
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Вінниця
11 січня 2021 р. Справа № 120/5700/20-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Шаповалової Т.М., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адімністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії ,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 (далі - позивач) з адміністративним позовом до Управління праці соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації Вінницької області (далі - Управління соціального захисту населення Калинівської РДА Вінницької області, відповідач) про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити дії. У позовній заяві, позивач просить:
визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо своєчасного розрахунку розміру та виплати пільг ОСОБА_1 на оплату житлово-комунальних послуг;
зобов`язати відповідача забезпечити своєчасний розрахунок розміру пільг ОСОБА_1 та їх виплати на оплату житлово-комунальних послуг.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначив, що згідно посвідчення серія НОМЕР_1 являється інвалідом ІІІ групи і має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни - безтерміново.
До складу сім`ї позивача належить: дружина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Будинок, в якому заявник проживає, газифікований, опалювальна площа будинку 50,2 кв. м, є газопостачання до плити, газовий водонагрівач відсутній. В опалювальний період 2019-2020 р. на опалення надавалось 209,2 м куб природного газу щомісячно та 10,8 м. куб. природного газу на плиту і 100кВТ електроенергії протягом року.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7) надаються пільги, в тому числі, 100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю).
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг визначені Постановою КМУ від 6 серпня 2014 р. N 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».
Позивач зазначає, що дотримується норм передбачених законодавством для пільг, що вбачається із розрахункової книжки по оплаті за природній газ та абонентській книжці по розрахунку за електроенергію. Також дотримання норм вбачається із відповіді на адвокатський запит ТОВ «Енера Вінниця» від 06.10.2020 та відповіді ТОВ «Вінницягаз Збут» від 02.10.2020.
Відповідач зобов`язаний забезпечувати автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати за використанні позивачем житлово-комунальних послуг.
Проте у зв`язку із бездіяльністю УПСЗН Калинівської РДА у позивача постійно виникає заборгованість по платі за розподіл (доставку) природного газу, платі за спожитий природний газ та за електричну енергію, оскільки відповідач несвоєчасно здійснює розрахунок розміру пільг та виплачує кошти, що вбачається із рахунків із заборгованістю від ТОВ «Енера Вінниця» та ТОВ «Вінницягаз Збут».
Незаконна поведінки відповідача призводить до глибоких душевних страждань позивача. Приниження честі та гідності позивача, так як останній відчує себе винним державі та позбавленим права на пільги, хоча він є інвалідом та має право на 100-процентну знижку. Через таку поведінку позивач перебуває у стані постійного хвилювання за наявність заборгованості за комунальні послуги. Такі душевні переживання впливають на погіршення стану здоров`я позивача та членів його родини.
Ухвалою суду від 19.10.2020 відкрито провадження у адміністративний справі та вирішено її розглядати в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін відповідно до положень ст. 262 КАС України. Крім того, відповідачеві встановлено 15 - денний строк з дня вручення ухвали для подання відзиву на позовну заяву.
Відзив на позовну заяву до суду не подано.
Ухвалою суду від 22 грудня 2020 року витребувано у відповідача відомості відносно ОСОБА_1 з Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають пільги, як особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи та відомості щодо розрахунку розміру пільг ОСОБА_1 та їх виплати на оплату житлово-комунальних послуг за період з січня 2019 року по вересень 2020 року.
28.12.2020 року до суду надійшли відомості щодо суми відшкодованих пільг за період січень-вересень 2019 року, а також повідомлення про надання пільг.
З 28.12.2020 по 31.12.2020 року суддя Шаповалова Т.М. знаходилася на лікарняному.
Згідно із ч. 5 ст. 250 КАС України датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складення повного судового рішення.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
ОСОБА_1 згідно посвідчення серія НОМЕР_1 являється інвалідом ІІІ групи і має право на пільги встановлені законодавством України для ветеранів війни - інвалідів війни - безтерміново.
Згідно відповіді Відповідача від 16.09.2020 до складу сім`ї позивача належить: дружина - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Будинок, в якому заявник проживає, газифікований, опалювальна площа будинку 50,2 кв. м, є газопостачання до плити, газовий водонагрівач відсутній. В опалювальний період 2019-2020 р. на опалення надавалось 209,2 м куб природного газу щомісячно та 10,8 м. куб. природного газу на плиту і 100кВТ електроенергії протягом року.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" позивач користується 100-процентною знижкою при сплаті за житлово-комунальні послуги в межах норм встановлених законодавством.
З 22.01.2004 позивач перебуває на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, як особи з інвалідністю внаслідок війни ІІІ групи, що підтверджується відповіддю Департамету соціальної та молодіжної політики Вінницької ОДА від 18.09.2020.
Позивач дотримується норм передбачених законодавством для пільг, що вбачається із розрахункової книжки по оплаті за природній газ та абонентській книжці по розрахунку за електроенергію. Також дотримання норм вбачається із відповіді на адвокатський запит ТОВ «Енера Вінниця» від 06.10.2020 та відповіді ТОВ «Вінницягаз Збут» від 02.10.2020.
Відповідно до довідки ТОВ «Енера Вінниця» станом на 01.09.2020 року рахується заборгованість у сумі 229,37грн.
Відповідно до листа ТОВ «Вінницягаз Збут» від 28.09.2020 року за інформацією на особовому рахунку відшкодування витрат здійснюється своєчасно та в повному обсязі, товариство жодного разу не направляло повідомлення позивачу про наявність заборгованості на особовому рахунку. Також до листа додано довідку, де зазначено суми заборгованості на кінець розрахункового періоду за період жовтень-серпень 2020 року.
Визначаючись стосовно позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" особам з інвалідністю внаслідок війни та прирівняним до них особам (стаття 7)надаються такі пільги: 100-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю); 100-процентна знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами) та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Площа житла, на яку надається знижка, при розрахунках плати за опалення становить 21 кв. метр опалювальної площі на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю.
Для сімей, що складаються лише з непрацездатних осіб, надається 100-процентна знижка за користування газом для опалювання житла на подвійний розмір нормативної опалювальної площі (42 кв. метри на кожну особу, яка має право на знижку плати, та 21 кв. метр на сім`ю)
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг визначені Постановою КМУ від 6 серпня 2014 р. N 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування».
За змістом пункту 2 Постанови № 409, встановлено громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, соціальну норму житла для централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) незалежно від джерела та виду енергії - 21 кв. метр опалюваної площі на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім`ю.
Підпунктом 1 пункту 3 Постанови № 409 встановлені такі соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії для централізованого та індивідуального опалення (теплопостачання) у разі використання теплової енергії для централізованого опалення (теплопостачання) абонентами, житлові будинки яких обладнані будинковими та/або квартирними приладами обліку, - 0,0548 Гкал на 1 кв. метр опалюваної площі на місяць в опалювальний період.
Постановою КМУ №373 від 17.04.2019 року затверджено Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу у грошовій формі, який визначає механізм використання коштів, передбачених у державному бюджеті Мінсоцполітики для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, та механізм надання громадянам у грошовій формі таких пільг, зокрема: комунальних послуг - послуг з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.
Пільги на оплату житлово-комунальних послуг надаються щомісяця у грошовій формі (готівковій або безготівковій). Головним розпорядником коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати пільг і житлових субсидій громадянам на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу у грошовій формі, та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінсоцполітики. Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи з питань соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій; структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад (далі - структурні підрозділи з питань соціального захисту населення).
Відповідно до п.6 Порядку 373 структурні підрозділи з питань соціального захисту населення на підставі даних Реєстру та інформації, отриманої відповідно до пункту 5 цього Порядку, розраховують щомісяця до 25 числа суму пільги: на оплату житлово-комунальних послуг виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно із законом, кількості членів сім`ї, які мають таке право відповідно до законодавчих актів, зазначених у пункті 3 цього Порядку, та визначені статтею 51 Бюджетного кодексу України, та з урахуванням встановлених цін/тарифів (внесків) і державних соціальних нормативів у сфері житлово-комунального обслуговування.
Пунктом 7 Порядку 373 визначено, що виплата розрахованої суми пільги здійснюється у грошовій безготівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок Мінсоцполітики в АТ "Ощадбанк" на підставі укладеного між Мінсоцполітики та АТ "Ощадбанк" договору.
За заявою пільговика, поданою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення до 15 жовтня (15 травня), у якій зазначаються виплатні реквізити, виплата пільги здійснюється у грошовій готівковій формі з початку опалювального (неопалювального) сезону. У разі подання заяви після 15 жовтня (15 травня) протягом опалювального (неопалювального) сезону пільга надається у грошовій готівковій формі шляхом перерахування коштів на рахунок пільговика в уповноваженому банку з місяця, що настає за місяцем подання заяви.
Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення надають щомісяця до 27 числа управителям, об`єднанням, виконавцям комунальних послуг списки пільговиків, яким нараховано пільгу на оплату житлово-комунальних послуг у поточному місяці, у яких зазначається форма отримання пільги, та дані про облікові записи пільговиків, що ведуться АТ "Ощадбанк" відповідно до пункту 9 цього Порядку.
Відповідно до п.9 Порядку 373 АТ "Ощадбанк" веде у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходять на рахунок для виплати пільг, в розрізі кожного пільговика (далі - облікові записи пільговиків). АТ "Ощадбанк" здійснює переказ коштів на рахунки управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між АТ "Ощадбанк" (його установами) та управителями, об`єднаннями, виконавцями комунальних послуг.
Пунктом 11 Порядку 373 визначено послідовність фінансування та перерахування пільг у грошовій безготівковій формі та передбачено наступне:
1) структурні підрозділи з питань соціального захисту населення формують та передають щомісяця Мінсоцполітики захищеними каналами зв`язку реєстри нарахованих пільг у поточному місяці за формою, встановленою договором між Мінсоцполітики та АТ "Ощадбанк", які Мінсоцполітики після перевірки подає до 27 числа АТ "Ощадбанк";
2) АТ "Ощадбанк" інформує не пізніше ніж протягом наступного робочого дня Мінсоцполітики про можливість подальшої обробки отриманих реєстрів нарахованих пільг;
3) Мінсоцполітики формує протягом трьох робочих днів узагальнений реєстр нарахованих пільг, який подає АТ "Ощадбанк", та протягом наступних п`яти робочих днів здійснює переказ коштів на рахунок для виплати пільг для відображення таких коштів в автоматизованих системах АТ "Ощадбанк" за обліковими записами пільговиків. Форма узагальненого реєстру нарахованих пільг установлюється договором між Мінсоцполітики та АТ "Ощадбанк". Якщо загальна сума за поданими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення реєстрами нарахованих пільг перевищує наявні фінансові призначення, черговість фінансування таких реєстрів визначає Мінсоцполітики на підставі пропозицій, поданих утвореною ним робочою групою.
4) АТ "Ощадбанк" перевіряє наявність розбіжностей між сумою перерахованих Мінсоцполітики коштів і сумою в узагальненому реєстрі нарахованих пільг і в разі відсутності розбіжностей не пізніше ніж протягом наступного робочого дня здійснює зарахування коштів на рахунок для виплати пільг та відображає такі суми коштів в автоматизованих системах АТ "Ощадбанк" за обліковими записами пільговиків.
5) за результатами виконання дій, визначених підпунктом 4 цього пункту, АТ "Ощадбанк" передає не пізніше ніж протягом двох робочих днів Мінсоцполітики узагальнений реєстр нарахованих пільг та реєстри нарахованих пільг із зазначенням в них інформації про суми зарахованих коштів і коштів, що не зараховані і підлягають поверненню Мінсоцполітики, а також про причини їх незарахування, та повертає загальну суму незарахованих коштів на рахунок Мінсоцполітики. Мінсоцполітики перевіряє протягом одного робочого дня відповідність загальної суми перерахованих коштів інформації АТ "Ощадбанк", що зазначена в узагальненому реєстрі нарахованих пільг та реєстрах нарахованих пільг, сумам зарахованих та незарахованих коштів, а також сумі повернутих Мінсоцполітики незарахованих коштів.
6) Мінсоцполітики передає не пізніше ніж протягом наступного робочого дня отримані від АТ "Ощадбанк" дані про зараховані/незараховані суми пільг структурним підрозділам з питань соціального захисту населення;
7) структурні підрозділи з питань соціального захисту населення уточнюють інформацію, що унеможливила зарахування суми пільг, і включають незараховані суми коштів до реєстрів нарахованих сум пільг наступних періодів.
Перерахування коштів з рахунка для виплати пільг на рахунки управителів, об`єднань, виконавців комунальних послуг здійснюється АТ "Ощадбанк".
З метою удосконалення обліку осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою в Україні запроваджений Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі - Реєстр) та Постановою КМУ від 29.01.2003 року затверджено Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги (далі Положення № 117).
Відповідно до пункту 1 Положення № 117 Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги це автоматизований банк даних, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які мають право на пільги за соціальною ознакою згідно із законами України, отримують пільги, передбачені для педагогічних, медичних, фармацевтичних працівників, працівників бібліотек, музеїв, спеціалістів із захисту рослин та працівників культури в сільській місцевості і селищах міського типу (далі - пільговики), отримують соціальні стипендії, державну допомогу постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей.
Згідно з пунктом 2 Положення № 117 до Реєстру вноситься така інформація:
про пільговиків - прізвище, ім`я, по батькові, число, місяць, рік народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають про це відмітку в паспорті) (далі - реєстраційний номер облікової картки платника податків), адреса зареєстрованого місця проживання (за рішенням комісій, утворених місцевими держадміністраціями та органами місцевого самоврядування відповідно до пункту 10 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, - адреса фактичного місця проживання), склад сім`ї, характеристика житла, реквізити паспорта громадянина України та документа, що підтверджує право на пільги, а також категорія пільговика, перелік пільг, на які він має право, інформація про те, якими пільгами фактично користується.
Згідно з пунктом 3 Положення № 117 структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних, районних у м.м. Києві та Севастополі держадміністрацій, виконавчих органів з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад (далі - уповноважені органи):
організовують збирання, систематизацію і зберігання зазначеної в пункті 2 цього Положення інформації та забезпечують її автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати і проведення виплати соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей;
ведуть облік пільговиків шляхом формування на кожного пільговика персональної облікової картки згідно з формою "1 - пільга", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків. Форма "1 - пільга" затверджується Мінсоцполітики;
ведуть облік отримувачів соціальних стипендій та державної допомоги постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей шляхом формування на кожну особу персональної облікової картки згідно з формою "1 - допомога", в якій використовується реєстраційний номер облікової картки платника податків або реквізити паспорта громадянина України, документа, що посвідчує особу іноземця або особу без громадянства, а також особу, яку визнано в Україні біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
вносять до Реєстру відповідні уточнення в разі визнання такими, що втратили чинність, чи зупинення дії окремих норм законодавчих актів, на підставі яких пільговики отримують пільги; надають консультації пільговикам, постраждалим учасникам масових акцій громадського протесту та членам їх сімей, підприємствам та організаціям, що надають послуги.
Як на підстави своїх позовних вимог позивач посилається на те, що відповідач зобов`язаний забезпечувати автоматизоване використання для розрахунку розміру пільг та їх виплати за використанні позивачем житлово-комунальних послуг. Проте у зв`язку із бездіяльністю УПСЗН Калинівської РДА у позивача постійно виникає заборгованість по платі за розподіл (доставку) природного газу, платі за спожитий природний газ та за електричну енергію, оскільки відповідач несвоєчасно здійснює розрахунок розміру пільг та виплачує кошти, що вбачається із рахунків із заборгованістю від ТОВ «Енера Вінниця» та ТОВ «Вінницягаз Збут».
Незаконна поведінки відповідача призводить до глибоких душевних страждань позивача. Приниження честі та гідності позивача, так як останній відчує себе винним державі та позбавленим права на пільги, хоча він є інвалідом та має право на 100-процентну знижку. Через таку поведінку позивач перебуває у стані постійного хвилювання за наявність заборгованості за комунальні послуги. Такі душевні переживання впливають на погіршення стану здоров`я позивача та членів його родини.
Суд критично ставиться до наведених позивачем обгрунтувань позовних вимог.
Відповідно до частини першої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Частиною 1 ст. 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси.
Тобто, підставою для звернення особи до суду є її суб`єктивне уявлення, особисте переконання в порушенні прав чи свобод.
Однак, обов`язковою умовою здійснення такого захисту судом є об`єктивна наявність відповідного порушеного права чи законного інтересу на момент звернення до суду. За відсутності об`єктивного порушення прав чи інтересів її вимоги не підлягають задоволенню.
Такий спір має бути реальним, а наслідки оспорених рішень, дій/бездіяльності, так само як і результат вирішення судом спору, повинні мати безпосередній вплив на відповідне право (порушення якого зумовило звернення до суду). Посилання на опосередковані наслідки від неправомірних рішень, дій/бездіяльності чи на абстрактні права, за захистом яких подано цей позов, чи правомірну мету, яку в такий спосіб (подання адміністративного позову) переслідує заявник, не можуть слугувати свідченням як виникнення спору, так і підставою для захисту порушених прав (в тому сенсі, як їх трактує позивач).
Гарантоване ст. 55 Конституції України й конкретизоване в законах України право на судовий захист передбачає можливість звернення до суду за захистом порушеного права, але вимагає, щоб твердження про порушення прав було обґрунтованим. Обов`язковою умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду. Порушення має бути реальним, стосуватися індивідуально виражених прав чи інтересів особи, яка стверджує про їх порушення (висновок, що сформований у постанові Верховного Суду України від 15 листопада 2016 року у справі №800/301/16).
Наведені пояснення позивача щодо виникнення заборгованості внаслідок несвоєчасного здійснення розрахунку розміру пільг та несвоєчасної виплати коштів відповідачем не свідчать про порушення прав позивача, адже не створюють для нього жодних негативних наслідків чи додаткових обов`язків щодо необхідності саме йому сплатити відповідні кошти за послуги та не позбавляє його права на пільги.
Зокрема зазначені висновки суду також підтверджуються змістом листа «Вінницягаз Збут», в якому зазначено, товариство жодного разу не направляло позивачу повідомлення про наявність на особистому рахунку заборгованості.
Відповідачем у листі, який надійшов до суду 28.12.2020 року також зазначено, що позивач користується пільгою в грошовій безготівковій формі та може перейти на готівкову форму монетизації і самостійно здійснювати оплату житлово-комунальних послуг, але такого бажання не виявив.
Що стосується позовної вимоги про зобов`язання відповідача забезпечити своєчасний розрахунок розміру пільг ОСОБА_1 та їх виплати на оплату житлово-комунальних послуг, то суд також зазначає, що умовою надання правового захисту судом є наявність відповідного порушення суб`єктом владних повноважень прав, свобод або інтересів особи на момент її звернення до суду, суд не може вирішувати вимоги, які стосуються обставин, що не настали і коли їх настання у майбутньому є лише припущенням позивача.
Таким чином, перевіривши юридичну та фактичну обґрунтованість доводів сторін та оцінивши докази у справі, суд дійшов висновку, що у задоволенні позовних вимог необхідно відмовити.
Згідно з вимогами ст. 139 КАС України судові витрати не стягуються.
Керуючись ст.ст. 73, 74, 75, 76, 77, 90, 94, 139, 241, 245, 246, 250, 255, 295 КАС України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити дії - відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 255 КАС України.
Відповідно до ст. 295 КАС України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Позивач: ОСОБА_1 (РНОКПП: НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 )
Відповідач: Управління праці та соціального захисту населення Калинівської районної державної адміністрації (код ЄДРПОУ:03191880, вул. Шкільна, 16а, с.Котюжинці, Калинівський район, Вінницька область, 22447)
Повне судове рішення складено та підписано суддею 11.01.2021 року.
Суддя Шаповалова Тетяна Михайлівна