Постанова № 94047293, 06.01.2021, Рівненський міський суд Рівненської області

Дата ухвалення
06.01.2021
Номер справи
569/15035/20
Номер документу
94047293
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 569/15035/20

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 січня 2021 року м.Рівне

Рівненський міський суд Рівненської області у складі:

головуючого судді Кучиної Н.Г.,

за участю секретаря судового засідання Добровчан К.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м.Рівне адміністративну справу № 569/15035/20 за позовом ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови, -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2020 року ОСОБА_1 звернулася в Рівненський міський суд із позовною заявою до Департаменту патрульної поліції, в якій просила визнати протиправною та скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії 1АВ № 00090596 від 09.06.2020 року про накладення на неї штрафу в розмірі 255,00 гривень та закрити провадження по справі про адміністративне правопорушення.

Позовні вимоги обгрунтовані тим, що 09.06.2020 року о 22 год. 26 хв. за адресою: М05 Київ-Одеса 19+400 із перевищенням швидкості на 33 км, вона не керувала і не користувалася транспортним засобом RENAULT FLUENCE, номерні знаки НОМЕР_1 , а відтак і не вчиняла правопорушення, а тому вина саме її у скоєнні вказаного адміністративного правопорушення не встановлена та не доведена належними та допустимими доказами у справі.

Працівником поліції, під час розгляду даної справи про адміністративне правопорушення та винесення оскаржуваної постанови, не встановлено особу, яка безпосередньо несе адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зокрема, при вказаних в оскаржуваній постанові обставинах.

Позивач не може нести адміністративну відповідальність за те, що вона фактично не вчиняла.

Вважає, що зазначена постанова винесена безпідставно та з істотним порушенням прав позивача, не відповідає обставинам справи та вимогам закону, а тому підлягає скасуванню.

Ухвалою судді від 18.09.2020 року вищевказаний позов залишено без руху.

На виконання вимог ухвали суду від 18.09.2020 року ОСОБА_1 подала до суду заяву на усунення недоліків та просила суд поновити пропущений строк звернення до суду з позовом.

06 жовтня 2020 року ухвалою Рівненського міського суду прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження.

Позивач надала суду заяву про розгляд справи у її відсутність.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився та не погодившись з позицією позивача у визначені судом строки подав відзив на позовну заяву, в якому просить суд залишити спірну постанову без змін та вказав, що постанову було винесену відповідачем на підставі інформаційних файлів та метаданих до них за результатами автоматичної фіксації подій з ознаками адміністративного правопорушення, отриманих в електронному вигляді із системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі. Правопорушення було зафіксоване технічним засобом Каскад, 037-1219. На фотознімках та відео міститься вся необхідна інформація для встановлення факту вчинення правопорушення. Відповідно до Єдиного державного реєстру транспортних засобів номерний знак НОМЕР_1 належить тільки транспортному засобу «RENAULT FLUENCE», власником якого є позивач. Комплекс «КАСКАД», за допомогою якого здійснювалася автоматична фото/відео фіксація, є складовою частиною Системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі, пройшов необхідні тестування та має дозвільні документи на їх використання.

06 січня 2021 року позивач подала до суду відповідь на відзив, в якому вказала, що доказів її вини у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 122 КУпАП, відповідачем не надано, натомість належним користувачем т/з RENAULT FLUENCE, номерні знаки НОМЕР_1 є ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та/або ОСОБА_4 . Таким чином, вважає, що усі дії про внесення належного користувача транспортного засобу мав би здійснити саме користувач т/з, а не вона.

Суд, дослідивши та оцінивши письмові докази по справі у їх сукупності, приходить до такого висновку.

Відповідно до ст.7 Кодексу України про адміністративні правопорушення ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Застосування уповноваженими на те органами і посадовими особами заходів адміністративного впливу провадиться в межах їх компетенції, у точній відповідності з законом.

З постанови про адміністративне правопорушення 1АВ № 00090596 від 09.06.2020 року вбачається, що ОСОБА_1 визнано винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП, а саме за те, що 09.06.2020 року особа, керуючи транспортним засобом марки RENAULT FLUENCE, номерні знаки НОМЕР_1 , 09.06.2020 року о 22 год. 26 хв. рухалась за адресою: М05 Київ-Одеса 19+400 із перевищенням швидкості на 33 км, у зв`язку із чим, остання порушила вимоги п.12.9 (6.) ПДР України.

Поліцейським Департаменту патрульної поліції Лясковським Ю.С. 09.06.2020 року винесено постанову серії 1АВ № 00090596 про накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 у вигляді штрафу в розмірі 255, 00 гривень за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.122 КУпАП.

Відтак, ОСОБА_1 як власника вищезазначеного т/з за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів притягнуто 19.06.2020 року до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.122 КУпАП та накладено на неї адміністративні стягнення у вигляді штрафу в розмірі 255,00 гривень.

Фіксація правопорушення відбувалася за допомогою технічного засобу Каскад, 037-1219.

Як вбачається з відзиву додано інформацію про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі у вигляді трьох фотокарток з зображенням автомобілю RENAULT FLUENCE, номерні знаки НОМЕР_1 .

На фотознімках міститься інформація для встановлення факту вчинення правопорушення, а саме:

- дата та час вчинення правопорушення;

- місце вчинення правопорушення;

- географічні координати місця вчинення правопорушення;

- фотофіксація автомобіля з чітким зображенням державного номерного знаку;

- швидкість руху автомобіля, км/год;

- обмеження (перевищення) швидкості, км/год;

- напрямок руху автомобіля.

Однак, суд звертає увагу, що відповідачем не надано суду інформації підтверджуючої наявність дорожніх знаків 3.29 «Обмеження максимальної швидкості 50 км/год», а також дорожніх знаків 5.70 «Фото- відеофіксація порушень Правил дорожнього руху» на ділянці дороги автошляху М05 Київ - Одеса 19 км + 400 м.

Крім того, з оглянутого в судовому засіданні відеозапису, судом також не встановлено наявність дорожніх знаків 3.29 «Обмеження максимальної швидкості 50 км/год», а також дорожніх знаків 5.70 «Фото- відеофіксація порушень Правил дорожнього руху» на ділянці дороги автошляху М05 Київ - Одеса 19 км + 400 м.

Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» поліція відповідно до покладених на неї завдань у випадках, визначених законом, здійснює провадження у справах про адміністративні правопорушення, приймає рішення про застосування адміністративних стягнень та забезпечує їх виконання.

Згідно п. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про Національну поліцію» визначено, що поліція відповідно до покладених нею завдань регулює дорожній рух та здійснює контроль за дотриманням Правил дорожнього руху його учасниками та за правомірністю експлуатації транспортних засобів на вулично-дорожній мережі.

Відповідно до статті 52 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що контроль у сфері безпеки дорожнього руху здійснюється Кабінетом Міністрів України, місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, Національною поліцією, іншими спеціально уповноваженими на те державними органами (державний контроль), а також міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади (відомчий контроль).

Згідно ч. 5 ст. 14 Закону України «Про дорожній рух», учасники дорожнього руху зобов`язані знати й неухильно дотримувати вимог цього Закону, Правил дорожнього руху та інших нормативних актів з питань безпеки дорожнього руху.

Відповідно до ч. 1 ст. 40 Закону України «Про Національну поліцію» передбачено, що поліція для забезпечення публічної безпеки і порядку може закріплювати на форменому одязі, службових транспортних засобах, монтувати/розміщувати по зовнішньому периметру доріг і будівель автоматичну фото- і відеотехніку.

Пунктом 12.9.б) Правил дорожнього руху України визначено, що забороняється перевищувати максимальну швидкість, зазначену в пунктах 12.4-12.7, на ділянці дороги, де встановлено дорожні знаки 3.29, 3.31, або на транспортному засобі, на якому встановлено розпізнавальний знак відповідно до підпункту «и» пункту 30.3 цих Правил.

Відповідно до п. 1.9 Правил дорожнього руху України, особи які порушують ці Правила, несуть відповідальність згідно із законодавством.

Кодексом України про адміністративні правопорушення від 07.12.1984 р. № 8073-X (КУпАП), а саме ч. 1 ст. 122 КУпАП передбачена відповідальність за перевищення встановлених обмежень швидкості руху транспортних засобів більш як на двадцять кілометрів на годину, … - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі п`ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно ч.2 ст.222 КУпАП органи Національної поліції розглядають справи про адміністративні правопорушення, правил дорожнього руху, правил, що забезпечують безпеку руху транспорту, правил користування засобами транспорту та до їх компетенції відповідно до підвідомчості відноситься ч. 1 ст. 122 КУпАП.

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху» № 596-VIII від 14 липня 2015 року було доповнено КУпАП статтями щодо порядку притягнення осіб до адміністративної відповідальності за правопорушення зафіксовані в автоматичному режимі, а також внесені зміни до інших профільних законів.

Відповідними змінами КУпАП доповнено статтею 14-2, якою впроваджено поняття відповідальної особи, на яку покладено відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовані в автоматичному режимі.

Згідно ст.14-2 КУпАП адміністративну відповідальність за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису) (за допомогою технічних засобів, що дають змогу здійснювати фотозйомку або відеозапис та функціонують згідно із законодавством про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах), несе відповідальна особа - фізична особа або керівник юридичної особи, за якою зареєстровано транспортний засіб, а в разі якщо до Єдиного державного реєстру транспортних засобів внесено відомості про належного користувача відповідного транспортного засобу, - належний користувач транспортного засобу, а якщо в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відсутні на момент запиту відомості про керівника юридичної особи, за якою зареєстрований транспортний засіб, - особа, яка виконує повноваження керівника такої юридичної особи.

Відповідно до ст. 279-1 КУпАП, у разі якщо адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху зафіксовано в автоматичному режимі, посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції за даними Єдиного державного реєстру транспортних засобів, а також у разі необхідності - за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань встановлює відповідальну особу, зазначену у частині першій статті 14-2 цього Кодексу.

Згідно пункту 5 Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі №13 від 13.01.2020 року, уповноважений поліцейський під час опрацювання матеріалів автоматичної фіксації з використанням Системи з`ясовує наступне:

1) наявність фактичних даних учинення адміністративного правопорушення, ознаки якого зафіксовані на фотознімках (відеозаписі) в інформаційному файлі;

2) відповідність символів номерного знака транспортного засобу на отриманих фотознімках (відеозаписі) символам, розпізнаним Системою;

3) наявність та повноту інформації про зафіксований транспортний засіб;

4) відповідність типу, марки та моделі зафіксованого транспортного засобу його реєстраційним даним, отриманим із Системи;

5) наявність у Системі інформації про те, що до моменту вчинення правопорушення зафіксований транспортний засіб вибув з володіння відповідальної особи внаслідок протиправних дій інших осіб або щодо протиправного використання іншими особами номерних знаків, що належать цьому транспортному засобу;

6) наявність та повноту інформації про відповідальну особу зафіксованого транспортного засобу, а в разі фіксації транспортного засобу зареєстрованого за межами України - інформації про особу, яка ввезла його на територію України;

7) наявність інформації про обставини, що виключають адміністративну відповідальність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Судом встановлено, що 21.12.2019 року згідно довіреності, посвідченої нотаріально приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу Матвієнком О.В. та зареєстрованої у реєстрі за № 1146 ОСОБА_1 уповноважила ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , кожен діє самостійно, представляти її інтереси в органах МРЕВ ДАІ та інших, з питань пов"язаних з розпорядженням (керуванням, продажем, експлуатації) належній їй на підставі свідоцтва про реєстрацію ТЗ НОМЕР_2 , виданого Центр ДАІ 5601 14.08.2015 року автомобілем марки RENAULT FLUENCE, номерні знаки НОМЕР_1 , після цієї дати автомобіль у неї в користуванні та розпорядженні не був.

Суд звертає увагу, що на час передачі зазначеного транспортного засобу КУпАП не містив положень щодо адміністративної відповідальності за порушення, зафіксовані в автоматичному режимі, які були прийняті пізніше: 21.12.2019 року, а запуск системи автоматичної фіксації порушень Правил дорожнього руху розпочався 01.06.2020 року, а тому, позивач ОСОБА_1 передала управління належним їй транспортним засобом на відповідній правовій підставі, оформивши довіреність, яка посвідчена нотаріально.

Таким чином, належним користувачем т/з марки RENAULT FLUENCE, номерні знаки НОМЕР_1 на відповідній правовій основі є ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та ОСОБА_4 .

Як вбачається з оскаржуваної постанови дійсно встановлено факт перевищення встановленого обмеження швидкості особою, яка керувала т/з RENAULT FLUENCE, номерні знаки НОМЕР_1 , проте не є доведена саме вина позивача, що прямо суперечить одній із норм викладених у ст. 280 КУпАП.

Згідно ст. 279-3 КУпАП можливість звільнення відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 14-2 цього Кодексу від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі.

Проте, однією з підстав звільнення відповідальної особи, зазначеної у частині першій статті 14-2 цього Кодексу від адміністративної відповідальності за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі є встановлення належного користувача транспортного засобу.

Постановою Кабінету Міністрів України затверджено «Порядок внесення відомостей про належного користувача транспортного засобу до Єдиного державного реєстру транспортних засобів» від 14 листопада 2018 року № 1197 (надалі Порядок), яким визначено процедуру внесення до Єдиного державного реєстру транспортних засобів відомостей про належного користувача транспортного засобу.

Належний користувач - фізична особа, яка на законних підставах користується транспортним засобом, що їй не належить, … або отримала в установлений законодавством спосіб право користуватися ним, які в разі внесення щодо них відомостей до Реєстру, відповідно до статті 14-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення несуть відповідальність за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, або за порушення правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, зафіксовані в режимі фотозйомки (відеозапису).

Згідно п.п. 3 пункту 3 Порядку підставами для внесення до Реєстру відомостей про належного користувача є:

- оформлення на фізичну особу нотаріально посвідченої довіреності на право користування транспортним засобом.

Однин із наступних розділів зазначеного Порядку містить положення про порядок «Внесення до Реєстру відомостей про належного користувача, на якого власник оформив нотаріально посвідчену довіреність на право користування транспортним засобом».

Відповідно до п.27 - внесення до Реєстру відомостей про належного користувача, на якого власник оформив нотаріально посвідчену довіреність на право користування транспортним засобом, здійснюється у сервісному центрі МВС за заявою належного користувача.

Пункт 28. До сервісного центру МВС подаються:

1) заява за формою згідно з додатком 3;

2) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

3) документ, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи;

4) довідка про реєстрацію місця проживання - у разі відсутності в документі, що посвідчує особу, підтверджує громадянство України чи спеціальний статус особи, відомостей про зареєстроване місце проживання на території України;

5) довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи (для внутрішньо переміщених осіб);

6) довідка про звернення за захистом в Україні (для осіб, які звернулися із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту);

7) відомості про реєстраційний номер облікової картки платника податків або серію та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті);

8) посвідчення водія, яке підтверджує право керування транспортним засобом відповідної категорії, який зазначено у заяві, - якщо право керування підтверджується посвідченням водія іноземної держави;

9) нотаріально посвідчена довіреність на право користування транспортним засобом.

Пункт 29 - внесення до Реєстру відомостей про належного користувача, на якого власник оформив нотаріально посвідчену довіреність на право користування транспортним засобом, здійснюється також через веб-додаток, розміщений на офіційному веб-сайті Головного сервісного центру МВС, шляхом заповнення електронної заяви за формою згідно з додатком 3 із застосуванням кваліфікованого електронного підпису належного користувача та прикріпленням до такої заяви відсканованої нотаріально посвідченої довіреності.

Відтак, зазначені положення вказаного Порядку чітко визначають, що усі дії про внесення належного користувача транспортного засобу мав би здійснити саме користувач т/з, а не його власник.

Вказані дії мали би зробити гр. гр. ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та/або ОСОБА_4 на ім`я яких була оформлена нотаріально посвідчена довіреність.

Тому, безпідставними є твердження представника відповідача, що

- суб`єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й формі необережності,

- в даному випадку тільки позивач, як особа за якою зареєстровано транспортний засіб, має право визначати, як використовувати транспортний засіб: особисто або передавати право керування іншим особам,

- позивач, за яким зареєстровано транспортний засіб (джерело підвищеної небезпеки) міг та повинен був передбачити наслідки, які настали внаслідок перевищення даним автомобілем встановлених обмежень швидкості руху.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Приймаючи до уваги, що доказів вини позивача у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1ст. 122 КУпАП, відповідно до ч.2 ст.77 КАС України відповідачем не надано, натомість встановлено належного користувача т/з RENAULT FLUENCE, номерні знаки НОМЕР_1 , якими є ОСОБА_2 , ОСОБА_3 та/або ОСОБА_4 , а відтак наявні усі правові підстави для задоволення позовних вимог у повному обсязі.

У силу принципу презумпції невинуватості, що підлягає застосуванню у справах про адміністративні правопорушення, всі сумніви щодо події порушення та винності особи, що притягується до відповідальності, тлумачаться на її користь. Недоведені подія та вина особи мають бути прирівняні до доведеної невинуватості цієї особи.

а наведених обставин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами у справі, а відтак підлягають до задоволення повністю. Крім того, позивач просить поновити строк звернення до суду з позовом про визнання та скасування постанови про накладення адміністративного стягнення серії 1АВ № 00090596 від 09.06.2020 року, у зв`язку з тим, що вона подала скаргу в адміністративному порядку до Департаменту патрульної поліції, однак відповідь отримала лише 12.09.2020 року. Згідно зі ст. 289 КУпАП скаргу на постанову в справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. У разі пропуску зазначеного строку, цей строк за заявою особи щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати справу. Частиною 1 ст. 168 КАС України передбачено, що позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції. Відповідно до ч.1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Відповідно до ч. 1 ст. 121 КАС України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. З метою захисту прав, свобод та інтересів позивача, суд поновлює ОСОБА_1 строк на звернення до суду з адміністративним позовом.

Керуючись ст.ст. 241-247, 286, 293,295 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Департаменту патрульної поліції про визнання протиправною та скасування постанови - задоволити.

Поновити позивачу строк звернення до суду з адміністративним позовом.

Визнати протиправною та скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення серії 1АВ № 00090596 від 09.06.2020 року про накладення на ОСОБА_1 штрафу в розмірі 255,00 гривень, а справу про адміністративне правопорушення закрити.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана через Рівненський міський суд Рівненської області в Восьмий апеляційний адміністративний суд протягом 10 днів з дня його проголошення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 , адреса проживання: АДРЕСА_1 .

Відповідач - Департамент патрульної поліції, код ЄДРПОУ 40108646, місцезнаходження: м. Київ, вул. Федора Ернсте, 3.

Суддя Рівненського міського суду Н.Г.Кучина