
Провадження № 3/760/9310/20
в справі 760/21879/20
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 листопада 2020 року суддя Солом`янського районного суду м. Києва Коробенко С.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Об`єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ), ІНФОРМАЦІЯ_1 , місце народження: Об`єднані Арабські Емірати, місце проживання в Україні: АДРЕСА_1 , місце роботи: працює в поліції в Дубаї, посвідка на постійне проживання номер НОМЕР_1 , виданий 02.02.2016 року, орган що видав 2301, паспорт громадянина Об`єднаних Арабських Еміратів номер НОМЕР_2 , виданий 19.11.2018 року, орган що видав DUBAI, за ознаками порушення митних правил, передбаченого ст.471 Митного кодексу України, -
В С Т А Н О В И В :
07 жовтня 2020 року до Солом`янського районного суду м. Києва надійшов протокол про порушення митних правил № 1467/10000/20 від 04.09.2020, з якого вбачається, що 04.09.2020 о 09 год. 00 хв. хвилин під час проходження митного контролю в зоні митного контролю залу «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль» поступив громадянин Об`єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) , який прилетів з Об`єднаних Арабських Еміратів, м. Дубаї, літаком а/к «МАУ», рейсом № PS374, та обрав канал, позначений символами зеленого кольору - «зелений коридор», тим самим, відповідно до ч. 5 ст. 366 МК України заявив про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та обмеження щодо ввезення на митну територію України та засвідчив про факти, що мають юридичне значення.
Під час проведення вибіркового митного контролю багажу громадян на каналі «зелений коридор» залу «Приліт» терміналу «D» ДП МА «Бориспіль», після перетину громадянином Об`єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_1 «зеленої лінії», яка позначає закінчення зони спрощеного митного контролю «зелений коридор», на запитання інспектора митниці про наявність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, пасажир ОСОБА_1 відповів, що має при собі особисті і нові мобільні телефони, а саме:
1.Нові мобільні телефони «Iphone 11 Pro 512 GB Gold Model A2215», ТМ «Apple» у кількості 2 шт., загальною вартістю 2698 доларів США (1349 доларів США за шт. згідно з цінами на офіційному сайті Apple ( разом 2 мобільних телефони 74 709,78 грн. згідно офіційного курсу НБУ станом на 04.09.2020 р.)
2.Новий мобільний телефон «Iphone 11 Pro Max 512 GB Gold Model A2218», ТМ «Apple» у кількості 1 шт., загальною вартістю 1449 доларів США (згідно з цінами на офіційному сайті Apple (40 123,97 грн. згідно офіційного курсу НБУ станом на 04.09.2020 р.)
Крім того у пасажира було 2 особистих телефона: 1 б/у мобільний телефон «Apple» 7 та мобільний телефона «Apple» 11 Pro Max, які були пропущені, як особисті речі.
Загальна вартість вищевказаних придбаних покупок, згідно мережі інтернет становить 4147 доларів США (114834,75 грн., згідно офіційного курсу НБУ станом на 04.09.2020 р.).
Даний товар переміщувався в руках у пасажирки, без ознак приховування.
У зв`язку з відсутністю грошових коштів на сплату митних платежів у пасажира, вищезазначені мобільні телефони були прийняти на зберігання за уніфікованою митною квитанцією серія РА № 075310 від 04.09.2020 року. Норму пропуску 1000 євро, яка передбачена ст. 374 МК України, пасажиром не використано, оскільки ціна нових мобільних телефонів перевищує 1000 євро.
З пояснень наданих громадянином ОСОБА_1 , які містяться у справі, встановлено, що злого умислу громадянин ОСОБА_1 не мав, про те, що для переміщення через митний кордон України на дані речі необхідні дозвільні документи, не знав. Своє порушення громадянин ОСОБА_1 визнав, мотивуючи незнанням порядку переміщення предметів через митний кордон України.
Відповідно до ч. ч. 4, 5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає відповідний канал («зелений коридор» або «червоний коридор») для проходження митного контролю за двоканальною системою.
Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
В протоколі зазначено, що громадянин ОСОБА_1 митної декларації не заповнював, з приводу декларування до інспекторів митниці не звертався, самостійно обрав форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор", чим засвідчив про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, або таких, що підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження.
Статтями 196, 197 Митного кодексу України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.
Дії громадянин ОСОБА_1 , як стверджує представник митного органу, мають ознаки порушення митних правил, передбачені статтею 471 Митного кодексу України.
Відповідно до статті 369 МК України особисті речі, що переміщуються (пересилаються) громадянами через митний кордон України підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно, або, за бажанням власника чи на вимогу митного органу, письмово та не оподатковуються.
Статтею 370 МК України визначений перелік товарів, які можуть бути віднесені до особистих речей громадян.
Відповідно до п.1 ст.374 МК України товари (за винятком підакцизних), що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 1000 євро та загальна вага яких не перевищує 50 кг, не підлягають письмовому декларуванню (за винятком товарів, на які відповідно до статті 197 цього Кодексу встановлено обмеження щодо переміщення громадянами через митний кордон України, і випадків, передбачених ч. 2 цієї статті) та не є об`єктом оподаткування митними платежами.
Таким чином громадянин ОСОБА_1 порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, а саме, обравши формою проходження митного контролю - проходження через «зелений коридор», перемістив товари в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України
Представник митного органу в судовому засіданні підтримав позицію Київської міської митниці ДФС щодо притягнення громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення останнім митних правил.
Громадянин ОСОБА_1 в судове засідання не з`явився, про дату та час розгляду справи повідомлявся..
Суд заслухавши пояснення представників митниці, дослідивши матеріали справи, дійшов до висновку про притягнення громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності з наступних підстав.
Згідно з ст. 486 Митного кодексу України, завданням провадження у справах про порушення митних правил є своєчасне, всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин кожної справи вирішення її з дотриманням вимог закону, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню порушень митних правил, та запобігання таким порушенням.
Відповідно до пункту 2 статті 459 Митного кодексу України суб`єктами адміністративної відповідальності можуть бути громадяни, які на момент вчинення порушення митних правил досягли 16-річного віку, а при вчиненні таких порушень підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Згідно з ст. 471 Митного кодексу України порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через "зелений коридор", товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсягах, що перевищують неоподатковувану норму переміщення через митний кордон України, тягне за собою накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.
Дослідивши матеріали справи, суддя приходить до висновку, що винуватість громадянина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, повністю підтверджується дослідженими у судовому засіданні доказами, які містяться в матеріалах справи.
Таким чином, враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є товар - «особисті речі»», переміщення якого через митний кордон України не заборонено або обмежено законодавством України, суд вважає за необхідне застосувати до громадянки громадянин ОСОБА_1 адміністративне стягнення у виді штрафу без конфіскації безпосереднього предмету порушення митних правил.
Керуючись ст. ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 373, 471, 511, 527-529 Митного кодексу України, суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним громадянина Об`єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.
Накласти на громадянина Об`єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 1700 (одна тисяча сімсот) гривень, який необхідно сплатити за наступними реквізитами: Одержувач: УДКСУ у Солом`янському районі; Код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 899998; Банк одержувача: Казначейство України (ЕАП), р/р UA568999980313040106005026010. Призначення платежу: код 050 від (ПІП платника), за ПМП №1467/10000/20 від 04.09.2020, згідно з ст. 471 МКУ та постанови суду від 20.11.2020.
Стягнути з громадянина Об`єднаних Арабських Еміратів ОСОБА_1 ( ОСОБА_1 ) судовий збір в розмірі судовий збір в розмірі 420,40.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: