
Якимівський районний суд Запорізької області
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
Справа № 330/2716/20
2/330/105/2021
"11" січня 2021 р. Якимівський районний суд Запорізької області у складі:
головуючого - Гусарової В.В., при секретарі - Колєдаєвої Л.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Якимівка в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом АТ «Оператор газорозподільної системи`Запоріжгаз» (69057 м. Запоріжжя вул. Заводська б.7, код ЄРДПОУ 03345716) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ), про стягнення вартості донарахованого ( необлікованого) об`єму природного газу
в с т а н о в и в:
Відповідно до позову, На виконання вимог статті 16 Закону України «Про засади функціонування ринку природного газу» № 2467- VI від 08.07.2010 р. (який був чинний до 01,10.2015 р.) з 01 липня 2015 р. здійснено відокремлення функцій транспортування, розподілу та постачання природного газу. З 01.11.2016 введено в дію Закон України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 № 329-УІІІ (далі - Закон), яким визначено правові засади функціонування ринку природного газу України.
З 01.11.2016 введено в дію Закон України «Про ринок природного газу» від 09.04.2015 №329-\ЛІІ (далі - Закон), яким визначено правові засади функціонування ринку природного газу України.
У відповідності до пп. 33 п. 1 ст. 1 Закону ринок природного газу це - сукупність правовідносин, що виникають зокрема у процесі постачання природного газу, а також надання послуг з його розподілу.
У відповідності до пп. 35 п.1 ст. 1 Закону розподіл природного газу це - господарська діяльність, що підлягає ліцензуванню і пов`язана з переміщенням природного газу газорозподільною системою з метою його фізичної доставки споживачам, але що не включає постачання природного газу.
За приписами пп. 17 п. 1 ст. 1 Закону оператор газорозподільної системи це - суб`єкт господарювання, який на підставі ліцензії здійснює діяльність із розподілу природного газу газорозподільною системою на користь третіх осіб (замовників). У відповідності до п. 2 ст. 37 Закону оператор газорозподільної системи провадить діяльність з розподілу природного газу на підставі ліцензії, що видається Регулятором.
Підпунктом 32 п.1 ст.1 Закону визначено, що Регулятор це - національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
У відповідності до статті 38 Закону права та обов`язки оператора газорозподільної системи визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.
У відповідності до статті 38 Закону права та обов`язки оператора газорозподільної системи визначаються цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, кодексом газотранспортної системи, кодексом газорозподільних систем, а також договором розподілу природного газу.
За пп. 11 п. ст. 1, п. 1 ст. 41 Закону кодекс газорозподільних систем це - правила експлуатації та доступу до газорозподільної системи, що затверджуються Регулятором.
За приписами статті 40 Закону розподіл природного газу здійснюється на підставі та умовах договору розподілу природного газу в порядку, передбаченому кодексом газорозподільних систем та іншими нормативно-правовими актами.
Статтею 1 Закону визначено, що:
*споживач це - фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка отримує
природний газ на підставі договору постачання природного газу з метою використання для
власних потреб, а не для перепродажу, або використання в якості сировини (пп.37 цієї статті);
*побутовий споживач - фізична особа, яка придбаває природний газ з метою використання для
власних побутових потреб, у тому числі для приготування їжі, підігріву води та опалення своїх
жилих приміщень, що не включає професійну та комерційну діяльність (пп. 23 цієї статті);
- суб`єкт ринку природного газу - оператор газотранспортної системи, оператор газорозподільної системи, оператор газосховища, оператор установки І_МС, замовник, оптовий продавець, оптовий покупець, постачальник, споживач (пп. 39 цієї статті).
Взаємовідносини оператора газорозподільних систем із суб`єктами ринку природного газу правові, технічні, організаційні та економічні засади функціонування газорозподільних систем, у тому числі умови забезпечення комерційного приладового обліку природного газу в газорозподільній системі та визначення його об`ємів і обсягів передачі до/з газорозподільної системи, у тому числі в розрізі суб`єктів ринку природного газу визначені Кодексом газорозподільних систем затвердженим постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ЗО вересня 2015 року N 2494.
Згідно пункту 3 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем дія цього Кодексу поширюється на операторів газорозподільних систем, замовників доступу та приєднання до газорозподільної системи, споживачів (у тому числі побутових споживачів), об`єкти яких підключені до газорозподільних систем, та на їх постачальників.
З 01 липня 2015 року Публічне акціонерне товариство по газопостачання та газифікації «Запоріжгаз» на підставі ліцензії з розподілу природного, нафтового газу і газу (метану) вугільних родовищ газу здійснює виключно діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності та користуванні, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління. Таким чином, в розумінні Закону України «Про ринок природного газу» та Кодексу газорозподільних систем ПАТ «ЗАПОРІЖГАЗ» серед, суб`єктів ринку природного газу, кваліфікується як Оператор газорозподільної системи (далі - Оператор ГРМ).
У відповідності до рішення загальних зборів Товариства затвердженого протоколом Загальних зборів акціонерів ПАТ «Запоріжгаз» №20 від 10.04.2019 року прийнято рішення про перейменування Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз» (скорочена назва ПАТ «Запоріжгаз») у Акціонерне товариство «Оператор газорозподільної системи «Запоріжгаз» (скорочена назва АТ «Запоріжгаз»).
За наслідком перейменування зміни до установчих документів юридичної особи.
Згідно пункту 1.2.1. Статуту АТ «Запоріжгаз» товариство е правонаступником всіх прав та обов`язків Державного підприємства ло газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз». Відкритого акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз», Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації «Запоріжгаз». (витяг зі статут додається).
У відповідності до п. 1 глави 1 розділу VI Кодексу газорозподільних систем, суб`єкти ринку природного газу (у тому числі споживачі), які в установленому законодавством порядку підключені до газорозподільних систем, мають право на отримання/передачу природного газу зазначеними газорозподільними системами за умови дотримання ними вимог цього Кодексу та укладення договору розподілу природного газу.
Абзацом 2 пункту 1 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що споживачі, у тому числі побутові споживачі, для здійснення ними санкціонованого відбору природного газу з ГРС та можливості забезпечення постачання їм природного газу їх постачальниками зобов`язані укласти договір розподілу природного газу з Оператором ГРМ, до газорозподільної системи якого в установленому законодавством порядку підключений їх об`єкт. Здійснення відбору (споживання) природного газу споживачем за відсутності укладеного договору розподілу природного газу не допускається.
У відповідності до пункту 3 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем договір розподілу природного газу є публічним та укладається з урахуванням статей 633,634,641.642 Цивільного Кодексу України за формою Типового договору розподілу природного газу.
Договір розподілу природного газу між Оператором ГРМ та споживачем укладається шляхом підписання заяви-приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу, що відповідає Типовому договору розподілу природного газу, розміщеному на офіційному веб-сайті Регулятора та Оператора ГРМ та/або в друкованих виданнях, що публікуються на території його ліцензованої діяльності з розподілу газу, і не потребує двостороннього підписання сторонами письмової форми договору (пункту 4 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем).
Пунктом 5 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що для забезпечення приєднання до договору розподілу природного газу всіх фактично підключених до/через ГРМ споживачів (у тому числі побутових споживачів) Оператор ГРМ в установленому цією главою порядку направляє кожному споживачу супровідним листом за формою додатка 3 до типового договору розподілу природного газу сформовану заяву-приєднання до умов договору розподілу природного газу з персоніфікованими даними споживача та його об`єкта, що складається за формою додатка 1 (для побутових споживачів) або додатка 2 (для споживачів, що не є побутовими) до типового договору розподілу природного газу
Персоніфіковані дані мають бути достатніми для проведення розрахунків та визначення об`єму споживання природного газу, зокрема мають містити: 1) присвоєний споживачу персональний ЕІС-код як суб`єкту ринку природного газу та за необхідності ЕІС-код його точки (точок) комерційного обліку; 2) величину приєднаної потужності об`єкта споживача; 3) перелік комерційних вузлів обліку (за їх наявності)
Згідно з вимогами цього пункту здійснюється приєднання до договору розподілу природного газу споживачів-замовників, які отримують технічний доступ до ГРМ.
Пунктом 7 глави 3 розділу VI Кодексу газорозподільних систем визначено, що фактом приєднання споживача до умов договору розподілу природного газу (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти договір розподілу природного газу, зокрема повернення підписаної заяви-приєднання, сплата рахунка Оператора ГРМ та/або документально підтверджене споживання природного газу.
Після набрання чинності Кодексом газорозподільних систем відповідачем здійснюється споживання природного газу та його оплата діючому постачальнику - ТОВ «Запоріжгаз Збут», , а відтак договір є укладеним (довідка діючого постачальника додається)
У відповідності до пункту 2.3. Договору при вирішенні всіх питань, що не обумовлені ним Договором. Сторони зобов`язуються керуватися Законом України "Про ринок природного газу" та Кодексом газорозподільних систем. Оператор ГРМ зобов`язується вносити зміни та оновлювати інформацію, що розмішена на його сайті. зокрема, чинну редакцію тексту цього Договору та Кодексу газорозподільних систем.
Згідно абзацу 2,3 п.1 Глави 4 Розділу IX Кодексу газорозподільних систем для визначення фактичного об`єму споживання (розподілу/постачання) природного газу приймаються дані лічильника газу Оператора ГРМ. У разі відсутності лічильника газу в Оператора ГРМ приймаються дані лічильника газу побутового споживача. При цьому Оператор ГРМ має право протягом експлуатації лічильника газу та відповідно до вимог цього Кодексу здійснювати контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу) для контролю та перевірки його показань.а момент виявлення порушення, об`єкт споживання Відповідача забезпечений вузлом обліку ОаІІиз 2000 типорозміру (3-4 заводський номер №007044984, який належить споживачу.
Зазначений лічильник встановлено та прийнято до експлуатації 03.06.2015 року, що підтверджується актом про встановлення побутового лічильника газу після виконання повірки. ремонту, який підписаний представниками Оператора ГРМ та споживачем. У відповідності до зазначеного акту споживач взяв на себе зобов`язання забезпечити експлуатацію лічильника згідно настанов заводу виробника на даний тип лічильника та Правил безпеки систем газопостачання (копія акту додається).
У відповідності до пункту 23 Правил надання населенню послуг з газопостачання затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 1999 р. № 2246, які діяли на момент введення лічильника до експлуатації, відповідальність за збереження і цілість встановлених у споживача лічильників газу та пломб на них несе споживач.
Згідно п.4 глави 6 розділу X Кодексу газорозподільних систем за збереження і цілісність комерційних та дублюючих ВОГ та пломб (відбитків їх тавр) відповідає власник (користувач), на території або у приміщенні якого вони встановлені, що має бути зафіксовано у відповідному акті про пломбування.
У відповідності до пункту 5 глави 5 розділу X кодексу газорозподільних систем власник комерційного ВОГ або сторона, відповідальна за збереження комерційного ВОГ, згідно з відповідним договором про відповідальне зберігання та/або актом про пломбування чи іншим документом, який був оформлений при встановленні пломб / магнітних індикаторів, відповідає за збереження і цілісність пломб (номерних, з відбитками тавр), пломбувального матеріалу, на якому встановлено пломби (дріт, кордова нитка тощо), та гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал.
Протягом експлуатації комерційного ВОГ та його складових у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу X КГС Оператор ГРМ та споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) проводять такі спільні дії:
*контрольне зняття показань ЗВТ (лічильника газу);
*перевірку комерційного ВОГ та його складових відповідно до вимог цього Кодексу,
зокрема контрольний огляд вузла обліку;
*монтаж/демонтаж ЗВТ на повірку (періодичну, позачергову, експертну), експертизу
та/або ремонт.
Споживач (суміжний суб`єкт ринку природного газу) у відповідності пункту 2 Глави 6 розділу X Кодексу газорозподільних систем зобов`язаний допустити уповноважених представників Оператора ГРМ (разом з їх відповідними засобами) за пред`явленням ними службових посвідчень на власну територію (у приміщення), де встановлений комерційний ВОГ, та забезпечити їм доступ до елементів комерційного ВОГ для виконання зазначених заходів, у тому числі огляду газопроводу перед та після ВОГ. У випадку відмови в доступі чи незабезпечення допуску Оператор ГРМ має право здійснити заходи, передбачені цим Кодексом.
У відповідності до пункту 4 Глави 1 Розділу І Кодексу газорозподільних систем контрольний огляд вузла обліку - виконання комплексу робіт з метою візуального обстеження цілісності ЗВТ (корпусу, скла, кріплення, з`єднання тощо), цілісності встановлених згідно з актом про пломбування пломб та наявності відбитків їх тавр, зняття показань ЗВТ, а також з метою виявлення без використання спеціальних технічних засобів та/або часткового демонтажу будівельних конструкцій чи оздоблювальних матеріалів несанкціонованого втручання в роботу ГРМ та/або ЗВТ/лічильника газу.
Несанкціоноване втручання в роботу газорозподільної системи це втручання в роботу газорозподільної системи, в тому числі шляхом несанкціонованого відновлення газоспоживання, несанкціонованого втручання в роботу ЗВТ та/або під`єднання несанкціонованого газопроводу, внаслідок чого порушується нормальний режим роботи ГРМ та/або здійснюється необліковане (обліковане частково чи з порушенням законодавства) використання природного газу.
13.03.2020 року працівниками АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об`єкті споживання Відповідача, який знаходиться за адресою. 72503, смт. Якимівка, вул. Визволителів,77 виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, а саме механічне пошкодження лічильника газу та . робота ЗВТ у позаштатному режимі, порушена пломба Бар`єр на лічильному механізму, корпус суматора пошкоджений.
Несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ/лічильника газу - втручання в роботу або конструкцію чи складові комерційного вузла обліку (зокрема лічильника газу), у тому числі шляхом їх підробки, пошкодження чи пошкодження на них пломб, впливу дії спрямованого постійного магнітного поля або зміни конфігурації даних обчислювача/коректора об`єму газу (первинного програмування чи протоколу параметризації), внаслідок чого витрата (споживання) природного газу комерційним вузлом обліку не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), та інші дії, що призводять до викривлення даних обліку природного газу;
Пошкодження ЗВТ/лічильника газу згідно п. 4 глави 1 розділу І Кодексу газорозподільних систем це механічне пошкодження цілісності конструкції комерційного ВОГ та/або його складових, зокрема корпусу, скла, кріплення, захисних елементів, ліній з`єднання.
Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахуванйя необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу).
У відповідності до пункту 1 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем у разі виявлення у споживача або несанкціонованого споживача порушень, визначених у главі 2 цього розділу, на місці їх виявлення представником Оператора ГРМ складається акт про порушення за формою, наведеною в додатку 16 до цього Кодексу.
З урахуванням виявлених порушень представниками Оператора ГРМ у присутності споживача складено акт про порушення №121 від 13.03.2020 року. Акт у порядку визначеному Кодексом газорозподільних систем підписано працівниками ПАТ «Запоріжгаз» споживачем, зауважень за фактом складення акту внесено не було.
На виконання вимог пункту 8 глави 5 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, до акту про порушення внесено інформацію щодо:
1)місцезнаходження комісії з розгляду актів про порушення - м. Запоріжжя, вул. Південне шосе,
52 каб. 202;
2)дату та орієнтовний час проведення засідання комісії, на якому буде розглядатися складений
акт про порушення - 10.04.2020 року з 09:00 до 15:00;
3)контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо часу та місця
засідання комісії) - НОМЕР_2 .
Зважаючи на виявлення факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ Оператором ГРМ ініційовано проведення експертизи ЗВТ у порядку визначеному главою 10 розділу X Кодексу газорозподільних систем.
Того ж дня, лічильник демонтовано для проведення його експертизи, про що складено протокол №121 про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу, який підписано представниками Оператора ГРМ та споживачем. За фактом підписання протоколу зауважень споживачем до протоколу не внесено, (копія додається).
Після зняття ЗВТ запаковано в пакет з поліетилену, який опломбовано пломбою Оператора ГРМ з унікальним номером С55293155. При цьому представником Оператора ГРМ, в протоколі про направлення засобу вимірювальної техніки на експертизу, на виконання п. 2 глави 10 розділу X Кодексу газорозподільних систем зазначено:
поштову адресу місця проведення експертизи - м. Бердянськ, вул. Підгірна, 201 каб. 1;
дату та орієнтовний час проведення експертизи - 17.03.2020 року 10 год 00 хв.;
контактний телефон особи Оператора ГРМ (для уточнення інформації щодо
проведення експертизи) - (06153) 2-03-77; 0676101625;
сторону, яка відповідає за доставку ЗВТ на експертизу визначено Оператора ГРМ;
дату останньої повірки ЗВТ - 2015 рік.
У зв`язку з запровадженням загальнодержавного карантину з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції СО\/Ю-19 дату проведення експертизи перенесено з 17.03.2020 року на 10.07.2020 року, про що споживача поінформовано листом, який останній отримав наручно 08.07.2020 (копія листа та розписки про його отримання додається).
За результатами проведеної експертизи, комісією створеною у порядку глави 10 Розділу X Кодексу газорозподільних систем, підтверджено факт несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки, а саме вільно демонтується захисне скло відлікового механізму, по периметру захисного скла наявні зрізи та сколи, що дає можливість вільного доступу до конструктивних елементів відлікового механізму та викривлення даних обліку природного газу. Внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням, законодавства. Результати експертизи викладені у акті експертизи лічильника газу №721 від 10.07.2020 року. Після проведення експертизи лічильник упаковано в пакет та опломбовано пломбою №055293302 (копія акту додається та фото додаються).
Після проведення експертизи ДП «Запоріжжястандартметрологія» проведено позачергову повірку ЗВТ. Результати повірки викладені у протоколі №М1197 від 10.07.2020 року (копія додається).
Рекомендованим листом від 05.08.2020 року споживача проінформовано про перенесення дати та часу засідання комісії з розгляду актів про порушення з 10.04.2020 року на 12.08.2020 року (копія листа з доказами його направлення додається).
З урахуванням виявленням факту несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, комісією ПАТ «Запоріжгаз» з розгляду актів про порушення, було прийнято рішення про задоволення частково акту про порушення №121 від 12.08.2020 року (в частині несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ), що відображено у протоколі №1172 від 12.08.2020 року (копія додається).
Відповідно пункту 1 глави 3 розділу XI Кодексу у разі виявлення Оператором ГРМ несанкціонованого газопроводу або несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу розрахунок об`єму необлікованого природного ,газу здійснюється за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 цього Кодексу) з урахуванням усіх газових приладів і пристроїв споживача (фізичної особи) за період з дня останнього контрольного зняття показань лічильника (контрольного огляду вузла обліку або його перевірки) до дня виявлення порушення (але не більше ніж за 6 місяців) та з урахуванням строку на його усунення..
Зважаючи на вищезазначене, Відповідачу здійснено перерахунок (донарахування) об`ємів природного газу за граничними об`ємами споживання природного газу населенням (додаток 15 Кодексу ГРМ) з 20.12.2019 року по 12.03.2020 року з урахуванням усіх газових приладів (плита газова - 1 шт., опалювальний прилад - 2 шт.; газова колонка - 1 шт.), зареєстрованих осіб (зареєстровано 5 осіб) та опалювальної площі 60 м2).
Згідно пункту 11 Глави 5 Розділу XI Кодексу газорозподільних систем розрахунок здійснено за цінами закупівлі природного газу протягом періоду не облікованого природного газу.
Ціни на транспортування викладені на ресурсі АТ Укртрансгаз пир:/Ма.иа/иід/Ьизіпезз-іпКз/ІагітТз.гІітІ: ціна природного газу викладена на ресурсі НАК Нафтогаз пйрІ/ЛллллллпаЇЇодаг.сот.
Вартість необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу склала 42045,10 грн. (детальний розрахунок донарахованого об`єму природного газу додається)
25.08.2020 року АТ «Запоріжгаз» на адресу Відповідача рекомендованим листом з повідомленням направлено Акт розрахунок рахунок на оплату необлікованого (донарахованого) об`єму (обсягу) природного газу та його вартості та рахунок на його оплату. На сьогоднішній день в добровільному порядку Відповідачем борг не сплачено.(копія додається).
У відповідності до пункту 2.3. Типового договору розподілу природного газу при вирішенні всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони зобов`язуються керуватися Законом України "Про ринок природного газу" та Кодексом газорозподільних систем.
Частиною 2 ст. 59 ЗУ «Про ринок природного газу» визначено, що правопорушеннями на ринку природного газу зокрема є несанкціонований відбір природного газу.
Відповідно до пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу газорозподільних систем, до порушень споживача, які кваліфікуються, як несанкціонований відбір природного газу з ГРМ (крадіжка газу) та внаслідок яких щодо них здійснюється нарахування необлікованих об`ємів (обсягів) природного газу зокрема належить несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ. зокрема лічильника газу).
В судове засідання представник позивача подав заяву, в якій позов підтримав позов часткового на суму 7162,33 гр. ( так як відповідач добровільно частково - на суму 2000 гр. перерахувала кошти на рахунок позивача), просив судове засідання проводити без його участі.
Відповідач, належним чином повідомлена про час та місце судового засідання шляхом направлення судової повістки за місцем реєстрації та шляхом розміщення відповідної об`яви на сайті суду, до суду не з`явилась, причини неявки суду не повідомила. Суд ухвалив слухати справу без участі сторін та без фіксації процесу технічними засобами на підставі ст. 247 ч.2 ЦПК України.
Вивчив матеріали справи та вислухав думку сторін, суд дійшов до наступного :
Відповідно до матеріалів справи, 13.03.2020 року працівниками АТ «ЗАПОРІЖГАЗ» на об`єкті споживання Відповідача, який знаходиться за адресою. 72503, смт. Якимівка, вул. Визволителів,77 виявлено факт несанкціонованого втручання у роботу ЗВТ, а саме механічне пошкодження лічильника газу та . робота ЗВТ у позаштатному режимі, порушена пломба Бар`єр на лічильному механізму, корпус суматора пошкоджений. ( а.с.12), засіб вимірювання техніки був направлений на експертизу ( а.с.13), про що було повідомлено відповідачу ( а.с. 14-15). Відповідно до акту № 721 від 10 липня 2020 р. експертизи лічильника газу підтверджено несанкціонованого втручання у роботу засобу вимірювальної техніки, а саме вільно демонтується захисне скло відлікового механізму, по периметру захисного скла наявні зрізи та скоїли, що дає можливість вільного доступу до конструктивних елементів відлікового механізму та викривлення даних обліку природного газу. Внаслідок чого витрата природного газу комерційним вузлом обліку обліковується з порушенням, законодавства. ( а.с.16). Відповідно до протоколу повірки вказаного лічильника газу, було встановлено, що вказаний прилад не придатний до використання ( а.с17). Відповідно до діючого законодавства вказане порушення розглядалось на засідання комісії з розгляду актів про порушення 12.08.2020 р., акт про порушення був задоволений в частині втручання ЗВТ ( а.с. 22). Акт розрахунку необлікованого природного газу направлявся відповідачу ( а.с.27), заперечень щодо вказаного розрахунку на адресу позивача та суду не надходило.
Крім того, відповідно до ухвали про відкриття провадження по справі, суд ухвалив розглядати справу у загальному позовному провадженні, в ухвалі судом відповідачу було роз`яснено його право подати до суду відзив, однак до теперішнього часу судом не отримано відзиву відповідача.
Частиною 1 статті 13 ЦПК України встановлено, що суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Згідно до змісту ч. 1 ст. 76 ЦПК України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом (ч. 1 ст. 81 ЦПК України).
За таких обставин, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню.
Керуючись ст.263-268 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов АТ «Оператор газорозподільної системи`Запоріжгаз» (69057 м. Запоріжжя вул. Заводська б.7, код ЄРДПОУ 03345716) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код НОМЕР_1 ), про стягнення вартості донарахованого ( необлікованого) об`єму природного газу задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН
НОМЕР_1 ), що проживає за адресою:
АДРЕСА_1 на користь АТ «Оператор газорозподільної системи «ЗАПОРІЖГАЗ», м.
Запоріжжя, вул. Заводська, 7 (ЄДРПОУ - 03345716) вартість донарахованого необлікованого
об`єму та обсягу природного газу у сумі 7162 ( сім тисяч сто шістдесят дві) грн. 33 коп.
перерахувавши на рахунок № НОМЕР_3 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ,
МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716 та суму сплачених судових витрат на користь Відповідача у сумі 2102 гр.(перерахувавши на рахунок АТ «Оператор газорозподільної системи «ЗАПОРІЖГАЗ»№ НОМЕР_4 в АБ «Кліринговий Дім» м. Київ, МФО 300647, ЄДРПОУ 03345716), а всього на суму 9264,33 гр.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Запорізького апеляційного суду через Якимівський районний суд Запорізької області. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення.
Суддя: Гусарова В.В.