
Тернівський районний суд міста Кривого Рогу
Дніпропетровської області
Справа № 215/7269/20
Провадження 2-а/215/488/20
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 грудня 2020 року суддя Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Красюк К.І., вирішуючи питання про прийняття до розгляду та відкриття провадження у справі за адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 , місце проживання:
АДРЕСА_1 , до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, місцезнаходження: 50083, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Ухтомського, 23, про визнання бездіяльності протиправною і права на соціальний захист,
В С Т А Н О В И Л А:
24.12.2020 року до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшли матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 , в якому він просить: 1) визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, яка виявилась у не належному розгляді заяви від 19.11.2020 року в розумінні п. 18, 19 ч. 1 ст. 4 КАС України, у не забезпеченні абсолютного фундаментального права на державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії, згідно правової позиції ст. 3, 19, 21, 46, 92, 144 Конституції України та постановити окрему ухвалу згідно ст. 249 КАС України; 2) визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, яка виявилась у не винесенні за результатами розгляду звернення від 19.11.2020 року, рішенні, та у порушенні управлінської функції відповідно п. 18, 19 ч. 1 ст. 4 КАС України і ст. 3, 19, 46, 144 Конституції України та зобов`язати надати довідки про компенсацію, доходи з поміткою в ній, що відсутнє інше джерело доходу крім призначеної компенсації;
3) визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, яка виявилась у непідкоренні
ст. 3, 9, 19, 21, 46, 48, 59, 60, 92 Конституції України, ч. 1 ст. 11 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права держави, ст. 1 ЗУ «Про державні соціальні стандарти та державні соціальні гарантії» та зобов`язати провести індексацію грошових доходів, а саме суми 4,80 грн до прожиткового мінімуму за результатом розгляду заяви від 19.11.2020 року; 4) визнати протиправною бездіяльність Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, в розумінні статті 21 Конституції України, та зобов`язати призначити види соціальних виплат та допомоги, які забезпечуватимуть рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто не нижче 2270 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 171 КАС України, суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
Як слідує з ч. 5 ст. 171 КАС України, якщо буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому ст. 29 КАС України.
Відповідно до ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, адміністративні справи, пов`язані з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Таким чином, в розумінні ч. 2 ст. 20 КАС України предметна підсудність даного спору визначає віднесення його до компетенції та підсудності саме окружного адміністративного суду, що виключає можливість його вирішення місцевим загальним судом як адміністративним з визначенням загальної підсудності за місцем реєстрації позивача.
Правила предметної підсудності разом з правилами територіальної та інстанційної підсудності складають алгоритм визначення компетентного суду для розгляду і вирішення окремих категорій адміністративних справ.
Відповідно до визначеного ст.8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» права на повноважний суд, ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом. Вказана норма кореспондується з положеннями ст. 6 Конвенції, відповідно до якої в поняття «суд, встановлений законом», входить лише той суд, до підсудності якого віднесений розгляд тієї чи іншої справи.
Відповідно до п. 2 ч. 1, ч. 5 ст. 29 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до підсудності іншого суду.
За даних обставин суд приходить до переконання про неможливість відкриття провадження по справі у зв`язку з тим, що спір у справі за позовом ОСОБА_1 предметно підсудний виключно окружному адміністративному суду, в той час як Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області не є повноважним для його розгляду. За даних обставин адміністративна справа підлягає передачі до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст.ст.20, 29, 171, п.п.15 п.1 Перехідних положень КАС України, суддя, -
У Х В А Л И Л А:
Адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 , місце проживання: АДРЕСА_1 , до Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради, місцезнаходження: 50083, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг,
вул. Ухтомського, 23, про визнання бездіяльності протиправною і права на соціальний захист, передати за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду (49089,
м. Дніпро, вул. Академіка Янгеля, 4 ).
Ухвала набирає законної сили негайно після її підписання суддею, але може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Третього апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Тернівський районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги після залишення її без задоволення.
Копію ухвали направити позивачеві за адресою, вказаною ним в позовній заяві для відома.
Суддя: