Рішення № 94020629, 06.01.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.01.2021
Номер справи
420/11351/20
Номер документу
94020629
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/11351/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 січня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді Аракелян М.М.,

розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області код (ЄДРПОУ 20987385; вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

27 жовтня 2020 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якому представник позивача просить суд:

визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови викладеної у листі від 19.10.2020 року №9765-9614/П-02/8-1500/20 у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року у відповідності до Довідки №11/96 від 02.07.2020 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від загальної суми 18706,00 грн.;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести у відповідності до п. а ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (виходячи з 65 відсотків грошового забезпечення) перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року у відповідності до Довідки №11/96 від 02.07.2020 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від загальної суми 18706,00 грн. з виплатою різниці в пенсії за минулий час з 01.04.2019 року по день проведення такого перерахунку.

Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями адміністративна справа №420/11351/20 о 15:14:49 розподілена на суддю Аракелян М.М.

Ухвалою суду від 02.11.2020 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у даній справі, постановлено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін відповідно до положень ст. 263 КАС України.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що за заявою позивача Адміністрацією Державної прикордонної служби України направлено до Головного управління ПФУ в Одеській області довідку від 02.07.2020 року №11/96 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року. Позивач звернувся до пенсійного органу із заявою про проведення перерахунку пенсії на підставі оновленої довідки, однак йому було відмовлено з тієї підстави, що довідка повернута до Адміністрації Державної прикордонної служби України для перевірки законності її видачі. Після цього позивач повторно звернувся до пенсійного органу із аналогічною заявою, надавши довідку самостійно, втім відповідач повторно відмовив у перерахунку пенсії з тієї підстави, що Адміністрацією Державної прикордонної служби України не здійснено перевірки законності видачі довідки. Вважаючи таку відмову необґрунтованою, позивач оскаржує її у судовому порядку, вимагаючи проведення перерахунку та виплати пенсії у належному розмірі.

Від відповідача надійшов відзив на позовну заяву (вх.№ЕП/21777/20 від 19.11.2020 року), в якому в обґрунтування правової позиції зазначено, що останній діяв у межах наданих йому повноважень, відповідно до Закону, та у спосіб і в порядку визначеному ним, у зв`язку з чим, просив суд у задоволенні позовних вимог відмовити повністю. Представник відповідача вказав, що на підставі Постанови №103 Адміністрація вже направляла довідку для проведення перерахунку пенсії. Нових рішень Уряду щодо зміни складових чи їх числового значення не приймалось, списки осіб для формування довідок пенсійний орган не направляв, а тому підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні..

23.11.2020 року за вх.№49679/20 від представника позивача надійшла відповідь на відзив.

Згідно ч.3 ст.263 КАС України у справах, визначених частиною першою цієї статті, заявами по суті справи є позов та відзив.

З огляду на зазначене, подана представником позивача відповідь на відзив судом як заява по суті не розглядається.

Розглянувши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, суд дійшов наступного.

Як встановлено судом, з 15 жовтня 2010 року наказом начальника Ізмаїльського прикордонного загону Південного регіонального управління Державної прикордонної служби України від 15.10.2010 року № 231-ОС виключено зі списків особового складу та всіх видів забезпечення підполковника ОСОБА_1 , заступника начальника загону з оперативно - розшукової роботи - начальника оперативно - розшукового відділу, звільненого у запас Збройних Сил України за статтею 26 частини 6 пункт «б» (за станом здоров`я - на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби) Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» (а.с.21).

3 16 жовтня 2010 року в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області була призначена пенсія за вислугу років ОСОБА_1 (далі позивач) у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ. Пенсійна справа №1510007695 - Державна прикордонна служба України (а.с.22).

При обчисленні пенсії враховано грошове забезпечення позивача, а саме:

посадовий оклад 1250 грн.,

оклад за військовим званням 130 грн.,

процентна надбавка за вислугу років 30 % 414 грн.,

середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 місяці 1760,47 (включає надбавка за умови режимних обмежень, допуск Ф-2 15%, надбавка за кваліфікацію 1 клас 4 %, надбавка за особливі умови служби за охорону повітряного і морського простору та важливих об`єктів 15%, надбавка за особливо важливі завдання 80 %, надбавка за оперативно - розшукову діяльність 30%, премія 20%).

У 2018 році Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на підставі Довідки від 31 березня 2018р. № 11/10541 про розмір грошового забезпечення (а.с.23), що враховується для перерахунку пенсій відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 103 проведено перерахунок пенсії позивача.

Під час даного перерахунку у складі грошового забезпечення, з якого перераховано пенсію, враховані оклад за посадою, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років без врахування додаткових видів грошового забезпечення. Аналогічна ситуація склалась і під час перерахунку пенсії 26.12.2019 року (а.с.24).

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та рішення Верховного Суду від 17.12.2019 у зразковій справі №160/8324/19 щодо проведення перерахунку з основного розміру пенсії позивач звернувся з заявою від 30.06.2020 року до Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо виготовлення оновленої довідки про розмір грошового забезпечення (а.с.25), за результатом розгляду якої Адміністрацією Державної прикордонної служби України направлено до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області оригінал довідки від 02.07.2020 року № 11/96 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року за посадою, яка є відповідною (аналогічною) останній штатній посаді позивача, а копію Довідки від 02.07.2020 року № 11/96 направлено позивачу (а.с.26-27).

У вказаній довідці визначені наступні види грошового забезпечення:

Посадовий оклад;

Оклад за військовим (спеціальним) званням;

Надбавка за вислугу років;

Надбавка за особливості проходження служби;

Надбавка за службу в умовах режимних обмежень;

Надбавка за кваліфікацію 1 клас;

Премія.

Усього розмір грошового забезпечення склав 18706 грн. (а.с.27).

15.09.2020 року позивач звернувся з заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо надання інформації щодо перерахунку пенсії з 01.04.2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 02.07.2020 року № 11/96 (а.с.28).

Отримано лист (відповідь) від 29.09.2020 року № 8856-8685/П-02/8- 1500/20 від Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якій вказано, що позивачу відмовлено у перерахунку пенсії (а.с.29). При цьому, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області поставлено під сумнів законність видачі довідки про розмір грошового забезпечення від 02.07.2020 року № 11/96, тому вона була повернута до Адміністрації Державної прикордонної служби України для перевірки законності її видачі.

06.10.2020 року позивач повторно звернувся до відповідача з заявою щодо перерахунку пенсії на підставі наданого ним оригіналу довідки про розмір грошового забезпечення від 02.07.2020 № 11/96 для проведення перерахунку пенсії з 01 квітня 2019 року та виплати заборгованості відповідно статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» № 2262-XII (а.с.30).

Отримано лист (відповідь) від 19.10.2020 року № 9765-9614/П-02/8-1500/20 від відповідача, де вказано, що позивачу відмовлено у перерахунку пенсії (а.с.31). При цьому відповідач повторно поставив під сумнів законність видачі довідки та вказав, що відповідь від Адміністрації Державної прикордонної служби України щодо законності видачі довідки не надійшла, тому довідка про розмір грошового забезпечення від 02.07.2019 року № 11/96 повторно направлена на перевірку підстави її видачі.

Не погоджуючись із цим, позивач звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із даним позовом.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 1 ст. 9 КАС України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зазначені критерії є вимогами для суб`єкта владних повноважень, який приймає відповідне рішення, вчиняє дії чи допускає бездіяльність.

В рішенні від 06.07.1999 № 8-рп/99 у справі за конституційним поданням Міністерства внутрішніх справ України щодо офіційного тлумачення положень статті 5 Закону України "Про статус ветеранів військової служби і ветеранів органів внутрішніх справ та їх соціальний захист" (справа про ветеранів органів внутрішніх справ) Конституційний Суд України прямо зазначив, що служба в органах внутрішніх справ має ряд специфічних властивостей (служба в правоохоронних органах держави пов`язана з ризиком для життя і здоров`я, підвищеними вимогами до дисципліни, професійної придатності, фахових, фізичних, вольових та інших якостей), що повинно компенсуватись наявністю підвищених гарантій соціальної захищеності, тобто комплексом організаційно-правових та економічних заходів, спрямованих на забезпечення добробуту саме цієї категорії громадян як під час проходження служби в органах внутрішніх справ, так і після звільнення у запас або у відставку.

Громадяни мають бути впевненими у своїх законних очікуваннях, а також в тому, що набуте ними на підставі чинного законодавства право, його зміст та обсяг буде ними реалізовано.

Тобто набуте право не може бути скасоване чи звужене (правові позиції Конституційного Суду України в таких рішеннях: від 22.09.2005 № 5-рп/2005, від 29.06.2010 № 17-рп/2010, від 22.12.2010 № 23-рп/2010, від 11.10.2011 № 10-рп/2011).

Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на службі в органах внутрішніх справ визначено Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 р. №2262-ХІІ (далі за текстом - Закон №2262-ХІІ).

Статтею 51 Закону №2262-ХІІ визначено, що при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім`ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування".

Перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Згідно з ч.ч.1, 2 ст.63 Закону №2262-ХІІ перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців з дня подання додаткових документів і не раніше, ніж з дня введення в дію цього Закону.

Відповідно до абз.12 п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.1992 р. №393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, поліцейським, співробітникам Служби судової охорони та членам їхніх сімей" перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", проводиться на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктами 1-4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 р. №45 (далі за текстом - Порядок №45) пенсії, призначені відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон), у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію згідно із Законом, перераховуються на умовах та в розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.

Пенсійний фонд України після прийняття Кабінетом Міністрів України рішення щодо перерахунку пенсій та отримання відповідного повідомлення від Мінсоцполітики повідомляє своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки), та надсилає відповідну інформацію Міноборони, МВС, Національній поліції, Мін`юсту, Мінінфраструктури, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, ДФС, Управлінню державної охорони, Адміністрації Держспецзв`язку, Адміністрації Держприкордонслужби, ДСНС, Службі судової охорони (далі - державні органи).

Головні управління Пенсійного фонду України у десятиденний строк з моменту надходження зазначеного повідомлення складають списки за формою згідно з додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів (далі - уповноважені органи) видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі списків уповноважені органи готують довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій, для кожної особи, зазначеної в списку, за формою згідно з додатками 2 і 3 (далі - довідки) та у місячний строк подають їх головним управлінням Пенсійного фонду України.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком.

Перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону. Якщо внаслідок перерахунку розмір зменшується, пенсія виплачується в раніше встановленому розмірі.

Тобто, підставою для перерахунку пенсії є довідка встановленої форми, видана уповноваженим органом.

Суд наголошує на тому, що органи Пенсійного фонду не наділені повноваженнями самостійно визначати розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій. До їх функцій належать виключно питання призначення (перерахунку) і виплати пенсій. Розмір складових грошового забезпечення визначається уповноваженим органом, в даному випадку Адміністрацією Державної прикордонної служби України.

Разом з тим, відповідно до ч.4 ст.63 Закону №2262 Кабінетом Міністрів України прийнято постанову "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" від 21.02.2018 р. №103 (далі за текстом - Постанова №103).

Пунктом 1 Постанови №103 постановлювалося перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 1 березня 2018 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. №704 "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб".

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 р. у справі №826/3858/18, залишеним без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05.03.2019 р., визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" та зміни до пункту 5 і додатка 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року №45 "Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Таким чином, зміни внесені постановою Кабінету Міністрів України від 21.02.2018р. №103, зокрема до додатку 2 Порядку №45, визнані судом протиправними та нечинними, а тому з 05.03.2019 р., тобто з дати набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, діє редакція додатку 2 до Порядку №45, яка діяла до вказаних змін.

Разом з тим, порядок дій, які повинні вчинити, у даному випадку Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області та Південне Міжрегіональне управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції, у зв`язку із втратою чинності положеннями пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 р. №103 та змін до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45, не змінився.

Судом встановлено, що Адміністрацією Державної прикордонної служби України направлено до Головного Управлінь Пенсійного Фонду України в Одеській області оригінал довідки від 02.07.2020 року № 11/96 про розмір грошового забезпечення станом на 05.03.2019 року за посадою, яка є відповідною (аналогічною) останній штатній посаді позивача, а копію Довідки від 02.07.2020 року № 11/96 направлено позивачу (а.с.26-27).

У вказаній довідці визначені наступні види грошового забезпечення:

Посадовий оклад;

Оклад за військовим (спеціальним) званням;

Надбавка за вислугу років;

Надбавка за особливості проходження служби;

Надбавка за службу в умовах режимних обмежень;

Надбавка за кваліфікацію 1 клас;

Премія.

Усього розмір грошового забезпечення склав 18706 грн. (а.с.27).

В матеріалах справи наявна копія вказаної довідки де вказано, що вона видана позивачу на підставі висновків Верховного Суду у зразковій справі №160/8324/19..

Підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком №45, повідомляють відповідний орган Пенсійного фонду України.

Аналогічний правовий висновок міститься у постанові Верховного Суду від 10.10.2019р. у справі №553/3619/16-а.

При цьому перерахунок може бути здійснено після надходження до органу Пенсійного фонду довідки про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсій військовослужбовців.

Беручи до уваги, що позивач має право на перерахунок пенсії у зв`язку зі зміною (підвищенням) розміру грошового забезпечення відповідної категорії військовослужбовців, суд дійшов висновку, що Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області після одержання довідки Адміністрації Державної прикордонної служби України від 02.07.2020 року № 11/96 зобов`язане перерахувати пенсію позивачу, починаючи з 05.03.2019 року, тобто з дати набрання законної сили рішенням у справі №826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 Постанови №103.

При цьому суд зауважує, що питання перевірки правомірності видачі довідки уповноваженим органом не перебуває у компетенції пенсійного органу.

Відповідно до ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження.

Враховуючи наведені приписи чинного законодавства та встановлені обставини, з метою ефективного захисту прав позивача, суд дійшов висновку про необхідність визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови викладеної у листі від 19.10.2020 року №9765-9614/П-02/8-1500/20 у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року у відповідності до Довідки №11/96 від 02.07.2020 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від загальної суми 18706,00 грн. та зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести у відповідності до п. а ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (виходячи з 65 відсотків грошового забезпечення) перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року у відповідності до Довідки №11/96 від 02.07.2020 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від загальної суми 18706,00 грн. з виплатою різниці в пенсії за минулий час з 01.04.2019 року по день проведення такого перерахунку, задовольняючи позов повністю.

Згідно зі ст. 242 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Згідно положень ст. 75 КАС України, достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Відповідачем не доведено законність відмови у перерахунку пенсії позивача за його заявою на підставі довідки №11/96 від 02.07.2020 року.

Згідно ч. 1 ст. 143 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у рішенні, постанові або ухвалі.

Згідно ч.1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Позивачем при поданні позовної заяви сплачено судовий збір у сумі 840,80 грн. (а.с.16).

Суд дійшов висновку про стягнення з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області код (ЄДРПОУ 20987385) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судових витрат зі сплати судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.

Керуючись ст. ст. 139, 241-246, 250, 255, 260, 263, 295, 297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ; адреса: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області код (ЄДРПОУ 20987385; вул. Канатна, 83, м. Одеса, 65012) про визнання протиправними дій та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови викладеної у листі від 19.10.2020 року №9765-9614/П-02/8-1500/20 у здійсненні перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року у відповідності до Довідки №11/96 від 02.07.2020 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від загальної суми 18706,00 грн.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести у відповідності до п. а ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (виходячи з 65 відсотків грошового забезпечення) перерахунок призначеної пенсії ОСОБА_1 з 01.04.2019 року у відповідності до Довідки №11/96 від 02.07.2020 року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії від загальної суми 18706,00 грн. з виплатою різниці в пенсії за минулий час з 01.04.2019 року по день проведення такого перерахунку.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ 20987385) за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 ) судові витрати зі сплати судового збору у розмірі 840 (вісімсот сорок) грн. 80 коп.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та в строки, встановлені ст. 293,295 КАС України.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та в строки, встановлені ст. 255 КАС України.

Суддя М.М. Аракелян