
Справа № 761/14903/20
Провадження № 3/761/4322/2020
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2020 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Юзькова О.Л., розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДФС України, про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , працюючого директором ТОВ «Маца та Устриці», проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за частиною 1 статті 163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, головним державним ревізором-інспектором відділу камеральних перевірок управління адміністрування податків з юридичних осіб ГУ ДПС у м. Києві Логвиненко Н.В. при проведенні камеральної перевірки податкової звітності з податку на прибуток за 2019 р. встановлено що директор ОСОБА_1 ТОВ «Маца та Устриці» вчинив порушення ведення податкового обліку з порушенням податкового законодавства, а саме : п. 48.1 ст. 48 Податкового кодексу України від 02.12.210 №02.12.2010 №2755-VIзі змінами та доповненнями та вимогами наказу Міністерства фінансів України від 20.10.2015 р. №897 ( у редакції наказу Міністерства фінансів України від 28.04.2017 №467, зареєстрованого у Міністерстві Юстиції України 19.05.2017 за №642/30510), що відображено в акті перевірки від 25.03.2020 №392/26-15-04-08-21/42418803 за період 2019 р. та призвело до заниження податку на прибуток на 13896 грн.
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про день та час розгляду справи повідомлявся належним чином, причини неявки не повідомив.
Згідно з ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, передбачено адміністративну відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Відповідно до положень ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Статтею 280 КУпАП передбачено, що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 163-1 КУпАП.
Разом з тим, за приписами ст. 247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягає закриттю за обставин, зокрема, відсутності події і складу адміністративного правопорушення, закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
За приписами ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, за винятком випадків, коли справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу підвідомчі суду (судді).
Зважаючи на викладене провадження по страві про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 підлягає закриттю в силу вищезазначених норм КУпАП.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 38,163-1, 247, 251, 252 КУпАП, суддя -
ПОСТАНОВИВ :
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 закрити.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги до Шевченківського районного суду м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційна скарга, подання прокурора не було подано протягом десяти днів. У разі подання апеляційної скарги, подання прокурора, постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: