
Справа 350/1414/20
Номер провадження 3/350/540/2020
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 грудня 2020 року селище Рожнятів
Суддя Рожнятівського районного суду Івано-Франківської області Пулик М.В., розглянувши матеріали у справі про адміністративне правопорушення, які надійшли від Рожнятівського відділення поліції ГУНПУ в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП,-
В С Т А Н О В И В :
21 вересня 2020 року, о 02 годині 29 хвилин, у селищі Рожнятів, по вул. Миру, 20, ОСОБА_1 керував автомобілем марки «Rexton», д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини, від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснив, що він своєї вини у вчиненні адміністративного правопорушення не визнає, оскільки правопорушення він не вчиняв. Автомобілем він не керував, тому поліцейські не мали права вимагати від нього проходити тест на алкогольне сп`яніння. Стверджує, що зазначення в протоколі про те, що він відмовився від проходження огляду на стан сп`яніння не відповідає дійсності. Просив провадження в справі закрити у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Вислухавши особу стосовно якої складено протокол про адміністративне правопорушення, вивчивши матеріали адміністративної справи, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП виходячи з наступного.
Згідно зі ст.7 КУпАП провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності. Ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
Згідно ст.9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Завданням провадження в справах про адміністративне правопорушення, відповідно до вимог ст.245 КУпАП, крім іншого, є своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Виходячи з вимог ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до п.24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005 року №14 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті" звертається увага суду на неприпустимість спрощеного підходу до судового розгляду справ про адміністративні правопорушення на транспорті та ігнорування прав осіб, яких притягають до відповідальності, потерпілих, їх законних представників і захисників.
Відповідальність за ч.1 ст.130 КУпАП наступає за керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
Отже, обов`язковою ознакою правопорушення, передбаченого вказаною частиною даної статті КУпАП, є керування транспортним засобом в стані сп`яніння або відмова від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння.
За змістом п. 2.5 Правил дорожнього руху України водій повинен на вимогу працівника поліції пройти в установленому порядку медичний огляд для визначення стану алкогольного сп`яніння, впливу наркотичних чи токсичних речовин.
Незважаючи на невизнання ОСОБА_1 своєї вини його винуватість у вчиненні інкримінованого йому правопорушення повністю доведена виходячи з наступного.
Допитаний в судовому засіданні свідок ОСОБА_2 вказав, що він, а також ОСОБА_3 були присутніми в якості свідків при складанні протоколу на ОСОБА_1 . Дійсно водій ОСОБА_1 відмовився пройти огляд на стан сп`яніння.
Даними, що містяться в протоколі про адміністративне правопорушення серії серії ДПР18 № 231090 від 21 вересня 2020 року підтверджено, що ОСОБА_1 21 вересня 2020 року, о 02 годині 29 хвилин, у селищі Рожнятів, по вул. Миру, 20, керував автомобілем марки «Rexton», д.н.з. НОМЕР_1 , з ознаками алкогольного сп`яніння, а саме: нестійка хода, запах алкоголю з ротової порожнини, від проходження огляду на стан сп`яніння у встановленому законом порядку відмовився в присутності двох свідків, чим порушив п.2.5 ПДР.
Відмова ОСОБА_1 від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп`яніння, повністю підтверджена і іншими наступними доказами, зокрема:
- направленням на огляд водія транспортного засобу;
- даними, що містяться в акті огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів;
- переглянутими в судовому засіданні відеоматеріалами, які містяться на відеодиску на якому зафіксовано правопорушення.
Відповідно до ст. 251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь - які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, іншими доказами.
Оскільки ОСОБА_1 своєї вини у вчиненні інкримінованого йому правопорушення не визнавав, тому вищезазначені свідки, задля всебічного, повного і об`єктивного з`ясування обставин справи викликались, однак ОСОБА_4 в судове засідання не являвся. У зв`язку з цим, постановою Рожнятівського районного суду свідки були піддані примусовому приводу у судове засідання. Згідно повідомлення Рожнятівської селищної ради ОСОБА_4 на даний час перебуває за межами України, тому постанову на момент прийняття цього рішення не виконано.
Аналізуючи матеріали справи та наявні в ньому відеозаписи, доходжу висновку, що наданими суду матеріалами поза всяким розумним сумнівом доведено як факт керування саме ОСОБА_1 транспортним засобом, так і його відмову від проходження огляду на стан сп`яніння у передбаченому законом порядку, а його дії правильно кваліфіковані за ст.130 ч.1 КУпАП, оскільки він відмовився у встановленому законом порядку від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
З часу вчинення ОСОБА_1 , правопорушення минуло більше трьох місяців, за таких обставин його слід визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст.130 ч.1 КУпАП, проте провадження в справі необхідно закрити на підставі ч.1 п. 7 ст. 247 КУпАП, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу.
Оскільки провадження в даній справі відносно ОСОБА_1 , закривається з нереабілітуючих його обставин, тому з нього слід стягнути судовий збір.
Керуючись ст. ст. 38, 247 ч.1 п.7 КУпАП,-
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ст. 130 ч. 1 КУпАП, а провадження у справі закрити у зв`язку з закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , в дохід держави 420 гривень 40 копійок судового збору, отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету – 22030106.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Івано-Франківського апеляційного суду протягом десяти днів з дня винесення постанови через Рожнятівський районний суд.
Суддя: