
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"31" грудня 2020 р. справа № 300/1079/20
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі судді Чуприни О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в інтересах якої діє Балабан Дмитро Олександрович, до Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" про стягнення штрафу в дохід державного бюджету в сумі 5 100 000,00 гривень, -
В С Т А Н О В И В:
Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в інтересах якої діє ОСОБА_1 (надалі по тексту також - позивач, НКРЕКП, Регулятор), 25.05.2020 звернулася в суд з адміністративним позовом до Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" (надалі по тексту також – відповідач, товариство) про стягнення штрафу в дохід державного бюджету в сумі 5 100 000,00 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем в порушення вимог частини 5 статті 22 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" від 22.09.2016 за №1540-VIII (надалі по тексту також - Закон №1540-VIII), не сплачено в 30 денний термін штраф, який встановлений постановами Регулятора від 20.12.2019 за №№2984, 2985, 2986 в загальному розмірі 2 550 000,00 гривень (по 850 000,00 гривень за кожною постановою), та нарахованої пені за прострочення сплати штрафу в загальному розмірі 2 550 000,00 гривень (по 850 000,00 гривень за кожною постановою), яка нарахована в максимально можливому розмірі. Враховуючи те, що відповідач в добровільному порядку, на день звернення до адміністративного суду, не сплатив вказані грошові зобов`язання (штрафу і пені) Регулятор в порядку абзацу 6 частини 5 статті 22 Закону №1540-VIIІ звернувся до суду щодо їх примусового стягнення на підставі відповідного рішення суду.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 29.05.2020 позовну заяву Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (том 1 а.с.46-48), залишено без руху у зв`язку з невідповідністю вимогам, встановлених частиною 3 і 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі по тексту також – КАС України).
Позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, та 20.07.2020 ухвалою суду, відповідно до статті 262 КАС України, відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними матеріалами.
Відповідач скористався правом на подання відзиву на позовну заяву №760007-Ск-45003-0720 від 31.07.2020, який надійшов на адресу суду 31.07.2020 (том 1 а.с.64-192). Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" не погоджується з доводами позивача, викладеними у позовній заяві, та вказує на їх безпідставність виходячи з наступного. Так, представник товариства вважає передчасними позовні вимоги про стягнення штрафів та пені згідно постанов від 20.12.2019 за №№2984, 2985, 2986, оскільки вказані три постанови оскаржені відповідачем до суду та за результатами розгляду адміністративних справ за №300/338/20, №300/339/20 і №300/340/20 ухвалено рішення, якими постанови Регулятора визнано протиправними та скасовано.
На виконання вимог ухвали суду про відкриття провадження у справі позивач 11.08.2020 подав в суд письмові пояснення, в яких вказав, що відповідно до абзацу 2 частини 3 статті 5 Закону №1540-VIII, оскарження рішень регулятора не зупиняє їх виконання, а тому наявні підстави для задоволення позову (том 1 а.с.194-197).
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 04.09.2020 зупинено провадження в даній справі, до набрання законної сили судовими рішеннями Івано-Франківського окружного адміністративного суду в адміністративних справах №300/338/20, №300/339/20 і №300/340/20 (том 1 а.с.213-217).
У зв`язку із набрання законної сили судових рішень у коментованих провадженнях як такі, що залишені без змін , усуненням обставин, які слугували підставою для зупинення провадження у справі, ухвалою суду від 18.12.2020 поновлено провадження в адміністративній справі №300/1079/20 (том 2 а.с.58-59).
Розглянувши у відповідності до вимог статті 262 КАС України справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, оцінивши позовні вимоги, відзив на позов і додаткові пояснення, дослідивши в сукупності письмові докази, якими сторони обґрунтовують позовні вимоги та заперечення на позов, проаналізувавши норми матеріального права, які врегульовують спірні правовідносини, судом встановив такі обставини.
Постановами Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 20.12.2019 за №№2984, 2985, 2986 "Про накладення штрафу на Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природнього газу" відповідно до пунктів 11, 12 частини 1 статті 17, статей 19 та 22 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг", за порушення пункту 2.1 глави 2 Ліцензійних умов щодо здійснення господарської діяльності з розподілу природного газу з дотриманням вимог Закону України "Про ринок природного газу", чинних Кодексу газорозподільних систем, інших нормативно-правових актів, державних будівельних норм та нормативних документів у сфері нафтогазового комплексу, а саме положень статті 11 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" в частині обов`язку суб`єкта господарювання допускати посадових осіб органу державного нагляду (контролю) до здійснення заходів державного нагляду (контролю) за умови дотримання ними порядку здійснення державного нагляду (контролю), передбаченого цим Законом, накладено штраф в загальній сумі 2 550 000,00 гривень (том 1 а.с.11-13, 14-16, 17-18).
При цьому, в постановах відповідачу роз`яснено про необхідність сплати суми штрафу у 30-ти денний строк з дня одержання копії постанови.
Наявне в матеріалах справи рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення 03057 1435771 4 свідчить про отримання 14.01.2020 товариством коментованих вище постанов Регулятора (том 1 а.с.19).
Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" не сплатило в добровільному порядку протягом 30 днів застосований Регулятором штраф у зв`язку із оскарженням постанов позивача до суду.
У зв`язку із несплатою у встановлений строк сум штрафів, визначених постановами від 20.12.2019 за №№2984, 2985, 2986, позивачем здійснено нарахування пені у загальній сумі 2 550 000,00 гривень (по 850 000,00 гривень за кожною постановою).
В загальному, Регулятор нарахував відповідачу штраф постановами від 20.12.2019 за №№2984, 2985, 2986 в сумі 2 550 000,00 гривень та пеню в сумі 2 550 000,00 гривень, які просить стягнути з відповідача в дохід Державного бюджету України.
Надаючи правову оцінку правовідносинам, що склались між сторонами, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 1 статті 1 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" (в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (надалі по тексту також – Регулятор), є постійно діючим незалежним державним колегіальним органом, метою діяльності якого є державне регулювання, моніторинг та контроль за діяльністю суб`єктів господарювання у сферах енергетики та комунальних послуг.
Мета, форми діяльності Регулятора та його основні завдання визначені статтею 3 Закону № 1540-VIII.
Так, згідно з частиною 1 статті 3 Закону № 1540-VIII Регулятор здійснює державне регулювання з метою досягнення балансу інтересів споживачів, суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, і держави, забезпечення енергетичної безпеки, європейської інтеграції ринків електричної енергії та природного газу України.
За змістом приписів частини 2 статті 3 Закону № 1540-VIII Регулятор, серед іншого, здійснює державне регулювання шляхом: ліцензування діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг (пункт 2); державного контролю та застосування заходів впливу (пункт 4); використання інших засобів, передбачених законом (пункт 5).
Частиною 3 статті 3 Закону № 1540-VIII встановлено, що основними завданнями Регулятора є: 1) забезпечення ефективного функціонування та розвитку ринків у сферах енергетики та комунальних послуг; 2) сприяння ефективному відкриттю ринків у сферах енергетики та комунальних послуг для всіх споживачів і постачальників та забезпечення недискримінаційного доступу користувачів до мереж/трубопроводів; 3) сприяння інтеграції ринків електричної енергії, природного газу України з відповідними ринками інших держав, зокрема в рамках Енергетичного Співтовариства, співпраці з Радою регуляторів Енергетичного Співтовариства, Секретаріатом Енергетичного Співтовариства та національними регуляторами енергетики інших держав; 4) забезпечення захисту прав споживачів товарів, послуг у сферах енергетики та комунальних послуг щодо отримання цих товарів і послуг належної якості в достатній кількості за обґрунтованими цінами; 5) сприяння транскордонній торгівлі електричною енергією та природним газом, забезпечення інвестиційної привабливості для розвитку інфраструктури; 6) реалізація цінової і тарифної політики у сферах енергетики та комунальних послуг; 7) сприяння впровадженню заходів з енергоефективності, збільшенню частки виробництва енергії з відновлюваних джерел енергії та захисту навколишнього природного середовища; 8) створення сприятливих умов для залучення інвестицій у розвиток ринків у сферах енергетики та комунальних послуг; 9) сприяння розвитку конкуренції на ринках у сферах енергетики та комунальних послуг; 10) інші завдання, передбачені законом.
Як передбачено пунктами 11, 12 частини 1 статті 17 Закону №1540-VIII для ефективного виконання завдань державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Регулятор: контролює додержання ліцензіатами законодавства у відповідній сфері регулювання і ліцензійних умов провадження господарської діяльності та вживає заходів до запобігання порушенням ліцензійних умов; розглядає справи про порушення ліцензійних умов, а також справи про адміністративні правопорушення і за результатами розгляду приймає рішення про застосування санкцій, накладення адміністративних стягнень у випадках, передбачених законом; приймає у межах своєї компетенції рішення про направлення до відповідних державних органів матеріалів про виявлені факти порушення законодавства.
На виконання вимог частини 1статті 19 Закону № 1540-VIII здійснює державний контроль за дотриманням суб`єктами господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, законодавства у відповідних сферах та ліцензійних умов шляхом проведення планових та позапланових виїзних, а також невиїзних перевірок відповідно до затверджених ним порядків контролю.
Перевірка проводиться на підставі рішення Регулятора. Для проведення перевірки створюється комісія з перевірки, що складається не менш як із трьох представників центрального апарату та/або територіальних органів Регулятора (частини 2-3 статті 19 Закону № 1540-VIII).
Частиною 7 статті 19 Закону № 1540-VIII визначено, що підставою для проведення позапланової виїзної перевірки є: 1) подання суб`єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, письмової заяви про здійснення заходу державного контролю; 2) обґрунтоване звернення фізичної або юридичної особи про порушення суб`єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, її законних прав; 3) обґрунтоване звернення суб`єктів господарювання та споживачів про порушення суб`єктом природної монополії законодавства з питань доступу до електричних/теплових/газових мереж та/або порушення ліцензійних умов; 4) перевірка виконання рішень Регулятора щодо усунення порушень вимог законодавства, прийнятих за результатами планових або позапланових перевірок.
Строк проведення позапланової виїзної перевірки не може перевищувати 10 робочих днів, а щодо суб`єктів малого підприємництва - трьох робочих днів.
У разі великих обсягів перевірки за рішенням Регулятора строк проведення позапланової виїзної перевірки може бути збільшений до 20 робочих днів, а для суб`єктів малого підприємництва - до п`яти робочих днів з внесенням відповідних змін до посвідчення на проведення перевірки.
Відповідно до частини 4 статті 19 Закону № 1540-VIII під час здійснення державного контролю Регулятор має право: 1) вимагати від суб`єкта господарювання усунення виявлених порушень вимог цього Закону та законів, що регулюють діяльність у сфері енергетики та комунальних послуг, і ліцензійних умов; 2) фіксувати процес здійснення планового або позапланового заходу чи кожну окрему дію засобами аудіо- та відеотехніки, не перешкоджаючи здійсненню такого заходу; 3) вимагати припинення дій, що перешкоджають здійсненню державного контролю; 4) призначати експертизу, одержувати пояснення, довідки, копії документів, відомості з питань, що виникають під час державного контролю; 5) приймати обов`язкові до виконання суб`єктом господарювання, що провадить діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, рішення про усунення виявлених порушень; 6) накладати штрафні санкції та вживати заходів, передбачених законом.
При цьому, згідно частини 1 статті 22 Закону №1540-VIII суб`єкти господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, несуть відповідальність за правопорушення у сферах енергетики та комунальних послуг, визначені законами України "Про природні монополії", "Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу", "Про ринок електричної енергії", "Про ринок природного газу", "Про трубопровідний транспорт", "Про теплопостачання", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг" та іншими законами, що регулюють відносини у відповідних сферах.
За змістом частини 2 вказаної статті Закону №1540-VIII за порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, Регулятор може застосовувати санкції у вигляді:
1) застереження та/або попередження про необхідність усунення порушень;
2) накладення штрафу;
3) зупинення дії ліцензії;
4) анулювання ліцензії.
За порушення законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг до посадових осіб суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у відповідній сфері, Регулятор може застосовувати адміністративні стягнення.
Частиною 3 статті 22 Закону №1540-VIII регламентовано, що у разі виявлення порушень законодавства у сферах енергетики та комунальних послуг Регулятор розглядає питання відповідальності суб`єкта господарювання, його посадових осіб на своєму засіданні та приймає рішення про застосування до суб`єкта господарювання санкцій та/або застосування адміністративного стягнення до посадової особи такого суб`єкта господарювання. При застосуванні санкцій Регулятор має дотримуватися принципів пропорційності порушення і покарання та ефективності санкцій, які мають стримуючий вплив.
Регулятор застосовує штрафні санкції до суб`єктів господарювання, що провадять діяльність у сферах енергетики та комунальних послуг, у розмірах, встановлених цим Законом, законами України "Про ринок електричної енергії", "Про природні монополії", "Про питну воду та питне водопостачання", "Про ринок природного газу", "Про теплопостачання" (частина 4 статті 22 Закону №1540-VIIІ).
Згідно з частини 5 статті 22 Закону №1540-VIII суб`єкти господарювання, на яких накладено штраф, зобов`язані сплатити його у 30-денний строк з дня одержання копії рішення про накладення штрафу, крім випадків, встановлених частиною п`ятою статті 13 цього Закону.
За заявою суб`єкта господарювання, на якого накладено штраф, Регулятор своїм рішенням має право відстрочити або розстрочити сплату накладеного ним штрафу.
За кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі 1,5 відсотка суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням Регулятора.
Суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до Державного бюджету України.
Протягом п`яти робочих днів з дня сплати штрафу суб`єкт господарювання зобов`язаний надіслати Регулятору документи, що підтверджують сплату штрафу.
У разі відмови від сплати штрафу та пені їх примусове стягнення здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Регулятора, крім випадків, встановлених частиною п`ятою статті 13 цього Закону.
Абзацом 3 частини 3 статті 5 Закону №1540-VIII визначено, що рішення Регулятора можуть бути оскаржені в судовому порядку.
При розгляді справи встановлено, що постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 20.12.2019 за №№2984, 2985, 2986 "Про накладення штрафу на Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" за порушення ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу" в загальному розмірі 2 550 000,00 гривень, були предметом оскарження в адміністративних справах №300/338/20, №300/339/20 і №300/340/20.
Як з`ясовано судом та слідує із відомостей Єдиного державного реєстру судових рішень:
- рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.05.2020 у справі №300/339/20 за позовною заявою Акціонерного товариства "Івано-Франківськгаз" визнано протиправною та скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 20.12.2019 №2985 "Про накладення штрафу на АТ "Івано-Франківськгаз" за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу" (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89061735).
За наслідками апеляційного оскарження, постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 21.10.2020 у справі №300/339/20 апеляційну скаргу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.05.2020 у справі №300/339/20 – без змін (http://reestr.court.gov.ua/Review/92565933);
- рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.05.2020 у справі №300/340/20 за позовною заявою Акціонерного товариства "Івано-Франківськгаз" визнано протиправною та скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 20.12.2019 за №2986 "Про накладення штрафу на АТ "Івано-Франківськгаз" за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу" (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/89349757).
За наслідками апеляційного оскарження, постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 06.10.2020 у справі №300/340/20 апеляційну скаргу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.05.2020 у справі №300/340/20 – без змін (http://reestr.court.gov.ua/Review/92051504);
- рішенням Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.06.2020 у справі №300/338/20 за позовною заявою акціонерного товариства "Івано-Франківськгаз" визнано протиправною та скасувати постанову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 20.12.2019 за №2984 "Про накладення штрафу на АТ "Івано-Франківськгаз" за порушення Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з розподілу природного газу" (http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/90145884).
За наслідками апеляційного оскарження, постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 24.11.2020 у справі №300/338/20 апеляційну скаргу Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, залишено без задоволення, а рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.06.2020 у справі №300/338/20 – без змін (http://reestr.court.gov.ua/Review/93117760).
Згідно довідок Відділу документального забезпечення-канцелярія Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 26.11.2020, 26.11.2020 і 16.12.2020: рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 05.05.2020 у справі №300/339/20 набрало законної сили 21.10.2020, рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 21.05.2020 у справі №300/340/20 набрало законної сили 06.10.2020 та рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.06.2020 у справі №300/338/20 набрало законної сили 24.11.2020 відповідно (том 1 а.с.221, 222-224; том 2 а.с.1, 2-30, 31, 32-57).
Обставини, встановлені рішенням суду у господарській, цивільній або адміністративній справі, яке набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено судом (частина 4 статті 78 КАС України).
За загальними правилами скасування рішення суб`єкта владних повноважень припиняє його юридичну силу та виключає відповідний обов`язок особи щодо виконання такого рішення, якщо ним визначено пені зобов`язання чи необхідність вчинення дій.
В спірних правовідносинах обставина з приводу правомірності накладення штрафу встановлена судовими рішеннями та не підлягають повторному доказуванню.
У зв`язку із цим, суд приходить до висновку, що підстав для стягнення з акціонерного товариства "Івано-Франківськгаз" в дохід Державного бюджету України спірних штрафних санкцій немає, оскільки постанови Регулятора №№2984, 2985, 2986 від 20.12.2019, на підставі яких на відповідача накладено штраф в загальному розмірі 2 550 000,00 гривень, визнані протиправними і скасовані судовими рішеннями, які, станом на день вирішення справи по суті (31.12.2020), набрали законної сили.
Відтак у відповідача в розумінні абзацу 1 частини 5 статті 22 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг" відсутній обов`язок по сплаті накладеного штрафу.
Враховуючи вищевикладене, стягнення пені, нарахованої Регулятором за кожен день прострочення сплати штрафу у розмірі встановленого постановами від 20.12.2019 №№2984, 2985, 2986 (1,5% від 2 550 000,00 гривень) є також безпідставним, так як остання є похідною додатковою санкцією за несплату штрафу.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Оцінюючи в сукупності обставини справи та враховуючи вищенаведені положення законодавства, суд приходить до переконання, що позовні вимоги Регулятора щодо стягнення з акціонерного товариства "Івано-Франківськгаз" штрафу в дохід Державного бюджету України в загальному розмірі 5 100 000,00 гривень, є необґрунтованими, а тому задоволенню не підлягають.
На підставі статті 129-1 Конституції України, керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
В задоволення позову Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, в інтересах якої діє Балабан Дмитро Олександрович, до Акціонерного товариства "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" про стягнення в дохід державного бюджету штрафу і пені в загальній сумі 5 100 000,00 гривень – відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку.
Відповідно до статей 255, 295, 297 КАС України апеляційна скарга на рішення суду подається до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом тридцяти днів з дня складення рішення в повному обсязі.
Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Строк на апеляційне оскарження також може бути поновлений в разі його пропуску з інших поважних причин, крім випадків, визначених частиною другою статті 299 цього Кодексу.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Учасники справи:
позивач – Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (ідентифікаційний код юридичної особи 39369133), вул. Смоленська, 19, м. Київ, 03057;
відповідач – Акціонерне товариство "Оператор газорозподільної системи "Івано-Франківськгаз" (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 ), вул. Ленкавського, 20, м. Івано-Франківськ, 76010.
Суддя /підпис/ Чуприна О.В.