
Справа №760/22961/20
Провадження №3/760/9755/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 грудня 2020 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Кушнір С.І., за участю секретаря Федоренко Д.В., представника Київської міської митниці ДФС Келеберденка В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності відправника міжнародного поштового відправлення № 3798973220 гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В:
21.10.2020 р. до Солом`янського районного суду м. Києва від Київської міської митниці ДФС надійшов адміністративний матеріал з протоколом про порушення митних правил №1537/10000/20 від 23.09.2020 року, складений відносно відправника міжнародного поштового відправлення № 3798973220 гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , за ознаками порушення митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Відповідно до протоколу №1537/10000/20 про порушення митних правил від 23.09.2020 року, вбачається, що 17.09.2020 в зону діяльності Київської митниці
Держмитслужби, ЗМК ТОВ «ДХЛ Інтернешнл Україна» 04074, м. Київ, вул. Лугова, 9, митного поста «Київ-спеціалізований», надійшло міжнародне експрес-відправлення (далі - МЕВ), за міжнародним транспортним документом від 15.09.2020 року № 3798973220.
Відправник МЕВ є громадянин України ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 м. Маріуполь, Донецької області, паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий Жовтневим PB Маріупольського МУ УМВС України в Донецькій області 03.вересня 2001 року, зареєстрований за адресою АДРЕСА_3
Одержувач: гр.. ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_4.
Відповідно до наданих відправником товаросупровідних документів, а саме invoice від 16.09.2020 року та міжнародного транспортного документа від 15.09.2020 р. №3798973220, МЕВ містить товар «кулер для води ABC 170VC, White» -1шт., вартість згідно товарного чека від 28.08.20 становить 1840 грн.
Згідно з пунктом 30 частини першої статті 4 Митного кодексу України міжнародний транспортний документ №3798973220 оформлений, відправником гр. ОСОБА_1 , це номерний товаросупровідний документ, який є договором на перевезення кожного окремого міжнародного експрес - відправлення та є формою декларацій на підставі якої переміщується товар через митний кордон України.
Відповідно до частини 5 статті 338 Митного кодексу України, посадовою особою митного органу було прийнято рішення про проведення митного огляду товарів наявного у відправленні №3798973220.
Під час проведення митного огляду МЕВ, який проведено 17.09.20. посадовою особою митного органу виявлено товар: - «тютюнові вироби для електронного нагрівання, призначені для використання з IQOS 200 стіків, вага тютюну-61 гр., TM-«HEETS» -у кількості 36 блоків (360 пачок), з приховуванням від митного контролю, який перебував в середині конструктивної порожнини заявленого в товаросупровідних документах товару- «кулер для води ABC 170VC, White».
Таким чином, в діях громадянина України ОСОБА_1 , встановлені ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 статті 483 Митного кодексу України, а саме переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом використання спеціально виготовлених сховищ (тайників), та поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані щодо найменування та кількості товару.
В зв`язку з чим, 23.09.2020 року працівниками Київської міської митниці ДФС України відносно відправника міжнародного поштового відправлення № 3798973220 гр. України ОСОБА_1 , складено протокол про порушення митних правил №1537/10000/20, за ознаками вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 Митного кодексу України.
Предмети правопорушення - «тютюнові вироби для електронного нагрівання, призначені для використання з IQOS 200 стіків, вага тютюну-61 гр., TM-«HEETS» -у кількості 36 блоків (360 пачок), «кулер для води ABC 170VC, White» -1шт., вартістю - 20920 грн., вилучені та знаходяться на відповідальному зберіганні на складі Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, бульвар В. Гавела, 8А.
Представник Київської міської митниці ДФС України в судовому засіданні вважав обставини викладені в протоколі про порушення митних правил №1537/10000/20 від 23.09.2020 року доведеними та просив притягнути гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , до адміністративної відповідальності за порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України, застосувавши до нього стягнення у виді накладення штрафу в розмірі 100% вартості товарів з конфіскацією цих товарів, посилаючись на те, що матеріали адміністративної справи містять достатньо доказів на підтвердження порушення митних правил з боку останнього.
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 не з`явився, будучи повідомленим про дату та час судового засідання. Крім того, оголошення про день, час та місце розгляду справи було розміщено на офіційному веб-сайті Солом`янського районного суду м. Києва. Заперечення проти викладеного в протоколі про порушення митних правил не подавав та викладених у ньому обставин не спростував.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Заслухавши пояснення представника митного органу, дослідивши та оцінивши зібрані матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об`єктивних і суб`єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
За змістом ст. 483 МК України об`єктивна сторона складу даного правопорушення характеризується діями, що направлені на переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
При цьому відповідно до пункту 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року № 8, судам необхідно враховувати, що підставою для переміщення товарів через митний кордон є визначені нормативними актами документи, без яких неможливо одержати дозвіл митного органу на пропуск товарів через митний кордон. Це, зокрема, можуть бути митна декларація, контракт, коносамент, ліцензія, квота, товаросупровідні документи, дозвіл відповідних державних органів. Документами, що містять неправдиві дані, є, зокрема, такі, в яких відомості щодо суті угоди, найменування, асортименту, ваги, кількості чи вартості товарів, а також їх відправника чи одержувача, держави, з якої вони вивезені чи в яку переміщуються, не відповідають дійсності.
Згідно ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Відповідно до роз`яснень, наведених у постанові Пленуму Верховного Суду України від 03 червня 2005 року №8 «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» порушення митних правил, відповідальність за яке встановлена ст. 483 МК України, може бути вчинене лише умисно.
Судом встановлено, що 17.09.2020 в зону діяльності Київської митниці Держмитслужби, ЗМК ТОВ «ДХЛ Інтернешнл Україна» 04074, м. Київ, вул. Лугова, 9, митного поста «Київ-спеціалізований», надійшло міжнародне експрес-відправлення (далі - МЕВ), за міжнародним транспортним документом від 15.09.2020 року № 3798973220.
Відправник МЕВ є громадянин України ОСОБА_1 , АДРЕСА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 м. Маріуполь, Донецької області, паспорт громадянина України НОМЕР_1 виданий Жовтневим PB Маріупольського МУ УМВС України в Донецькій області 03.вересня 2001 року, зареєстрований за адресою АДРЕСА_3
Одержувач: гр.. ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_4 ( АДРЕСА_5 ).
Відповідно до наданих відправником товаросупровідних документів, а саме invoice від 16.09.2020 року та міжнародного транспортного документа від 15.09.2020 р. №3798973220, МЕВ містить товар «кулер для води ABC 170VC, White» -1шт., вартість згідно товарного чека від 28.08.20 становить 1840 грн.
Згідно з пунктом 30 частини першої статті 4 Митного кодексу України міжнародний транспортний документ №3798973220 оформлений відправником гр. ОСОБА_1 , це номерний товаросупровідний документ, який є договором на перевезення кожного окремого міжнародного експрес - відправлення та є формою декларацій на підставі якої переміщується товар через митний кордон України.
Відповідно до частини 5 статті 338 Митного кодексу України, посадовою особою митного органу було прийнято рішення про проведення митного огляду товарів наявного у відправленні №3798973220.
Під час проведення митного огляду МЕВ, який проведено 17.09.20. посадовою особою митного органу виявлено товар: - «тютюнові вироби для електронного нагрівання, призначені для використання з IQOS 200 стіків, вага тютюну-61 гр., TM-«HEETS» -у кількості 36 блоків (360 пачок), з приховуванням від митного контролю, який перебував в середині конструктивної порожнини заявленого в товаросупровідних документах товару- «кулер для води ABC 170VC, White».
У ч. 1 ст. 489 МК України зазначено, що посадова особа при розгляді справи про порушення митних правил зобов`язана з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують та/або обтяжують відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
У відповідності до вимог ст.ст. 245, 280 КУпАП, суд зобов`язаний повно та всебічно з`ясувати усі обставини справи, зокрема, чи мало місце адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, наявність обставин, що пом`якшують та обтяжують відповідальність, а також інші обставини, що мають суттєве значення для правильного її вирішення при цьому, встановити істину по справі необхідно з аналізу наявних доказів, які відповідно чинного законодавства, представляють собою будь - які фактичні дані, які підтверджують або спростовують ті чи інші обставини і мають суттєве значення для правильного вирішення справи по суті.
Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 265 МК України декларант може здійснювати декларування товарів самостійно або уповноважувати інших осіб на здійснення декларування від свого імені.
Відповідно до ч. 1 ст. 266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів відповідно до порядку, встановленого цим Кодексом; надати органу доходів і зборів передбачені законодавством документи і відомості, необхідні для виконання митних формальностей.
Відповідно ст. 61 Конституції України, юридична відповідальність особи має індивідуальний характер.
Відповідно до правил ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Згідно зі ст.ст. 245, 251, 252, 280 КУпАП при розгляді адміністративної справи органом (посадовою особою) повинно бути вжито всіх необхідних заходів для повного, всебічного і об`єктивного дослідження доказів та з`ясовано: чи було вчинено правопорушення, чи винна дана особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Оцінюючи в сукупності надані докази, суддя знаходить їх належними та допустимими, у зв`язку з чим приходить до висновку, що факт вчинення порушення митних правил передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України повністю підтверджений в ході розгляду справи.
У відповідності до ст. 459 МК України, суб`єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Таким чином, в діях гр. України ОСОБА_1 , вбачаються ознаки порушення митних правил, передбачених ч. 1 статті 483 Митного кодексу України, а саме переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом використання спеціально виготовлених сховищ (тайників), та поданням митному органу як підстави для переміщення товарів документів, що містять неправдиві дані щодо найменування та кількості товару.
Вина гр. України ОСОБА_1 , у вчиненні правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, повністю підтверджується матеріалами справи, зокрема, протоколом про порушення митних правил № 1537/10000/20 від 23.09.2020 року, та наявними в справі письмовими доказами (копією митної декларації, актом про проведення огляду (переогляду) товарів, службовою запискою посадової особи митного органу).
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Судом встановлено, що загальна вартість предметів правопорушення, вилучених відповідно до протоколу про порушення митних правил № 1537/10000/20 від 23.09.2020 року, а саме: тютюнові вироби для електронного нагрівання, призначені для використання з IQOS 200 стіків, вага тютюну-61 гр., TM-«HEETS» -у кількості 36 блоків (360 пачок), «кулер для води ABC 170VC, White», становить - 20920,00 грн.
Таким чином, з урахуванням обставин справи, суд приходить до висновку про накладення на гр. України ОСОБА_1 , адміністративного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 20920,00 грн. та конфіскації безпосередніх предметів порушення митних правил.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та Закону України «Про судовий збір» з гр. України ОСОБА_1 , підлягає стягненню судовий збір у розмірі 420,40 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1,8, 245, 251-252, 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст.ст. 3, 458, 465, 467, 483, 487-488,491, 495, 522, 527 Митного кодексу України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним відправника міжнародного поштового відправлення № 3798973220 гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , у порушенні митних правил, передбачених ч. 1 ст. 483 МК України та піддати її адміністративному стягненню у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил у розмірі 20920 (двадцять тисяч дев`ятсот двадцять) грн. 00 коп., який необхідно сплатити на наступні реквізити: Отримувач: УДКСУ у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р №UA568999980313040106005026010. Призначення платежу: від (ПІП) за ПМП від ___ №___, код 050
Конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил - - «тютюнові вироби для електронного нагрівання, призначені для використання з IQOS 200 стіків, вага тютюну-61 гр., TM-«HEETS» -у кількості 36 блоків (360 пачок), «кулер для води ABC 170VC, White» -1шт., що вилучені відповідно до протоколу про порушення митних правил № 1537/10000/20 від 23.09.2020 року.
Стягнути з відправника міжнародного поштового відправлення № 3798973220 гр. України ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , судовий збір у розмірі 420,40 грн.
Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи, прокурором або митним органом, який здійснював провадження у цій справі до Київського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її проголошення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя С.І. Кушнір