
465/8750/20
3/465/4431/20
П О С Т А Н О В А
про повернення адміністративних матеріалів
31.12.2020 року м.Львів
Суддя Франківського районного суду м. Львова Мартинишин М.О., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , громадянина України, працюючого директором ТзОВ «Подорожник Рівне», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за ч.1 ст.163-1 КУпАП -
в с т а н о в и в :
Працівниками ГУ ДПС у Львівській області скеровано до суду матеріали про притягнення до адміністративноївідповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП з підстав викладених у протоколі №331 про адміністративне правопорушення серія ГУ ЛВ №004501 від 09.12.2020 року.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання про правильність складеного протоколу та інших матеріалів справи про адміністративне правопорушення.
Так, невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону унеможливлює прийняття у справі законного й обґрунтованого судового рішення.
Вивчивши матеріали справи, вважаю, що протокол про адміністративне правопорушення не відповідає вимогам ст. 256 КУпАП, зокрема у протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено дати народження особи, яка притягається до адміністративної відповідальності та не конкретизовано суть адміністративного правопорушення згідно ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Разом з тим у протоколі про адміністративне правопорушення відсутня дата щодо отримання правопорушником другого примірника протоколу про адміністративне правопорушення.
Верховним Судом України визнано правильну практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст.256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного дооформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14).
Відповідно до пункту 12 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014р. № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративне правопорушення», норми КУпАП не забороняють повернення протоколу про адміністративне правопорушення, складеного не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог КУпАП вмотивованою постановою суду для належного оформлення.
Враховуючи наведене, у судді немає реальної можливості дати оцінку неналежно та неповно зібраним доказам щодо обставин справи, які є істотними для вирішення адміністративних матеріалів.
Відтак, без усунення зазначених недоліків протоколу про адміністративне правопорушення розгляд справи є неможливим.
За таких обставин, адміністративну справу відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП слід повернути ГУ ДПС у Львівській області дооформлення.
Керуючись ст.ст. 7, 245, 256, 278, 280, 283 КУпАП -
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративну справу про притягнення до відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути ГУ ДПС у Львівській області для дооформлення.
Суддя Мартинишин М.О.