
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
04 січня 2021 р. Справа №200/12323/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Тарасенко І.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1 , РНОКПП не зазначений) до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області (місцезнаходження: 84129, Донецька область, Слов`янський район, с. Андріївка, вул. Миру, 7б, код ЄДРПОУ 04342045); секретаря Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області Самойленко Наталії Миколаївни (місцезнаходження: 84192, Донецька область, Слов`янський район, с. Андріївка, вул. Миру, 7б, РНОКПП не зазначений) про зобов`язання вчинити дії щодо оприлюднення протоколу засідання другої сесії VIII-го скликання та рішення, які були прийняті на пленарному засіданні даної сесії, стягнення моральної шкоди,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області; секретаря Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області Самойленко Наталії Миколаївни про зобов`язання вчинити дії щодо оприлюднення протоколу засідання другої сесії VIII-го скликання та рішення, які були прийняті на пленарному засіданні даної сесії, стягнення моральної шкоди.
Позивач просить суд визнати протиправною бездіяльність відповідачів щодо не оприлюднення на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області (http://andriivska.gromada.org.ua/) протоколу засідання другої сесії VIII-го скликання Андріївської сіслькьої ради Слов`янського району Донецької області та рішень, які були прийняті на пленарному засіданні даної сесії; зобов`язати відповідачів оприлюднити на офіційному веб-сайті Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області (http://andriivska.gromada.org.ua/) протокол засідання другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області та рішення, які були прийняти на пленарному засіданні даної сесії; стягнути з відповідачів на користь позивача моральну (немайнову) шкоду, в розмірі по 5000 грн. з кожного; стягнути з відповідачів на користь позивача судові витрати (попередній розрахунок витрат складається з витрат на професійну правничу допомогу та становить - 10000 грн.).
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд доходить висновку про те, що дана позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки подана з порушенням вимог статті 161 КАС України.
Відповідно до положень частин першої та другої статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач. Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб`єкти владних повноважень.
За приписами частини першої статті 43 Кодексу адміністративного судочинства України здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Частиною другою вказаної статті передбачено, що здатність особисто здійснювати свої адміністративні процесуальні права та обов`язки, у тому числі доручати ведення справи представникові (адміністративна процесуальна дієздатність), належить фізичним особам, які досягли повноліття і не визнані судом недієздатними, а також фізичним особам до досягнення цього віку у спорах з приводу публічно-правових відносин, у яких вони відповідно до законодавства можуть самостійно брати участь.
В порушення пункту 1 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов не містить документу на підтвердження адміністративної процесуальної дієздатності позивача, а саме, до позову не додано завіреної копії паспорта громадянина України.
Відповідно до п. 9 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються, зокрема, у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Місце проживання фізичної особи в публічно-правовому розумінні регулюється Законом України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні».
Згідно абз. 4-5, 9-10 ст. 3 зазначеного Закону:
- місце перебування - адміністративно-територіальна одиниця, на території якої особа проживає строком менше шести місяців на рік (абз. 4);
- місце проживання - житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини (абз. 5);
- документи, до яких вносяться відомості про місце проживання, - паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист (абз. 9);
- документ, до якого вносяться відомості про місце перебування, - довідка про звернення за захистом в Україні (абз. 10).
Позивач у позовній заяві зазначив, що місцем його реєстрації є м. Краматорськ Донецької області.
Таким чином, позивачем не надано доказів того, що останній проживає на території об`єднаної територіальної громади Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області, та, відповідно, позивачем не зазначено, чим саме зміст протоколу засідання другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області стосується його прав, свобод, інтересів, та яким чином відсутність опублікованого протоколу порушує його права.
Відповідно до п. 8 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються, зокрема, перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначається щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Згідно ч. 1 ст. 94 КАС України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Відповідно ч.2 ст. 94 КАС України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Згідно ч.4 ст. 94 КАС України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Відповідно до абз. 2 ч. 5 ст. 94 КАС України, учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Згідно з вимогами частини першої, другої статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
За таких обставин, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків, шляхом надання копії паспорту та копії коду РНОКПП для суду та відповідачів, надання обґрунтованих пояснень, яким чином відсутність опублікованого протоколу засідання другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області порушує його права.
Керуючись статтями 2, 5, 126, 132, 143, 160, 161, 169, 248, 251, 256, 294 295, 297, підпунктом 15.5 пункту 15 розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 .
Встановити ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви: десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху, шляхом надання копії паспорту та копії коду РНОКПП для суду та відповідачів, надання обґрунтованих пояснень, яким чином відсутність опублікованого протоколу засідання другої сесії VIII-го скликання Андріївської сільської ради Слов`янського району Донецької області порушує його права.
У разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, позовна заява буде вважатись неподаною, та її буде повернуто позивачу.
Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Тарасенко