
П О С Т А Н О В А Справа № 932/149/21
Провадження № 3/932/7/21
11 січня 2021 року м. Дніпро
Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Куцевол В.В., вивчивши адміністративний матеріал, який надійшов з Головного управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області, відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керівника закритого акціонерного товариства «Спільне Українсько-американське підприємство з іноземними інвестиціями «Укрелектроват», ЄДРПОУ 24236612,
про вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
11.01.2021 року з Головного управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області до суду надійшов адміністративний матеріал у відношенні ОСОБА_1 про вчинення останньою адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Згідно із протоколом № 189/04-36-04-11/24236612 від 24.12.2020 року, ОСОБА_1 ставиться до провини те, що вона, будучі, керівником ЗАТ «Спільне Українсько-американське підприємство з іноземними інвестиціями «Укрелектроват» несвоєчасно надала до установи банку платіжне доручення на сплату орендної плати за землю по строку сплати 05.07.2019 року, що спричинило виникнення податкового боргу, який погашено 30.09.2020 року.
Даний протокол про адміністративне правопорушення не містить паспортних даних ОСОБА_1 , місця її реєстрації чи фактичного проживання, а також не містить підпису правопорушника про отримання копії протоколу. Посадовими особами складено окремий акт про неявку ОСОБА_1 для підписання протоколу про адміністративне правопорушення. Втім, матеріали справи не містять належних доказів надіслання на адресу порушника відповідного запрошення податкової служби для участі у складенні протоколу, а сам протокол не містить застереження про те, що правопорушник відмовилась від підпису в отриманні копії протоколу. Докази направлення порушнику копії протоколу суду не надані.
Відповідно до вимог ст. 254 КУпАП, про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності. Протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності
Згідно із вимогами ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі. Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання. При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються його права і обов`язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Відповідно до вимог п.п. 12, 13 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, у разі неможливості складання Протоколу за місцем вчинення адміністративного правопорушення Протокол складається в органі доходів і зборів. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, запрошується до органу доходів і зборів для складання та підписання Протоколу. У запрошенні зазначаються дата, час та місце складання Протоколу. Запрошення вважається належним чином врученим, якщо воно надіслано за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручено особисто такій особі. У разі неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, у визначений у запрошенні час складається акт довільної форми, який засвідчує факт такої неявки. Акт підписується не менш як трьома посадовими особами контролюючого органу та реєструється у журналі реєстрації актів, що засвідчують факт неявки особи, яка притягається до адміністративної відповідальності (додаток 2).
Нормами ст. 251 КУпАП передбачено, що обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Відповідно до ст. 278 КУпАП під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити чи правильно складений протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення, чи витребувані необхідні додаткові матеріали, які мають значення для правильного вирішення справи, чи сповіщено осіб, які беруть участь у розгляді справи про час і місце її розгляду.
При перевірці матеріалів справи про адміністративне правопорушення встановлено те, що протокол не відповідає вимогам КУпАП, оскільки не містить інформації про місце реєстрації чи фактичне місце проживання порушника, а також підпису порушника в отриманні копії протоколу, або доказів надіслання копії протоколу порушнику. Крім цього, відсутні докази надіслання запрошення на ім`я порушника для участі у складенні самого протоколу.
Відсутність у суду інформації про місце реєстрації чи фактичне місце проживання порушника, контактного номеру телефону, унеможливлює її виклик до суду та вирішення справи судом, а відсутність доказів запрошення порушника для участі у складенні протоколу про адміністративне правопорушення, доказів направлення копії протоколу порушнику, є порушенням норм КУпАП, що можуть свідчити про порушення права на захист і необізнаність про інкриміновані порушення, існуючі права та обов`язки, взагалі.
Відтак, справу про адміністративне правопорушення належить повернути для належного дооформлення до Головного управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 251, 252, 254-256, 278, 280 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В:
Справу про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , за ч.1 ст. 163-2 КУпАП - повернути до Головного управління Державної податкової служби України у Дніпропетровській області для дооформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя В.В. Куцевол