Рішення № 93963695, 17.12.2020, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.12.2020
Номер справи
280/6000/20
Номер документу
93963695
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

17 грудня 2020 року Справа № 280/6000/20 м.Запоріжжя Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Артоуз О.О., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами загального позовного провадження матеріали адміністративної справи за позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр.. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945) про визнання незаконним та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі – позивач) до Головного управління ДФС у Запорізькій області (далі – відповідач), відповідно до якого позивач просить суд: визнати протиправними та скасувати податкові повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Запорізькій області, а саме форми «Ш» від 09.10.2018 №0129615007, форми «Ш» від 09.10.2018 №0129715007, форми «Р» від 28.03.2019 №0004891305, форми «ПС» від 16.05.2019 №0054925007.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що оскаржувані рішення, що винесені на підставі актів перевірок, позивач не отримував особисто під розпис та не знала про їх існування. Зазначає, що під час проведення перевірок позивач не отримували письмових повідомлень про дату початку та місце їх проведення, копії наказів про проведення перевірок на вручалися. З урахуванням викладеного у позові просить позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 01.10.2020 відкрито загальне позовне провадження, підготовче засідання призначено на 27.10.2020.

Протокольною ухвалою суду від 27.10.2020 підготовче провадження у справі відкладено на 17.11.2020.

Ухвалою суду від 17.11.2020 закрито підготовче провадження у справі, призначено справу до судового розгляду на 10.12.2020.

Протокольною ухвалою суду від 10.12.2020 розгляд справи відкладено на 17.12.2020.

17.12.2020 представник позивача у судове засідання повторно не з`явився, до суду надав заяву про відкладення судового засідання у зв`язку з неможливістю бути присутнім на засіданні представника позивача. При цьому суд зазначає, що вказане клопотання є необґрунтованим оскільки представник позивача надає перевагу іншим справам, в яких він є представником, не з`являючись на жодне засідання до Запорізького окружного адміністративного суду пов`язані з розглядом вказаної справи.

Представником відповідача подано клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відповідач позов не визнав, 22.10.2020 за вх. №50299 надав відзив на позовну заяву, відповідно до якої адміністративний позов не визнає та зазначає, що оскаржувані податкові повідомлення-рішення винесено за результатами проведеної камеральної та документальної перевірок, що здійснені з дотриманням Податкового кодексу України. Просить у задоволенні позову відмовити у повному обсязі.

Ухвалою суду від 17.12.2020 здійснено заміну первісного відповідача правонаступником Головне управління ДПС у Запорізькій області.

Оцінивши наявні у справі документи і матеріали, належність, допустимість кожного доказу окремо, а також достатність та взаємний зв`язок наявних в матеріалах справи доказів у їх сукупності, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні, судом встановлено наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов`язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов`язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі - ПК України).

ОСОБА_1 зареєстрована як фізична особа-підприємець з 18.10.2011, номер запису: 21030000000066679 за адресою: АДРЕСА_1 .

З 01.01.2016 по 30.06.2018 ФОП ОСОБА_1 працювала на спрощеній системі оподаткування (III група, ставка у відсотках до доходу 5%). Фактично у період з 01.07.2018 по 31.12.2018 ФОП ОСОБА_2 знаходилась на загальній системі оподаткування.

Як слідує з матеріалів справи, на підставі п. 191.1.1, 191.1.2, п. 191.1 ст. 191 п.п. 20.1.4, п.п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.1 п.75.1 ст. 75, ст. 76 ПК України, у приміщенні Вознесенівського управління у м. Запоріжжі, була проведена камеральна перевірка податкової декларації про майновий стан і доходи фізичної особи - підприємця ФОП ОСОБА_1 з питання неподання/несвоєчасного подання за звітний податковий період:рік 2018.

Згідно наявної бази даних АІС «Податковий Блок» станом на 21.03.2019 податкова декларація про майновий стан і доходи за рік 2018 не була подана до ГУ ДПС у Запорізькій області. Граничний строк подання декларації 10.02.2019.

За результатами проведеної камеральної перевірки складено акт від 21.03.2020 №1085/08-01-50-07/ НОМЕР_1 , який направлено рекомендованим листом з повідомленням про вручення за адресом реєстрації ФОП ОСОБА_1 . Лист повернувся 23.04.2019 не вручений, згідно довідки ТОВ «УКРПОШТА» причина повернення: за закінченням терміну зберігання.

Заперечень до акту камеральної перевірки від 21.03.2019 за № 1085/08-01-50-07/ НОМЕР_1 не надходило.

За результати проведеної перевірки встановлено порушення: вимог пп. 49.18.5 п.49.18. статті 49, пп.177.11. статті 177, п.120.1 статті 120 Податкового Кодексу України № 2755-УІ від 02грудня 2010 року, зі змінами та доповненнями.

Порядок проведення камеральної перевірки визначено ст. 76 ПК України.

Відповідно до п. 76.1 ст. 76 ПК України, камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника (його заступника або уповноваженої особи) такого органу або направлення на її проведення.

Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком.

Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов`язкова.

Відповідно п. 120.1 статті 120 ПК України (в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин), неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов`язаними нараховувати і сплачувати податки та збори, податкових декларацій (розрахунків), а також іншої звітності, обов`язок подання якої до контролюючих органів передбачено цим Кодексом,- тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 340 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.

Відповідно до п.п. 21.1.1 та 21.1.2 п. 21.1 ст.21 ПК України, посадові особи контролюючих органів зобов`язані дотримуватися Конституції України та діяти виключно у відповідності з цим Кодексом та іншими законами України, іншими нормативними актами; забезпечувати ефективну роботу та виконання завдань контролюючих органів відповідно до їх повноважень.

Статтею 191 ПК України визначено функції контролюючих органів.

Так відповідно до п.п. 191 1.1. п. 1911 ст. 191 ПК України контролюючі органи здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, у тому числі проводять відповідно до законодавства перевірки та звірки платників податків.

Підпунктом 191. 1.2. ПК України визначено обов`язок контролюючого органу проводити контроль своєчасності подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов`язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів.

Підпунктом 20.1.4. п. 20.1 ст. 20 ПК України, закріплено право контролюючого органу проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.

Відповідно до п.п. 20.1.19. п. 20.1 ст. 20 ПК України, контролюючий орган має право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України.

Фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений п.п.49.18.5 п 49.18 ст. 49 ПК України (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду (податкового) року.

Відповідно до п. 177.11 ст. 177 ПК України, фізичні особи - підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений підпунктом 49.18.5 пункту 49.18 статті 49 цього Кодексу, в якій поряд з доходами від підприємницької діяльності мають зазначатися інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Форма податкової декларації та Інструкція щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи (далі - Інструкція), затверджені наказом Міністерства фінансів України від України від 02.10.2015 №859 «Про затвердження форми податкової декларації про майновий стан і доходи та Інструкції щодо заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи» (у редакції наказу Міністерства фінансів України від 25.04.2019 №177).

Документи вважаються належним чином врученими, якщо вони надіслані у порядку, визначеному пунктом 42.4 цієї статті, надіслані за адресою (місцезнаходженням, податковою адресою) платника податків рекомендованим листом з повідомленням про вручення або особисто вручені платнику податків (його представнику) (пункт 42.2 статті 42 Кодексу).

Вознесенівським управлінням у м. Запоріжжі ГУ ДПС у Запорізькій області винесено податкове повідомлення - рішення від 16.05.2019 №0054925007 про нарахування штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 170,00 грн. за неподання звітності. Вищезазначене податкове повідомлення-рішення було направлено засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення на податкову адресу ФОП ОСОБА_1 АДРЕСА_2 . ППР було вручено особисто ОСОБА_1 відповідно до поштового штемпелю 20.05.2019. Платник податків ППР від 16.05.2019 №0054925007 не оскаржувала.

Згідно пункту 11, підрозділу 10, розділу XX ПК України штрафні (фінансові) санкції (штрафи) за наслідками перевірок, які здійснюються контролюючими органами, застосовуються у розмірах, передбачених законом, чинним на день прийняття рішень щодо застосування таких штрафних (фінансових) санкцій (з урахуванням норм пункту 7 цього підрозділу).

Щодо штрафних санкцій за несвоєчасну сплату

На підставі п. 191.1.1, 191.1.2, п. 191.1 ст. 191 п.п. 20.1.4, п.п. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20, п.п. 75.1.1 п.75.1 ст. 75, ст.76, п.300.1 ст.300 ПК України, 21.09.2018 у приміщенні Вознесенівського управління у м. Запоріжжі, була проведена камеральна перевірка платника єдиного податку в частині несвоєчасної сплати єдиного податку фізичної особи - підприємця ФОП ОСОБА_1 за період з 22.01.2016 по 21.09.2018, за результатами якої складено Акт від 21.09.2018 №3195/08-01-50-07/ НОМЕР_1 (далі – Акт від 21.09.2018).

Камеральною перевіркою встановлено порушення вимог п.295.3 ст. 295 Податкового кодексу України, а саме не сплата єдиного податку, а саме по періодам, що перелічені в Акті від 21.09.2018. Акт камеральної перевірки № 3195/08-01-50-07/ НОМЕР_1 від 21.09.2018 було надіслано поштою 24.09.2018 рекомендованим листом з повідомленням про вручення, який отримано 25.09.2018 особисто платником.

Згідно п. 293.1 ст. 293 ПК України ставки єдиного податку для платників третьої групи встановлюються у відсотках до доходу. Відповідно п.295.3 ст. 295 ПК України платники єдиного податку третьої групи сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.

У зв`язку з несплатою суми узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) у строк встановлений ПК України виникає податковий борг.

Згідно пп. 14.1.175 п.14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.

Згідно п. 126.1 ст. 126 Податкового кодексу України: у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання (крім випадків, передбачених пунктом 126.2 цієї статті) протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податного боргу.

Пунктом 102.1 ст. 102 ПК України визначено, що контролюючий орган, крім випадків, визначених пунктом 102.2 цієї статті, має право провести перевірку та самостійно визначити суму грошових зобов`язань платника податків у випадках, визначених цим Кодексом, не пізніше закінчення 1095 дня (2555 дня у разі проведення перевірки контрольованої операції відповідно до статті 39 цього Кодексу), що настає за останнім днем граничного строку подання податкової декларації, звіту про використання доходів (прибутків) неприбуткової організації, визначеної пунктом 133.4 статті 133 цього Кодексу, та/або граничного строку сплати грошових зобов`язань, нарахованих контролюючим органом, а якщо така податкова декларація була надана пізніше, - за днем її фактичного подання. Якщо протягом зазначеного строку контролюючий орган не визначає суму грошових зобов`язань, платник податків вважається вільним від такого грошового зобов`язання (в тому числі від нарахованої пені), а спір стосовно такої декларації та/або податкового повідомлення не підлягає розгляду в адміністративному або судовому порядку.

У разі подання платником податку уточнюючого розрахунку до податкової декларації контролюючий орган має право визначити суму податкових зобов`язань за такою податковою декларацією протягом 1095 днів з дня подання уточнюючого розрахунку.

Відповідно до п.87.9 статті 87 ПК України: у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючи органи зобов`язані зараховувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом.

Відповідно до п. 126.1 ст.126 ПК України, у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов`язання та/або авансових внесків з податку на прибуток підприємств протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов`язання, - у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Таким чином, платником порушено п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ (детальний розрахунок по періодам наведено в акті камеральної перевірки від 21.09.2018 №3195/08-01 -50-07/ НОМЕР_1 ).

Данні камеральної перевірки від 21.09.2018р.№3195/08-01-50-07/ НОМЕР_1 свідчать про несвоєчасну сплату (неперерахування) платником податків - фізичною особою сум єдиного податку в порядку та у строки, визначені законодавства, передбачена пунктом 126.1 статті 126 Податкового Кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI.

На підставі вказаного Акту від 21.09.2018 Вознесенівським управлінням у м. Запоріжжі ГУ ДПС у Запорізькій області винесено податкові повідомлення - рішення від 09.10.2018 №0129715007 та №0129615007 про нарахування штрафної (фінансової) санкції в розмірі 20% та 10% за затримку сплати/несплату грошового зобов`язання/авансових внесків єдиного податку на загальну суму 67 938,76 грн.

Податкові повідомлення-рішення від 09.10.2018 № 0129715007 та №0129615007 було направлено засобами поштового зв`язку рекомендованим листом 09.10.2018 за місцем реєстрації платника податків, поштовий корінець рекомендованого повідомлення про вручення поштового відправлення надійшло з поміткою «вручене» 10.10.2018 року особисто платнику.

В період з 21.01.2019 по 29.01.2019 на підставі пп. 20.1.4 п.20.1 ст. 20, п.п. 75.1.2 п. 75.1 ст. 75, п.п. 78.1.4 п.78.1 ст.78 Податкового кодексу України від 02.12.2010 № 2755-УІ (зі змінами та доповненнями), п.2, ч.1 ст. 13 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року №2464-VІ (зі змінами та доповненнями) та на підставі наказу ГУ ДФС у Запорізькій області №4355 від 19.12.2018 була проведена перевірка фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 за період діяльності з 01.01.2017 по 31.12.2017 з метою перевірки питань дотримання своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податків і зборів, виконання вимог валютного та іншого законодавства та правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Наказ ГУ ДФС у Запорізькій області №4355 від 19.12.2018 було вручено особисто ФОП ОСОБА_3 про що свідчить її особистий підпис на наказі про проведення перевірки. В журналі реєстрації відвідувачів ГУ ДПС у Запорізькій області також є відмітка про перебування в цей день у приміщенні ГУ ДПС з метою отримання наказу.

Крім того, судом досліджено Направлення на перевірку від 21.01.2019 №31, яке містить відмітку про отримання копії наказу про проведення позапланової документальної перевірки та пред`явлення службового посвідчення, що підтверджується особистим підписом позивача.

За результатами перевірки складено акт від 05 лютого 2019 року №45/08-01-13-05/ НОМЕР_1 , яким встановлено наступні порушення: п.п. 296.5.1 п. 296.5 ст. 296 Податкового кодексу України, ФОП ОСОБА_1 занижено суму єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету 2017 року у розмірі 78327,564грн.

До перевірки повноти декларування обсягу виручки отриманого від здійснення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_1 надано підтверджуючі документи стосовно здійснення господарської діяльності, а саме банківські виписки, книгу обліку доходів та витрат, акти виконаних робіт, договори та інше.

За результатами перевірки встановлено завищення суми отриманого доходу у розмірі 522 250,84 грн. за 2017 рік, банківські виписки на підставі яких встановлено порушення наведено додатком до Іго примірника акту перевірки.

Виходячи з вищезазначеного, ФОП ОСОБА_1 включено до складу річного доходу за 2017 рік суми доходу від здійснених операцій з надання послуг не в повному обсязі.

Зведені дані щодо задекларованих та встановлених у ході проведення перевірки сум валового доходу наведені на 6 стор. Акту перевірки.

Таким чином, за результати проведеної перевірки встановлено заниження валового доходу за 2017 рік на 522250,84 грн.

Відповідно до п.291.4 ст. 291 ПК України суб`єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку: третя група - фізичні особи - підприємці, які не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена та юридичні особи - суб`єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень.

Згідно з п.п.298.2.3 п. 298.2 ст.298 ПК України платники єдиного податку зобов`язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених цим Кодексом, у таких випадках та в строки: у разі перевищення протягом календарного року встановленого обсягу доходу платниками єдиного податку першої і другої груп та не здійснення такими платниками переходу на застосування іншої ставки - з першого числа місяця, наступного за податковим (звітним) кварталом, у якому відбулося таке перевищення.

Відповідно до п.п.296.5.1 п. 296.5 ст.296 ПК України платники єдиного податку першої та другої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, у разі перевищення протягом року обсягу доходу, визначеного у пункті 291.4 статті 291 цього Кодексу. При цьому у податковій декларації окремо відображаються обсяг доходу, оподаткований за ставками, визначеними для платників єдиного податку першої та другої груп, обсяг доходу, оподаткований за ставкою 15 відсотків, обсяг доходу, оподаткований за новою ставкою єдиного податку. Подання податкової декларації у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду, звільняє таких платників від обов`язку подання податкової декларації у строк, встановлений для річного податкового (звітного) періоду.

В порушення вищезазначених норм ФОП ОСОБА_1 отримано доходу від здійснення експортних операцій на суму більше ніж встановлена гранична сума доходу для платників єдиного податку на III групі 5% у розмірі 5000000 грн.

Відповідно до п. 299.11 ст. 299 ПК України у разі виявлення відповідним контролюючим органом під час проведення перевірок порушень платником єдиного податку першої - третьої груп вимог, встановлених гл. 1 «Спрощена система оподаткування, обліку та звітності» розд. XIV ПКУ, анулювання реєстрації платника єдиного податку першої - третьої груп проводиться за рішенням такого органу, прийнятим на підставі акта перевірки, з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому допущено порушення. У такому випадку суб`єкт господарювання має право обрати або перейти на спрощену систему оподаткування після закінчення чотирьох послідовних кварталів з моменту прийняття рішення контролюючим органом.

З 30.06.2018 ФОП ОСОБА_1 було анульовано свідоцтво платника єдиного податку, та здійснено перехід на спрощену систему оподаткування з 01.07.2018.

Враховуючи вищенаведене та те, що перевищення обсягу доходу встановленого для платників єдиного податку третьої групи відбулося в IV кварталі 2017р. ФОП ОСОБА_1 повиннен був відобразити у декларації платника єдиного податку за 2017 рік суму перевищення та оподаткувати різницю за ставкою 15%.

З урахуванням вищезазначеного, ФОП ОСОБА_1 не відображено суму доходу, що підлягає оподаткуванню за ставкою 15 відсотків у розмірі 522150,22 грн., що в свою чергу призвело до заниження бази оподаткування єдиним податком, у зв`язку із чим відбулось заниження суми нарахованого та сплаченого до бюджету Єдиного податку у розмірі 78327,56 грн.

Таким чином перевіркою встановлено порушення ФОП ОСОБА_1 п.п. 296.5.1 п. 296.5 ст. 296 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено суму єдиного податку за 2017 р. , що підлягає сплаті до бюджету у розмірі 78 322,53грн. та у сумі 5,03 грн. за ставкою 5 % відповідно до п.п. 293.3 ст.293 ПК України.

Документальною позаплановою виїзною перевіркою встановлені порушення вчиненні платником податків фізичною особою ОСОБА_1 : п.п. 296.5.1 п. 296.5 ст. 296 Податкового кодексу України, ФОП ОСОБА_1 занижено суму єдиного податку, що підлягає сплаті до бюджету 2017 р. у розмірі 78 327,564грн.

За результатами встановленого порушення в ході перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 28.03.2019р. №0004891305 на загальну суму 97 909,45 грн. в тому числі основний платіж 78327,56 грн та штрафна санкція 19 581,89 грн., яке було надіслано засобами поштового зв`язку та було повернуто за закінченням терміну зберігання.

Суд, відповідно до статті 90 КАС України, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

В своїх рішеннях Європейський суд з прав людини, юрисдикція якого поширюється на всі питання тлумачення і застосування Конвенції (п.1 ст.32 Конвенції) неодноразово наголошував, що суд при оцінці доказів керується критерієм доведення «поза розумним сумнівом». Таке доведення може випливати зі співіснування достатньо вагомих, чітких і узгоджених між собою висновків або подібних неспростованих презумпцій щодо фактів: (п.45 Рішення ЄСПЛ у справі «Бочаров проти України» від 17.06.2011, заява №21037/05; п.53 Рішення ЄСПЛ у справі «Смирнов проти України» від 15.10.2010, заява №38683/06; п.75 Рішення ЄСПЛ у справі «Огороднік проти України» від 05.05.2015, заява № 29644/10; п.52 Рішення ЄСПЛ у справі «Єрохіна проти України» від 15.02.2013, заява №12167/04).

Визнаватися допустимими і використовуватися як докази в адміністративній справі можуть тільки фактичні дані, одержані відповідно до вимог КАС України. Перевірка доказів на їх допустимість є найважливішою гарантією забезпечення прав і свобод людини і громадянина в адміністративному процесі та ухвалення законного і справедливого рішення у справі.

Відповідно до принципу V, викладеного у Рекомендації № (94) 12 «Незалежність, дієвість та роль суддів», ухваленій Комітетом Міністрів Ради Європи на 518 засіданні заступників міністрів 13.10.1994 року, судді, зокрема, зобов`язані проводити справу неупереджено, спираючись на власну оцінку фактів та власне тлумачення закону; забезпечити, щоб кожна сторона мала однакові можливості бути заслуханою, і щоб процедурні права кожної із сторін дотримувались відповідно до положень Конвенції про захист прав та основних свобод людини.

Згідно із ст.17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Суду як джерело права.

Відповідачем документально доведено правомірність прийнятих податкових повідомлень – рішень та висновків, викладених а Акті перевірки. При цьому позивач при оскарженні податкових повідомлень-рішень надає пояснення лише щодо наявності формальних порушень в порядку проведення перевірок, що не знайшли свого підтвердження під час розгляду справи.

Отже, сукупність вищенаведених, встановлених обставин справи, дає суду підстави вважати, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

У зв`язку з відмовою у задоволенні адміністративного позову розподіл судових витрат в порядку статті 139 КАС судом не вирішується.

Керуючись статтями 241, 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ВИРІШИВ:

У задоволенні адміністративного позову фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління ДПС у Запорізькій області (69107, м. Запоріжжя, пр.. Соборний, 166, код ЄДРПОУ 43143945) про визнання незаконним та скасування податкових повідомлень-рішень відмовити у повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його (її) проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення

Рішення у повному обсязі складено та підписано 21 грудня 2020 року.

Суддя О.О. Артоуз