Рішення № 94010595, 23.10.2020, Шевченківський районний суд м. Чернівців

Дата ухвалення
23.10.2020
Номер справи
727/6810/20
Номер документу
94010595
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 727/6810/20

Провадження № 2-а/727/93/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 жовтня 2020 року Шевченківський районний суд м. Чернівці у складі:

Головуючого судді: Слободян Г.М.

за участю секретаря судових засідань Дужич Я.І.

за участю сторін: представника позивача Марчука Д.П.

представника відповідача Лукащука А.В.

розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань приміщення Шевченківського районного суду м.Чернівці справу адміністративного судочинства за позовною заявою ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 ) до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради (місце знаходження: м.Чернівці площа Центральна, 1) про скасування постанови №6 від 31.07.2020 р., - ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовною заявою до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради про скасування постанови №6 від 31.07.2020 р., мотивуючи позовні вимоги тим, що він є директором ТОВ «Парк Жовтневий». 22.06.2007 року між ТОВ «Родничок», Чернівецькою міською радою та КП «Парк Жовтневий» укладено договір про співробітництво №2108-юр. За умовами зазначеного договору, а саме п.п.1.2 ТОВ «Родничок» здійснює установку комплексу атракціонів «Американські гірки» з боулінг-клубом з легких металевих конструкцій з максимальним заскленням на території «Парк Жовтневий». В подальшому додатковими договорами до зазначеного договору перелік атракціонів розширений. Пунктом 2.6.10 договору встановлено, що ТОВ «Родничок» має використовувати комплекс за призначенням, зміни напрямку використання проводити тільки за письмовою згодою КП «Парк Жовтневий» та Чернівецькою міською радою. Крім того, відповідно до додаткового договору №5703-юр від 13.03.2017 року до договору про співробітництво №2108-юр від 22.06.2017 року (основний договір), до ТОВ «Парк Жовтневий» перейшли всі права та обов`язки ТОВ «Родничок». 24.12.2014 р. за ТОВ «Парк Жовтневий» було зареєстровано право власності на нежитлові будівлі за адресою: м.Чернівці, вул. Гайдара Аркадія, 2 «А», а саме на: боулінг клуб літ.А загальною площею 2585 кв.м., трансформаторна літ.Б, каса літ.В, вбиральня літ.Г, атракціони літ.Д. та на вказаний об`єкт видано свідоцтво про право власності індексний номер:31590003. 16.07.2013 р. було виготовлено технічний паспорт на вказані об`єкти. 31.07.2020 р. на підставі постанови про адміністративне правопорушення №6 його притягнуто да адміністративної відповідальності за порушення правил благоустрою територій населених пунктів. Відповідно до постанови про адміністративне правопорушення №6 від 31.07.2020 р., зокрема пункту 1.6 «Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення літніх торгових майданчиків і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Чернівців», затвердженого рішенням Чернівецької міської ради VII скликання від 04.02.2016 року №95 визначено, що розміщення тимчасових споруд та літніх торгівельних майданчиків на території парків, скверів, пляжів, інших місць масового відпочинку громадян відбувається за попереднім погодженням з комунальною установою, що є їх балансоутримувачем. Згідно пункту 1.7 «Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення літніх торгових майданчиків і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Чернівців», з метою розвитку конкуренції, обмеження монополізму та упорядкування торгівлі на території м.Чернівці на окремі види здійснення торгівлі шляхом розміщення пересувних тимчасових споруд проводиться конкурс з визначення суб`єктів господарювання на право користування окремими елементами благоустрою для розміщення пересувних тимчасових споруд. Згідно пункту 3.15. «Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення літніх торгових майданчиків і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Чернівців», у випадках розміщення тимчасових споруд та літніх торгівельних майданчиків передбачених пунктом 1.6 положення, замовник отримавши від балансоутримувача території попереднє погодження у вигляді листа в якому зазначається функціональне призначення, період розміщення і площі пересувних тимчасових споруд та літніх торгівельних майданчиків разом із викопіюванням з генерального плану розвитку даної території, звертається до департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради у порядку визначеному пунктом 3.3. цього положення. У відповідності до пункту 3.2 «Положення про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності для розміщення літніх торгових майданчиків і тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності на території міста Чернівців», підставою для розміщення пересувних тимчасових споруд та літніх торгівельних майданчиків є паспорт прив`язки пересувних тимчасових споруд та літніх торгівельних майданчиків та договір про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності. Відтак, свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 24.12.2014 року, індексний номер 31590003 не є дозвільним документом на розміщення пересувних тимчасових споруд на території парку. Вважає постанову про адміністративне правопорушення №6 від 31.07.2020 року незаконною та такою, що підлягає скасуванню. Посилаючись на норми законодавства, просить визнати незаконною та скасувати постанову про адміністративне правопорушення №6 від 31.07.2020 року.

Відповідачем, представником адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради у встановлений судом строк подано відзив на позовну заяву, відповідно до якого позовні вимоги не визнали, посилаючись на те, що постанова №6 від 31.07.2020 р. про накладення на позивача, штрафу у розмірі 1700,00 грн., прийнята з додержанням норм процесуального та матеріального права. Вважає позовні вимоги безпідставними та просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

02.10.2020 року до суду подано представником позивача Марчук Д.П. заперечення на відзив на позовну заяву, відповідно до якого зазначає що вказаний відзив не спростовує обставини викладені в позовній заяві, оскільки відповідачем зазначено, що власником самовільно встановленого 10.07.2020 року МАФ, а саме причепного вагончика, державний реєстраційний номер транспортного засобу НОМЕР_1 , за даними МРЕВ, є громадянин ОСОБА_2 , який проживає в АДРЕСА_2 , дружиною якого здійснюється з пересувної тимчасової споруди підприємницька діяльність. Відтак відсутня вина позивача, його притягнули до адміністративної відповідальності незаконно.

Представник позивача Марчук Д.П. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі, посилаючись на обставини зазначені в позовній заяві, просив позов задовольнити.

Представник відповідача адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради Лукащук А.В. в судовому засіданні позовні вимоги не визнав та пояснив, що рішенням Чернівецької міської ради VII скликання від 20.12.2018 р. № 1575 затвердженні Правила благоустрою м.Чернівців, що встановлюють та регулюють права і обов`зки учасників правовідносин у галузі благоустрою території міста, визначають комплекс заходів, необхідних для забезпечення чистоти і порядку в місті. Дія цих правил поширюється на підприємства, установи, організації незалежно від форми власності та відомчої підпорядкованості, суб`єкти підприємницької діяльності, які здійснюють свою діяльність без створення юридичної особи, громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства. Правила містять загальнообов`язкові на території міста норми, за порушення яких передбачена відповідальність згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення і обов`язкові до виконання усіма юридичними та фізичними особами на території міста. Пунктом 12.1 додатку №1 Правил благоустрою м.Чернівці передбачено, що за самовільне встановлення або розміщення тимчасових споруд, малих архітектурних форм, павільйонів, кіосків, лотків, гаражів, літніх торговельних майданчиків, рекламоносіїв (конструктивних елементів), навісів тощо, передбачено адміністративну відповідальність по ст.152 КУпАП. На засіданні адміністративної комісії представник позивача - Марчук Д.П. провину позивача не визнав, пояснивши, що конструкція не є пересувною тимчасовою спорудою. Крім того додав, що на вказаний об`єкт ТОВ «Парк Жовтневий» має свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 24.12.2014 року, індексний номер 31590003, а тому вважав, що це є достатньою підставою для розміщення вищезазначеної конструкції, як атракціону. Згідно фотофіксації доданої до матеріалів справи чітко вбачається розміщення на території парку «Жовтневий» пересувного причіпу на колесах у вигляді кіоску. Згідно акту обстеження земельної ділянки за адресою вул. В.Комарова - вул. П.Орлика, що знаходиться в постійному користуванні КП «Парк Жовтневий» за участі представників управління контролю за благоустроєм міста Чернівецької міської ради, представника відділу землеустрою управління земельних ресурсів департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин міської ради та виконуючого обов`язки директора КП «Парк Жовтневий», виявлено, що ТОВ «Парк Жовтневий» самовільно зайняв земельну ділянку орієнтовною площею 0,0070 га, що знаходиться в постійному користуванні КП «Парк Жовтневий» шляхом самовільного встановлення малої пересувної архітектурної форми.Згідно пункту 3.2 Положення, підставою для розміщення пересувних тимчасових споруд та літніх торгівельних майданчиків є паспорт прив`язки пересувних тимчасових споруд та літніх торгівельних майданчиків та договір про тимчасове користування окремими елементами благоустрою комунальної власності. Тобто свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 24.12.2014 року, індексний номер 31590003 не є дозвільним документом на розміщення пересувних тимчасових споруд на території парку. За результатами засідання адмінкомісії, яке відбулось 31.07.2020 р. винесено постанову №6 про накладення на позивача, штрафу у розмірі 1700,00 грн., що прийнята з додержанням норм процесуального та матеріального права. Вважає позовні вимоги безпідставними та просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представника позивача Марчука Д., представника відповідача адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради Лукащук А.В., , розглянувши подані сторонами документи та матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких грунтуються позовні вимоги, об`єктивно дослідивши і оцінивши усі докази, в їх сукупності встановлені в судовому засіданні, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом належними доказами по справі встановлено такі факти і відповідні їм правовідносини, зокрема, що позивач ОСОБА_1 проживає та зареєстрований за адресою АДРЕСА_1 , що підтверджується копією паспорта громадянина України (а.с.4).

У відповідності до договору про співробітництво №2108-юр від 22.06.2007 року, Чернівецька міська рада, Комунальне підприємство «Парк Жовтневий» та Товариство з обмеженою відповідальністю «Родничок» об`єднали свої зусилля та узгодили дії з метою забезпечення благоустрою та організації відпочинку громадян м.Чернівці на території парку «Жовтневий», що знаходиться в м.Чернівці на вул.Гайдара, та перебуває в користуванні Комунального підприємства «Парк Жовтневий», без утворення юридичної особи. Умовами п.п. 1.2 договору передбачено, що ТОВ «Родничок» здійснює установку комплексу атракціонів «Американські гірки» з боулінг-клубом з легких металевих конструкцій з максимальним заскленням на території «Парк Жовтневий». (а.с.17-18, 22-25, 48-51).

Додатковим договором №5203-юр до договору про співробітництво №2108-юр від 22.06.2007 року, від 13.02.2017 року, перелік атракціонів розширений, до ТОВ «Парк Жовтневий» перейшли всі права та обов`язки ТОВ «Родничок». Так, договором встановлено, що ТОВ «Родничок» має використовувати комплекс за призначенням, зміни напрямку використання проводити тільки за письмовою згодою КП «Парк Жовтневий» та Чернівецькою міською радою. Пунктом 2.6.14 забороняється встановлювати будь-які нові об`єкти (тимчасові споруди торгівельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, атракціони, літні майданчики, тощо) на території, на якій здійснюється співпраця, або змінювати цільове призначення існуючих об`єктів, без письмового погодження (а.с.19-20, 56-59).

Також, Комунальному підприємству «Парк Жовтневий», в межах м.Чернівці вул.Гайдара, Південно-Кільцева, загальною площею 75,0 га видано охороненне зобов`язання, відповідно до якого Комунальне підприємство «Парк Жовтневий» дало зобов`язання щодо забезпечення режиму охорони та збереження парку-пам`ятки садово-паркового мистецтва місцевого значення «Жовтневий», на підставі рішення Чернівецького облвиконкому №72 від 17.03.1992 року (а.с.52-53).

Крім того, відповідно до додаткового договору №2108/1-юр від 05.10.2007 року до договору про співробітництво №2108-юр від 22.06.2017 року (основний договір), доповнено договір абзацом: До складу комплексу входять: «Американські гірки», «Шторм», «Клоун», «Катапульта», «Лавочка», «Глобус», «Сонечко», «Колесо огляду», «Кавові чашки», «Карусель», «Автодром», «Оглядова вежа», «Мінігольф» (а.с.54-55).

17.09.2009 року було укладено договір №1709 про співпрацю у фінансуванні та утриманні благоустрою території парку «Жовтневий», відповідно до якого ТОВ «Родничок» згідно рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради №730/18 від 25.09.2007 року бере одноразово дольову участь у фінансуванні робіт з благоустрою території парку шляхом сплати коштів на розрахунковий рахунок парку розмірі 15% від загальної вартості комплексу атракціонів з боулінг-клубом, або виконання робіт на суму визначеної додатком №1 та додатком №2 даного договору з наданням актів (а.с.60-66).

Згідно свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 24.12.2014 року, власником нежитлових будівель за адресою АДРЕСА_3 , загальною площею 2585 кв.м., складові частини: трансформаторна літ.Б, каса літ.В, вбиральня літ.Г, боулінг клуб літ.А, атракціони літ.Д; форма власності приватна, розмір частки 1/1, є Товариство з обмеженою відповідальністю «Парк Жовтневий» (а.с.5, 8).

З протоколу №0122 від 10.07.2020 року, складеного провідним спеціалістом інспекції з благоустрою управління контролю за благоустроєм міста Чернівецької міської ради Когут В.В. вбачається, що позивач ОСОБА_1 вчинив правопорушення, яке полягає у самовільному встановленні малої пересувної архітектурної форми (кіоск) без паспорта прив`язки на території, що знаходиться в постійному користуванні КП «Парк Жовтневий» (а.с.37-40), що також підтверджується актом обстеження земельної ділянки за адресою АДРЕСА_4 , що знаходиться в постійному користуванні КП «Парк Жовтневий» (а.с.41).

Представник відповідача адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради Лукащук А.В. звертався до КП «Парк Жовтневий» 22.07.2020 року, з метою повного та всебічного розгляду питання щодо самовільного встановлення малої пересувної архітектурної форми (кіоска) на території КП «Парк Жовтневий» без дозвільних документів (паспорта прив`язки) (а.с.42).

Згідно відповіді Комунального підприємства «Парк Жовтневий» №153 від 27.07.2020 року, Комунальне підприємство «Парк Жовтневий» не погоджували розміщення будь-яких нових об`єктів (тимчасові споруди торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, атракціони, літні майданчики, тощо) на території, на якій здійснюється співпраця, або зміну цільового призначення існуючих об`єктів. Самовільно встановленому 10.07.2020 року МАФ, а саме причепному вагончику зазначений державний реєстраційний номер транспортного засобу НОМЕР_1 . За даними МРЕВ, зазначений транспортний засіб належить громадянину ОСОБА_2 , який проживає в АДРЕСА_2 , дружиною якого здійснюється з пересувної тимчасової споруди підприємницька діяльність. Зазначили, що будь-які дії, направлені на фактичне використання земельної ділянки без оформлення права власності на земельну ділянку або права постійного користування чи права оренди земельної ділянки в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» є самовільним заняттям земельної ділянки (а.с.43-47).

Відповідно до постанови №6 по справі про адміністративне правопорушення від 31.07.2020 року, позивач ОСОБА_1 допустив самовільне встановлення пересувної тимчасової споруди (кіоску) на території КП «Парк Жовтневий» без дозвільних документів (паспорта прив`язки), чим порушив Правила благоустрою м.Чернівців, затверджених рішенням Чернівецької міської ради від 20.12.2018 р. 1575 (п. 12.1 додатку 1 до Правил). Громадянин ОСОБА_1 на засідання не з`явився, направив свого представника Марчука Д.П. який зазначив, що вказана конструкція не є пересувною тимчасовою спорудою. Крім того додав, що на вказаний об`єкт ТОВ «Парк Жовтневий» має свідоцтво про право власності на нерухоме майно від 24.12.2014 року, індексний номер 31590003, вважає, що це є достатньою підставою для розміщення вищезазначеної конструкції, як атракціону. Згідно фотофіксації доданої до матеріалів справи вбачається розміщення на території парку «Жовтневий» пересувного причепу на колесах у вигляді кіоску. У зв`язку з чим, позивача визнали винним у вчиненні адміністративного порушення передбаченого ст.152 КУпАП за порушення правил благоустрою територій населених пунктів та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700,00 грн. (а.с.6, 35-36).

Пункт 1 частини 2 статті 17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» передбачає, що громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов`язані дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів.

Стаття 152 КУпАП передбачає відповідальність за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів.

Об`єктом даного адміністративного проступку є суспільні відносини у сфері благоустрою. Об`єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів (формальний склад).

Відповідно до статті 1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», благоустрій населених пунктів - це комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покрашення мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля. Згідно положень статті 1 цього ж Закону, територія (в населеному пункті) - це сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об`єктів загального користування: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об`єктів, об`єктів промисловості, комунально-складських та інших об`єктів у межах населеного пункту.

Також, відповідно до ст.17 ч. 2Закону України «Про благоустрій населених пунктів», громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов`язані: 1) утримувати в належному стані закріплені в установленому порядку за ними території; 2) дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів; 3) не порушувати права і законні інтереси інших суб`єктів благоустрою населених пунктів; 4) відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів.

При цьому згідно статті 16 ч.1 Закону України «Про благоустрій населених пунктів», на об`єктах благоустрою категорично забороняється: 1) виконувати роботи без дозволу у разі, якщо обов`язковість його отримання передбачена законом; 2) самовільно влаштовувати городи, створювати, пошкоджувати або знищувати газони, самовільно висаджувати та знищувати дерева; 3) вивозити і звалювати в не відведених для цього місцях відходи, траву, гілки, деревину, листя, сніг; 4) складувати будівельні матеріали, конструкції, обладнання за межами будівельних майданчиків; 5) самовільно встановлювати об`єкти зовнішньої реклами, торговельні лотки, павільйони, кіоски тощо; 6) встановлювати технічні засоби регулювання дорожнього руху без погодження з відповідними органами Міністерства внутрішніх справ України; 7) влаштовувати стоянки суден, катерів, інших моторних плавучих засобів у межах територій пляжів; 8) випасати худобу, вигулювати та дресирувати тварин у не відведених для цього місцях; 9) здійснювати ремонт, обслуговування та миття транспортних засобів, машин, механізмів у не відведених для цього місцях (крім випадків проведення негайного ремонту при аварійній зупинці). Суб`єктом адміністративного проступку є, зокрема, громадяни. Суб`єктивна сторона правопорушення визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини як у формі умислу, так й у формі необережності.

Статею 9 КУпАП визначено, що адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб`єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.

Статтею 152 Кодексу про адміністративні правопорушення України визначено, що Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб`єктів підприємницької діяльності - від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до вимог ст. 77 ч. 2 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок по доказуванню правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Аналізуючи положення наведеної процесуальної норми, виходячи із суті позовних вимог, під час розгляду даної категорії справ відповідачу належить довести правомірність своїх дій або бездіяльності.

Проаналізувавши та оцінивши обставини справи в їх сукупності відповідно до вищенаведених правових норм, дотримуючись вимог Основного Закону України - Контитуції, суд приходить до висновку про недоведеність відповідачем - адміністративною комісією при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради правомірності своїх дій, оскільки саме позивача ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного порушення передбаченого ст.152 КУпАП за порушення правил благоустрою територій населених пунктів та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700,00 грн. (а.с.6, 35-36). Проте, фотофіксація самовільно встановленого 10.07.2020 року МАФ, а саме причепного вагончика, державний реєстраційний номер транспортного засобу НОМЕР_1 , за даними МРЕВ, належить громадянину ОСОБА_2 , який проживає в АДРЕСА_2 , дружиною якого здійснюється з пересувної тимчасової споруди підприємницька діяльність. Крім того, фотофіксація підтверджує, що відповідно до підпункту 2.1.1 пункту 2.1 ч.2 Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки затверджених Наказом Міністерства України з питань надзвичаних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи 01.03.2006 року №110 атракціонний пристрій або комбінація пристроїв, які пересувають або спрямовують відвідувача (відвідувачів) заданою траєкторією або в певній зоні з метою розваги, або інші пристрої, використовувані в місцях дозвілля населення для розваги й активного відпочинку, а отже конструкці, що є на фотофіксації може розміщуватися будь-який атракціон. Відтак відсутня вина позивача ОСОБА_1 . В матеріалах справи відсутній будь який доказ того, що вказана конструкція, за нібито розміщення якої, позивача притягнули до адміністративної відповідальності, не є атракціоном. Крім того, судом встановлено, що під час розгляду адміністративної справи відповідачем -адміністративною комісією належним чином не встановлено обставини справи (наявність порушення).

В той же час ст. 62 Конституції України зазначає, що вина особи, яка притягується до відповідальності, має бути доведена належним чином, а не ґрунтуватися на припущеннях.

Згідно із ч. 1, 2 ст. 7 КАС України, суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

На основі всебічно з`ясованих обставин, на які посилається позивач, як учасник справи, як на підставу заявлених вимог, перевіреними в судовому засіданні, оцінивши їх належність, допустимість, а також достатність, взаємозв`язок у їх сукупності, встановивши правовідносини, які випливають із встановлених обставин та правові норми, які підлягають застосуванню до цих правовідносин, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст. 62 Конституції України; ст.ст.1, 16, 17 Закону України «Про благоустрій населених пунктів»; ст.7, 9, 152, 251 КУпАП, ст.ст. 6-11, 14, 77, 139, 217, 241-246, 255, 293, 295 Кодексу адміністративного судочинства України,- УХВАЛИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради про скасування постанови №6 від 31.07.2020 р. -задовольнити.

Визнати незаконною та скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення Адміністративної комісії при виконавчому комітеті Чернівецької міської ради №6 від 31.07.2020 рокупро притягнення до адміністративної відповідальності за ст.152 КУпАП ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань з виконавчого комітету Чернівецької міської ради Чернівецької міської ради, місце знаходження: м.Чернівці площа Центральна, 1 (ідентифікаційний код юридичної особи 04062216) на користь

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканця АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 , понесені судові витрати по сплаті судового збору, в розмірі 840,80 грн.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана безпосередньо до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення, а особами які не були присутні при проголошенні рішення в той же строк з дня отримання копії рішення.

Повний текст судового рішення складено 27.10.2020 року.

Суддя Слободян Г.М.