
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про забезпечення позову
"06" січня 2021 р. Справа № 300/3977/20
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Остап`юк С.В., діючи як суд, розглянувши в письмовому провадженні заяву про забезпечення позову та матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 до Калуської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
29.12.2020 ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 (далі – позивачі, заявники) звернулися в суд з адміністративним позовом до Калуської міської ради (далі – відповідач) про визнання бездіяльності протиправною щодо неприйняття рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки та зобов`язання прийняти рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки, кадастровий номер 2610400000:39:012:001.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.01.2021 відкрито провадження за вказаним позовом, розгляд справи ухвалено здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження в порядку статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.
Одночасно, із поданням даного адміністративного позову позивачами подано заяву про забезпечення позову, в якому просить до вирішення справи по суті вжити заходи забезпечення позову, шляхом заборони Калуській міській раді, до набрання законної сили рішення в даній адміністративній справі, розглядати на сесії та приймати будь-які рішення щодо земельної ділянки кадастровий номер 2610400000:39:012:001; зупинення дії рішення Калуської міської ради від 23.12.2020 року «Про погодження технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки без зміни цільового призначення в межах міста Калуша, мікрорайон «Підгірки»; заборони органам державної реєстрації прав на нерухоме майно, державним реєстраторам прав на нерухоме майно, у тому числі особам, які виконують функції державного реєстратора прав на нерухоме майно, зокрема, Міністерству юстиції України та його територіальним органам, виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київській, Севастопольській міській, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям, акредитованим суб`єктам, нотаріусам та іншим органам чи особам, які виконують функції державної реєстрації прав на нерухоме майно відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», вчиняти будь-які реєстраційні дії в тому числі, але не виключно: державну реєстрацію права власності та інших речових прав на нерухоме майно, скасування державної реєстрації права власності та інших речових прав, реєстрацію правочинів щодо відчуження, передачі у володіння та користування третім особам, державну реєстрацію обтяжень на нерухоме майно, скасування державної реєстрації обтяжень на нерухоме майно стосовно нерухомого майна - земельних ділянок щодо спірної земельної ділянки кадастровий номер 2610400000:39:012:0001; зобов`язання Калуську міську раду Івано-Франківської області на черговому засіданні сесії ради розглянути заяви позивачів про надання дозволу на поділ земельної ділянки кадастровий номер 2610400000:39:012:001 .
Заява про забезпечення позову за своїм змістом мотивована тим, що невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивачів, за захистом яких вони звернулися до суду, а також наявністю очевидних ознак протиправності рішення, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав та інтересів позивачів, таким рішенням, дією та бездіяльністю.
Розглянувши заявлене клопотання про забезпечення адміністративного позову, суд встановив наступне.
Предметом заявленого адміністративного позову, про вжиття заходів забезпечення якого заявлене клопотання, є визнання бездіяльності протиправною щодо неприйняття рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки та зобов`язання прийняти рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки, кадастровий номер 2610400000:39:012:001.
Частина перша статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Підстави для вжиття заходів забезпечення позову встановлені частиною другою статті 150 Кодексу адміністративного судочинства України, а забезпечення позову допускається, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду (пункт 1); або очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю (пункт 2).
Суд зазначає, що забезпечення адміністративного позову передбачає собою вжиття судом заходів щодо охорони прав, свобод та законних інтересів позивачів про захист яких вони просять, від порушень рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єктів владних повноважень, що оскаржуються заявленими позовними вимогами адміністративного позову, а також гарантують реальне виконання судового рішення, прийнятого за позовом.
Підставою заявлених позовних вимог є не надання позивачам дозволу на поділ земельної ділянки земельної ділянки, кадастровий номер 2610400000:39:012:001 та надання дозволу Комунальному підприємству «Калуський муніципальний ринок» Калуської міської ради на поділ вказаної земельної ділянки та розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, що входять до складу цієї земельної ділянки.
Суд зазначає, до ухвалення рішення в даній справі прийняття Калуською міською радою в подальшому будь-яких рішень щодо поділу земельної ділянки, кадастровий номер 2610400000:39:012:001 може унеможливити ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивачів, за захистом яких вони звернулися до суду.
Частиною 1 статті 151 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що позов може бути забезпечено: зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта; забороною відповідачу вчиняти певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Як наслідок, заява позивачів про забезпечення позову є підставною та підлягає до задоволення, шляхом заборони Калуській міській раді вчиняти будь-які дії та приймати рішення щодо поділу земельної ділянки, кадастровий номер 2610400000:39:012:001.
Ефективний захист та поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів позивачів, за захистом яких вони звернулися до суду, забезпечується вищевказаним способом, а інші, зазначені позивачами заходи забезпечення позову, які вони просили вжити, забезпечують вимоги позивачів в межах, що охоплюються зазначеним судом способом – забороною Калуській міській раді вчиняти будь-які дії та приймати рішення щодо поділу земельної ділянки, кадастровий номер 2610400000:39:012:001, а тому за наведених в клопотанні підстав є недоцільними для досягнення мети вжиття цих заходів.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 150, 151, 154, 156, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву про забезпечення адміністративного позову задовольнити.
Заборонити Калуській міській раді вчиняти будь-які дії та приймати рішення щодо поділу земельної ділянки, кадастровий номер 2610400000:39:012:001, до набрання судовим рішенням в даній справі законної сили.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з моменту її підписання суддею.
Учасник справи, якому ухвала суду не були вручені у день її складання в повному обсязі, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції або через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею, якщо інше не передбачено цим Кодексом та відповідно до статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України підлягає негайному виконанню.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя Остап`юк С.В.