
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів
11 січня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/26/21-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Боднарюка О.В. розглянувши у порядку письмового провадження клопотання про витребування доказів у справі за адміністративним позовом Чернівецького обласного центру зайнятості до Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області, про визнання протиправним та скасування висновку,-
В С Т А Н О В И В:
Чернівецький обласний центр зайнятості (далі - позивач), звернувся в суд з позовом до Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області (далі - відповідач), в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати висновок Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області, про результати моніторингу закупівлі № UA-2020-05-18-005179-с, яка проведена Чернівецьким обласним центром зайнятості.
Разом з позовною заявою позивачем подано клопотання, про витребування доказів від Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області, яке обґрунтовано тим, що висновок про результати моніторингу закупівель доступний лише в електронному вигляді, відтак просив витребувати зазначений висновок у віідповідача.
Дослідивши матеріали справи, суд робить наступні висновки по суті заявленого клопотання.
Статтею 72 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до частин 1, 4 статті 9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частиною 3 статті 77 КАС України визначено, що докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 80 КАС України визначено, що учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Перелік вимог до клопотання про витребування доказів законодавець визначив у нормах частини 2 статті 80 КАС України. Зокрема, у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:1) який доказ витребовується; 2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; 3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; 4) заходи, яких особа, що подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів, та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.
Частинами 8-9 статті 80 КАС України також визначено, що у випадку неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів без поважних причин, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, визначені цим Кодексом.
У разі неподання суб`єктом владних повноважень витребуваних судом доказів без поважних причин або без повідомлення причин суд, залежно від того, яке ці докази мають значення, може визнати обставину, для з`ясування якої витребовувався доказ, або відмовити у її визнанні, або розглянути справу за наявними в ній доказами, а у разі неподання доказів позивачем - також залишити позовну заяву без розгляду
Аналіз наведених норм, з урахуванням наведених позивачем обставин, дають підстави вважати, що клопотання про витребування доказів є обґрунтованим, та таким, що відповідає наведеним вище вимогам, а відтак суд приходить до висновку, що клопотання слід задовольнити та витребувати від Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області засвідчену копію висновку, про результати моніторингу закупівлі № UA-2020-05-18-005179-с, яка проведена Чернівецьким обласним центром зайнятості.
На підставі наведеного та керуючись статтями 72, 77, 80, 241, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Клопотання Чернівецького обласного центру зайнятості- задовольнити повністю.
Витребувати від Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області засвідчену копію висновку, про результати моніторингу закупівлі №UA-2020-05-18-005179-с.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя О.В. Боднарюк