумінні Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та Податкового кодексу України, а здійснює свою діяльність за рахунок вступних, членських і цільових коштів членів садівничого товариства. З 23.06.2001 року товариство включено до реєстру неприбуткових організацій, а з 10.11.2016 року має присвоєну ознаку неприбутковості (0042-садівничі, гаражні, гаражно-будівельні кооперативи та товариства). На садівничі товариства не розповсюджується Закон України №265-95 від 06.07.1995, а Указ Президента України №436/95 від 12.06.1995, на підставі якого застосовано штрафні санкції, не підлягає застосуванню після набрання чинності даним Законом.
Ухвалою суду від 08.09.2020 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі за вказаним позовом та ухвалено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін (а.с.20).
У відзиві на позовну заяву (а.с.23-25) відповідач позовні вимоги СТ «Воротнів» не визнав та зазначив, що контролюючим органом в ході перевірки встановлено неоприбуткування суми готівкових коштів в касі підприємства 08.07.2015 на підставі прибуткового касового ордера згідно чека АЗ 1577255 на суму готівки 32000 грн від 08.07.2015 та не забезпечено своєчасного оприбуткування суми готівки на підставі відомості №1 на суму 1650 грн за 2016 рік, яка в свою чергу була оприбуткована згідно прибуткового касового ордера №1 від 23.01.2017 в касову книгу підприємства. Загальна сума неоприбуткування складає 33650 грн.
Окрім того, в ході перевірки встановлено відсутність платіжних документів встановленої форми, що підтверджують факт сплати покупцем готівкових коштів, згідно додатку №2 до акту.
На підставі встановлених порушень до позивача були застосовані штрафні санкції в сумі 172985,73 грн відповідно до вимог Указу Президента України №436/95 від 12.06.1995, який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин. Водночас твердження позивача про те, що він не є суб`єктом, на якого поширюється дія Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні та Податкового кодексу України, спростовуються даними нормативними актами, якими визначено їх дію.
Просив у задоволенні позову відмовити повністю.
У відповіді на відзив від 30.09.2020 позивач заперечив доводи контролюючого органу, викладені у відзиві, та зазначив, що з прийняттям Закону України від 06 липня 1995 року №265/95-вр «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» Указ Президента України №436/95 від 12.06.1995 припинив свою дію, відтак підстави для застосування штрафних санкцій згідно з даним Указом відсутні (а.с.45-47).
Інших заяв по суті справи не надходило.
Враховуючи вимоги статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) судом розглянуто дану справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що на підставі наказу від 12.06.2018 №2261 та направлень від 12.06.2018 №№002721,002722, виданих ГУ ДФС у Волинській області, контролюючим органом проведено фактичну перевірку каси підприємства СТ «Воротнів», розташованої за адресою: м.Луцьк, вул.Крилова, 10, за результатами якої складено акт перевірки від 18.06.2018 №001393 (а.с.7-9).
Згідно з висновками акту перевірки від 18.06.2018 №001393 позивачем, зокрема, порушено п.2.2, п.2.6, 2.11 глави 2, п.3.1, п.3.2 глави 3, враховуючи вимоги п.7.37, п.7.38, п.7.39 глави 7 постанови Правління НБУ від 15.12.2004 №637 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» із змінами та доповненнями (в редакції, чинній на момент вчинення правопорушення); п.5, п.11 розділу 2, п.23 розділу 3 постанови Правління НБУ від 29.12.2017 №148 «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті» - неоприбуткування (несвоєчасне оприбуткування) готівкових коштів в касі підприємства на підставі прибуткових касових ордерів на суму 33650 грн, видача готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів на суму 2342,93 грн, проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа, який би підтверджував оплату покупцем готівкових коштів, на суму 4150 грн.
На підставі акту фактичної перевірки від 18.06.2018 №001393 ГУ ДФС у Волинській області 27.06.2018 прийнято податкове повідомлення-рішення №0006401405, яким до позивача застосовані штрафні (фінансові) санкції (штраф) в сумі 172985,73 грн на підставі абз.3, 5, 6, ст.1 Указу Президента України №436/95 від 12.06.1995 «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» із змінами та доповненнями (а.с.10).
Надаючи правову оцінку спірному податковому повідомленню-рішенню, суд враховує наступне.
Як слідує з акта перевірки від 18.06.2018 №001393, контролюючий орган встановив неоприбуткування суми готівкових коштів в касі СТ «Воротнів» 08.07.2015 на підставі прибуткового касового ордера згідно чека АЗ 1577255 на суму готівки 32000 грн від 08.07.2015 (а.с.29-30), а також несвоєчасне оприбуткування суми готівки в касі товариства на підставі відомості №1 на суму 1650 грн за 2016 рік (а.с.33), яка оприбуткована в касову книгу 23.01.2017 (а.с.32). Загальна сума неоприбуткування складає 33650 грн.
Так, порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами, а також окремі питання організації банками робіт з готівкою, визначає Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 №637 (далі – Положення №637, у редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин).
Пунктом 1.2 Положення №637 визначено, що: оприбуткування готівки - це проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій; касова книга - документ установленої форми, що застосовується для здійснення первинного обліку готівки в касі; книга обліку розрахункових операцій (далі - КОРО) - прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).
Згідно з пунктом 2.2 Положення №637 підприємства (підприємці) здійснюють розрахунки готівкою між собою і з фізичними особами (громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, які не здійснюють підприємницької діяльності) через касу як за рахунок готівкової виручки, так і за рахунок коштів, одержаних із банків. Зазначені розрахунки проводяться також шляхом переказу готівки для сплати відповідних платежів.
Підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку.
Відповідно до пункту 2.6 Положення №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.
Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів.
У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Отже, Положення визначає обов`язок підприємства здійснювати оприбуткування готівки в день її надходження в касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів, а в разі застосування РРО – в книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО.
Абзацом 3 статті 1 Указу Президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» №436/95 від 12.06.1995 визначена відповідальність за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки у вигляді фінансової санкції (штрафу) у п`ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Крім того, пунктом 1 частини першої статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (в редакції, чинній на момент прийняття спірного податкового повідомлення-рішення) передбачено фінансові санкції за порушення вимог цього закону, а саме: за встановлення протягом календарного року в ході перевірки факту проведення розрахункових операцій з використанням РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); непроведення розрахункових операцій через РРО з фіскальним режимом роботи; невідповідності у юридичних осіб на місці проведення розрахунків суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті, більше ніж на 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, а в разі використання юридичною особою розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об`єкті такого суб`єкта господарювання: вчинене вперше - 1 гривня; за кожне наступне вчинене порушення - 100 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими цим підпунктом, товарів (послуг).
Аналіз зазначених положень свідчить про те, що об`єктивна сторона обох порушень, як того, що визначено абзацом третім статті 1 Указу №436/95, так і того, що визначене пунктом 1 частини першої статті 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», фактично полягає у одних і тих самих діях.
З оскаржуваного податкового повідомлення-рішення та розрахунку штрафної санкції до акту перевірки від 18.06.2018 №001393 слідує, що за встановлене порушення щодо неоприбуткування готівки в сумі 33650 грн контролюючим органом нараховано позивачу суму штрафних санкцій в розмірі 168250 грн, що становить п`ятикратний розмір неоприбуткованої суми, на підставі абзацу 3 статті 1 Указу №436/95 (а.с.40).
Вирішуючи питання правомірності застосування відповідачем штрафних санкцій на підставі абзацу 3 статті 1 Указу Президента «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» №436/95 від 12.06.1995, суд враховує висновки Великої Палати Верховного Суду, викладені у постанові від 20.05.2020 у справі №1340/3510/18.
Зокрема, Велика Палата Верховного Суду у постанові від 20.05.2020 у справі №1340/3510/18 зазначила, що відповідно до статті 25 Конституційного Договору Президент України видає укази з питань економічної реформи, не врегульованих чинним законодавством України, які діють до прийняття відповідних законів.
Пунктом 3 статті 18 цього Договору також передбачено, що виключно законами визначаються, зокрема, діяння, які є злочинними, адміністративними і дисциплінарними порушеннями, відповідальність за них.
Як убачається зі змісту статті 25 Конституційного Договору, метою постановлення Указу №436/95 було врегулювання відносин щодо належного обліку готівкових операцій суб`єктами підприємницької діяльності, які до цього не були належним чином урегульовані іншими законодавчими актами, а термін його дії обмежувався прийняттям відповідного закону.
З огляду на швидке урегулювання парламентом правовідносин у сфері готівкових операцій (Указ №436/95 було прийнято 12 червня 1995 року, а Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - 06 липня 1995 року) та враховуючи положення статті 18 Конституційного Договору, можна дійти висновку, що законодавча гілка влади в найкоротший термін усунула прогалину в регулюванні суспільних правовідносин у сфері готівкових розрахунків та визначила відповідальність за можливі правопорушення у цій сфері саме в силу закону.
Оскільки шляхом прийняття Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» ці правовідносини врегулював законодавчий орган, то Указ №436/95 припинив дію як у частині визначення складу такого правопорушення як неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки, так і в частині встановлених за таке правопорушення санкцій, його положення уже не могло застосовуватися.
З врахуванням правової позиції, викладеної Великою Палатою Верховного Суду у постанові від 20.05.2020 у справі №1340/3510/18 суд дійшов висновку про те, що відповідач неправомірно застосував до спірних правовідносин положення абзацу третього статті 1 Указу №436/95, відтак податкове повідомлення-рішення від 27.06.2018 №0006401405 в частині застосування до СТ «Воротнів» штрафних санкцій в сумі 168250 грн є протиправним та підлягає скасуванню.
Разом з тим, з акта перевірки від 18.06.2018 №001393 також вбачається, що СТ «Воротнів» в ході перевірки не надано авансових звітів на підтвердження використання виданих під звіт готівкових коштів та платіжних документів встановленої форми, що підтверджують факт сплати готівкових коштів.
Так, з додатку 1 до акта перевірки слідує, що за період з 18.06.2015 по 18.06.2018 з каси товариства на підставі видаткових касових ордерів були видані під звіт кошти на загальну суму 2342,93 грн без подання підзвітними особами авансових звітів про їх використання. Крім того, з додатку 2 до акта перевірки вбачається, що на підставі видаткових касових ордерів від 12.12.2017 №44 на суму 600 грн (за рубку лісу), від 30.06.2016 №28 на суму 3000 грн (за щебінь), від 21.02.2018 №5 на суму 150 грн (за рубку лісу), від 30.01.2018 №1 на суму 400 грн (за масло трансформаторне), що в загальній сумі становить 4150 грн, були видані з каси товариства кошти під звіт без подання одержувачами цих коштів відповідних платіжних документів, що підтверджують сплату цих коштів.
Згідно з пунктом 2.11 Положення №637 видача готівкових коштів під звіт або на відрядження (далі - під звіт) здійснюється відповідно до законодавства України. Видача готівкових коштів під звіт на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини, крім металобрухту, дозволяється на строк не більше 10 робочих днів від дня видачі готівкових коштів під звіт, а на всі інші виробничі (господарські) потреби на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівкових коштів під звіт. Якщо підзвітній особі одночасно видана готівка як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції у населення та заготівлі вторинної сировини), то строк, на який видана готівка під звіт на ці завдання, може бути продовжено до завершення терміну відрядження. Видача відповідній особі готівкових коштів під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми. Звітування за одержані під звіт готівкові кошти здійснюється відповідно до законодавства України.
Відповідно до пункту 19 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління Національного банку України від 29.12.2017 №148 (далі – Положення №149, яке набуло чинності з 05.01.2018), готівка під звіт або на відрядження видається суб`єктами господарювання підзвітним особам відповідно до законодавства України. Готівка видається під звіт: 1) на закупівлю сільськогосподарської продукції та заготівлю вторинної сировини на строк не більше 10 робочих днів; 2) на закупівлю брухту чорних металів і брухту кольорових металів - на строк не більше 30 робочих днів від дня видачі готівки під звіт; 3) на всі інші виробничі (господарські) потреби - на строк не більше двох робочих днів, уключаючи день отримання готівки під звіт. Підзвітна особа має право продовжити строк використання виданих під звіт коштів, якщо готівка одночасно видана як на відрядження, так і для вирішення в цьому відрядженні виробничих (господарських) питань (у тому числі для закупівлі сільськогосподарської продукції в населення та заготівлі вторинної сировини, у тому числі брухту чорних металів і брухту кольорових металів). Строк використання такої готівки продовжується до завершення строку відрядження. Видача підзвітній особі готівки під звіт проводиться за умови звітування нею у встановленому порядку за раніше отримані під звіт суми. Звітування за одержану під звіт або на відрядження готівку здійснюється відповідно до законодавства України.
Нормативно-правовим актом, що регулює порядок звітування про витрачання готівкових коштів, виданих під звіт є наказ Міністерства фінансів України №841 від 28.09.2015 «Про затвердження форми Звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, та Порядку його складання» (далі - Наказ № 841).
Приписами пункту 2 Наказу №841 визначено, що дія цього порядку поширюється на осіб, що видали платнику податку - фізичній особі кошти на відрядження або під звіт для виконання окремих цивільно-правових дій від імені та за рахунок особи, що їх видала, та платників податків - фізичних осіб, які отримали такі кошти.
Абзацом першим пункту 3 Наказу №841 визначено, що звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт, подається до закінчення п`ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку завершує таке відрядження або завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок податкового агента платника податку, що надав кошти під звіт.
Пунктом 6 Наказу №841 передбачено, що звіт складається платником податку (підзвітною особою), що отримав(ла) такі кошти на підприємствах всіх організаційно-правових форм або у самозайнятої особи. Фізична особа, яка отримала такі кошти, заповнює всі графи Звіту, крім: Звіт перевірено, Залишок унесений (перевитрата видана) в сумі за касовим ордером, кореспонденції рахунків бухгалтерського обліку, розрахунку суми утриманого податку за несвоєчасно повернуті витрачені кошти на відрядження або під звіт, які заповнюються особою, яка надала такі кошти. Графу Звіт затверджено підписує керівник (податковий агент).
Форма звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт є додатком до Наказу №841.
На зворотному боці звіту про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт зазначаються: №з/п, дата документа, кому, за що і на підставі якого документа заплачено, сума (грн, коп.), дебет рахунка та передбачено долучення відповідних первинних документів.
Таким чином, в разі видачі під звіт готівки з каси підприємства підзвітна особа зобов`язана подати звіт про використання одержаних коштів з одночасним поданням відповідних первинних документів, що підтверджують використання цих коштів.
Як слідує з матеріалів адміністративного позову, СТ «Воротнів» вказані порушення не спростовує та не надає відповідних доказів правомірного використання коштів, виданих під звіт з каси підприємства на підставі видаткових касових ордерів, що наведені в додатках 1 та 2 до акта перевірки.
Абзацами п`ятим та шостим Указу №436/95 визначена відповідальність, зокрема, юридичних осіб усіх форм власності за перевищення встановлених строків використання виданої під звіт готівки, а також за видачу готівкових коштів під звіт без повного звітування щодо раніше виданих коштів - у розмірі 25 відсотків виданих під звіт сум; за проведення готівкових розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа (товарного або касового чека, квитанції до прибуткового ордера, іншого письмового документа), який би підтверджував сплату покупцем готівкових коштів, - у розмірі сплачених коштів.
З розрахунку штрафних санкцій до акту перевірки від 18.06.2018 №001393 вбачається, що за допущене порушення в частині видачі коштів під звіт без звітування до позивача застосовано суму штрафних санкцій в розмірі 585,73 грн, що становить 25% від 2342,93 грн, а за порушення в частині проведених розрахунків без подання одержувачем коштів платіжного документа застосовано суму штрафних санкцій в розмірі сплачених коштів, а саме 4150 грн (а.с.40).
Таким чином, з огляду на відсутність в матеріалах справи відповідних авансових звітів про використання виданих під звіт коштів, а також платіжних чи інших документів, які б підтверджували правомірність сплати СТ «Воротнів» коштів за товари (послуги), тому застосування до позивача штрафних санкцій в загальній сумі 4735,73 грн згідно з оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням та на підставі абзаців 5, 6 статті 1 Указу №436/95, який був чинним на момент виникнення спірних правовідносин, є правомірним.
Доводи СТ «Воротнів» про те, що товариство не є суб`єктом господарської діяльності в розумінні Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, відтак вимоги даного Положення не підлягають застосуванню до нього, суд до уваги не бере, оскільки як пунктом 1.1 Положення №637, так і пунктом 2 Положення №148 встановлено, що вимоги даних Положень не поширюються на розташовані на території України іноземні дипломатичні, консульські та інші офіційні представництва, міжнародні організації та їх філії, що користуються імунітетом і дипломатичними привілеями; представництва іноземних організацій і філій, які не здійснюють підприємницької діяльності; банки та філії іноземних банків.
Оскільки позивач здійснює операції із прийому готівкових коштів у вигляді, зокрема, вступних та членських внесків, цільових надходжень, тому зобов`язаний здійснювати оприбуткування таких готівкових коштів в касі товариства відповідно до вимог Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні.
З урахуванням встановлених обставин справи, наведених норм чинного законодавства України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги СТ «Воротнів» підлягають частковому задоволенню шляхом прийняття рішення про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 27.06.2018 №0006401405 в частині застосування суми штрафної санкції в розмірі 168250 грн та про відмову в задоволенні решти позовних вимог.
Згідно із частиною першою статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Частиною третьою статті 139 КАС України визначено, що при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Таким чином, за рахунок бюджетних асигнувань відповідача користь позивача слід стягнути судовий збір пропорційно до розміру задоволених позовних вимог в сумі 2523,75 грн, що сплачений згідно з платіжним дорученням від 28.08.2020 №14 (а.с.19).
Керуючись статтями 243-246 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Податкового кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправними та скасувати податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 27.06.2018 №0006401405 в частині застосування до Садівничого товариства «Воротнів» суми штрафних санкцій в розмірі 168250 грн (сто шістдесят вісім тисяч двісті п`ятдесят грн).
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДПС у Волинській області на користь Садівничого товариства «Воротнів» судовий збір у розмірі 2523,75 грн (дві тисячі п`ятсот двадцять три грн 75 коп).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Садівниче товариство «Воротнів» (43025, Волинська область, місто Луцьк, вулиця Крилова, будинок будинок 10, код ЄДРПОУ 20128759).
Відповідач: Головне управління ДПС у Волинській області (43010, Волинська область, місто Луцьк, Київський майдан, будинок 4, код ЄДРПОУ 43143484).
Головуючий-суддя Н.Б.Плахтій