
Справа № 522/20817/20
Провадження № 3/522/237/21
ПОСТАНОВА
05 січня 2021 року суддя Приморського районного суду м. Одеси Дерус А.В., розглянув матеріали про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДПС в Одеській області у відношенні ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керуючої магазином «Делві № 147» ТОВ «ОПТТОРГ-15», місце знаходження: м. Одеса, вул. Коблевська, № 46, прим. № 810, проживаючої за адресою: м. Одеса, вул. Кітобійна, № 19, кв. № 3, про притягнення до адміністративної відповідальності по ст. 155-1 ч. 1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
До Приморського районного суду м. Одеси надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч. 1 КУпАП
З протоколу № 254 від 16.11.2020 року, вбачається, що при проведенні фактичної перевірки ТОВ «ОПТТОРГ-15» встановлено порушення проведення розрахункових операцій та/або через програмний реєстратор розрахункових операцій без застосування режиму попереднього програмування найменування товару, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; порядку ведення обліку товарних запасів за місцем їх реалізації; незабезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, чим порушено п. 11, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
У судове засідання ОСОБА_1 з`явився, надала суду заперечення згідно яких вона вину не визнає, мотивуючи це тим, що працює на посаді керуючої магазином Делві №147, в листопаді 2020 року посадовими особами ГУ ДПС Одеській області проведено фактичну перевірку магазину ТОВ «ОПТТОРГ-15» (ЄДРПОУ 39691520), що розташований за адресою: вул. Коблевська, 46, прим. 810, м. Одеса. За результатами перевірки складено Акт фактичної перевірки № 1140/26/55/РРО/39691520 від 16.11.2020, яким встановлено порушення пунктів 11, 12, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР (зі змінами та доповненнями) та на підставі підпункту 54.3.3 пункту 54.3 статті 54 Податкового кодексу України і згідно пунктів 1, 7, статті 17, 20 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №265/95-ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями. 14.12.2020 року ТОВ «ОПТТОРГ-15» отримано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у м. Києві № 0111490708 від 04.12.2020, за підписом заступника начальника Головного управління ДПС у м. ОСОБА_2 . Рішення складено на підставі Акту перевірки №1140/26/55/РРО/39691 520 від 16.11.2020. 29.12.2020 року ТОВ «ОПТТОРГ» подано скаргу на податкове повідомлення-рішення №0111490708 від 04.12.2020 року до Державної податкової служби України, тому згідно з п.56.1 5 ст. 56 Податкового кодексу України, у разі оскарження рішень прийнятих контролюючим органом в адміністративному порядку скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов`язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.
Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов`язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
Дослідивши матеріали адміністративного провадження, суд приходить до наступних висновків.
Статтею 6 Конституції України встановлено, що органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією межах і відповідно до законів України.
Статтею 19 Конституції України, правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до вимог ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно, всебічно та об`єктивно з`ясувати всі обставини справи, дослідити в судовому засіданні наявні у справі докази, дати їм належну правову оцінку і, в залежності від встановленого, прийняти мотивоване законне рішення.
Протокол у справі про адміністративне правопорушення є основним джерелом доказів, на підставі якого суд встановлює наявність чи відсутність у діянні особи правопорушення. Лише належно оформлений протокол дозволяє всебічно розглянути справу по суті.
Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Частиною 1 ст. 254 КУпАП встановлено, що про вчинення адміністративного правопорушення складається протокол уповноваженими на те посадовою особою або представником громадської організації чи органу громадської самодіяльності.
Відповідно до ч. 2 ст. 254 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення, у разі його оформлення, складається не пізніше двадцяти чотирьох годин з моменту виявлення особи, яка вчинила правопорушення, у двох примірниках, один із яких під розписку вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Згідно ч. 1 ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
При складанні протоколу про адміністративне правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз`яснюються її права і обов`язки, передбачені статтею 268 КУпАП, про що робиться відмітка у протоколі (ч. 4 ст. 256 КУпАП).
Вказаним вимогам законодавства протокол № 254, складений 16.11.2020 року не відповідає.
У зв`язку з викладеними обставинами, суд приходить до висновку про те, що на підставі протоколу про адміністративне правопорушення, складеного із переліченими порушеннями діючого законодавства, особа не може бути притягнутою до адміністративної відповідальності.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені цим Кодексом, настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою відповідно до закону кримінальної відповідальності.
За змістом ст.ст. 10, 11 КУпАП, адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків. Адміністративне правопорушення визнається вчиненим з необережності, коли особа, яка його вчинила, передбачала можливість настання шкідливих наслідків своєї дії чи бездіяльності, але легковажно розраховувала на їх відвернення або не передбачала можливості настання таких наслідків, хоч повинна була і могла їх передбачити.
За таких обставин, суд приходить до висновку про відсутність у діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно п. 1 ч. 1 ст. 247 Кодексу України про адміністративні правопорушення, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, коли відсутні подія та склад адміністративного правопорушення.
Суд, дослідивши сукупність доказів по справі про адміністративне правопорушення, керуючись ст.ст. 283-284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по адміністративній справі стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , керуючої магазином «Делві № 147» ТОВ «ОПТТОРГ-15» – закрити за відсутністю складу та події адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 155-1 ч. 1 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного суду через Приморський районний суд міста Одеси протягом 10 днів з моменту її винесення.
Суддя: А.В. Дерус
05.01.2021