
Україна
Донецький окружний адміністративний суд
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
31 грудня 2020 р. Справа№200/9865/20-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Лазарєва В.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНФІЛЬТР» про стягнення податкового боргу у розмірі 35732,90 грн., -
ВСТАНОВИВ:
У жовтні 2020 року Головне управління ДПС у Донецькій області звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНФІЛЬТР» про стягнення податкового боргу у розмірі 35732,90 грн.
В обґрунтування позовних вимог, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог позивач зазначив, що станом на 11.11.2020 року за відповідачем рахується податковий борг з податку на додану вартість та орендної плати з юридичних осіб у розмірі 35732,90 грн., який виник з причини несплати донарахованих за результатом перевірки штрафних санкцій та грошових зобов`язань самостійно задекларованих у податкових деклараціях.
Позивач, посилаючись на приписи Податкового кодексу України, з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог просить стягнути грошові кошти, що належать платнику податків з розрахункових рахунків у банківських установах, суму податкового боргу в розмірі 35732,90 грн.
28 жовтня 2020 року відкрито спрощене позовне провадження у даній справі, вирішено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін, про що постановлена ухвала. В ухвалі було запропоновано відповідачу у п`ятнадцятиденний строк з моменту отримання ухвали про відкриття провадження у справі надати суду відзив на позовну заяву зі всіма доказами на його підтвердження, які наявні у відповідача.
18 листопада 2020 року від представника відповідача надійшов відзив на позов, в якому останній зазначив, що позов визнає частково на суму заборгованості 97 049,24 грн.
14 грудня 2020 року від представника відповідача надійшов відзив на заяву про зменшення позовних вимог, в якому зазначив, що рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 05.10.2020 р. по справі № 200/7236/20-а за позовом Головного управління ДПС у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «Донфільтр» про стягнення податкового боргу у розмірі 28079,13 грн. з відповідача стягнута в тому числі заборгованість зі сплати орендної плати з юридичних осіб у розмірі 26039,13 грн. На думку представника відповідача, вказаний податковий борг обліковується за відповідачем станом на 30.07.2020 р., тобто охоплює періоди нарахувань визначені позивачем у заяві про зменшення розміру позовних вимог.
За приписами частини 5 статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Враховуючи відсутність клопотань сторін щодо розгляду справи у судовому засіданні, справа розглядається за правилами спрощеного позовного провадження без проведення судового засідання та повідомлення сторін.
Розглянувши позовну заяву, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується вимоги, дослідивши докази, які наявні в матеріалах справи, суд встановив наступне.
Відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «ДОНФІЛЬТР» є юридичною особою, яка зареєстрована та обліковується в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за кодом 32322188, місцезнаходження юридичної особи: пр. Будівельників, буд. 141-а, м. Маріуполь, Донецька область, 87528, перебуває на податковому обліку Маріупольського управління Головного управління ДПС у Донецькій області, про що свідчать ідентифікаційні данні та відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (а.с. 8).
01 квітня 2020 року відповідачем до податкового органу було подано уточнюючий розрахунок податкових зобов`язань з податку на додану вартість у зв`язку з виправленням самостійно виявлених помилок, якою було визначено суму податку у розмірі 8483,00 грн. та суму штрафу, нараховану платником самостійно у зв`язку з виправленням помилки (при позитивному значенні) на суму 254,00 грн. (а.с.9).
20 травня 2020 року відповідачем до податкового органу було подано податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2020 року, якою було визначено суму податку у розмірі 5690,00 грн. (а.с.12).
20 лютого 2019 року відповідачем до податкового органу було подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2019 рік (кадастровий номер земельної ділянки 1412336900:01:026:000), якою було визначено суму податку у розмірі 18797,85 грн. (а.с.15-16).
14 лютого 2020 року відповідачем до податкового органу було подано податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2020 рік (кадастровий номер земельної ділянки 1412336900:01:026:000), якою було визначено суму податку у розмірі 18797,85 грн. (а.с.13).
14.08.2019 року посадовими особами Головного управління ДФС у Донецькій області проведено камеральну перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов`язання з орендної плати за землю з юридичних осіб за грудень 2018 року, січень-травень 2019 року та податкових повідомлень-рішень (форма «Ш») №0081044605 та №0080954605. За результатами перевірки був складений акт № 1068/05-99-46-05/05-583/32322188, згідно якого дані камеральної перевірки свідчать про порушення ТОВ «Донфільтр» п.57.1 ст.57, п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями, а саме несвоєчасна сплата частки самостійно визначених грошових зобов`язань з орендної плати: за грудень 2018 року та за січень - травень 2019 року на суму 9066,15 грн.; штрафних санкцій, визначених податковими повідомленнями - рішеннями (форма 'Ш') № 0081044605 та № 0080954605 від 12.04.2019 р., прийняті на підставі акту камеральної перевірки за № 243/05-99-46-05/05-583/32322188 від 12.04.2019 в сумі 483,55 грн. (а.с.20-21).
На підставі акту перевірки № 1068/05-99-46-05/05-583/32322188 від 14.08.2019 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0017114605 від 04.09.2019 року, яким до відповідача застосовано штраф в сумі 156,65 грн. (а.с. 19).
На підставі акту перевірки № 1068/05-99-46-05/05-583/32322188 від 14.08.2019 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0016794605 від 04.09.2019 року, яким до відповідача застосовано штраф в сумі 1596,64 грн. (а.с. 17).
16.09.2019 року посадовими особами Головного управління ДПС у Донецькій області проведено камеральну перевірку своєчасності сплати узгодженого податкового зобов`язання з орендної плати за землю з юридичних осіб за червень 2018 року. За результатами перевірки був складений акт № 249/05-99-54-04/05/32322188, згідно якого дані камеральної перевірки свідчать про порушення ТОВ «Донфільтр» п.57.1 ст.57, п.287.3 ст.287 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-VI зі змінами і доповненнями, а саме несвоєчасна сплата самостійно визначеного грошового зобов`язання з орендної плати за землю за червень 2019 року на суму 1566,50 грн. (а.с.23-24).
На підставі акту перевірки № 249/05-99-54-04/05/32322188 від 16.09.2019 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0047525404 від 15.10.2019 року, яким до відповідача застосовано штраф в сумі 156,65 грн. (а.с. 22).
21 травня 2020 року посадовими особами Головного управління ДПС у Донецькій області проведено камеральну перевірку відповідача з питання своєчасності сплати узгодженого податкового зобов`язання з орендної плати за землю з юридичних осіб за липень 2019 року. За результатами перевірки був складений акт № 30589/05-99-54-04/05-583/32322188 (а.с. 26).
На підставі акту перевірки № 30589/05-99-54-04/05-583/32322188 від 02.08.2019 року, позивачем прийнято податкове повідомлення-рішення форми «Ш» №0095295404 від 21.05.2020 року, яким до відповідача застосовано штраф у розмірі 200,00 грн. (а.с. 25).
Вищезазначені податкові повідомлення - рішення направлись на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням про вручення, проте, конверти повернулися до органу ДПС із відміткою «за закінченням встановленого строку зберігання».
Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику) (п. 42.2 Податкового кодексу України).
Відповідно до п.п. 129.1.1 ст. 129 Податкового кодексу України за несвоєчасну сплату сум узгоджених податкових зобов`язань відповідачу нарахована пеня у сумі 30,05 грн.
Станом на час розгляду справи, ТОВ «ДОНФІЛЬТР» має податковий борг у розмірі 35732,90 грн. (14387,55 грн. податок на додану вартість та 21345,35 грн. орендна плата з юридичних осіб), який позивач просить стягнути в судовому порядку.
Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд зазначає наступне.
Пунктом 59.1 статті 59 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов`язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до вимог пункту 59.3 статті 59 Податкового кодексу України податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов`язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов`язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов`язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
З метою погашення податкового боргу позивачем на адресу відповідача в установленому законом порядку було направлено податкову вимогу від 13 березня 2020 року № 117567-54, за узгодженими грошовими зобов`язаннями станом на 12 березня 2020 року у розмірі 88121,89 грн. (а.с. 7).
Однак, прийняті заходи податковим органом не призвели до погашення податкового боргу.
Відповідно до вимог статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) визначено, що податковий борг - сума грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податку або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Пунктом 14.1.137 статті 14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Пунктом 110.1 статті 110 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) платники податків, податкові агенти та/або їх посадові особи несуть відповідальність у разі вчинення порушень, визначених законами з питань оподаткування та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема: фінансову відповідальність (пп. 111.1.1 п. 111.1 ст. 111 ПКУ).
Фінансова відповідальність за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства встановлюється та застосовується згідно з Податковим кодексом України та іншими законами. Фінансова відповідальність застосовується у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені (п. 111.2 ст. 111 ПКУ).
Відповідно до п. 113.3 ст. 113 Податкового кодексу України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за порушення норм законів з питань оподаткування або іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, застосовуються у порядку та у розмірах, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Отже, позивач зобов`язаний сплачувати визначені в поданих податкових деклараціях узгоджені податкові зобов`язання.
Як зазначено у п. 95.1 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Згідно абз. 1 п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
На час розгляду справи доказів погашення відповідачем податкового боргу суду не надано, також не надано доказів про оскарження вищевказаних рішень податкового органу.
Суд критично ставиться до пояснень відповідача, що рішенням у справі №200/7263/20-а вже стягнута орендна плата з юридичних осіб з огляду на наступне.
Як вбачається з матеріалів справи, податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в даній справі складається зокрема з самостійно задекларованих у податкових деклараціях сум за користування земельною ділянкою кадастровий номер 1412336900:01:026:000.
Разом з цим, податковий борг з орендної плати з юридичних осіб в справі №200/7236/20-а складається зокрема з самостійно задекларованих у податкових деклараціях сум за користування земельною ділянкою кадастровий номер 1422481000:23:000:000.
Отже, рішенням Донецького окружного адміністративного суду від 05.10.2020 у справі №200/7236/20-а стягнуто інший борг, щодо іншої земельної ділянки.
З огляду на зазначене та беручи до уваги докази, які наявні у матеріалах справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Головного управління ДПС у Донецькій області до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНФІЛЬТР» про стягнення податкового боргу у розмірі 35732,90 грн. є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Враховуючи приписи статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати не підлягають відшкодуванню.
На підставі викладеного, керуючись нормами Конституції України та Кодексу адміністративного судочинства, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов Головного управління ДПС у Донецькій області (місцезнаходження: вул. Італійська, буд. 59, м. Маріуполь, Донецька область, 87515, код ЄДРПОУ 43142826) до товариства з обмеженою відповідальністю «ДОНФІЛЬТР» (місцезнаходження: пр. Будівельників, буд. 141-а, м. Маріуполь, Донецька область, 87528, код ЄДРПОУ 32322188) про стягнення податкового боргу у розмірі 35732,90 грн., - задовольнити повністю.
Стягнути кошти з рахунків у банківських установах, які обслуговують товариство з обмеженою відповідальністю «ДОНФІЛЬТР» (місцезнаходження: пр. Будівельників, буд. 141-а, м. Маріуполь, Донецька область, 87528, код ЄДРПОУ 32322188) в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 35732 (тридцять п`ять тисяч сімсот тридцять дві) гривні 90 копійок.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Першого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя В.В. Лазарєв