
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 грудня 2020 року м. Київ № 640/3154/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Пащенка К.С., за участю секретаря судового засідання Легейди Я.А., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи та проведення судового засідання адміністративну справуза позовомГоловного управління Держпродспоживслужби в Одеській області до проТовариства з обмеженою відповідальністю «Ашан Україна Гіпермаркет» стягнення штрафу за порушення Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції»,
ВСТАНОВИВ:
11.02.2020 Головне управління Держпродспоживслужби в Одеській області (надалі - позивач) звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Ашан Україна Гіпермаркет» (надалі - відповідач), в якому просить суд стягнути з ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» до Державного бюджету України штраф в розмірі 153 000,00 грн.
В якості підстав позову позивач зазначив, що на підставі наказу Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області «Про проведення планової перевірки» від 26.03.2019 № 1189 та направлення на проведення перевірки від 26.03.2019 № 1037 посадовими особами позивача в період з 04.04.2019 по 05.04.2019 було проведено перевірку характеристик продукції відповідача; за результатами перевірки складено Акт № 950 від 05.04.2019 та складено протокол № 42 про виявлені порушення вимог ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції»; постановою Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про накладення штрафних санкцій № 146 від 07.05.2019 на відповідача накладено штраф в розмірі 51 000,00 грн.; постановою Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про накладення штрафних санкцій № 151 від 07.05.2019 на відповідача накладено штраф в розмірі 51 000,00 грн.; постановою Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про накладення штрафних санкцій № 152 від 07.05.2019 на відповідача накладено штраф в розмірі 51 000,00 грн.; отже загальний розмір штрафних санкцій становить 153 000,00 грн.; відповідач вказаний штраф в добровільному порядку не сплатив; таким чином згідно із ч. 5 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд та контроль нехарчової продукції» штрафні санкції підлягають стягненню із відповідача в судовому порядку.
Справу відповідно до протоколу автоматизованого розподілу було передано судді Пащенку К.С.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 17.02.2020 позовну заяву Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області було залишено без руху; встановлено позивачу строк до десяти днів з дня вручення ухвали для усунення недоліків позовної заяви.
Позивач усунув недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі суду від 17.02.2020.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 16.03.2020 відкрито провадження у адміністративній справі № 640/3154/20; ухвалено розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження у письмовому провадженні без виклику учасників справи та проведення судового засідання; запропоновано відповідачу подати до суду у п`ятнадцятиденний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відзив на позовну заяву (відзив) та докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, а також документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів позивачу.
Відповідач своїм правом не скористався, відзив на позовну заяву до суду не подав.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.
Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області було прийнято наказ № 1189 від 26.03.2019 «Про проведення планової перевірки», яким наказано провести з 04.04.2019 по 05.04.2019 планову перевірку характеристик продукції в ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, с. Фонтанка, комплекс будівель та споруд №1, ТРЦ «Рів`єра»; предмет перевірки: характеристики електронних та електричних іграшок; іграшок, призначених для гри на воді, зокрема басейни, що надуваються; іграшок для дітей віком до 36 місяців; іграшок, призначених для нанизування над колискою, дитячим ліжком або дитячої коляскою за допомогою мотузок, шнурів, резинок чи ременів; еклектичного та електронного обладнання; електричних ламп розжарення, в т.ч. галогенових, ламп люмінесцентних з умонтованим пускорегульованим пристроєм, двоцокольних та одноцокольних; освітлювальної апаратури; мийних засобів для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини.
Підставою проведення перевірки зазначено секторальний план державного ринкового нагляду на 2019 рік.
На підставі наказу № 1189 від 26.03.2019 «Про проведення планової перевірки» Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області було оформлено направлення на проведення перевірки № 1037 від 26.03.2019.
За результатами проведеної перевірки працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області був складений Акт перевірки характеристик продукції № 950 від 05.04.2019, в якому зафіксовані виявлені під час перевірки порушення, а саме:
- на електрообладнанні або на його табличці з технічними даними не нанесено знак відповідності технічним регламентам, чим порушено п.п. 28, 41, 42, 43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ № 1067 від 16.12.2015, п.п. 32, 44, 45, 46 Технічного регламенту електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ № 1077 від 16.12.2015;
- на іграшках, прикріплених до них етикетках та пакуванні відсутній знак відповідності технічному регламенту; на продукції відсутні зазначення найменування та адреси виробника, імпортера, відсутнє попередження про можливу небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов`язані з використанням таких іграшок та способи запобігання їх виникненню, вікове призначення іграшки, чим порушено п.п. 9, 10, 18, 19, 27, 37, 44, 45 п. 2 додатку 5 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ № 51 від 28.02.2018;
- на зовнішній поверхні пакування чи етикетці мийних засобів не нанесено знак відповідності технічним регламентам; маркування мийного засобу не містить інформації про склад згідно із вимогами додатку 2, чим порушено п.п. 111, 15, 19 Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого постановою КМУ № 717 від 20.08.2008.
22.04.2019 Головним управління Держпродспоживслужби в Одеській області було складено протокол № 42 про виявлені порушення вимог ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та ст. 15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
Постановами № 146 від 07.05.2019, № 151 від 07.05.2019, № 152 від 07.05.2019 за порушення п. 2 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф згідно постанови № 24 від 13.09.2016) на ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» накладні штрафні санкції в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000,00 грн., а загалом - 153 000,00 грн.
Відповідач не сплатив вказаний штраф в добровільному порядку, що і стало підставою для звернення позивача із відповідним позовом до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, що виникли між сторонами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 6 та ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах і відповідно до законів України. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Правові та організаційні засади здійснення державного ринкового нагляду і контролю нехарчової продукції встановлені Законом України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції».
Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (в редакції саном на час виникнення спірних відносин) державний ринковий нагляд - це діяльність органів ринкового нагляду з метою забезпечення відповідності продукції встановленим вимогам, а також забезпечення відсутності загроз суспільним інтересам.
Частинами 3-6 ст. 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» встановлено, що органи ринкового нагляду проводять планові та позапланові перевірки характеристик продукції. Планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції, а позапланові, - у розповсюджувачів та виробників такої продукції.
Під час таких перевірок перевіряються характеристики лише того виду продукції, що є предметом перевірки.
Перевірки характеристик продукції проводяться на підставі наказів органів ринкового нагляду та посвідчень (направлень) на проведення перевірки, що видаються та оформляються відповідно до Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». У разі одержання інформації про надання на ринку продукції, що становить серйозний ризик, відповідні накази та посвідчення (направлення) видаються і оформляються невідкладно.
Перевірка характеристик продукції може бути невиїзною (за місцезнаходженням органу ринкового нагляду) або виїзною. У разі потреби органи ринкового нагляду для перевірки характеристик продукції можуть поєднувати невиїзні та виїзні перевірки.
Виїзні перевірки характеристик продукції проводяться, зокрема, у торговельних та складських приміщеннях суб`єктів господарювання (п. 1 ч. 9 ст. 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції»).
Пунктом 1 ч. 1 ст. 24 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» встановлено, що органи ринкового нагляду проводять планові перевірки характеристик продукції у її розповсюджувачів згідно із секторальними планами ринкового нагляду.
Згідно із ч. 17 ст. 23 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» за результатами перевірки характеристик продукції посадова особа, яка здійснює ринковий нагляд, складає акт відповідно до вимог Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».
Як вбачається із матеріалів справи, Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області було прийнято наказ № 1189 від 26.03.2019 «Про проведення планової перевірки», яким наказано провести з 04.04.2019 по 05.04.2019 планову перевірку характеристик продукції в ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» за адресою: Одеська область, Комінтернівський район, с. Фонтанка, комплекс будівель та споруд №1, ТРЦ «Рів`єра»; предмет перевірки: характеристики електронних та електричних іграшок; іграшок, призначених для гри на воді, зокрема басейни, що надуваються; іграшок для дітей віком до 36 місяців; іграшок, призначених для нанизування над колискою, дитячим ліжком або дитячої коляскою за допомогою мотузок, шнурів, резинок чи ременів; еклектичного та електронного обладнання; електричних ламп розжарення, в т.ч. галогенових, ламп люмінесцентних з умонтованим пускорегульованим пристроєм, двоцокольних та одноцокольних; освітлювальної апаратури; мийних засобів для прання або чищення, які містять поверхнево-активні речовини.
Підставою проведення перевірки зазначено секторальний план державного ринкового нагляду на 2019 рік.
На підставі наказу № 1189 від 26.03.2019 «Про проведення планової перевірки» Головним управлінням Держпродспоживслужби в Одеській області було оформлено направлення на проведення перевірки № 1037 від 26.03.2019.
За результатами проведеної перевірки працівниками Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області був складений Акт перевірки характеристик продукції № 950 від 05.04.2019, в якому зафіксовані виявлені під час перевірки порушення, а саме:
- на електрообладнанні або на його табличці з технічними даними не нанесено знак відповідності технічним регламентам, чим порушено п.п. 28, 41, 42, 43 Технічного регламенту низьковольтного електричного обладнання, затвердженого постановою КМУ № 1067 від 16.12.2015, п.п. 32, 44, 45, 46 Технічного регламенту електромагнітної сумісності обладнання, затвердженого постановою КМУ № 1077 від 16.12.2015;
- на іграшках, прикріплених до них етикетках та пакуванні відсутній знак відповідності технічному регламенту; на продукції відсутні зазначення найменування та дареси виробника, імпортера, відсутнє попередження про можливу небезпеку і ризики заподіяння шкоди, пов`язані з використанням таких іграшок та способи запобігання їх виникненню, вікове призначення іграшки, чим порушено п.п. 9, 10, 18, 19, 27, 37, 44, 45 п. 2 додатку 5 Технічного регламенту безпечності іграшок, затвердженого постановою КМУ № 51 від 28.02.2018;
- на зовнішній поверхні пакування чи етикетці мийних засобів не нанесено знак відповідності технічним регламентам; маркування мийного засобу не містить інформації про склад згідно із вимогами додатку 2, чим порушено п.п. 111, 15, 19 Технічного регламенту мийних засобів, затвердженого постановою КМУ № 717 від 20.08.2008.
Згідно із ч. 5 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» про вчинення порушень, зазначених у цій статті, посадовими особами органів ринкового нагляду, що виявили правопорушення, складається протокол, який разом із поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, передається посадовим особам, уповноваженим розглядати такі справи.
Керівник чи заступник керівника органу ринкового нагляду розглядає справу протягом 15 днів з дня отримання відповідних документів.
Рішення керівника чи заступника керівника органу ринкового нагляду про накладення штрафу оформляється постановою.
Як зазначалось вище, 22.04.2019 Головним управління Держпродспоживслужби в Одеській області було складено протокол № 42 про виявлені порушення вимог ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» та ст. 15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції».
Постановами № 146 від 07.05.2019, № 151 від 07.05.2019, № 152 від 07.05.2019 за порушення п. 2 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» (введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам, повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф згідно постанови № 24 від 13.09.2016) на ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» накладні штрафні санкції в розмірі 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 51 000,00 грн., а загалом - 153 000,00 грн.
Суд зазначає, що відповідальність суб`єктів господарювання за порушення вимог Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» встановлена ст. 44 вказаного закону.
Так, згідно із п. 2 ч. 2 ст. 44 Закону до особи, яка ввела продукцію в обіг, застосовуються штрафні санкції у разі введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим вимогам (крім випадків, передбачених статтею 28 цього Закону), у тому числі нанесення знака відповідності технічним регламентам на продукцію, що не відповідає вимогам технічних регламентів, - у розмірі від п`ятисот до тисячі п`ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
З матеріалів справи вбачається, що постановою про накладення штрафних санкцій № 24 від 13.09.2016 за порушення вимог п. 1 ч. 3 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», а саме: за розповсюдження продукції, на якій відсутній знак відповідності технічним регламентам, повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф згідно із постановою № 2 від 22.09.2015; а також за порушення вимог п. 2 ч. 3 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», а саме: за розповсюдження продукції щодо якої неналежно застосовано знак відповідності технічним регламентам, повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф згідно із постановою № 2 від 22.09.2015; а також за порушення п. 2 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції», а саме: введення в обіг продукції, яка не відповідає встановленим п. 1 ч. 2 ст. 15 Закону України «Про загальну безпечність нехарчової продукції» ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» було притягнуто до відповідальності у вигляді штрафу в розмірі 5100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто 86 700,00 грн.
Вказана постанова оскаржувалась відповідачем до суду, проте рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.08.2019 у справі № 826/15680/16 в задоволенні вимог ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» було відмовлено. Постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.03.2020 рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 21.08.2019 у справі № 826/15680/16 залишено без змін. В свою чергу, ухвалою Верховного Суду від 28.04.2020 у справі № 826/15680/16 відмовлено у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» на рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 21.08.2019 та постанову Шостого апеляційного адміністративного суду від 17.03.2020 у справі № 826/15680/16 за позовом ТОВ «Ашан Україна Гіпермаркет» до Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанови і рішення.
Таким чином застосовування до ТОВ «Ашан України Гіпермаркет» штрафних санкцій, встановлених п. 2 ч. 2 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» за повторне протягом трьох років вчинення такого самого порушення, за яке на особу вже було накладено штраф, - у розмірі від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, є обґрунтованим та підтверджується матеріалами справи.
Частиною 5 ст. 44 Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» встановлено, що суб`єкт господарювання має сплатити штраф у п`ятнадцятиденний строк з дня отримання постанови про його накладення.
У разі несплати штрафу в зазначений строк він стягується в судовому порядку.
В матеріалах справи відсутні, а відповідачем не надані докази сплати штрафу.
За вказаних обставин суд вважає, що позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафів, накладених постановами Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області № 146 від 07.05.2019, № 151 від 07.05.2019, № 152 від 07.05.2019 є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Принагідно суд акцентує увагу, що згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до ст. 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.
За приписами ст. 74 КАС України суд не бере до уваги докази, які одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Згідно із положеннями ст. 75 КАС України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. При цьому в силу положень ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Згідно з ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст. 78 цього Кодексу.
При цьому суд зазначає, що в порядку виконання обов`язку, встановленого ч. 2 ст. 77 КАС України, відповідачем не спростовані посилання та твердження позивача, викладені в позовній заяві, не надано суду доказів оскарження та/або виконання постанов позивача про застосування штрафних санкцій.
Статтею 90 КАС України передбачено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Надаючи оцінку кожному окремому специфічному доводу всіх учасників справи, що мають значення для правильного вирішення адміністративної справи, суд застосовує позицію ЄСПЛ (в аспекті оцінки аргументів учасників справи у касаційному провадженні), сформовану в пункті 58 рішення у справі «Серявін та інші проти України» (№ 4909/04): згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються; хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент; міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі «Руїс Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spain) № 303-A, пункт 29).
Наведена позиція ЄСПЛ також застосовується у практиці Верховним Судом, що, як приклад, відображено у постанові від 28.08.2018 у справі справа № 802/2236/17-а.
Отже, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України, оцінки поданих сторонами доказів за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про те, що вимоги позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Згідно з ч. 2 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.
Оскільки у цій справі не залучалися свідки та не проводилися експертизи, підстави для розподілу судових витрат відсутні.
Керуючись ст. ст. 1, 2, 9, 72-78, 241-246, 250 КАС України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області - задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ашан України Гіпермаркет» (код ЄДРПОУ 35442481; адреса: 04073, м. Київ, проспект Степана Бандери 15-А) на користь Державного бюджету України штраф за порушення Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» в розмірі 51 000 (п`ятдесят одна тисяча) грн., накладений постановою Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (код ЄДРПОУ 40342996; 65042, м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6) № 146 від 07.05.2019.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ашан України Гіпермаркет» (код ЄДРПОУ 35442481; адреса: 04073, м. Київ, проспект Степана Бандери 15-А) на користь Державного бюджету України штраф за порушення Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» в розмірі 51 000 (п`ятдесят одна тисяча) грн., накладений постановою Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (код ЄДРПОУ 40342996; 65042, м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6) № 151 від 07.05.2019.
4. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Ашан України Гіпермаркет» (код ЄДРПОУ 35442481; адреса: 04073, м. Київ, проспект Степана Бандери 15-А) на користь Державного бюджету України штраф за порушення Закону України «Про державний ринковий нагляд і контроль нехарчової продукції» в розмірі 51 000 (п`ятдесят одна тисяча) грн., накладений постановою Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області (код ЄДРПОУ 40342996; 65042, м. Одеса, вул. 7-а Пересипська, 6) № 152 від 07.05.2019.
Рішення, відповідно до ст. 255 КАС України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма часниками справи, якщо таку скаргу не було подано, а у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного ухвали.
Відповідно до пп. 15.5 п. 1 Розділу VII Перехідні положення КАС України до початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні скарги подаються учасниками справи через Окружний адміністративний суд міста Києва.
Суддя К.С. Пащенко