Постанова № 94027790, 06.01.2021, Оболонський районний суд міста Києва

Дата ухвалення
06.01.2021
Номер справи
756/16409/20
Номер документу
94027790
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 756/16409/20

УКРАЇНА

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 січня 2021 року місто Київ

Оболонський районний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Пономаренка А. А.,

за участі секретаря судового засідання Рекеди С. С.,

особи, яка притягається до

адміністративної відповідальності ОСОБА_1 ,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Оболонського районного суду міста Києва матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за ст. 44-3 КУпАП:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, працюючого, який проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

УСТАНОВИВ:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 332407 від 03.11.2020, який надійшов від дільничного офіцера поліції Оболонського УП ГУНП у м. Києві Дячишина А. І., вбачається, що 03.11.2020 о 23:06 год. під час проведення перевірки магазину «Beer Market», який розташований за адресою: м. Київ, проспект Маршала Рокосовського, 3-А, було виявлено, що ОСОБА_1 , який є продавцем-консультантом даного магазину, не дотримався санепідеміологічних норм, пов`язаних з поширенням короновірусної хвороби, а саме було виявлено відсутність захисник окулярів, одноразових рукавичок та маски.

Особою, уповноваженою на складання протоколу про адміністративне правопорушення, дії ОСОБА_1 кваліфіковано за ст. 44-3 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 свою винуватість у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав та пояснив, що є найманим працівником та перебуває на посаді продавця-консультанта магазину «Beer Market». Так, 03.11.2020 о 23:06 год. під час перевірки працівниками поліції магазину «Beer Market» перебував без захисної маски, рукавичок, захисних окулярів, оскільки готувався до прибирання та закриття магазину. Крім того, зазначив, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення відвідувачів магазину не було. На підставі викладеного просить закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення через відсутність в його діях події і складу адміністративного правопорушення.

Вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши надані разом з протоколом про адміністративне правопорушення матеріали, суд установив наступне.

Суд зобов`язаний виконувати завдання Кодексу України про адміністративне правопорушення, передбачені ст. 1 КУпАП, у якій зазначено, що завданням Кодексу України про адміністративне правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушення, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством.

Відповідно до ст. 245, 251, 252, 280, 283 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Рішення Європейського суду з прав людини є частиною національного законодавства України згідно зі ст. 14 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини».

Відповідно до п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав і основних свобод людини 1950 року (Далі Конвенція) кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 44-3 КУпАП встановлена адміністративна відповідальність за порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Отже, даний склад адміністративного правопорушення є бланкетним, оскільки вказане адміністративне стягнення може застосовуватися лише у випадках передбачених Законом України «Про захист населення від інфекційних хвороб», іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами.

Між тим, протокол про адміністративне правопорушення не містить формулювання об`єктивної сторони (відповідної фабули) частини 1 статті 44-3 КУпАП, яка висунута в якості публічного обвинувачення ОСОБА_1 , а лише посилання на частину 1 статті 44-3 КУпАП, що позбавляє суд можливість перевірити наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, яке на думку особи, якою складено адміністративний протокол, вчинено ОСОБА_1 .

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.

Судом встановлено, що під час складання протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №332407, відносно ОСОБА_1 працівниками поліції не встановлено жодної особи, яка мала намір придбати товар, не допитано жодного свідка.

Відповідно до пояснень та заперечень наданих ОСОБА_1 вбачається, що господарську діяльність за адресою: м. Київ, вул. Маршала Рокосовського, 3-А, здійснює суб`єкт господарювання ТОВ «Бір-Маркет» (код ЄДРПОУ 40818636), ліцензія на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями №26540308202004451. Крім цього, вказаний магазин працює до 23:00 год., тобто обслуговування відвідувачів на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення вже не велось, реєстратор розрахункових операцій (РРО) не працював. Обставину, що заклад був зачинений та діяльність у закладі не здійснювалась на момент складання протоколу про адміністративне правопорушення підтверджується фотокопією Z-звіту з книги КОРО за 03.11.2020 №0743, згідно з яким останній фіскальний чек 03.11.2020був виданий відвідувачу о 22:58 год., а каса закрита о 22:03 год.

Аналізуючи положення ст. 44-3 КУпАП варто зазначити, що відповідальність за порушення вимог щодо заборони та обмежень роботи суб`єктів господарювання, які приймають відвідувачів, може нести виключно суб`єкт господарювання.

Відповідно до ч. 1 ст. 55 ГК України суб`єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов`язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов`язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством.

Матеріали справи не містять доказів, які б свідчили, що ОСОБА_1 є фізичною особою-підприємцем або безпосереднім суб`єктом господарювання, що здійснює відповідну діяльність, за адресою, яка вказана в протоколі про адміністративне правопорушення, він не є власником або директором закладу, а є лише найманим працівником. Також в матеріалах справи відсутні докази, які б свідчили, що саме на нього покладались організаційно-адміністративні повноваження по даному закладу, щодо дотримання карантинних норм.

Суб`єкт господарювання, що здійснює діяльність за вказаною адресою у вказаному закладі є ТОВ «Beer Market», що підтверджується копією ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями від 15.09.2020.

ОСОБА_1 займає в закладі «Beer Market» посаду продавця-консультанта та жодних організаційно-адміністративних повноважень на нього щодо роботи магазину та дотримання в ньому карантинних норм керівництвом не було покладено. Жодної господарської діяльності в магазині він не здійснював, а виконував лише свої трудові обов`язки. Господарську діяльність в приміщенні за вказаною адресою здійснює ТОВ «Beer Market» на яку оформлені всі дозвільні документи.

Наведений судом аналіз положень закону та наданих доказів свідчить про те, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, а отже з цих підстав провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 332407 від 03.11.2020, слід закрити.

Приймаючи рішення, суд враховував, що на момент складання адміністративного протоколу у відношенні ОСОБА_1 стаття 44-3 КУпАП не мала частин. Лише з ухваленням змін до КУпАП Законом № 1000-IX від 06.11.2020, статтю 44-3 було доповнено другою частиною, а отже діяння, яке було визначено ст. 44-3 КУпАП наразі передбачено ч. 1 ст. 44-3 КУпАП.

Оскільки стягнення судового збору передбачено законом лише при накладенні адміністративного стягнення, судовий збір стягненню не підлягає.

Керуючись ст. 1, 7, 8, 9, 44-3, 247, 268, 278, 280-287, 307, 308 КУпАП, суд

ПОСТАНОВИВ:

Провадження в справі на підставі протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №332407 від 03.11.2020 про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП - закрити відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду в десятиденний строк з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Оболонський районний суд міста Києва.

Суддя А. А. Пономаренко