Постанова № 9403103, 14.04.2010, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2010
Номер справи
2а-1552/10/0870
Номер документу
9403103
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 квітня 2010 року 11:54                               Справа № 2а-1552/10/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді – Садового І.В.,

при секретарі судового засідання – Сірик К.Л.

за участю:

представника позивача: Жовтоножко Д.Ф.

відповідач: не з’явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовною заявою: Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя

до: Товариства з обмеженою відповідальністю «Афіна»

про: стягнення 846 грн. 33 коп.

16.03.2010 Державна податкова інспекція у Заводському районі м.Запоріжжя звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Афіна» про стягнення податкового боргу у розмірі 846 грн. 33 коп.

          Ухвалою суду від 17.03.2010 відкрито провадження в адміністративній справі №2а-1552/10/0870, закінчено підготовче провадження та призначений судовий розгляд на 01.04.2010. Розгляд справи відкладався до 14.04.2010 у зв’язку із неявкою відповідача.

Розгляд справи здійснювався за допомогою технічних засобів, а саме: програмно-апаратного комплексу «Камертон».

У судовому засіданні 14.04.2010 на підставі ст.160 КАС України судом проголошено вступну та резолютивну частину постанови.

Представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, зазначених у позові. Просить стягнути з відповідача 846 грн. 33 коп., яких: податкова заборгованість з податку на прибуток у розмірі 676 грн. 33 коп., з комунального податку у розмірі 170 грн. Позовні вимоги обґрунтовує п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, Законом України «Про державну податкову службу в Україні» №509-ХІІ від 04.12.1990. Просить позов задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з’явився, письмові заперечення на позов не направив. На адресу суду повернулись матеріали позовної заяви, ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі та повістки про виклик, які були направлені відповідачу на адреси, що відомі суду (69048, м.Запоріжжя, вул.Республіканська, буд.77, кв.5; 69021, м.Запоріжжя, вул.Електрична, буд.247, кв.42; 69067, м.Запоріжжя, вул.Каспійська, буд.45) з відміткою поштового відділення зв'язку: «за зазначеною адресою не зареєстрований».

          Суд, розглянувши матеріали і з’ясувавши обставини адміністративної справи, заслухавши представника позивача, дослідивши інші наявні у справі докази у їх сукупності

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Афіна» (код ЄДРПОУ 24905332) зареєстроване 16.05.1997 на підставі розпорядження №459 від 16.04.1997 Заводської районної адміністрації м.Запоріжжя як юридична особа за адресою: 69048, м.Запоріжжя, вул.Республіканська, буд.77, кв.5.

Згідно довідки про включення до ЄДРПОУ №24/2054, виданої 12.04.2001 місцезнаходження ТОВ «Афіна»: 69021, м.Запоріжжя, вул.Електрична, буд.247, кв.42.

Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців станом на 02.03.2010, місцезнаходження ТОВ «Афіна»: 69067, м.Запоріжжя, вул.Каспійська, буд.45.

Відповідач є платником податків і зборів передбачених Законом України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 №1251-ХІІ.

ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя була проведена невиїзна документальна перевірка підприємства відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої було складено акт №524/15-125/24905332 від 26.05.2008.

Перевіркою було встановлено порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997 №283/97, а саме підприємством не подані декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2005 року, за 11 місяців 2006 року та 11 місяців 2007 року.

На підставі матеріалів перевірки податковою винесено податкове повідомлення – рішення від 27.05.2008 №0009831501/0 про нарахування штрафних санкцій у розмірі 510 грн.

Податкове повідомлення – рішення від 27.05.2008 №0009831501/0 було направлене відповідачу на адресу: 69067, м.Запоріжжя, вул.Каспійська, буд.45, проте повернуто поштою, у зв’язку із незнаходженням підприємства за адресою, про що податковою складено акт №182 від 04.06.2008 та у день складання акту зазначене рішення було розміщене на дошці податкових оголошень.

Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення – рішення від 27.05.2008 №0009831501/0 відповідачем не надано.

Також фахівцями ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя була проведена невиїзна документальна перевірка підприємства відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої було складено акт №706/15-125/24905332 від 23.07.2008.

Перевіркою було встановлено порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 22.05.1997 №283/97, а саме підприємством не подана декларація з податку на прибуток за І квартал 2008 року.

На підставі матеріалів перевірки податковою винесено податкове повідомлення – рішення від 23.07.2008 №0010561501/0 про нарахування штрафних санкцій у розмірі 170 грн.

Податкове повідомлення – рішення від 23.07.2008 №0010561501/0 було направлене відповідачу на адресу: 69067, м.Запоріжжя, вул.Каспійська, буд.45, проте повернуто поштою, у зв’язку із незнаходженням підприємства за адресою, про що податковою складено акт №245 від 01.08.2008 та у день складання акту зазначене рішення було розміщене на дошці податкових оголошень.

Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення – рішення від 23.07.2008 №0010561501/0 відповідачем не надано.

Крім того, ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя була проведена невиїзна документальна перевірка підприємства відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, за результатами якої було складено акт №1502/15-03/24905332 від 30.06.2009.

Перевіркою було встановлено порушення відповідачем п.п.4.1.4 п.4.1. ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ, а саме підприємством не подано податковий розрахунок комунального податку за лютий 2009 року.

На підставі матеріалів перевірки податковою винесено податкове повідомлення – рішення від 03.07.2009 №0002501503/0 про нарахування штрафних санкцій у розмірі 170 грн.

Податкове повідомлення – рішення від 03.07.2009 №0002501503/0 було направлене відповідачу на адресу: 69067, м.Запоріжжя, вул.Каспійська, буд.45 та отримане директором підприємства відповідача 08.07.2009, про що свідчить його підпис на корінці податкового повідомлення - рішення.

Доказів оскарження в апеляційному або судовому порядку податкового повідомлення – рішення від 03.07.2009 №0002501503/0 відповідачем не надано.

Згідно облікової картки, яка ведеться ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя у відповідача існує податкова заборгованість (з урахуванням часткової сплати) з податку на прибуток у розмірі 676 грн. 33 коп., у тому числі пеня у розмірі 0, 20 грн., з комунального податку у розмірі 170 грн.

Матеріалами справи також встановлено, що позивачем вживалися заходи щодо стягнення податкової заборгованості у встановленому законодавством порядку, а саме згідно ст.6 Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», відповідачу були направлені перша податкова вимога №1/211 від 26.06.2008 та друга податкова вимога №2/313 від 05.08.2008, які повернуті поштою у зв’язку із незнаходженням підприємства відповідача за адресою, про що податковою були складені відповідні акти та у день складання актів податкові вимоги були розміщені на дошці податкових оголошень у ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя.

Крім того, першим заступником начальника ДПІ у Заводському районі м.Запоріжжя, на підставі Закону України №2181-ІІІ від 21.12.2000 «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» прийнято рішення №1256 від 12.09.2008 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу

Оцінивши представлені докази, вважаю що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного:

Відповідно до Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 №509-ХІІ податкові органи здійснюють контроль за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів.

Податкове зобов’язання та податковий борг згідно п.п.1.2, 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ є зобов’язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Згідно п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов’язання або прийняв інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.

Згідно п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Частиною 1 підпункту 6.2.1 пункту 6.2 статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Відповідно до п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 №2181-ІІІ податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові повідомлення. У разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення. Порядок встановлення дошок податкових повідомлень визначається центральним податковим органом. Податкові повідомлення або податкові вимоги, розміщені з порушенням правил, установлених цим підпунктом, вважаються такими, що не були врученими (надісланими) платнику податків.

Стаття 41 Конституції України встановлює застереження, що ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним. Примусове відчуження об’єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом.

Згідно п.п.3.1.1 п.3.1.ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов’язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Згідно з п.п. 3.1 п.3 Інструкції ДПА України «Про порядок нарахування та погашення пені», затвердженої Наказом №77 від 01.03.2001 та зареєстрованої в Міністерстві Юстиції України від 16.03.2001 за № 240/5431, після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Відповідно до п.п. 3.7 п. 3 цієї Інструкції, пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, при цьому для розрахунку використовується більша із зазначених ставок. Розрахунок пені здійснюється на дату погашення суми податкового боргу (частини податкового боргу) за кожний календарний день прострочення платежу, включаючи день такого погашення.

Зазначений розмір пені діє для всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення термінів розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством.

Отже, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 94, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Заводському районі м.Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю «Афіна» про стягнення податкового боргу у розмірі 846 грн. 33 коп. задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Афіна» (вул.Каспійська, буд.45, 69067, код ЄДРПОУ 24905332) на користь Державного бюджету у Заводському районі м.Запоріжжя (рахунок №34129999700004, код платежу 99999999, банк ГУДК у Запорізькій області, МФОР 813015, одержувач – Державний бюджет у Заводському районі м.Запоріжжя, ЄДРПОУ 34677136) податкову заборгованість у розмірі 846 (вісімсот сорок шість) грн. 33 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

          Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови не у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення її в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Суддя                                                   І.В.Садовий

Постанова складена у повному обсязі 15.04.2010