
Справа № 587/21/21
ПОСТАНОВА
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 січня 2021 року суддя Сумського районного суду Сумської області Степаненко О.А., розглянувши матеріали які надійшли від Сумського прикордонного загону Східного регіонального управління Державної прикордонної служби України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Кролевець, Сумської області, мешканця АДРЕСА_1 , працюючого на посаді інспектора прикордонної служби 3 категорії – інструктор відділення інспекторів прикордонної служби на бронетранспортерах 1 прикордонної застави 1 впс ( тип С) ПРИККШР, іпн НОМЕР_1 ,
за ч. 1 ст. 172-15 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
01 січня 2021 року о 09-05 годин сержант ОСОБА_1 перебував у АДРЕСА_1 із залишками вживання спиртних напоїв, хоча відповідно до наказу начальника Сумського прикордонного загону від 31.12.20р. «Про призначення складу добового наряду на 01.01.21р.» повинен був заступити у добовий наряд ПРИККШР – «робітник їдальні», але не прибув на шикування добового наряду, на зв*язок не виходив, трубку не брав, чим порушив наказ начальника Сумського прикордонного загону від 31.12.20р. «Про призначення складу добового наряду на 01.01.21р., розпорядження АПСУ від 09.12.20р. № 209 «Про організацію служби у святкові та вихідні дні в органах ДПСУ», своїми діями вчинив адміністративне правопорушення за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч.1 ст. 172-15 КУпАП, у особливий період.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину визнав.
Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (ст.1 КУпАП).
Відповідно до ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління, за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ч.2 ст.7 та ст.245, ст.280 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності, всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин кожної справи, правильного і справедливого її вирішення. Суддя зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, а також інші, що мають значення для правильного вирішення справи.
Постанова суду, згідно ст.283 КУпАП, має ґрунтуватися на обставинах, встановлених при розгляді справи, на достатніх і незаперечних доказах.
Згідно ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються, крім іншого, протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, висновком експерта та показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, а згідно ч.2 цієї норми Закону обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст.255 цього Кодексу.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, підтверджується сукупністю досліджених судом доказів, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії СхРУ № 118377 від 01.01.21р. відповідальність за яке передбачена саме ч.1 ст. 172-15 КУпАП; поясненнями майора ОСОБА_2 поясненнями сержанта ОСОБА_3 , актом несвоєчасного прибуття до підрозділу військовослужбовця 1 впс (тип С) ПРИККШР для виконання обов*язків військової служби від 01.01.21р., рапортом першого заступника начальника 1 відділу ПС (типС)ПКШР ОСОБА_4 ,
Крім того, суд звертає увагу, що диспозицією ч.1 ст.172 -15 КУпАП не передбачена відповідальність за вчинення адміністративного правопорушення в особливий період.
Таким чином, суд вважає, що в матеріалах справи маються належні та допустимі докази щодо вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення за яке передбачена адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 172-15 КУпАП.
З урахуванням характеру вчиненого адміністративного правопорушення та його особи на нього необхідно накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави.
Згідно п. 12) ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються військовослужбовці, військовозобов`язані та резервісти, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори - у справах, пов`язаних з виконанням військового обов`язку, а також під час виконання службових обов`язків.
Оскільки ОСОБА_1 є військовослужбовцем, то він підлягає звільненню від сплати судового збору.
Виходячи із вищевикладеного та керуючись ст. ст.40-1,221,283,284 КУпАПта на підставі 172-15ч.1КУпАП,Закон України «Про судовий збір»,-
П О С Т А Н О В И В:
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в доход держави у вигляді 70 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становть 1190 гривень. Отримувач платежу: ГУК Сум.обл/Сумський р/21081100 Код отримувача: 37970404 Банк отримувача: Казначейство України (ел.адм.подат) Рахунок отримувача: UA228999980313080106000018355 Найменування коду класифікації доходів бюджету: адміністративні штрафи та інші санкції).
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Сумський районний Сумської області суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.А.Степаненко