Ухвала суду № 94020215, 24.12.2020, Київський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
24.12.2020
Номер справи
320/3167/19
Номер документу
94020215
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про відмову у прийнятті звіту про виконання судового рішення

та встановлення нового строку для подання звіту

24 грудня 2020 року справа № 320/3167/19

Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши в порядку письмового провадження звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про виконання судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії,

в с т а н о в и в:

У провадженні Київського окружного адміністративного суду перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо непроведення ОСОБА_1 індексації пенсії; зобов`язання перерахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії відповідно до Закону України «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» від 05.10.2000 №2017-ІІІ та Закону України від 03.07.1991 №1282-ХІІ «Про індексацію грошових доходів населення», починаючи з 01.04.2019.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 адміністративний позов задоволено повністю.

Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області щодо непроведення ОСОБА_1 індексації пенсії, починаючи з 01.04.2019.

Зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії, починаючи з 01.04.2019, яка визначається відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 № 1282-ХІІ та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Стягнуто на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 768,40 грн. (сімсот шістдесят вісім грн. 40 коп.) за рахунок бюджетних Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області (ідентифікаційний код 22933548, місцезнаходження: 04071, м. Київ, вул. Ярославська, 40).

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 09.12.2019 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії - повернуто апелянту.

Рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 набрало законної сили 09.12.2019.

04.02.2020 Київським окружним адміністративним судом видано виконавчі листи №320/3167/19:

- про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії, починаючи з 01.04.2019, яка визначається відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 № 1282-ХІІ та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078,

- про стягнення на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області судового збору у розмірі 768,40 грн.

01.07.2020 на адресу суду від позивача надійшла заява про встановлення судового контролю щодо виконання судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19, в якій заявник просить суд відповідно до ст.382 КАС України зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення у зв`язку з тим, що вказане рішення відповідачем не виконується.

Ухвалою Київського окружного адміністративного суду від 10.07.2020 заяву ОСОБА_1 про встановлення судового контролю в адміністративній справі №320/3167/19 задоволено. Встановлено для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області строк для надання суду звіту про виконання судового рішення від 03.10.2019 в адміністративній справі №320/3167/19 із наданням суду доказів, що підтверджують виконання судового рішення протягом 10 днів з дня отримання даної ухвали суду.

Копію ухвали Київського окружного адміністративного суду від 10.07.2020 направлено відповідачу засобами електронного зв`язку. Електронне повідомлення, що вміщує файл з копією ухвали доставлено на адресу електронної пошти відповідача 14.07.2020, що підтверджується звітом Інтернет провайдера.

03.08.2020 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшла апеляційна скарга від 23.07.2020 №1000-0802-7/60310 на ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 10.07.2020 про встановлення судового контролю в адміністративній справі №320/3167/19.

Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 27.10.2020 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області залишено без задоволення, а ухвалу Київського окружного адміністративного суду від 10.07.2020 без змін.

01.12.2020 матеріали адміністративної справи супровідним листом Шостого апеляційного адміністративного суду від 24.11.2020 №320/3167/19/81340/20 надійшли на адресу Київського окружного адміністративного суду.

Також, 01.12.2020 на адресу суду від Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області надійшов звіт від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 про виконання судового рішення від 03.10.2019 у справі №320/3167/19, в якому відповідач зазначив, що рішення Київського окружного адміністративного суду в адміністративній справі №320/3167/19 від 03.10.2019 виконано в межах повноважень, наданих чинним законодавством. Даний звіт передано судді Кушновій А.О. для розгляду 14.12.2020 згідно з Реєстром передачі судових справ.

У свою чергу, 30.11.2020 позивачем на офіційну електронну адресу суду подано клопотання від 30.11.2020 про не затвердження звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 19.11.2020 та накладення на керівника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області у порядку ч. 2 ст. 382 КАС України штрафу за невиконання судового рішення від 09.10.2019 у справі №320/3167/19, яке було передано судді Кушновій А.О. для розгляду 01.12.2020 згідно з Реєстром передачі судових справ.

Розглянувши звіт Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 про виконання судового рішення та додані до нього документи, суд зазначає наступне.

Відповідно до ч.1 ст.382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Так, у рішенні від 03.10.2019 у справі №320/3167/19 судом зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії, починаючи з 01.04.2019, яка визначається відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 №1282-ХІІ та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078.

Судом у рішенні від 03.10.2019 у справі №320/3167/19 встановлено, що на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в адміністративній справі №381/4546/17 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області, починаючи з 01.01.2016 ОСОБА_1 перераховано пенсію, що вбачається з пенсійної справи позивача №1003001988.

У рішенні суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19 встановлено, що нарахування та виплату індексації перерахованої позивачу на виконання рішення суду пенсії здійснено не було, проти чого відповідач не заперечує.

Відтак, є очевидним, що Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області зобов`язано нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії, починаючи з 01.04.2019, яка визначається відповідно до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення" від 03.07.1991 № 1282-ХІІ та Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 №1078, за весь період перерахунку пенсії, проведеного відповідачем на виконання судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в адміністративній справі №381/4546/17.

При цьому суд звертає увагу, що зазначення у резолютивній частині рішення суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19 про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії, починаючи з 01.04.2019, означає дату, з якої відповідач має здійснити нарахування та виплату індексації пенсії (враховуючи отриману відмову у проведенні перерахунку, викладену у листі відповідача від 28.03.2019), а не період, за який має бути здійснено нарахування та виплату індексації пенсії, оскільки підставою звернення до суду із позовом у справі №320/3167/19 було нездійснення відповідачем індексації пенсії на підставі судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в адміністративній справі №381/4546/17, а отже за період перерахунку пенсії з 01.01.2016 року.

У поданому до суду звіті від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області стверджує, що на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19 відповідачем здійснено перерахунок пенсії ОСОБА_1 . Нарахування індексації відповідно до рішення суду проведено за період з 01.03.2019 по 31.12.2019, сума доплати за перерахунком становить 2625,82 грн., однак фактичне у повному обсязі виконання судового рішення можливе лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок Державного бюджету.

Відповідач зазначає, що постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2020 у справі №640/5248/19 визнано протиправними та нечинними пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2018 року №649 «Питання погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду».

Після набрання законної сили постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 22.07.2020 у справі №640/5248/19 обсяг бюджетних призначень Пенсійного фонду України на 2020 рік на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду не переглядався.

Згідно зі ст.ст.23, 116 Бюджетного кодексу будь-які бюджетні зобов`язання та платежі з бюджету здійснюються лише за наявності відповідного бюджетного призначення, якщо інше не передбачено законом про Державний бюджет України. Бюджетні призначення встановлюються законом про Державний бюджет країни у порядку, визначеному цим кодексом. Взяття зобов`язань без відповідних бюджетних асигнувань або з перевищенням повноважень, встановлених цим Кодексом чи законом про Державний бюджет України є порушенням бюджетного законодавства.

Відповідач повідомив, що фінансування пенсійних виплат відповідно до Закону України №2262 проводиться за рахунок коштів Державного бюджету (код програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету - 2506080) "Фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, та дефіциту коштів Пенсійного фонду", за рахунок коштів по перерозподілу власних надходжень, коштів розподіленого на загальнообов`язкове державне страхування єдиного внеску. Фінансування здійснюється відповідно до графіка фінансування, який складається з урахуванням щоденної потреби відповідно до сум у виплатних документах, направлених до установ.

Відповідач у звіті від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 зазначає, що листом від 19.11.2020 №1000-0902-9/93100 звернувся до Пенсійного фонду України щодо виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 №320/3167/19.

Вказує, що оскільки грошові кошти у вигляді перерахованої пенсії, яка належить ОСОБА_1 , не є власністю Головного управління, не знаходяться на його рахунках, фактичне, у повному обсязі виконання судового рішення можливо лише за наявності відповідного бюджетного призначення за рахунок Державного бюджету.

Враховуючи, що обсяг бюджетних призначень Головного управління на 2020 рік на погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішеннями суду не переглядався, виділення коштів здійснено з метою виконання за окремою бюджетною програмою, погашення заборгованості з пенсійних виплат за рішенням суду буде здійснено в межах відповідних бюджетних призначень.

При цьому посилається на аналогічну позицію, викладену Верховним Судом у постанові від 24.01.2018 у справі №405/3663/13-а, а також на правову позицію Верховного Суду, викладену у постановах у справах №21-1044а15, №21-2630а15, 321-5118а15, №804/5081/13-а, відповідно до якої невиконання судового рішення в частині виплати грошових коштів за відсутності відповідного фінансового забезпечення та фактичної відсутності коштів не може вважатися невиконанням судового рішення без поважних причин.

Розглянувши поданий відповідачем звіт від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 про виконання судового рішення, в якому вказано, що відповідачем вжито всіх можливих заходів, спрямованих на виконання судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19, суд не може погодитися із тим, що поданий звіт свідчить про виконання судового рішення, виходячи з такого.

Щодо наданих суду доказів на підтвердження здійсненого відповідачем нарахування індексації пенсії останнім до звіту надано довідку про нараховані суми на виконання рішення суду за період з березня 2019 року по грудень 2019 року на суму 2625,82 грн., розрахунок на доплату (виплату, утримання) пенсії за період з березня 2019 року по грудень 2019 року на суму 2625,82 грн., а також витяг з реєстру рішень, виконання яких здійснюється за окремою бюджетною програмою щодо рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19.

В той же час, як вже зазначено судом у рішенні від 03.10.2019 у справі №320/3167/19, на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в адміністративній справі №381/4546/17 Головним управлінням Пенсійного фонду України у Київській області, починаючи з 01.01.2016 ОСОБА_1 перераховано пенсію, що вбачається з пенсійної справи позивача №1003001988.

У рішенні суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19 встановлено, що нарахування та виплату індексації перерахованої позивачу пенсії на виконання рішення суду від 11.07.2018 в адміністративній справі №381/4546/17 здійснено не було.

Відтак, є очевидним, що Головне управління Пенсійного фонду України у Київській області зобов`язано нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії, за весь період перерахунку пенсії, проведеного відповідачем на виконання судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в адміністративній справі №381/4546/17.

При цьому зазначення у резолютивній частині рішення суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19 про зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області нарахувати та виплатити ОСОБА_1 індексацію пенсії, починаючи з 01.04.2019, означає дату, з якої відповідач має здійснити нарахування та виплату індексації пенсії (враховуючи отриману відмову у проведенні перерахунку, викладену у листі відповідача від 28.03.2019), а не період, за який має бути здійснено нарахування та виплату індексації пенсії, оскільки підставою звернення до суду із позовом у справі №320/3167/19 було нездійснення відповідачем індексації пенсії на підставі судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в адміністративній справі №381/4546/17, а отже за період перерахунку пенсії з 01.01.2016 р.

Натомість наданий відповідачем у звіті розрахунок нарахованої індексації пенсії охоплює період з березня 2019 року по грудень 2019 року, що свідчить про те, що період проведеного нарахування індексації визначений неправильно, адже індексація пенсії на виконання рішення від 03.10.2019 у справі №320/3167/19 повинна бути здійснена у зв`язку з перерахунком пенсії позивача на виконання судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в адміністративній справі №381/4546/17, а отже за період перерахунку пенсії з 01.01.2016 року, а не з 01.03.2019 року.

Отже, сума нарахованої індексації пенсії за період з березня 2019 року по грудень 2019 року на суму 2625,82 грн. розрахована відповідачем невірно, що свідчить про повне невиконання судового рішення у справі №320/3167/19.

З цього приводу слушними є доводи позивача, викладені у клопотанні від 30.11.2020 про не затвердження звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 19.11.2020, в якому позивач звертає увагу, що наданий суду розрахунок на доплату фактично здійснений відповідачем на виконання судового рішення Київського окружного адміністративного суду в іншій справі, а саме рішення в адміністративній справі №320/6304/19.

З програмного комплексу "Діловодство спеціалізованого суду" Київського окружного адміністративного суду вбачається, що ОСОБА_1 в листопаді 2019 року звернувся до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області з вимогами:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо не проведення індексації пенсії;

- починаючи з 01.03.2019 та щорічно перераховувати та виплачувати індексацію пенсії відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", враховуючи коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

Рішенням Київського окружного адміністративного суду від 03.01.2020 у справі №320/6304/19 адміністративний позов задоволено в повному обсязі. Визнано протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Київській області щодо не проведення ОСОБА_1 індексації пенсії. Починаючи з 01.03.2019 та щорічно перераховувати та виплачувати ОСОБА_1 індексацію пенсії відповідно до статті 2 Закону України "Про індексацію грошових доходів населення", враховуючи коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні.

Ухвалою Шостого апеляційного адміністративного суду від 18.02.2020 апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області на рішення Київського окружного адміністративного суду від 03 січня 2020 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії – повернуто апелянту.

Отже, наданий до звіту від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 про виконання судового рішення розрахунок нарахованої індексації пенсії позивача за період з березня 2019 року по грудень 2019 року на суму 2625,82 грн. стосується виконання судового рішення від 03.01.2020 у справі №320/6304/19.

Крім того, суд звертає на увагу на таке.

Відповідно до частини 1 статті 10 Бюджетного кодексу України видатки та кредитування бюджету класифікуються за:

1) бюджетними програмами (програмна класифікація видатків та кредитування бюджету);

2) ознакою головного розпорядника бюджетних коштів (відомча класифікація видатків та кредитування бюджету);

3) функціями, з виконанням яких пов`язані видатки та кредитування бюджету (функціональна класифікація видатків та кредитування бюджету).

Відповідно до частини 2 статті 10 Бюджетного кодексу України програмна класифікація видатків та кредитування бюджету використовується у разі застосування програмно-цільового методу у бюджетному процесі. Програмна класифікація видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) формується Міністерством фінансів України (місцевим фінансовим органом), за пропозиціями, поданими головними розпорядниками бюджетних коштів під час складання проекту закону про Державний бюджет України (проекту рішення про місцевий бюджет) у бюджетних запитах, при цьому визначається шляхом розподілу видатків та кредитування державного бюджету (місцевого бюджету) за бюджетними програмами у законі про Державний бюджет України (рішенні про місцевий бюджет) і може бути уточнена під час виконання державного бюджету (місцевого бюджету) при внесенні змін до закону про Державний бюджет України (рішення про місцевий бюджет) та у разі застосування положень частини шостої статті 23 та частини другої статті 24 цього Кодексу.

Відповідно до статті 2 Бюджетного кодексу України, бюджетний запит - документ, підготовлений головним розпорядником бюджетних коштів, що містить пропозиції з відповідним обґрунтуванням щодо обсягу бюджетних коштів, необхідних для виконання покладених на нього функцій на середньостроковий період, на підставі відповідних граничних показників видатків бюджету та надання кредитів з бюджету.

Відповідач у звіті від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 зазначає, що листом від 19.11.2020 №1000-0902-9/93100 звернувся до Пенсійного фонду України щодо виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 №320/3167/19.

Відповідач до звіту від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 про виконання судового рішення додав копію листа від 19.11.2020 №1000-0902-9/93100, адресованого Пенсійному фонду України, в якому Головне управління ПФУ у Київській області повідомляє, що невиплачена сума, нарахована на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19, складає 2625,82 грн., та просить розглянути питання щодо виділення коштів на виконання рішення Київського окружного адміністративного суду від 03.10.2019 у справі №320/3167/19.

Враховуючи висновки суду про те, що наданий до звіту від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 про виконання судового рішення розрахунок нарахованої індексації пенсії позивача за період з березня 2019 року по грудень 2019 року на суму 2625,82 грн. стосується виконання судового рішення від 03.01.2020 у справі №320/6304/19, суд не приймає до уваги наданий відповідачем до звіту від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 про виконання судового рішення лист від 19.11.2020 №1000-0902-9/93100, адресований Пенсійному фонду України.

Враховуючи ненадання відповідачем належних доказів на підтвердження розрахунків індексації пенсії позивача у справі №320/3167/19, суд приходить до висновку про те, що у прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 про виконання судового рішення слід відмовити та з урахуванням ч.2 ст.382 КАС встановити новий строк для виконання судового рішення.

Приймаючи до уваги викладене, суд вважає за необхідне розгляд заяви позивача від 30.11.2020 про накладення на керівника Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області у порядку ч. 2 ст. 382 КАС України штрафу за невиконання судового рішення від 09.10.2019 у справі №320/3167/19 відкласти до надання відповідачем нового звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі №320/3167/19.

Керуючись статтями 243, 248, 382 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1. У прийнятті звіту Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області від 19.11.2020 №1000-0902-7/93218 про виконання судового рішення - відмовити.

2. Встановити для Головного управління Пенсійного фонду України у Київській області новий строк для надання звіту про виконання судового рішення від 03.10.2019 у справі №320/3167/19 - протягом десяти днів з дня набрання законної сили даною ухвалою.

3. Зобов`язати відповідача протягом десяти днів з дня набрання законної сили даною ухвалою надати належні розрахунки нарахованої індексації пенсії позивача, проведені з 01.04.2019 у зв`язку з перерахунком пенсії позивача на виконання судового рішення Київського окружного адміністративного суду від 11.07.2018 в адміністративній справі №381/4546/17, а отже за період перерахунку пенсії з 01.01.2016 року.

4. Розгляд заяви позивача від 30.11.2020 про накладення штрафу на керівника суб`єкта владних повноважень відкласти до надання відповідачем нового звіту про виконання судового рішення в адміністративній справі №320/3167/19.

5. Копію ухвали надіслати учасникам справи (їх представникам), зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.

Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або у судовому засіданні у разі неявки учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня складення повного тексту ухвали.

Відповідно до підпункту 15.5 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України, до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Київський окружний адміністративний суд.

Повний текст ухвали складено 24.12.2020 р.

Суддя Кушнова А.О.