
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
06 січня 2021 р. м. Чернівці Справа № 600/2/21-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Левицький В.К., розглянув матеріали справи за адміністративним позовом фермерського господарство “Чотири Корчми” до Головного управління ДФС у Чернівецькій області, ДПС України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити дії.
У С Т А Н О В И В:
04.01.2021 року фермерське господарство “Чотири Корчми” (далі - позивач) звернулося до суду з вказаним позовом до Головного управління ДПС у Чернівецькій області, ДПС України, в якому просить:
- визнати протиправним та скасувати рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних головного управління ДФС в Чернівецькій області:
від 21.08.2020 року рішення № 1861150/43494403 про відмову в реєстрації податкової накладної №1 в єдиному реєстрі податкових накладних;
від 21.08.2020 року рішення № 1861149/43494403 про відмову в реєстрації податкової накладної №2 в єдиному реєстрі податкових накладних;
від 21.08.2020 року рішення № 1861148/43494403 про відмову в реєстрації податкової накладної №5 в єдиному реєстрі податкових накладних.
- визнати протиправними дії що до зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Державною податковою службою України, та зобов`язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних - податкові накладні позивача: № 5 від 22.07.2020 року, №1 від 10.08.2020 року, № 2 від 10.08.2020 року, № 2 від 16.09.2020 року, № 3 від 25.09.2020 року, №4 від 30.09.2020 року, № 5 від 30.09.2020 року, № 1 від 27.10.2020 року, №2 від 27.10.2020 року, № 3 від 27.10.2020 року, № 1 від 11.11.2020 року, № 2 від 11.11.2020 року, № 3 від 16.11.2020 року, № 4 від 16.11.2020 року, № 5 від 24.11.2020 року, № 6 від 24.11.2020 року, № 2 від 01.12.2020 року, № 3 від 09.12.2020 року, № 5 від 14.12.2020 року, № 1 від 04.09.2020 року, № 3 від 31.08.2020 року, № 9 від 16.11.2020 року, № 10 від 29.11.2020 року, № 4 від 28.10.2020 року, № 7 від 24.11.2020 року, № 8 від 27.11.2020 року, № 1 від 03.12.2020 року, № 4 від 11.12.2020 року, № 6 від 16.12.2020 року;
- визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління ДФС у Чернівецькій області від 13.08.2020 року №12278 про відповідність ФГ “Чотири Корчми” критеріям ризиковості платника податку, оскільки ФГ “Чотири Корчми” немістить мотивів та обґрунтувань віднесення до переліку платників, які відповідають-критеріям ризиковості.
Відповідно ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі (ч. 2 ст. 171 КАС України).
Перевіривши наявність передумов та існування правових підстав для відкриття провадження в адміністративній справі, визначених ст. 171 КАС України, суд зазначає наступне.
Статтею 5 КАС України визначено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси і просити про їх захист шляхом пред`явлення позову. Позов пред`являється шляхом подання позовної заяви в суд першої інстанції, який має відповідати вимогам встановленим ст. 160, 161 КАС України.
Частиною 3 ст. 161 КАС України встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору, платників, об`єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Судовий збір згідно з ч. 1 ст. 3 Закону № 3674-VI справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до ст. 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду,- у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно ст. 9 Закону № 3674-VI суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Відповідно до ст. 3 Закону № 3674-VI судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Розміри ставок судового збору визначено ст. 4 цього Закону.
Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою – підприємцем, ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" установлено з 01.01.2021 р. прожитковий мінімум для працездатних осіб на рівні 2270,00 грн.
Положеннями ч. 3 ст. 6 Закону № 3674-VI за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Із змісту позовних вимог видно, що позивач просить суд визнати протиправними та скасувати чотири рішення, з них: три рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та одне рішення про відповідність ФГ “Чотири Корчми” критеріям ризиковості.
При цьому, вимоги позивача визнати протиправними дії щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку та зобов`язання Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкові накладні є вимогами зобов`язального характеру, які нерозривно пов`язані з попередніми вимогами про визнання протиправними та скасування рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків.
Як видно з позовної заяви, зміст та характер заявлених вимог - немайновий. Отже, при подачі позову до суду позивачу необхідно було сплатити судовий збір за 4 вимоги немайнового характеру в розмірі 9080,00 грн (2270,00 грн х 4).
Натомість, позивачем додано до суду платіжні доручення № 105, № 106, № 107 від 29.12.2020 р. про сплату судового збору на загальну суму 6306,00 грн,
Відтак, недоплата судового збору за поданий позов складає 2774,00 грн (9080,00 грн - 6306,00 грн).
Судовий збір повинен бути сплачений на наступні банківські реквізити: отримувач коштів Чернівецьке ГУК/Чернівецька ТГ/22030101; код отримувача (ЄДРПОУ) 37836095; банк отримувача Казначейство України (ЕАП); код банку отримувача (МФО) - 899998; номер рахунку отримувача (ІВАN) UA538999980313141206084024405; код класифікації доходів бюджету 22030101; призначення платежу за подання адміністративного позову (із зазначенням позивача).
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що позовна заява подана без додержання вимог ст. 160 та 161 КАС України.
Згідно ч. 1 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 169 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
З огляду на вищенаведене, суд вважає, що без усунення вказаного вище недоліку, неможливо вирішити питання про відкриття провадження у справі, тому надає позивачу строк для його усунення.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 160, 161, 171, 241 та 248 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк для усунення недоліку, зазначеного в мотивувальній частині ухвали, з дати отримання копії ухвали.
3. У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя В.К. Левицький